Навигация
Реклама
Реклама

Пляж і урочище Батіліман - бухта Ласпі, екзотичні місця Криму

  1. Пляж і урочище Батіліман Практично під оглядовим майданчиком з видом на Ласпінськую бухту знаходиться...
  2. пляжі Батілімана
  3. Приватні пляжі Батілімана
  4. Розташування Батілімана
  5. Як дістатися до Батілімана

Пляж і урочище Батіліман

Практично під оглядовим майданчиком з видом на Ласпінськую бухту знаходиться урочище і бухта Батіліман (в перекладі з грецького «Глибока гавань») з відмінними пляжами. Урочище з одного боку обмежена Чорним морем, з іншого - крутими скелями гір Кокія-Кала і Куш-Кая. Тому види тут надзвичайно мальовничі. До того ж воно входить в ландшафтний заказник для збереження реліктової сосни Станкевича, ялівців і інших рідкісних представників флори і фауни.

Урочище Батіліман, з якого починається Південний берег Криму, можна сміливо включити в п'ятірку найбільш мальовничих природних пам'яток півострова. Це лісисте узбережжі з реліктової ялівцевим гаєм починається біля основи гори Куш-Кая і простягається аж до найчистіших вод бухти Ласпі. З правого боку від нього велично висувається в море мис Айя, а з лівого своїми скелями від вітрів закриває мис Сарич.

Батіліман славиться тим, що саме тут з круч, які виступають з морських глибин, починають складатися знамениті Кримські гори. За рахунок того, що урочище з трьох сторін від вітрів захищено могутніми скелями, в ньому встановився свій мікроклімат, схожий з субтропічним.

Курорт і клімат Батілімана

Курортно-кліматичні багатства Батілімана були відкриті тільки на початку минулого століття. У 1910 році ці землі викупив російський службовець Кравцов, який і почав розвивати тут туристичні маршрути.

До сімдесятих років минулого століття в урочищі Батіліман вела невелика путівець. Сьогодні недалеко від бухти проходить сучасне шосе, яке з'єднує між собою Севастополь і Ялту. Саме за радянської влади цю місцевість стали розвивати, як курорт. Свого часу був побудований санаторій, що функціонує і сьогодні. Все ж унікальною реліктовою гаю вдалося уникнути масової забудови.

Батіліман - найтепліше місце південного Криму, в цій бухті найпрозоріша і чиста морська вода. Від холодного вітру урочище захищають гори, так що температура тут ніколи не опускається нижче нульової позначки.

пляжі Батілімана

В Долині Батіліман знаходяться ряд галькових пляжів, велика частина належить баз відпочинку і закрита для «простих смертних». До відкритих пляжів цивілізація поки не добралася. Так що, якщо ви шукаєте місце для більш-менш відокремленого відпочинку, ласкаво просимо на Батіліман.

Найвідоміші відкриті пляжі: «дикий» і нудистський. Перший - дуже просторий. Вода, як і всюди в Батілімане, найчистіша, види - приголомшливі. Єдиний мінус - відсутність зручного під'їзного шляху до пляжу. У високий сезон, коли охочих позасмагати багато, в дорожній пробці можна провести кілька годин.

Приватні пляжі Батілімана

На узбережжі Батілімана знаходяться 8 баз відпочинку, кілька гостьових будинків, готелі, пансіонати і дитячі центри відпочинку. У розпорядженні кожного є обладнаний пляж, а то й кілька. Кращі місця для купання шукайте недалеко від мису Сарич, неподалік котеджів, зведених замість старої бази відпочинку «Ера». У цьому казковому місці серед скель знаходяться відразу три пляжу: галькові, «прихований» і пляж «Заповітний камінь». Вхід на них - за перепустками.

Інші закриті пляжі: бази відпочинку «Смарагд» і «Чайка», пансіонат «Пальмида», дитячий табір «Ласпі».

Розташування Батілімана

Подивитися на Яндекс-мапі - «Урочище Батіліман в Криму» на Яндекс.Картах

Як дістатися до Батілімана

На міському автовокзалі Севастополя потрібно сісти на автобус, який прямує в Ялту чи Форос. До зупинки «Ласпі» (поворот) - близько 30 км. Від автобусної зупинки до самої бухти приблизно 6 км. Доведеться добиратися пішки або, якщо пощастить, на попутці.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.