Навигация
Реклама
Реклама

Тиху бухту закрили і можуть забудувати | Примітки. Новини Севастополя і Криму

Одне з найчистіших місць відпочинку в Криму закрили для вільного доступу. Вивіска говорить, що тепер тут «ландшафтно-рекреаційний парк». Але умови тендера з його облаштування загрожують перетворити Тиху бухту в чергове збіговисько шалманів. Конкурс готували явно під своїх, з розрахунком на забудову 3,5 га. Одне з найчистіших місць відпочинку в Криму закрили для вільного доступу

Тривогу забив відомий кримський громадський працівник, блогер і підприємець Олександр Горний. З дозволу автора «Примітки» публікують його пост про долю Тихої бухти з деякими скороченнями.

Тиха бухта є історичною і ландшафтної природною зоною. Вона знаходиться в околицях Коктебеля, перед в'їздом в селище з боку Феодосії. Площа її близько 1500 га. Багато рослин, що ростуть тут, занесені до Червоної книги. Про неземну красу, свіжість повітря тут говорити взагалі зайве, це неможливо передати словами.
Бухта особливо славиться серед любителів наметових містечок, любителів «дикого» відпочинку. Тут піщаний пляж з чистісінькою морською водою і унікальний рідкісний ландшафт. Унікально гарні місця Тихої бухти залучили режисерів для зйомок відомих російських фільмів.
Історія Тихої бухти давня і не дуже хороша. Це історія битви з жульyoм, яке завжди і всіляко намагалося туди проникнути. Одні з Шалманов, інші - з божевільними планами її освоєння, планами забудови готелями і житлом для своїх же шахраїв. В українські роки йшла постійна боротьба за неї - так як було багато бажаючих зайнятися її освоєнням. Місцеві жителі змогли її відстояти. Але ситуація з її варварським використанням продовжилася і після повернення Криму до Росії.

У минулому році туди два рази приїжджало керівництво Криму. Розгляду переросли у всекримський скандал з винесенням лежаків, шалманів і диких підприємців. Ми [громадські працівники та активісти Коктебеля] раділи як діти, коли отримали гарантії того, що тут не буде будівництв і наведуть порядок. А що в результаті?
З 2015 року «ландшафтно-рекреаційний парк Тиха бухта» увійшов до складу [спеціально створеного ГАУ по експлуатації Особливо охоронюваних природних територій] Міністерства екології та природних ресурсів республіки Крим.
Два тижні тому місцеві жителі, які звикли відпочивати в Тихій бухті, несподівано зіткнулися з тим, що її територія закрита для машин - туди пускають тільки пішки. З одного боку це правильно, пише Олександр Гірський, оскільки колеса джипів і квадроциклів порушують грунтовий покрив. Але з іншого - йти пішки від шлагбаума до місця відпочинку цілий кілометр важко по жарі навіть здоровій дорослій людині. А з кинутих далеко машин постійно щось крадуть.

І ось 16 травня цього року на сайті держзакупівель були виставлені «Тиха бухта», «Лисяча бухта» і «Атлеш»
І ось 16 травня цього року на сайті держзакупівель були виставлені «Тиха бухта», «Лисяча бухта» і «Атлеш». Про це я дізнався випадково, приїхавши до Міністерства екології абсолютно з іншого питання за кілька днів до цього, продовжує Гірський.
Я здивувався термінів: з 16 по 24 травня. При цьому один день тендер був непомітний, так як проходив модерацію на сайті. Приберіть ще суботу та неділю - і залишається зовсім нічого, щоб виявити цей тендер, його проаналізувати, зібрати майже мільйон рублів застави і перевести його на рахунок, скласти робочу бізнес-модель і здати документи.
Я почав стукати в усі двері, дзвонити і звичайно, в першу чергу Мінекології Криму. Ми зустрічалися, обговорювали, все кивали головою і зізнавалися, що конкурс проводити не можна, але типу ДУЖЕ ТРЕБА.
Далі - веселіше. Ще до проведення тендеру у випадково мене виявилося наукове обгрунтування для тендерів, де прочитавши, що хочуть зробити [з Тихою бухтою], я зрозумів, що нас чекає повна біда.
Громадська Рада Коктебеля запропонував взяти участь в конкурсі місцевим бізнесменам, які мають хорошу репутацію, і мають досвід управління великими туристичними об'єктами (аквапарк, дельфінарій, готелі, ресторани).
Але, зробивши розрахунки, ми зрозуміли, що маємо справу або з опрацьованою співробітниками Мінприроди бізнес-моделлю - або цей конкурс готували під своїх з хитрим розрахунком на захоплення бухти і її освоєння в рамках того ж закону і його можливостей. Там передбачена стаціонарна рекреація на 3,5 га землі. Скільки можна налаштувати готелів і особняків!

Скільки можна налаштувати готелів і особняків

У моделі бізнесу, яка закладена в тендер, все криво і нереально. Наприклад, за фактом в «Тихій бухті» в пік сезону відпочиває до 500-700 чоловік в день, при цьому кількість комфортних для перебування днів там - не більше 70 за сезон. А в моделі, запропонованої ГАУ, закладені цифри іншого порядку: 180 днів і середнє відвідування близько 3500 осіб в день. Це нереально, це вб'є бухту. При цьому Тиху бухту треба цілий рік охороняти, очищати, мати рятувальників, досліджувати дно, робити інвестиції в розвиток інфраструктури, яка передбачена планом.
Провівши розрахунки, ми зрозуміли, що чесно там працювати неможливо, і неможливо вийти на планові мінімальні показники, які закладені в тендері. Так, планований мінімальний оборот за три роки - більше 31 млн руб, саме ця сума і є мінімальною ціною контракту. Від цієї суми в ГАУ треба відраховувати 10%.

Начебто все нестрашно, але ось суми ... Щоб згенерувати такі обороти, Тиху бухту треба експлуатувати на знос - або забудувати її житловими комплексами, або разом з екологічним туризмом приторговувати там наркотою і дівчатами легкої поведінки.

Я звернувся до міністра [екології та природних ресурсів Криму] Геннадію Нараеву, розповівши про те, що в результаті даного тендеру буде великий скандал
Я звернувся до міністра [екології та природних ресурсів Криму] Геннадію Нараеву, розповівши про те, що в результаті даного тендеру буде великий скандал. Він уже є. Громадськість готова протестувати і виходити захищати бухту.
Завдяки Нараеву вдалося зібрати нараду з його заступників, ГАУ, в чиє підпорядкування увійшли всі природні парки Криму, і яке готувало тендер, а так само научніков. Ми висловили наші побоювання і думка, що не можна проводити тендер, на таких умовах і без обговорення з громадськістю.
Коктебельский цивільний актив також висловився категорично проти такого тендера, помітивши, що це варварство по відношенню до бухти. Так, наприклад, «жрачки» передбачається ставити прям на березі моря, а прокат водних видів транспорту [на увазі поїздки під] гору «Хамелеон», яка обсипається і в результаті може бути трагедія.
Шум піднявся серйозний. Побачивши умови конкурсу, я подзвонив заступникові міністра Наталії Сологуб і попередив її, що громадськість категорично проти цього варварства. Виявилося, у неї є інша, кишенькова громадськість, яка виражає повний одобрямс всім планам Міністерства. Я попередив її, що ми готуємо звернення в ФАС і інші правоохоронні органи, так як вбачаємо тут кримінальну складову, як мінімум.
Під час нарад з нашими доводами погодилися науковці, але в міністерстві їх не почули.
Що цікаво, після тендеру переможець повинен буде підготувати бухту протягом тижня. Це наводить на певні думки: корупція, переможець вже на низькому старті.

Я особисто написав листа голові Криму Аксьонову з проханням запобігти трагедії.

І ось 22 травня в Коктебелі зібралися представники громадянського активу, творчого активу і місцевого бізнесу. Ми запросили громадських з сусідніх населених пунктів та юристів, які нам допомогли скласти правильні звернення. Реальна, що не кишенькова громадськість, готова стати на захист унікального природного і туристичного об'єкта.

Що цікаво, роблячи такі серйозні руху по ключовим туристичним об'єктам Криму, співробітники міністерства не попередили Міністерство туризму про прийдешні зміни
Що цікаво, роблячи такі серйозні руху по ключовим туристичним об'єктам Криму, співробітники міністерства не попередили Міністерство туризму про прийдешні зміни. Ніде в ЗМІ не було інформації про зміну правил відвідування і розміщення.
Я обговорив це питання особисто з міністром туризму Сергієм Стрельбицьким, який теж не був в курсі планів Міністерства екології та природних ресурсів. Ну, ось як так?
Це говорить про далекосяжні плани освоєння території, на якій можна буде розвернутися [забудовникам], і тоді точно суми контракту здадуться копійками.
Чи вдасться нам врятувати в черговий раз «Тиху бухту»? Я не знаю, але ми готові за неї боротися. Цікаво буде подивитися підсумки конкурсу, які повинні будуть підвести 25го травня.

Тим часом керівник Мінприроди Геннадій Нараїв говорить про те, що «Тиха бухта», «Лисяча бухта» і «Атлеш» принесуть до бюджету близько 2,5 млн рублів. Воно того варте? Це ціна середньої іномарочка, а в рамках бюджету це копійки. Може простіше державі фінансувати охорону і прибирання сміття, залишивши недоторканою природні ландшафтні парки? Може дійсно не треба там шашличних, прокатів і лежаків, а дати насолодитися первозданною природою туристам? Кому потрібен сервіс, той зупиниться в інших місцях, де цього сервісу хоч спиною їж.

Ось такі у нас Тихі катастрофи в Криму.

А що в результаті?
Ну, ось як так?
Чи вдасться нам врятувати в черговий раз «Тиху бухту»?
Воно того варте?
Може простіше державі фінансувати охорону і прибирання сміття, залишивши недоторканою природні ландшафтні парки?
Може дійсно не треба там шашличних, прокатів і лежаків, а дати насолодитися первозданною природою туристам?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.