Навигация
Реклама
Реклама

Чому в Україні так багато говорять про кінець світу?

  1. Закон тяжіння
  2. проти науки
  3. роз'яснення НАСА
  4. "Дитячі страшилки"
  5. "Магічні числа" і глобальні виклики

Завод шампанських вин в Криму запрошує сховатися в своїх льохах

У грудні українці найчастіше намагалися знайти в пошуковій системі Google інформацію про кінець світу.

Про це повідомив директор українського представництва компанії Дмитро Шоломко, підбиваючи підсумки року. Цей запит також був в числі Натиснути найпопулярніших і серед українських користувачів Yandex.

Страх і інтерес до дати 21 грудня 2012, коли нібито за пророцтвом майя повинен наступити апокаліпсис, останнім часом виникає у багатьох країнах світу, хоча в рамках СНД і Україні, в тому числі, ця тема особливо популярна, стверджують експерти.

Згідно спеціально проведеним соціологічним опитуванням, третина українців абсолютно серйозно сприймають повідомлення про те, що світ скоро може "закінчитися".

Хоча вчені відзначили, що американське плем'я насправді нічого подібного не віщувало, люди купують свічки, бронюють місця в бункерах і всіляко готуються до гіршого.

Медіаексперти кажуть, що руку до істерії доклала преса - причому, вже не вперше за останні кілька років. Однак, заробляючи рейтинги на людському забобонність, без уваги журналісти нерідко можуть залишати речі, в дійсності становлять загрозу для людей.

Закон тяжіння

"Буде тьма і яскраві райдужні спалахи на небі", - переконаний електромеханік Віталій Лазебник, який обслуговує ліфти в Києві. Він розповів ВВС Україна, що 21 грудня, на його думку, щонайменше необхідно залишити багатоповерхові будинки.

Деякі вважають, що 21 грудня краще триматися в стороні від високих будівель

"Оскільки приблизно половина людства вважає, що щось станеться, то, згідно із законом тяжіння, це дійсно станеться", - говорить Лазебник.

Такі ж настрої, згідно з результатами проведеного компанією Research & Branding Group натиснути дослідження , Через пророцтва вимерлого далекого південноамериканського племені характерні принаймні для третини українців.

34% опитаних у всіх регіонах сказали, що вірять в можливість кінця світу. Серед тих, хто про це замислювався, більше жінок, ніж чоловіків, а також більше жителів сіл, ніж міст.

Про те, що звістки про можливу загибель людства тепер часто на устах, свідчить вже хоча б спроба українських синоптиків розрядити напругу. Директор гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда на прес-конференції в Києві запевнив, що підстав для виникнення аномальних погодних умов 21 грудня поки немає.

А в міністерстві надзвичайних ситуацій заявили, що паніки щодо кінця світу не повинно бути, і до чогось подібного вони жодним чином не готуються.

"Ніяких юридичних питань або вказівок, що будуть якісь заходи, немає", - повідомив заступник начальника відділу МНС Юрій Адамов.

проти науки

На стороні представників українського уряду експерти НАСА, які також не поділяють предапокаліптіческіх страхів. У своїй статті Натиснути "Життя після 2012: чому кінець світу на настане" вони стверджують, що не зафіксували загрози, пов'язаної з кінцем світу в 2012 році.

А дослідження Національного інституту антропології та історії Мексики доводить, що пророцтва майя не мають нічого спільного з судним днем.

роз'яснення НАСА

Історія почалася з твердження шумерів, що до Землі буде стрімко наближатися планета Нібіру. Спочатку припускали, що ця катастрофа станеться в травні 2003 року. Але коли нічого не сталося, кінець світу перенесли на грудень 2012 року - ця дата зимового сонцестояння пов'язана з закінченням одного з природних циклів по стародавнім календарем майя. Звідси і з'явилося пророцтво про кінець світу 21 грудня 2012 року.

Так само, як і календар, що висить у вас на стіні, не зможе викликати кінець світу після 31 грудня, календар майя покладе край існуванню людства 21 грудня 2012 року. Ця дата - кінець одного довгого періоду в системі числення часу майя. Але потім для них починається новий довгий період відліку, нова ера, як у випадку з сучасним календарем, коли з початком відліку наступного року 1 січня ви вішаєте на стіну новий календар.

У найближчі кілька десятиліть не буде жодних парадів планет, але навіть якщо вони і вишикуються в одну лінію, то вплив цього на Землю буде незначним. Наприклад, подібне явище спостерігалося в 1962 році, ще два параду - в 1982 і 2000 роках.

"Майя ніколи не вказували, що буде велика трагедія чи загибель світу в 2012 році. Вони так не вважали", - коментував BBC Mundo дослідник Родріго Льєндо.

Але вчені, очевидно, тут безсилі - з різних регіонів України, а також сусідній Росії, все частіше надходять повідомлення про людей, які про всяк випадок намагаються хоч якось підготуватися до можливої ​​катастрофи.

У Житомирі, наприклад, втричі подорожчали свічки: "Подорожчали і сірники, запальнички та ліхтарики, особливо ті, що на батарейках", - цитує одного з продавців Житнього ринку "УНІАН".

У російському місті Томськ продають набори "Для зустрічі кінця світу" - в святково оформлених пакетах можна знайти гречку, горілку, медикаменти, а також мотузку і мило.

У Києві за 10 тисяч доларів пропонують провести 15-22 грудня о обладнаному автономним опаленням, електрикою і вентиляцією бункері.

А в Криму робітники заводу шампанських вин безкоштовно запрошують в свої підвали, стверджуючи, що побудовані князем Голіциним в 1878 році тунелі можуть стати хорошим притулком для 4 тисяч чоловік.

"Дитячі страшилки"

Стурбованість українців стає більш зрозумілою, якщо заглянути в тутешні ЗМІ - більшість з них не упустили можливості написати щось страшне на цю тему.

На інформаційних сайтах з'явилися цілі спеціальні розділи для новин на тему апокаліпсису. А телеканали в пошуках істини зняли цілі документальні фільми.

Для цього є родючий грунт - як стверджує соціальний психолог Олег Покальчук, для східноєвропейців роздуми про кінець світу не є чимось дивним. Хоча на заході і в центрі Європи, за його словами, подібні речі суспільство в основному залишило в Середньовіччі, або на початку ХХ століття.

"Тут є певний загальнокультурний тренд. Але в нашому випадку це відбувається активніше, тому що ми в стані соціальної та частково психічної регресії. При таких процесах в суспільстві його члени мають дитячу свідомість. А діти, відповідно, дуже люблять страшилки і з задоволенням переказують їх один одному ", - сказав він в коментарі ВВС Україна.

За словами експертів, саме медіа, користуючись марновірством людей, штучно розтиражували тему кінця світу, намагаючись відвернути увагу людей від проблем в країні - наприклад, непростого початку нової парламентської сесії.

"Те, що у нас, наприклад, немає грошей на зарплати бюджетникам, - це велика проблема, але вона виглядає крихітної поруч з проблемою кінця світу", - пояснив ВВС Україна медіаексперт Отар Довженко.

"Але, звичайно, це є зловживанням, і роблячи так, журналісти не відчувають своєї відповідальності за те, що багато людей можуть в принципі постраждати через це".

Як один з найтрагічніших прикладів, експерт наводить історію зі свинячим грипом, яку в 2009 році значно гіперболізували преса: "Це однозначно негативно вплинуло на економіку, тому що багато людей, які могли б спокійно ходити на роботу і працювати, через цю паніки залишалися вдома ".

"Магічні числа" і глобальні виклики

На тлі численних повідомлень про стародавні пророцтва, які віщують загибель людству, мало уваги залишається проблемам, які дійсно загрожують всій планеті.

Поки преса поширює чутки, клімат на планеті стрімко змінюється

Перенаселення, епідемії, голод, і льодовики, які продовжують танути на полюсах Землі - ось що насправді має викликати занепокоєння, розповіла ВВС Україна директор "Інституту Медіа Права" Вікторія Сюмар.

"Пожовтіння і скандалізація в українських ЗМІ замінюють здоровий глузд - раціональності тут значно менше, ніж скандалів. Реальних проблем ми не бачимо. Ми бачимо проблеми вигадані, а інформації про глобальні виклики дуже мало".

Ще більш дивним є готовність аудиторії споживати чергову порцію інформації про Армагеддон на тлі того, як часто її подавали за останні півтора десятка років. Щось подібне вже відбувалося в 1999 році - на порозі нового міленіуму преса також "попереджала" людство про можливий кінець.

Подібні страхи виникали і напередодні 6 червня 2006 - 06.06.06. Ця дата, на думку багатьох, символізує число звіра, вказане в Біблії, хоча нічого особливого в той день так і не відбулося - хіба що кіноіндустрія отримала чергову можливість заробити, знявши тематичні стрічки.

Як і перед 11 листопада 2011 року - 11.11.11 - дата, яку багато хто також вважали магічною. Хоча, знову ж таки, земляни в цей день отримали хіба що чергову порцію страшилок від Голлівуду.

Однак "кінець світу", як видається, знову в тренді цієї зими. І на тлі постійного повторення цієї історії, як дехто вважає, людство виявляється все менш готовим до реальних загроз.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.