Навигация
Реклама
Реклама

NEWSru.com :: Росія будує десятки підземних бункерів, готуючись до ядерної війни, повідомляє розвідка США

Росія протягом декількох років будує в Москві і по всій країні десятки підземних ядерних командних бункерів

Росія протягом декількох років будує в Москві і по всій країні десятки підземних ядерних командних бункерів, повідомляє з посиланням на співробітників американської розвідки The Washington Free Beacon в матеріалі, на який посилається сайт InoPressa .

Генерал сухопутних військ США Кертіс Скапарротті, командувач силами НАТО в Європі, вважає підземне будівництво свідченням того, що Росія модернізує свої стратегічні сили. Інформація про підземні командних бункерах надійшла на тлі недавніх застережень про те, що Росія прийняла доктрину застосування ядерної зброї, яку Скапарротті назвав "викликає побоювання".

"Російська доктрина передбачає, що тактичну ядерну зброю може бути використано в якості відповідного сценарію. Це викликає побоювання і підкреслює, чому ядерні сили нашої країни і НАТО продовжують залишатися життєво важливим компонентом стримування", - зазначив він.

Марк Шнайдер, колишній співробітник Пентагону в сфері ядерної політики, який нині працює в Національному інституті публічної політики в Вірджинії, заявив, що нова національна стратегія безпеки Росії, оприлюднена в грудні, передбачає посилення захисту громадян в разі ядерної атаки. Це свідчить про те, що Москва готується до ядерної війни, вважає Шнайдер.

"Росія готується до великої війни, в якій передбачається використання ядерної зброї", - говорить екс-співробітник Пентагону. "Багато що з того, що вони, за їхніми словами, роблять, відноситься до ядерних загроз і ведення ядерної війни. Активна і пасивна оборона були важливими пріоритетами в Радянському Союзі, а нинішнє російське керівництво по суті своїй радянських", - підкреслює він.

Військові аналітики стверджують, що можлива відповідь США на російські підземні ядерні комплекси включає в себе розробку ядерних бомб глибокого проникнення, здатних бути небезпечним для російську командну структуру.

Інший варіант, запропонований ядерними експертами, полягає в тому, щоб розробляти ядерну зброю низької потужності, яке може бути використане для високоточних ударів.

У статті наголошується, що про нові ядерні підземних бункерах відомо мало. За словами одного з чиновників, вони аналогічні більш раннім об'єктів в комплексах оперативного управління військами часів холодної війни.

Росія, вказує видання, продовжувала будувати підземні ядерні об'єкти після розпаду Радянського Союзу в 1991 році. ЦРУ повідомляло по секретним каналам в березні 1997 року, що в російській столиці велося будівництво, в тому числі, підземної системи метро, ​​що веде від резиденції тодішнього президента Бориса Єльцина за межами Москви до штаб-квартирі командування. У доповіді ЦРУ говорилося про "здатному витримати ядерний удар стратегічному командному пункті на Косьвінском Камені", гірському масиві на Північному Уралі в Свердловській області.

ЦРУ встановило, що бункер, призначений для використання російським керівництвом, знаходиться в селищі Воронове, приблизно в 46 милях на південь від Москви. Безпосередньо до другого бункера, розташованого в Шарапова, приблизно в 34 милях від Москви, вела спеціальна підземна залізниця.

На російських сайтах бункер в Воронове на Калузькому шосе іменується покинутим бункером з третього кільця ППО С-50 в Московській області, про подорожі до нього є безліч туристичних звітів. Наприклад, сайт "Цікаві місця" рекомендує його як "дуже популярне місце серед любителів полазити під землею, Дестроер, геошейкеров і просто туристів" і вказує, як до нього дістатися: селище Воронове, 40-й км від МКАД по Калузькому шосе А101. В Воронове поворот на село Трійця.

Бункер поблизу Шарапова в районі Чехова, в 50 км на південь від столиці, менш відомий, але і про нього є дані на форумах спелеологів, дигерів і сталкерів.

У Москві таємна багатокілометрова система метротоннелей, шахт і бункерів, яка була прокладена під землею для особливо важливих персон радянського часу, отримала назва "Метро-2". Віце-прем'єр уряду Росії в 1990-1992 роках Михайло Полторанін говорив, що секретні лінії - "це і наявність розгалуженої мережі тунелів, і запасний командний пункт на випадок війни, звідки можна командувати ядерними силами країни".

Дослідники вказували, що зараз вже немає необхідності використовувати "Метро-2", щоб пережити там ядерну війну, і пропонували використовувати ці лінії для мирного життя, проте дані американської розвідки свідчать, що таке використання "спецтоннелей" як і раніше актуально.

"Підготовка до ядерної війни, як представляється, коштує мільярди доларів і піднімає питання про допомогу США Росії, яка виявлялася раніше і була спрямована на охорону російських ядерних об'єктів", - робить висновок американська газета.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.