Навигация
Реклама
Реклама

У Берліні відтворений бункер Гітлера

Німецький історичний музей в Берліні відтворив частина так званого фюрербункере, де Гітлер провів останні місяці життя і наклав на себе руки в 1945 році.

По правді кажучи, це не справжній бункер Гітлера. Той розташовувався недалеко від рейхсканцелярії і був майже повністю зруйнований в 1989 році. Тепер на тому місці знаходиться парковка. Ніякого меморіалу, тільки маленька табличка повідомляє про колись знаходився тут притулок фюрера. Це зроблено, щоб уникнути паломництва неонацистів. Однак інтерес публіки настільки великий і не вщухає такий тривалий час, що музей вирішив бункер реконструювати. Як сказано на сайті музею, в освітніх цілях і як данина пам'яті. Реконструювати, але розмістити в іншому місці - в прилеглому бомбосховище, теж часів Другої світової війни на вулиці Schöneberger, в 10 хвилинах ходьби від Potsdamer Plaz.


Фото: Tobias Schwarz / AFP


Експозиція відтвореного фюрербункере присвячена його історії: тут представлені модель звивистій мережі підземних кімнат і залів справжнього бункера (в масштабі 1:25), оригінальні фотографії знесеного притулку і інформація про історію його будівництва і функціонування. Можна побачити відтворений інтер'єр робочого кабінету Гітлера, а також кадри з німецького фільму 2004 року «Бункер», присвяченого його останніх днів. Питання відтворення інших інтер'єрів бункера поки обговорюється. Щоб уникнути можливих бурхливих реакцій відвідувачів, оглянути експозицію можна тільки в супроводі гіда. Екскурсії, що тривають півтори години, починаються в бомбосховищі для цивільного населення Берліна, розрахованому на 3,5 тисяч осіб, хоча в останні дні війни в ньому ховалися 12 тисяч чоловік. Це, за задумом музейників, дозволить відвідувачам порівняти умови перебування і обстановку в бункері Гітлера і звичайних німців. Екскурсії проводяться німецькою та англійською мовами. Фотографування заборонено.


Фото: Tobias Schwarz / AFP


В цілому ця тема - нехай і не створення меморіалу, присвяченого Гітлеру, але історичної реконструкції, з ним пов'язаної - викликає в Німеччині великі суперечки. На сайті Німецького історичного музею кілька разів сказано про мільйони жертв Другої світової війни, Голокост, геноцид. Однак керівництво іншого берлінського музею - «Топографія терору» - який розповідає про злочини нацистів і розташовується по сусідству з копією бункера, звинуватило творців репліки в спробах організувати видовищне шоу в ситуації, коли це недоречно. Сім років тому Музей воскових фігур мадам Тюссо спробував виставити в
Берліні фігуру Гітлера, однак уже другий відвідувач обезголовив експонат з криком «Ні війні!». А влада Австрії в жовтні пообіцяли знести будинок в місті Браунау-ам-Інн, в одній з кімнат якого народився диктатор.
Записатися на екскурсію можна на сайті музею.

У подорожі оплачуйте покупки картою лояльності OneTwoTrip , І на ваш рахунок повернеться до 10% суми замовлення на OneTwoTrip, а також до 2% від будь-яких покупок, оплачених картою.

Читайте далі:
Безкоштовний Берлін: місця для знайомства з містом
У Буенос-Айресі відкрився музей Дієго Марадони

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.