Навигация
Реклама
Реклама

Сталик Ханкішієв

  1. біографія Сталик Ханкішієв - відомий автор книг з кулінарії, телеведучий і блогер. Його книги -...
  2. Творчість і кулінарія
  3. Особисте життя
  4. Сталик Ханкішієв зараз

біографія

Сталик Ханкішієв - відомий автор книг з кулінарії, телеведучий і блогер. Його книги - не просто збірники рецептів, це яскраве знайомство з кухарським мистецтвом різних країн, їх культурою, легке і веселе пригода в світі кулінарії. Його виконання традиційних рецептів відрізняється простотою і витонченістю.

Дитинство і юність

Станіслав Гусейнович Сталик Ханкішієв народився в сім'ї викладача політехнічного інституту, азербайджанця за національністю, і німкені 2 лютого 1962 року в Узбецької РСР, в місті Фергані. Дитинство і юність прожив в Узбекистані. Після розвалу СРСР займався дрібним підприємництвом - торгував побутовою технікою. Незважаючи на походження, рідною мовою для себе Сталик вважає російський. Азербайджанським і узбецьким він володіє поверхнево.

Азербайджанським і узбецьким він володіє поверхнево

Кулінар Сталик Ханкішієв

Кухарська справа - його захоплення, яке свого часу змінило біографію Ханкішіева. Після появи Інтернету Сталик почав викладати тексти і фото своїх рецептів. Найчастіше він звертається до рідної східної кухні. «Найсмачніші» рецепти - це страви з баранини: плов, шашлик, лагман.

Творчість і кулінарія

Його статті набирали популярність, і незабаром Сталик був запрошений московським видавництво «КоЛибри» видати першу книгу оригінальних рецептів, яка вийшла під назвою «Казан, мангал і інші чоловічі задоволення» в 2006 році.

Його статті набирали популярність, і незабаром Сталик був запрошений московським видавництво «КоЛибри» видати першу книгу оригінальних рецептів, яка вийшла під назвою «Казан, мангал і інші чоловічі задоволення» в 2006 році

Кулінар, письменник і фотограф Сталик Ханкішієв

Представляючи книгу на Московській міжнародній книжковій виставці, Сталик Ханкішієв пропонував читачам взяти участь у приготуванні фірмового плову, що відразу викликало непідробний інтерес з боку публіки до видання.

Після успіху книги Ханкішіева запросили на телебачення знятися в передачі «Звана вечеря». Потім надійшла пропозиція вести на кабельному каналі «Парк розваг» програму «жіноча справа». З 2011 року почав виступати з рубрикою в передачі «Дачний відповідь» на НТВ. Серед передач, в яких брав участь Сталик Ханкішієв, числяться шоу «Роздвоєння особистості» на каналі iTV і ефіри на «Ехо Москви».

Сталик Ханкішієв готує шашлик - "Дачний відповідь"

Сталик знайомить глядачів з особливостями приготування узбецького плову, пропонуючи два варіанти - по-ферганськи і по-Самаркандської. Перший варіант апетитного страви відрізняється тим, що невеликі шматочки баранини відбиваються перед приготуванням молоточком, тоді як для другого варіанту вибираються великі шматки м'яса. Але на думку кулінара, плов готується без чого завгодно, але тільки не без вогню. Також Сталик познайомив телеглядачів і з приготуванням плову по-іранських, особливістю якого є використання молока.

Сталик Ханкішієв - фаршировані голубці і перці

Так як Сталик називає себе спадкоємцем двох народів - азербайджанського і узбецького, він ввібрав особливості середньоазіатської і кавказької кухонь. Кулінар майстерно готує шашлики. Глядачам своєї телевізійної рубрики він пропонує 15 варіантів приготування улюбленої страви вихідного дня. Це посмажені на мангалі баранина, мармурова яловичина і навіть свиняча шийка. Як екзотичних рецептів Сталик пропонує спробувати попередньо замариновану стерлядь, фаршировані овочі та навіть баранячі яйця.

Зі сторінок яскравих видань з барвистими апетитними фото кулінар знайомить читачів з секретами приготування баранячої корейки, басми, голубців, супів-харчо з кавказькою аджикою.

Сталик Ханкішієв - автор кулінарних книг

У 2010 році вийшла нова книга «Казан, баран і дастархан» (видавництво «Corpus, Астрель»), яка отримала високу оцінку у читачів і першу премію в книжковому конкурсі «Gourmand World Cookbook Awards» у Франції як «Краща книга 2012 про національної кухні ». На цей раз кулінар представив видання в столичному ресторані «Зафферано». На зустрічі були присутні зірки шоу-бізнесу, підприємці, дипломати і репортери, що позитивно позначилося на іміджі автора.

У 2013 році видавництво «Астрель» випустило у світ книгу «Мангал», що стала переможцем на конкурсі «Gourmand World Cookbook Awards» в Пекіні як «Краща книга європейського телеведучого».

У 2013 році видавництво «Астрель» випустило у світ книгу «Мангал», що стала переможцем на конкурсі «Gourmand World Cookbook Awards» в Пекіні як «Краща книга європейського телеведучого»

Сталик Ханкішієв - автор книг "Казан, мангал і інші чоловічі задоволення"

У 2014 і 2015 роках в тому ж видавництві вийшли книги «Казан. Кулінарний самовчитель »і« Плов. Кулінарне дослідження »відповідно. Вони удостоїлися нагород «Gourmand World Cookbook Awards» в Пекіні в номінації «Краща книга європейського телеведучого» і в номінації «Великого шовкового шляху» на міжнародному конкурсі «Gourmand World Cookbook Awards».

Успіх книг Сталика Ханкішіева значний, хоча багато хто приписує його вдалою піар-розкрутки при значних зусиллях видавництва АСТ. Впливає на популярність книг і те, що автор анонсує їх вихід зі сторінок соціальних мереж. Акаунти у Сталика Ханкішіева діють в «Інстаграме» , «Твіттері» і «Фейсбуці» , Є персональний сайт.

Сталик Ханкішієв - плов

Крім випуску книг і участі в телепрограмах, Сталик Ханкішієв є популярним блогером, відомим своїм вибуховим характером. Він часто стає учасником скандальних ситуацій. Однією з найпомітніших була сварка з Хакімом Ганієв, колишнім другом Ханкішіева ще по Фергані. Вчасно не відданий грошовий борг переріс у скандал, обговорюваний в Інтернеті вже не перший рік.

Відзначився письменник також в конфлікті з Олексієм Навальним . У своєму блозі він розкритикував Навального за відеозйомки з дельтаплана заміських будинків можновладців, дізнавшись в одному з особняків будинок свого друга, що не має до влади ніякого відношення.

Кулінар і письменник Сталик Ханкішієв

У липні 2016 року в Інтернеті вибухнув черговий скандал. На цей раз Сталик Ханкішієв розкритикував на YouTube найвідомішого кулінарного блогера Друже Обломова ( Олега Григор'єва ). Все почалося після виходу 5 липня 2016 року відео «Люля-кебаб. У блендері або сокирами? Курдюк або цибулю? », Де у властивій йому жартівливій манері Друже Обломов розповідає про приготування фаршу для люля-кебаб нетрадиційним способом (за допомогою блендера).

Таке «святотатство» викликало обурення у маститого кулінара Сталика, що вибухнула гнівною викриттям про нехтуванні канонів середньоазіатської кухні на своїй офіційній сторінці «Живий Журнал», де він використовував фрази на кшталт «Для рубки м'яса використовувати блендер - це просто-напросто лоховство». Це викликало бурю обурення передплатників Друже Обломова.

Це викликало бурю обурення передплатників Друже Обломова

Славний Друже Обломов (праворуч)

Відмітимо, що славний Друже Обломов в свою чергу відреагував на критику «метра» шанобливо:

«Сталик, ви просто свята людина. Якби я, з висоти вашого досвіду і ваших років, побачив мої ролики на «Ютубі» (з усіма косяками, помилками, відвертою профанацією), я б вже точно не соромився у виразах ».

Особисте життя

Сталик Ханкішієв скупо коментує своє особисте життя. Відомо, що кулінар одружений. У нього є дочка Карина. Не так давно Інтернет розбурхала відверта історія відомого кулінара про трагедію в його родині. Будучи вагітною, Карина дізналася, що у неї рак грудей. Діагностику затягнули, тому захворювання виявили вже на третій стадії.

Карину вилікували в 62-й онкологічної лікарні Москви. Сталик від щирого серця подякував лікарям за порятунок життя його дочки і внука. Волею доль він став пов'язаний з 62-ї лікарнею і, як суспільне обличчя, не зміг пройти повз її проблем.

Дочка, онук і зять Сталика Ханкішіева

У 2017 році Сталик Ханкішієв написав ряд статей про корупцію в медицині. Крім того, Сталик Ханкішієв веде в своєму блозі «війну» з московськими чиновниками. Йдеться про його підозри щодо махінацій, пов'язаних із закупівлями ліків для онкологічних хворих і тендерів на закупівлю медичного обладнання.

Сьогодні Сталик Ханкішієв - не просто телеведучий програм про смачну їжу. Він, користуючись своєю широкою популярністю, намагається донести до громадськості проблеми і допомогти, якщо зможе.

Він, користуючись своєю широкою популярністю, намагається донести до громадськості проблеми і допомогти, якщо зможе

Сталик Ханкішієв з дружиною і дочкою

Велику частину часу Сталик проводить в заміському особняку, де разом з дружиною любить зустрічати гостей. Кухню, яка займає чільне місце в будинку, кулінар вибудував за власним проектом. Тут у Ханкішіева розташований камін арочного типу з вбудованим казаном з одного боку і дров'яної грубкою з іншого, яка іноді перетворюється в додаткову робочу поверхню. За першим каміном розташований другий - з мангалом для шашлику. Тут же розташовані духові шафи і інша атрибутика сучасної кухні.

Сталик Ханкішієв зараз

Зараз кулінар проводить конкурс на краще приготування середньоазіатського страви. Захід Сталик Ханкішієв ініціював спільно з посольством Республіки Узбекистан в Москві і авіакомпанією «Узбекистон хаво йуллари».

Захід Сталик Ханкішієв ініціював спільно з посольством Республіки Узбекистан в Москві і авіакомпанією «Узбекистон хаво йуллари»

Сталик Ханкішієв

У конкурсі беруть участь особи не східних національностей, які повинні викласти відеоролик в Інтернет з покроковим приготуванням узбецького страви. Заявлений приз - екскурсія по містам Узбекистану і знайомство з місцевою кухнею. Термін проведення заходу - три місяці з кінця червня 2018 року.

Бібліографія

  • 2006 - «Казан, мангал і інші чоловічі задоволення»
  • 2010 - «Казан, баран і дастархан»
  • 2012 - «Базар, казан і дастархан»
  • 2013 - «Мангал»
  • 2014 року - «Казан. Кулінарний самовчитель »
  • 2015 - «Плов. Кулінарне дослідження »
У блендері або сокирами?
Курдюк або цибулю?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.