Навигация
Реклама
Реклама

Даг Чіанг: «Ми робили нову версію« Епізоду IV »

Дивно, але саме цій людині ми, багато в чому, зобов'язані «зовнішнім виглядом» як лукасовськими «Зоряних воєн» нульових, так і новим картинам виробництва Disney, включаючи спін-оффи. Даг Чіанг займається тим, за що багато хто якраз і закохалися в цю дивовижну і, як виявляється, практично нескінченну історію про протистояння Світлої і Темної сторони загадкової Сили: він придумує, як ця історія буде виглядати на екрані. Сергій Сичов поговорив з ним про його роботу прямо перед цифровий прем'єрою «Пробудження Сили», хоча на саму інтригуючу тему - про фільм «Зоряні війни: Ізгой» - він зараз не має права говорити зовсім нічого. Але матеріал для роздумів надав нам багатий. Дивно, але саме цій людині ми, багато в чому, зобов'язані «зовнішнім виглядом» як лукасовськими «Зоряних воєн» нульових, так і новим картинам виробництва Disney, включаючи спін-оффи

Даг Чіанг: «Ми робили нову версію« Епізоду IV »

Сергій Сичов

Ви працювали над пріквелами «Зоряних воєн», а тепер над новими фільмами і спін-оффамі саги. Для вас ці проекти різні?

Даг Чіанг

Я не просто працював над «Зоряними війнами», я виріс на них: я ж був ще підлітком, коли вийшов «Епізод IV» . Тому, працюючи над пріквелами, я, звичайно ж, орієнтувався на оригінальну трилогію. До того ж, Джордж Лукас дав установку не гнатися за новими віяннями в фантастичному жанрі, і ми вирішили орієнтуватися на естетику 1920-1930-х років: там більше аналогових ефектів, реальних декорацій, зроблених вручну, - справжня романтика! Я дуже багато почерпнув звідти для нової трилогії. А тепер я оглядаюся не тільки на оригінальні фільми, а й на власну роботу, - це дає неймовірно потужний бекграунд для нових серій. Так що для мене всі ці фільми - одне ціле, адже Джордж створив «всесвіт», продуману до дрібниць, вона абсолютно унікальна, і вона не може бути різною в кожному епізоді.
Трейлер фільму «Зоряні війни: Пробудження сили»

Сергій Сичов

І все-таки при Джей Джей Абрамс щось принципово змінилося? Він створює новий Всесвіт або продовжує справу Лукаса?

Даг Чіанг

У Джей Джея дуже цікавий підхід. Він якось сказав: «Давайте уявимо, що Джордж Лукас придумав все це в 70-е, просто технології не давали йому втілити ідеї в життя». Таке завдання було для мене абсолютно нової: що потрібно зробити ?! Замінити клавіатури на тачскрін? Так чи так уже сильно змінилися технології в реальності нового епізоду порівняно з «Епізодом VI» ? У підсумку ми зрозуміли, що не повинні створювати нову «всесвіт», ми просто повинні внести корективи, все-таки за сюжетом пройшло вже кілька років. І що ми зробили? В першу чергу - оновили дизайн космічних кораблів, але принципи їх створення, матеріали, з яких вони побудовані, залишилися колишніми.
Трейлер фільму «Зоряні війни: Епізод VI - Повернення Джедая»

Сергій Сичов

Що було найскладнішим в роботі над «Пробудженням Сили»?

Даг Чіанг

Так майже все. Це було справжнім випробуванням: залишатися вірними епізодами IV, V і VI, але при цьому пам'ятати, що ми повинні залучити до фільму нове покоління, у якого зовсім інші вимоги до фантастики. Тут дуже легко скотитися або в одну, або в іншу сторону. Припустимо, в новому епізоді є база Старкиллер - над нею довелося дуже багато думати. Що це буде? Нова версія Зірки Смерті? Але як тоді вона буде виглядати, адже Зірка Смерті виглядає, як Місяць? Може бути, треба просто зробити її зброєю нового покоління, і тоді все вийде? Ми намагалися розглядати різні ідеї, постійно радилися зі сценаристами, щоб зрозуміти, яке візуальне рішення найкращим чином підтримає сюжетну лінію. І нам дуже допомагало те, що більша частина команди зросла на оригінальній трилогії «Зоряних Воєн», тому ми всі хотіли зробити щось на кшталт власної версії «Епізоду IV».


Трейлер фільму «Зоряні війни: Епізод IV - Нова надія»

Сергій Сичов

Як ви працювали над образами з нового епізоду? Ви знову і знову переглядали всі частини кіносаги, або були додаткові джерела натхнення?

Даг Чіанг

Моє головне натхнення - історія. Я навчився цього у Джорджа, він завжди говорив, що не потрібно придумувати образи з нуля, потрібно проводити дослідження, шукати основу для своїх робіт в нашій реальності. епізоди IV, V і VI засновані на естетиці 70-х; приквел - на 20-х і 30-х, тому VII, VIII і IX знаходяться десь між цими епохами, і там я шукаю натхнення. Я детально вивчаю інші культури - Ви навіть не уявляєте, які незвичайні образи приховує світова історія, іноді все, що тобі потрібно, - просто взяти і помістити їх в новий контекст. Джордж вміє це робити як ніхто інший: згадайте Торговий Корабель Джабби - він бере торговий корабель, поміщає його в пустелю і змушує літати. Виходить дуже сильний образ: корабель в пустелі. Але оскільки він ще й летючий - це стає фірмовим знаком «Зоряних Воєн».


Сергій Сичов

Чи буває, що Ви телефонуєте Лукасу і говорите: «Джордж, у мене тут з'явилася нова ідея, що ти про це думаєш?»

Даг Чіанг

Ні-ні, він зараз займається зовсім іншими речами. Але я працював з ним багато років, тому вже можу собі уявити, що йому сподобається, а що ні. Хоча він завжди вмів дивувати: міг змусити робити щось нестандартне, навіть виходить за рамки звичного поведінки, змусити ризикувати. І це здорово, тому що неможливо створювати велике мистецтво, весь час перебуваючи в зоні комфорту.

Для вас ці проекти різні?
Він створює новий Всесвіт або продовжує справу Лукаса?
Таке завдання було для мене абсолютно нової: що потрібно зробити ?
Замінити клавіатури на тачскрін?
І що ми зробили?
Що це буде?
Нова версія Зірки Смерті?
Але як тоді вона буде виглядати, адже Зірка Смерті виглядає, як Місяць?
Може бути, треба просто зробити її зброєю нового покоління, і тоді все вийде?
Ви знову і знову переглядали всі частини кіносаги, або були додаткові джерела натхнення?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.