Навигация
Реклама
Реклама

Партеніт. Крим, пам'ятки, історія, що подивитися в Партеніті

  1. Партеніт Партеніт - чудовий приморський куточок, який притулився під самим боком гори Аю-Даг (Ведмідь-гора,...
  2. Похід по Криму - 22 маршрут
  3. Маршрути: гори - море

Партеніт

Партеніт - чудовий приморський куточок, який притулився під самим боком гори Аю-Даг (Ведмідь-гора, тюрк.) У великій Партенітської долині.

Це найзахідніша частина Великої Алушти - великого курортного регіону. Вся тутешня місцевість (від мису Плака на сході до Аю-Дага на заході) являє собою повноцінне Південнобережжі з унікальним кліматом, вічнозеленими старовинними парками і загальною атмосферою якогось аристократизму, що йде ще з давніх часів.

Старовинні парки разом з природними вічнозеленими чагарниками зливаються в одне розкішне рослинне намисто, яке тягнеться уздовж берега. На північ парки природно переходять в багате зелене оздоблення південного схилу Головного Гряди Кримських гір.

Пляжі і парки майже всюди тут являють собою нерозривну єдність, так що, відпочиваючі насичують свої легені крім морських іонів ще і фітонцидами хвойних дерев.

На всьому узбережжі пляжі мелкогалечниє, штучні. Природні ділянки узбережжя тут практично відсутні. Лише невеликі шматочки берега, незайманого рукою людини, є під горою Аю-Даг. Це - невеликі дикі бухти між дикими скелями. Вода там дивовижно прозора, а пляжі - маленькі і затишні. Але спуск до бухт дуже крутий і складний. Вирішуються на нього тільки справжні любителі екзотики. Найкраще добиратися сюди на маленькому катері.

А сам Аю-Даг, легендарна Ведмідь-гора домінує над усією місцевістю і тому негайно притягує погляди всіх, хто вперше сюди потрапляє. Гора багато в чому визначила природні особливості і історію цих місць, вона стала символом Партеніта, його невід'ємною частиною.

Гора Аю-Даг (577 м над рівнем моря) - територія, що охороняється, ландшафтний заказник. За своїм походженням це - лакколіт, «невдалий вулкан». У далекому минулому в товщу осадових порід проникла рідка магма і, не зумівши пробитися на поверхню, охолола, утворивши діапіров - купол не відбувся вулкана. Сьогодні подекуди вулканічні породи у вигляді темних скель вийшли на поверхню, і їх можна побачити.

Здалеку здається, що гора покрита дрібним чагарником. Але насправді це справжній приморський ліс. Вершина і схили вкриті заростями з дуба пухнастого, граба східного, ялівцю високого. Є тут і реліктові види - вічнозелене суничне дерево, рідкісна иглица понтийская, чист кримський, жасмин чагарниковий ... Всього флора Аю- Дага налічує 533 види рослин. Чимало тут і рідкісних мінералів.

З Ведмідь-гори відкривається чудова панорама Партеніта і всіх околиць. Сюди обов'язково треба прогулятися, подивитися тутешні краси. Найзручніший шлях на гору - з парку військового санаторію. Вхід туди платний.

ЛЕГЕНДА ПРО ВЕДМІДЬ-ГОРЕ

Аю-Даг - значить Ведмідь-гора. Якщо дивитися з західного боку, гора по своїй формі нагадує величезного ведмедя, що п'є воду з Чорного моря. До речі, в далекому минулому в цій місцевості дійсно водилися ведмеді.

Тут все овіяне стародавніми легендами. За однією з них, коли в давні часи ведмеді покидали півострів, один з них вирішив залишитися тут. Назавжди.

Легенда, яку ви зараз прочитаєте, - найбільш поширена.

Серед стада величезних ведмедів, колись мешкали на Південному березі, жила маленька дівчинка, невідомо як потрапила сюди, в безлюдне місце. Йшли роки, вона росла і перетворилася в дівчину надзвичайної краси. Ведмеді дуже любили дівчину, особливо її спів. Вони готові були з ранку до ночі слухати її чудовий, чарівний голос.

Одного разу, коли хижаки полювали, на море був страшенний шторм. Дівчина побачила, як до берега між скель прибило човен. На дні її лежав знесилений юнак. Дівчина перетягнула його в свій будиночок, в який ведмеді ніколи не заглядали, сховала і човен, щоб ведмеді нічого не дізналися.

Юнак, завдяки ніжною турботі дівчата, швидко йшов на поправку. І ось настав день, коли він сказав: «У моїй човні вистачить місця для двох.

Хочеш поплисти зі мною в мою країну? »« З тобою, коханий, я готова плисти куди завгодно! »- відповіла дівчина.

Нарешті, дочекавшись, коли ведмеді вирушили на полювання і настав попутний вітер, закохані поставили вітрило і покинули берег.

Човен віддалялася, коли раптом затремтіла земля, пролунав страшний рев. Це повернулися ведмеді і виявили, що немає їх улюблениці. Ватажок прибіг на берег і, побачивши видаляти човен, все зрозумів. Він опустив в море величезну пащу і став з силою втягувати в себе воду. За ним припали до води і інші ведмеді. Перебіг стало захоплювати човен назад, до берега. Здавалося, юнакові не уникнути страшної долі бути розтерзаних розлюченими звірами.

І тут дівчина, повернувшись до берега, заспівала. Вона співала з таким почуттям, з такою силою, як ніколи раніше. Її ніжний, чарівний голос досяг берега. І ведмеді, зачаровані співом, один за іншим підняли голови і стали слухати. Човен знову кинулася в море. Лише старий ватажок, ще глибше зануривши морду в море, продовжував пити. Нарешті і він, заспокоївшись, застиг, та так і залишився на березі, з сумом вдивляючись у далечінь, де зник за горизонтом вітрило.

... І лежить з тих пір старий ведмідь на березі. Скам'яніло його могутнє тіло. Круті боки перетворилися на стрімкі скелі, згорблена спина - в вершину гори, що підпирають небо, а густа шерсть звернулася в дрімучий ліс.

Старий могутній ведмідь став Ведмідь-горою.

Аю-Даг і пляж санаторію "Крим"

За Аю-Дагу прокладено кілька маршрутів. Найцікавіший - від входу на мис Монастирський. Це та сама «голова Ведмедя». З нього відкривається чудова панорама крутих обривів Ведмідь-гори.

По дорозі до мису можна оглянути руїни декількох християнських храмів. До речі, колишнє грецьке назва гори - Айя (Свята, грец.). У VIII-XV ст. вона користувалася великим шануванням у віруючих, та й зараз вважається місцем з особливою енергетичною силою.

Назва Партеніт - від грецького «партенос» - діва. За переказами, тут, на Аю-Дазі, знаходилося святилище таврської богині Діви, жрицею якого була легендарна Іфігенія.

Прекрасна Партенитская долина була заселена здавна. У ранньому середньовіччі тут був процвітаючий місто з жвавим портом. В письмових джерелах Партеніт вперше згадується в VIII ст. в «Житії Іоанна Готського».

Ім'я Іоанна Готського, єпископа Готської єпархії в Криму і голови антіхазарского повстання 787 р, міцно пов'язане з Партенітом. Тут майбутній святий народився, тут він і, імовірно, був похований в спорудженому ним храмі Св. Петра і Павла. Залишки храму - всесвітньо відому Партенітської базиліку можна побачити і сьогодні на території військового санаторію. Руїни накриті скляним павільйоном. Поруч з ним - пам'ятник Іоанну Готскому.

Пам'ятник Івану Готскому

Трагічною віхою в історії Партеніта став XV століття. Землетрус, після якого на схилах Ведмідь-гори вичерпалися джерела води, нашестя турків, які зруйнували місто ... З тих пір Партеніт перетворився в маленький приморське селище і таким залишається сьогодні.

© "Партеніт. Путівник", "СВIТ", м. Сiмферополь

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

Хочеш поплисти зі мною в мою країну?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.