Навигация
Реклама
Реклама

Похід до Криму «Чатирдаг, Демерджі та Новий Світ»

  1. Маршрут походу в Крим на травневі свята
  2. Програма походу по Криму

Тривалість: 6 днів Відстань: ~ 55 км Старт: Сімферополь 11:00 Фініш: Судак 11:00, Сімферополь 15:00 Умови проживання: в наметах Рівень складності: початковий / середній

Маршрут походу в Крим на травневі свята

Сімферополь - нижнє плато Чатир-Дагу - печера Еміне-Баїр-Хосар - печера Мармурова - верхнє плато Чатир-Дагу - гора Ангар-Бурун (1453 метра) - гора Еклізі-Бурун (1 527 метрів, радіально) - гора Південна Демерджи (1239 метрів) - Долина Привидів - водоспад Джурла - водоспад Джур-Джур - урочище Караул-Оба - Ботанічний заказник Новий Світ - Голіцинська стежка - селище Новий Світ - Судакська фортеця - Судак

Програма походу по Криму

Перший день Учасники походу по Криму зустрічаються з інструктором на ж / д вокзалі в Сімферополі (біля фонтану з голубами). Докупивши все необхідне і гарненько Перепакована свої рюкзаки, ми вирушаємо в дорогу. Невеликий переїзд і ось ми вже в точці старту маршруту, похід по Криму починається. Переодягнувшись і приготувавшись до похідного життя, учасники походу вийдуть на маршрут. Лісова дорога поступово перетворюється в стежку і ось вже перший привал з видом на гори Криму. Похід - це активний відпочинок, де доводиться боротися зі своєю лінню і постійно нагадувати своїм м'язам, що вони створені для подолання труднощів. Кроку за кроком буде пройдено перший затяжний підйом і вже нагорі кожен учасник зможе сказати, що це було не дуже-то й складно. Гарний вид буде нагородою всім туристам, і вже вздовж кромки нижнього плато Чатир-Дагу ми вирушимо до місця ночівлі. Розташувавшись на нічліг, ми без рюкзаків сходимо на екскурсію в обладнані печери Чатир-Дагу - Еміне-Баїр-Хосар і Мармурову. Ночівля на висоті близько 1000 метрів над рівнем моря порадує зоряним південним небом, і ще довго все розповідатимуть про свої враження від першого дня походу по Криму.

Другий день Вставати рано вранці зовсім не захочеться, але це тільки на перших порах. Прекрасний ранок в горах Криму швидко розвіє залишки сну і, поснідавши, ми почнемо збирати свої речі, готуючись до продовження походу. Верхнє плато Чатир-Дагу буде зовсім поруч, але до нього ще потрібно буде дійти. Через деякий час після виходу ми побачимо море. В це буде складно повірити, але ця бірюзова смужка між горами і є море. Гори і море, що може бути прекрасніше! Ну а нам треба продовжувати на похід, і ось ми вже починаємо підніматися по схилах верхнього плато Чатир-Дагу. В якийсь момент, озирнувшись назад, ми побачимо як на долоні все нижнє плато Чатир-Дагу, яке за неповний день вже стало таким близьким. Але нас чекає знайомство з верхнім плато і з вершиною Ангара-Бурун (1453 метра). Добравшись до вершини плато перед, нами відкриється вид на частину південного узбережжя Криму і зокрема на курортне місто Алушту. Вдалині буде виднітися гора Демерджі, з її Долиною Привидів і Кам'яним хаосом, а зліва внизу буде Ангарський перевал - ворота ПБК. Відпочивши і пообідавши з захоплюючим видом, ми вирушимо далі (хто захоче, зможе сходити на вершину Еклізі-Бурун). Спуск займе набагато менше часу, ніж підйом і зовсім скоро ми доберемося до місця ночівлі. Починаючи з цього вечора, посиденьки біля багаття стануть тривалими і дуже цікавими, учасники походу вже роззнайомився, і з'явиться багато тем для спілкування. Спати ніхто йти не захоче :)

Третій день Поснідавши, ми відправимося в бік Ангарського перевалу, де нас чекає короткочасне побачення з цивілізацією, після чого ми знову пірне в ліс. Розплутавши хитросплетіння лісових доріг Криму, ми доберемося до перевалу МАН. Раніше в цьому районі пролягала дорога з ПБК вглиб півострова, а зараз це відмінне місце для обіду з видом на Алушту. Після обіду маршрут заведе нас на обривисті оглядовий майданчик, яка нависає над лісом, даруючи незабутні враження всім тим, хто все-таки зважитися розташуватися ближче до краю. По вузькій гірській стежці ми обігнемо гору Північна Демерджі і доберемося до сідловини. Тут вже буде зовсім не далеко до місця ночівлі і популярною серед туристів пам'ятки - гори Південна Демерджі (1239 метрів). Південна Демерджі з прилеглими пам'ятками (Долиною Привидів і Кам'яним хаосом) приваблюють туристів з усього Криму і в розпал літнього сезону тут складно залишитися наодинці з горами. Але це не завадить нам насолоджуватися відмінними видами, які відкриваються з Південної Демерджі. Видно значна частина південно-східного узбережжя Криму від гори Аю-Даг до мису Меганом.Прогулявшісь до Південної Демерджі і побувавши в Долині Привидів ми повернемося до місця ночівлі, де поділимося своїми враженнями від чергового дня походу по Криму.

Четвертий день Море буде знаходитися в полі зору практично з самого ранку. Воно буде так близько, але до нього нам ще потрібно відвідати два водоспаду. На самому початку дня ми відвідаємо урочище Джурла, де знаходиться однойменний водоспад. Водоспад влітку часто пересихає, але урочища Джурла залишається прекрасним в будь-який час року. Далі стежка буде петляти уздовж обривистих скель, періодично пірнаючи в густі зарості. Ближче до обіду ми доберемося до Хапхальський ущелини, де знаходиться найбільший / повноводний водоспад Криму - Джур-Джур. Цей водоспад ніколи не пересихає, і завжди радує своїх відвідувачів своїм мальовничим видом. Від водоспаду ми вже попрямуємо до моря, у якого і зупинимося на нічліг. Вечір обіцяє бути душевним.

П'ятий день Рано вранці ми вирушимо на схід, нас чекають краси Нового Світу. Добравшись до аквального комплексу Караул-Оба, ми зробимо перехід по екскурсійної стежці, яка поступово виведе нас в урочища Пекло і Рай. Далі нас чекає дивовижний краєвид на Новий Світ і Царський пляж. Прогулянка по Голіцинському стежці, торкнувшись Наскрізний грот і грот Шаляпіна, виведе нас на набережну селища Новий Світ. Трохи погулявши по Новому Світу, ми вирушимо до місця ночівлі. Це буде остання ніч в поході і буде складно вмістити в голові події попередніх похідних днів.

Шостий день Прокинувшись рано вранці, ми помилуємося красивим світанком, який в Новому Світі грає якимись нереальними фарбами. Далі ми відправимося в Судак, де у нас буде можливість відвідати Судакскую фортеця. Досить добре збережена фортеця генуезців височіє над Судаком, відкриваючи прекрасні види на бухти Судака, Алчак і мис Меганом. Після екскурсії до фортеці у нас залишається переїзд до автовокзалу, звідки кожен відправиться в потрібному напрямку (хто в Сімферополь на вокзал, а хто відпочивати далі). Наш шестиденний похід по Криму підійшов до кінця, сподіваємося, він запам'ятається вам незабутніми красотами Криму і новими знайомствами.

Інструктор може вносити зміни в маршрут в залежності від погоди, фізичного стану учасників та інших факторів.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.