Навигация
Реклама
Реклама

Відгук про поїздку в Тибет. Кузнєцова В.

Т ібет ... Перший раз я почула про Тибет років в десять, батьки читали газету «Аргументи і факти», в якій розповідалося про експедиції професора-офтальмолога Мулдашёва в ці незвичайні місця. Пам'ятаю, як захоплювали мене ці статті про исцеляющих озерах і долинах, в яких можна постаріти за один день.

Багато пройшло часу з тих пір, і ось, нарешті, все склалося, щоб побувати в цьому дивовижному регіоні.

Ми прилетіли в Лхасу (столицю Тибету), висота - 3570 м. Коли виходиш з літака - одразу стає важко дихати, йти непросто, кожен крок віддає легким ударом в голову. Через розрідженого повітря кисень засвоюється в два рази гірше, ніж на звичній московської висоті. Лхаса - перша точка акліматизації при підйомі на Еверест.

Практики йоги їдуть до Тибету, щоб відвідати місця сили, де займалися Великі йогіни минулого: Падмасамбхава, Марпа, Миларепа. Ці місця на багато століть зберігають енергію цих видатних особистостей.

Спочатку нашого шляху ми відвідали монастир Самье - перший буддистський монастир в Тибеті, побудований царем Трисонг Даценом в VIII столітті н. е. Кожен тибетець вважає своїм обов'язком хоча б раз в житті прийти в це місце. Коли заходиш в монастир, відчувається, як енергія відразу починає підніматися вгору до голови, як ніби тебе взяли за верхівку і тягнуть вгору. У цей момент розумієш, як сильно можна змінити простір за рахунок особистої аскези і регулярних занять.

подорож в тибет, Самье, відгук про тур в тибет

Найпотужніше місце в монастирі, на мій погляд, це коридор, який йде навколо центральної статуї Будди. У цьому коридорі монахи багато років робили простягання, за рахунок чого напрацювали сильну енергію. Проходячи по цьому коридору, відчуваєш, як ніби ногами трохи відривається від землі, хода стає легкою, і ти ніби париш над підлогою. Ще більше посилюють ефект мантри і сутри, начитував ченцями. Завдяки цій щоденної багатогодинної практиці у монахів дуже сильно розвивається вішудха - сильний голос, який читає духовні тексти, який заспокоює і вводить в медитативний стан.

Дивно, але навіть зараз, коли я пишу ці рядки і згадую моє перебування в Самье, енергія знову починає доливати до голови. Тільки заради того, щоб відчути це, вже варто їздити в такі місця.

Чим довше в поїздці, тим більше накопичується енергії: витрачати її особливо нема на що.

путешстве в тибет, Самье, відгук про тур в тибет

На висоті є зовсім не хочеться, якісь бажання відпадають, а розум приходить в спокійне медитативний стан. Накопичивши енергію, відвідувати місця сили стає цікавіше. У Шигадзе ми відвідали резиденцію Панчо Лами. Панчо Лами - це вчителі Далай Лам, які, як розповів нам гід, не менш значущі для тибетців, ніж Далай Лама. У Шигадзе знаходиться найбільша в Тибеті ступа Будди Майтреи (майбутнього Будди), висотою 22 метра, і ступи з прахом Панчо Лам.

Обходячи одну з ступ, я знову почала відчувати енергію навколо голови. За відчуттями, чим більше робиш кіл навколо ступ, тим сильніше розкручується енергія і тим сильніше можна відчути її в тілі і спробувати покрутити. Але справа не тільки в тому, що підвищується чутливість в цих місцях, але і змінюється робота свідомості, змінюються мотивації і бажання. Чим більше збільшується спектр сприйняття світу, тим більше стверджуєшся на шляху йоги і розумієш: ми всі єдині, а щастя - це служіння іншим людям.

Автор: Вікторія Кузнєцова

Дізнатися про турі докладніше можна по засланні

Т ібет

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.