Навигация
Реклама
Реклама

Чжуан Цзи - патріарх даосизму

Чжуан-цзи - головний патріарх даосизму поряд з Лао-цзи Чжуан-цзи - головний патріарх даосизму поряд з Лао-цзи. Ілюстрація: С. М. Ян / Велика Епоха

Чжуан Цзи (369 - 286 до н. Е.) Був чиновником в своєму рідному місті протягом короткого проміжку часу. Одного разу йому була запропонована посада прем'єр-міністра однієї держави, але він відмовився.

У той час Чжуан Цзи здавався ексцентричним, жив бідно, але ніколи не був песимістом. Він зберігав дистанцію з людьми, що насолоджуються розкішшю, і не відчував дискомфорту, носячи одяг з латками, а іноді навіть жив за рахунок благодійності інших. Він проповідував відхід від мирських турбот і життя відповідно до закону Дао. З цієї причини Чжуан Цзи був визнаний в якості основного патріарха даосизму поряд з Лао Цзи.

Так як даоси не досягали слави, багатства і влади, і не були зацікавлені в суспільної уваги, історія життя Чжуан Цзи була маловідома. Проте книга «Чжуан-цзи», що носить його ім'я і відома як «Чиста класика Нань-хуа», викликала загальне захоплення протягом багатьох поколінь і надихала на написання тисяч томів досліджень і інтерпретаційної літератури. Будучи мудрим і творчим людиною, Чжуан Цзи використовував численні метафори і гумористичний сарказм. Він вважав, що природа повинна залишатися незайманою, і людству слід шукати гармонію з навколишнім середовищем. Книга «Чжуан-цзи» залучає людей різних соціальних верств, її ідеї мали величезний вплив на повсякденне життя людей. Книга була переведена на багато мов світу.

У «Чжуан-цзи» автор розмірковував про негативні наслідки так званої цивілізації і висловив прагнення до духовної свободи. Така філософія пізніше знайшла вираження в творах літератури і образотворчого мистецтва. Він виступав за свободу від мирських уподобань і проти людей, які проводять життя в гонитві за славою або матеріальними цінностями.

Чжуан Цзи вважав найбільшим досягненням «дія без дії - управляти, чи не керуючи» (У-вей). Все слід природі причин, немає ніяких видимих ​​слідів автора, все знаходиться в повній гармонії з початкової природою світу - Дао. Таким чином, правитель повинен правити без свідомого втручання і без тиску, все повинно слідувати своїй природі і духовної свободи, і тоді буде гармонія в суспільстві.

На відміну від конфуціанства, яке передбачає соціальну відповідальність, філософія Чжуан цзи грунтується більше на особистому житті людини і його духовної мудрості. Пізніше багато китайських інтелектуали прийняли його філософію.

«« Попередня Наступна »»

Перейти на головну сторінку: Історичні особистості Китаю

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.