Навигация
Реклама
Реклама

Культура Стародавнього Китаю - подарунок богів | Велика Епоха

  1. Культура Стародавнього Китаю - подарунок богів Культура Стародавнього Китаю нараховує близько 5 тисяч...
  2. Культура Стародавнього Китаю: питання виживання
  3. Культура Стародавнього Китаю - подарунок богів
  4. Три релігії Піднебесної
  5. Культура Стародавнього Китаю: питання виживання
  6. Культура Стародавнього Китаю - подарунок богів
  7. Три релігії Піднебесної
  8. Культура Стародавнього Китаю: питання виживання

Культура Стародавнього Китаю - подарунок богів

Культура Стародавнього Китаю нараховує близько 5 тисяч років і самі китайці вірять, що їхня культура передана їм богами Культура Стародавнього Китаю нараховує близько 5 тисяч років і самі китайці вірять, що їхня культура передана їм богами. Основу цієї культури, згідно з міфами, заклали божества, що спустилися на землю.

Так, легендарний перший імператор Китаю Фу Сі з тілом дракона і головою людини розробив систему уявлень китайців про Всесвіт. Шень-нун ( «Божественний землероб»), другий правитель Піднебесної, виявив і випробував сотні лікарських рослин, включаючи чай , І створив сільськогосподарський календар. Третій володар - Хуан-ді або Жовтий імператор - став засновником китайської медицини. А його історіограф Цан Цзе створив ієрогліфи , Взявши за зразок обриси річок і морів, гір і потоків, сліди птахів і звірів, драконів і змій.

Наріжними каменями культури Стародавнього Китаю в більш пізні часи стали три релігії - буддизм, даосизм і конфуціанство, ще більш наповнивши її божественним змістом.

Фу Сі, згідно з легендою, навчив своїх співвітчизників ловити рибу і готувати їжу на вогні. Однак найважливіше для культури Стародавнього Китаю - це винахід їм восьми триграм, які стали основою для уявлень про світобудову.

Одного разу Фу Сі на березі річки Хуанхе помітив крилатого дракона. Придивившись до дракона, він зауважив загадкові знаки на його лусці. Фу Сі запам'ятав і перемалював їх. Пізніше він виявив, що ці знаки нагадують сліди пташиних лап на піщаному березі. Він зробив висновок, що це не простий збіг і таким чином усвідомив важливий принцип - єдність походження всього живого. Цей принцип він відбив у перших символах китайського письма, відомих як «вісім триграм». Потім шляхом поєднання з восьми триграм було утворено 64 гексаграми, які складають основу прогнозів по І-цзин - Книзі Змін.

Ворожіння полягає у виборі шляхом певного ритуалу відповідної гексаграми Ворожіння полягає у виборі шляхом певного ритуалу відповідної гексаграми. Для кожної гексаграми в Книзі Змін дається опис і набір афоризмів, які наставляють ворожбитів, як чинити в ситуації, що виникла.

Користуючись ворожіннями цієї стародавньої книги, вчені, імператори і прості жителі Піднебесної знаходили правильне рішення у важкій ситуації, могли передбачити майбутню біду, вибирали щасливий день для весілля або військового походу. Філософія Книги Змін проходить червоною ниткою через всю культуру Стародавнього Китаю. Її принципи знайшли своє відображення в китайських математики і філософії, політиці і стратегії, живопису, музики, танці, обряди і медицині.

Три релігії Піднебесної

Не викликає сумнівів, що буддизм, даосизм і конфуціанство - це три кити, на яких стоїть культура Стародавнього Китаю. Ці три релігії, як і Книга Змін, залишили великий відбиток на історії та світогляді жителів Піднебесної.

Лао-Цзи, вчитель даосизму сказав: «Людина слід Землі, Земля слідує Небу, Небо слід Дао, а Дао слідує природності». Єдність неба, землі і людини - це ідеал, до якого століттями прагнули китайці.

Засновник даосизму Лао-Цзи жив у царстві Чу династії Чжоу в шостому столітті до н Засновник даосизму Лао-Цзи жив у царстві Чу династії Чжоу в шостому столітті до н.е. Він служив архіваріусом при дворі та консультував Конфуція з питань придворних ритуалів і етики. На старість Лао-Цзи залишив службу і відправився в західні гори. На кордоні Китаю він залишив стражникові свою працю з п'яти тисяч ієрогліфів для настанови нащадкам - «Даодецзін» або «Канон про Дао і Чесноти». Цей твір є пам'ятником китайської думки, який справив великий вплив на культуру Стародавнього Китаю і всього світу.

Лао-Цзи вчив китайців великодушності, спокою і недіянню, а також залишив багато мудрих висловів, що стали сьогодні популярними афоризмами. Зокрема, це Лао-Цзи сказав, що «благородний муж одягає на себе простий одяг, але в душі має дорогоцінний камінь» і «хто вважає, що все збагнув, той нічого не знає». Лао-Цзи також виклав ідеї про управління країною. Він вважав, що збільшення кількості законів, указів і заборон приводить до розбоїв, грабежів та збідніння народу.

Хоча конфуціанство часто приймають за релігію, в ньому відсутній інститут церкви, і конфуціанське вчення нерелігійне Хоча конфуціанство часто приймають за релігію, в ньому відсутній інститут церкви, і конфуціанське вчення нерелігійне. Конфуціанський ідеал - створити гармонійне суспільство по древньому зразком, де кожна людина має свою функцію. Гармонійне суспільство засноване на ідеї відданості у відносинах між начальником і підлеглим, батьком і сином, спрямованої на підтримку гармонії і самого цього суспільства.

Конфуцій висловив золоте правило культури Стародавнього Китаю: «Не роби іншому те, чого не побажав би собі». Він також навчив китайців принципу золотої середини. Конфуцій сказав: Непохитна середина - ця найвища чеснота, але сьогодні вже рідкісна серед людей.

Буддизм, що проникнув у Китай на початку першого тисячоліття н.е., приніс в країну такі якості, як співчуття і прагнення врятувати всі живі істоти. Перший храмовий комплекс був побудований імператором Мін Східної династії Хань (29-75 роки н.е.) Так як монахи з Індії привезли буддійські священні писання і статуетки на білому коні, цей комплекс був названий Храмом Білого коня .

До шостого століття н.е. буддизм знайшов велику популярність і був визнаний державною релігією. Однак буддизм не витиснув традиційні вчення конфуціанства і даосизму, а склав разом з ними єдиний комплекс «трьох релігій», кожна з яких доповнювала дві інших.

Завдяки буддистам з VI століття став популярним свято поминання покійних, який відзначають в середині 7-го місяця за місячним календарем. В основі свята - молебень на спасіння всіх «безпритульних» душ, несправедливо убитих за життя.

Культура Стародавнього Китаю: питання виживання

Китайці пережили соціальний і політична криза в кінці династії Цин (1644-1911), що призвело до утворення в 1912 році Китайської Республіки і пізніше в 1949 році - Китайської Народної республіки, очолюваної Комуністичною партією Китаю Китайці пережили соціальний і політична криза в кінці династії Цин (1644-1911), що призвело до утворення в 1912 році Китайської Республіки і пізніше в 1949 році - Китайської Народної республіки, очолюваної Комуністичною партією Китаю. З цього моменту, підтримувані КПРС, представники компартії Китаю почали впроваджувати комунізм, який є концепцією, по суті протилежної культурі Стародавнього Китаю.

Гуманність Конфуція підмінили класовою боротьбою і доносами один на одного. Замість прагнення до єдності неба, землі і людини комуністи пропагують, що «людина повинна завоювати природу і перетворити світ». Компартія розуміла, що комуністична теорія насильства не може зрівнятися з багатою п'ятитисячолітньої культурою Китаю і не завоює серця китайців. Тому Мао Цзедун вирішив вдатися до «лому» і в травні 1966 року розпочав «Велику культурну революцію», яка тривала 10 років до смерті Мао Цзедуна.

Буддійські, даоські і конфуціанські храми в Китаї були закриті, а ченців відправили на «перевиховання», подібно до того, як це відбувалося в СРСР з православною і католицькою церквою.

У багатьох храмах були спалені або пошкоджені ритуальні судини, статуї божеств, сувої канонів, храмові таблички і інші стародавні культурні реліквії
У багатьох храмах були спалені або пошкоджені ритуальні судини, статуї божеств, сувої канонів, храмові таблички і інші стародавні культурні реліквії. Серед них найбільш відомі - храм Доуму, храм Вищої чистоти, храм Вищого Світу, жіночий монастир Хуаянь, храм Нінчжень, храм Гуань Юя і ін.

Був розграбований і перший буддистський храм Білого коня. Були зруйновані також тисяча рельєфів Будд, покритих кольоровою глазур'ю і прикрашають гору «Довголіття» в Літньому палаці в Пекіні. Один з найбільш відомих храмів конфуціанства - Храм літератури в провінції Цзілінь - зазнала значних руйнувань «хунвейбинами» ( «червоними охоронцями»).

Влада Китаю пізніше реабілітували «три релігії» і їх послідовників. Однак до сих пір гостро постає питання про щирість офіційної політики щодо традиційної культури. Адже з одного боку влади Китаю по всьому світу будують інститути Конфуція, а з іншого, викладачі багатьох західних ВНЗ, зокрема Гарварда, називають їх «інститутами комунізму» за пропаганду і систему освіти, прийняту в них. У той же час офіційний Пекін створює перешкоди для проведення в різних країнах світу концертів ShenYun Performing Arts - відомої трупи, яка ставить собі за мету відродити традиційну китайську культуру.

Як би там не було, чи зможуть китайці вибратися з духовної ями, в якій вони опинилися в останні місяці, і відродити традиційні цінності, залежить тільки від них. Адже Лао-Цзи сказав: «Ураганний вітер не може дути з ранку до вечора». Можливо, і для відродження культури Стародавнього Китаю скоро настануть світлі часи.

Культура Стародавнього Китаю - подарунок богів

Культура Стародавнього Китаю нараховує близько 5 тисяч років і самі китайці вірять, що їхня культура передана їм богами Культура Стародавнього Китаю нараховує близько 5 тисяч років і самі китайці вірять, що їхня культура передана їм богами. Основу цієї культури, згідно з міфами, заклали божества, що спустилися на землю.

Так, легендарний перший імператор Китаю Фу Сі з тілом дракона і головою людини розробив систему уявлень китайців про Всесвіт. Шень-нун ( «Божественний землероб»), другий правитель Піднебесної, виявив і випробував сотні лікарських рослин, включаючи чай , І створив сільськогосподарський календар. Третій володар - Хуан-ді або Жовтий імператор - став засновником китайської медицини. А його історіограф Цан Цзе створив ієрогліфи , Взявши за зразок обриси річок і морів, гір і потоків, сліди птахів і звірів, драконів і змій.

Наріжними каменями культури Стародавнього Китаю в більш пізні часи стали три релігії - буддизм, даосизм і конфуціанство, ще більш наповнивши її божественним змістом.

Фу Сі, згідно з легендою, навчив своїх співвітчизників ловити рибу і готувати їжу на вогні. Однак найважливіше для культури Стародавнього Китаю - це винахід їм восьми триграм, які стали основою для уявлень про світобудову.

Одного разу Фу Сі на березі річки Хуанхе помітив крилатого дракона. Придивившись до дракона, він зауважив загадкові знаки на його лусці. Фу Сі запам'ятав і перемалював їх. Пізніше він виявив, що ці знаки нагадують сліди пташиних лап на піщаному березі. Він зробив висновок, що це не простий збіг і таким чином усвідомив важливий принцип - єдність походження всього живого. Цей принцип він відбив у перших символах китайського письма, відомих як «вісім триграм». Потім шляхом поєднання з восьми триграм було утворено 64 гексаграми, які складають основу прогнозів по І-цзин - Книзі Змін.

Ворожіння полягає у виборі шляхом певного ритуалу відповідної гексаграми Ворожіння полягає у виборі шляхом певного ритуалу відповідної гексаграми. Для кожної гексаграми в Книзі Змін дається опис і набір афоризмів, які наставляють ворожбитів, як чинити в ситуації, що виникла.

Користуючись ворожіннями цієї стародавньої книги, вчені, імператори і прості жителі Піднебесної знаходили правильне рішення у важкій ситуації, могли передбачити майбутню біду, вибирали щасливий день для весілля або військового походу. Філософія Книги Змін проходить червоною ниткою через всю культуру Стародавнього Китаю. Її принципи знайшли своє відображення в китайських математики і філософії, політиці і стратегії, живопису, музики, танці, обряди і медицині.

Три релігії Піднебесної

Не викликає сумнівів, що буддизм, даосизм і конфуціанство - це три кити, на яких стоїть культура Стародавнього Китаю. Ці три релігії, як і Книга Змін, залишили великий відбиток на історії та світогляді жителів Піднебесної.

Лао-Цзи, вчитель даосизму сказав: «Людина слід Землі, Земля слідує Небу, Небо слід Дао, а Дао слідує природності». Єдність неба, землі і людини - це ідеал, до якого століттями прагнули китайці.

Засновник даосизму Лао-Цзи жив у царстві Чу династії Чжоу в шостому столітті до н Засновник даосизму Лао-Цзи жив у царстві Чу династії Чжоу в шостому столітті до н.е. Він служив архіваріусом при дворі та консультував Конфуція з питань придворних ритуалів і етики. На старість Лао-Цзи залишив службу і відправився в західні гори. На кордоні Китаю він залишив стражникові свою працю з п'яти тисяч ієрогліфів для настанови нащадкам - «Даодецзін» або «Канон про Дао і Чесноти». Цей твір є пам'ятником китайської думки, який справив великий вплив на культуру Стародавнього Китаю і всього світу.

Лао-Цзи вчив китайців великодушності, спокою і недіянню, а також залишив багато мудрих висловів, що стали сьогодні популярними афоризмами. Зокрема, це Лао-Цзи сказав, що «благородний муж одягає на себе простий одяг, але в душі має дорогоцінний камінь» і «хто вважає, що все збагнув, той нічого не знає». Лао-Цзи також виклав ідеї про управління країною. Він вважав, що збільшення кількості законів, указів і заборон приводить до розбоїв, грабежів та збідніння народу.

Хоча конфуціанство часто приймають за релігію, в ньому відсутній інститут церкви, і конфуціанське вчення нерелігійне Хоча конфуціанство часто приймають за релігію, в ньому відсутній інститут церкви, і конфуціанське вчення нерелігійне. Конфуціанський ідеал - створити гармонійне суспільство по древньому зразком, де кожна людина має свою функцію. Гармонійне суспільство засноване на ідеї відданості у відносинах між начальником і підлеглим, батьком і сином, спрямованої на підтримку гармонії і самого цього суспільства.

Конфуцій висловив золоте правило культури Стародавнього Китаю: «Не роби іншому те, чого не побажав би собі». Він також навчив китайців принципу золотої середини. Конфуцій сказав: Непохитна середина - ця найвища чеснота, але сьогодні вже рідкісна серед людей.

Буддизм, що проникнув у Китай на початку першого тисячоліття н.е., приніс в країну такі якості, як співчуття і прагнення врятувати всі живі істоти. Перший храмовий комплекс був побудований імператором Мін Східної династії Хань (29-75 роки н.е.) Так як монахи з Індії привезли буддійські священні писання і статуетки на білому коні, цей комплекс був названий Храмом Білого коня .

До шостого століття н.е. буддизм знайшов велику популярність і був визнаний державною релігією. Однак буддизм не витиснув традиційні вчення конфуціанства і даосизму, а склав разом з ними єдиний комплекс «трьох релігій», кожна з яких доповнювала дві інших.

Завдяки буддистам з VI століття став популярним свято поминання покійних, який відзначають в середині 7-го місяця за місячним календарем. В основі свята - молебень на спасіння всіх «безпритульних» душ, несправедливо убитих за життя.

Культура Стародавнього Китаю: питання виживання

Китайці пережили соціальний і політична криза в кінці династії Цин (1644-1911), що призвело до утворення в 1912 році Китайської Республіки і пізніше в 1949 році - Китайської Народної республіки, очолюваної Комуністичною партією Китаю Китайці пережили соціальний і політична криза в кінці династії Цин (1644-1911), що призвело до утворення в 1912 році Китайської Республіки і пізніше в 1949 році - Китайської Народної республіки, очолюваної Комуністичною партією Китаю. З цього моменту, підтримувані КПРС, представники компартії Китаю почали впроваджувати комунізм, який є концепцією, по суті протилежної культурі Стародавнього Китаю.

Гуманність Конфуція підмінили класовою боротьбою і доносами один на одного. Замість прагнення до єдності неба, землі і людини комуністи пропагують, що «людина повинна завоювати природу і перетворити світ». Компартія розуміла, що комуністична теорія насильства не може зрівнятися з багатою п'ятитисячолітньої культурою Китаю і не завоює серця китайців. Тому Мао Цзедун вирішив вдатися до «лому» і в травні 1966 року розпочав «Велику культурну революцію», яка тривала 10 років до смерті Мао Цзедуна.

Буддійські, даоські і конфуціанські храми в Китаї були закриті, а ченців відправили на «перевиховання», подібно до того, як це відбувалося в СРСР з православною і католицькою церквою.

У багатьох храмах були спалені або пошкоджені ритуальні судини, статуї божеств, сувої канонів, храмові таблички і інші стародавні культурні реліквії
У багатьох храмах були спалені або пошкоджені ритуальні судини, статуї божеств, сувої канонів, храмові таблички і інші стародавні культурні реліквії. Серед них найбільш відомі - храм Доуму, храм Вищої чистоти, храм Вищого Світу, жіночий монастир Хуаянь, храм Нінчжень, храм Гуань Юя і ін.

Був розграбований і перший буддистський храм Білого коня. Були зруйновані також тисяча рельєфів Будд, покритих кольоровою глазур'ю і прикрашають гору «Довголіття» в Літньому палаці в Пекіні. Один з найбільш відомих храмів конфуціанства - Храм літератури в провінції Цзілінь - зазнала значних руйнувань «хунвейбинами» ( «червоними охоронцями»).

Влада Китаю пізніше реабілітували «три релігії» і їх послідовників. Однак до сих пір гостро постає питання про щирість офіційної політики щодо традиційної культури. Адже з одного боку влади Китаю по всьому світу будують інститути Конфуція, а з іншого, викладачі багатьох західних ВНЗ, зокрема Гарварда, називають їх «інститутами комунізму» за пропаганду і систему освіти, прийняту в них. У той же час офіційний Пекін створює перешкоди для проведення в різних країнах світу концертів ShenYun Performing Arts - відомої трупи, яка ставить собі за мету відродити традиційну китайську культуру.

Як би там не було, чи зможуть китайці вибратися з духовної ями, в якій вони опинилися в останні місяці, і відродити традиційні цінності, залежить тільки від них. Адже Лао-Цзи сказав: «Ураганний вітер не може дути з ранку до вечора». Можливо, і для відродження культури Стародавнього Китаю скоро настануть світлі часи.

Культура Стародавнього Китаю - подарунок богів

Культура Стародавнього Китаю нараховує близько 5 тисяч років і самі китайці вірять, що їхня культура передана їм богами Культура Стародавнього Китаю нараховує близько 5 тисяч років і самі китайці вірять, що їхня культура передана їм богами. Основу цієї культури, згідно з міфами, заклали божества, що спустилися на землю.

Так, легендарний перший імператор Китаю Фу Сі з тілом дракона і головою людини розробив систему уявлень китайців про Всесвіт. Шень-нун ( «Божественний землероб»), другий правитель Піднебесної, виявив і випробував сотні лікарських рослин, включаючи чай , І створив сільськогосподарський календар. Третій володар - Хуан-ді або Жовтий імператор - став засновником китайської медицини. А його історіограф Цан Цзе створив ієрогліфи , Взявши за зразок обриси річок і морів, гір і потоків, сліди птахів і звірів, драконів і змій.

Наріжними каменями культури Стародавнього Китаю в більш пізні часи стали три релігії - буддизм, даосизм і конфуціанство, ще більш наповнивши її божественним змістом.

Фу Сі, згідно з легендою, навчив своїх співвітчизників ловити рибу і готувати їжу на вогні. Однак найважливіше для культури Стародавнього Китаю - це винахід їм восьми триграм, які стали основою для уявлень про світобудову.

Одного разу Фу Сі на березі річки Хуанхе помітив крилатого дракона. Придивившись до дракона, він зауважив загадкові знаки на його лусці. Фу Сі запам'ятав і перемалював їх. Пізніше він виявив, що ці знаки нагадують сліди пташиних лап на піщаному березі. Він зробив висновок, що це не простий збіг і таким чином усвідомив важливий принцип - єдність походження всього живого. Цей принцип він відбив у перших символах китайського письма, відомих як «вісім триграм». Потім шляхом поєднання з восьми триграм було утворено 64 гексаграми, які складають основу прогнозів по І-цзин - Книзі Змін.

Ворожіння полягає у виборі шляхом певного ритуалу відповідної гексаграми Ворожіння полягає у виборі шляхом певного ритуалу відповідної гексаграми. Для кожної гексаграми в Книзі Змін дається опис і набір афоризмів, які наставляють ворожбитів, як чинити в ситуації, що виникла.

Користуючись ворожіннями цієї стародавньої книги, вчені, імператори і прості жителі Піднебесної знаходили правильне рішення у важкій ситуації, могли передбачити майбутню біду, вибирали щасливий день для весілля або військового походу. Філософія Книги Змін проходить червоною ниткою через всю культуру Стародавнього Китаю. Її принципи знайшли своє відображення в китайських математики і філософії, політиці і стратегії, живопису, музики, танці, обряди і медицині.

Три релігії Піднебесної

Не викликає сумнівів, що буддизм, даосизм і конфуціанство - це три кити, на яких стоїть культура Стародавнього Китаю. Ці три релігії, як і Книга Змін, залишили великий відбиток на історії та світогляді жителів Піднебесної.

Лао-Цзи, вчитель даосизму сказав: «Людина слід Землі, Земля слідує Небу, Небо слід Дао, а Дао слідує природності». Єдність неба, землі і людини - це ідеал, до якого століттями прагнули китайці.

Засновник даосизму Лао-Цзи жив у царстві Чу династії Чжоу в шостому столітті до н Засновник даосизму Лао-Цзи жив у царстві Чу династії Чжоу в шостому столітті до н.е. Він служив архіваріусом при дворі та консультував Конфуція з питань придворних ритуалів і етики. На старість Лао-Цзи залишив службу і відправився в західні гори. На кордоні Китаю він залишив стражникові свою працю з п'яти тисяч ієрогліфів для настанови нащадкам - «Даодецзін» або «Канон про Дао і Чесноти». Цей твір є пам'ятником китайської думки, який справив великий вплив на культуру Стародавнього Китаю і всього світу.

Лао-Цзи вчив китайців великодушності, спокою і недіянню, а також залишив багато мудрих висловів, що стали сьогодні популярними афоризмами. Зокрема, це Лао-Цзи сказав, що «благородний муж одягає на себе простий одяг, але в душі має дорогоцінний камінь» і «хто вважає, що все збагнув, той нічого не знає». Лао-Цзи також виклав ідеї про управління країною. Він вважав, що збільшення кількості законів, указів і заборон приводить до розбоїв, грабежів та збідніння народу.

Хоча конфуціанство часто приймають за релігію, в ньому відсутній інститут церкви, і конфуціанське вчення нерелігійне Хоча конфуціанство часто приймають за релігію, в ньому відсутній інститут церкви, і конфуціанське вчення нерелігійне. Конфуціанський ідеал - створити гармонійне суспільство по древньому зразком, де кожна людина має свою функцію. Гармонійне суспільство засноване на ідеї відданості у відносинах між начальником і підлеглим, батьком і сином, спрямованої на підтримку гармонії і самого цього суспільства.

Конфуцій висловив золоте правило культури Стародавнього Китаю: «Не роби іншому те, чого не побажав би собі». Він також навчив китайців принципу золотої середини. Конфуцій сказав: Непохитна середина - ця найвища чеснота, але сьогодні вже рідкісна серед людей.

Буддизм, що проникнув у Китай на початку першого тисячоліття н.е., приніс в країну такі якості, як співчуття і прагнення врятувати всі живі істоти. Перший храмовий комплекс був побудований імператором Мін Східної династії Хань (29-75 роки н.е.) Так як монахи з Індії привезли буддійські священні писання і статуетки на білому коні, цей комплекс був названий Храмом Білого коня .

До шостого століття н.е. буддизм знайшов велику популярність і був визнаний державною релігією. Однак буддизм не витиснув традиційні вчення конфуціанства і даосизму, а склав разом з ними єдиний комплекс «трьох релігій», кожна з яких доповнювала дві інших.

Завдяки буддистам з VI століття став популярним свято поминання покійних, який відзначають в середині 7-го місяця за місячним календарем. В основі свята - молебень на спасіння всіх «безпритульних» душ, несправедливо убитих за життя.

Культура Стародавнього Китаю: питання виживання

Китайці пережили соціальний і політична криза в кінці династії Цин (1644-1911), що призвело до утворення в 1912 році Китайської Республіки і пізніше в 1949 році - Китайської Народної республіки, очолюваної Комуністичною партією Китаю Китайці пережили соціальний і політична криза в кінці династії Цин (1644-1911), що призвело до утворення в 1912 році Китайської Республіки і пізніше в 1949 році - Китайської Народної республіки, очолюваної Комуністичною партією Китаю. З цього моменту, підтримувані КПРС, представники компартії Китаю почали впроваджувати комунізм, який є концепцією, по суті протилежної культурі Стародавнього Китаю.

Гуманність Конфуція підмінили класовою боротьбою і доносами один на одного. Замість прагнення до єдності неба, землі і людини комуністи пропагують, що «людина повинна завоювати природу і перетворити світ». Компартія розуміла, що комуністична теорія насильства не може зрівнятися з багатою п'ятитисячолітньої культурою Китаю і не завоює серця китайців. Тому Мао Цзедун вирішив вдатися до «лому» і в травні 1966 року розпочав «Велику культурну революцію», яка тривала 10 років до смерті Мао Цзедуна.

Буддійські, даоські і конфуціанські храми в Китаї були закриті, а ченців відправили на «перевиховання», подібно до того, як це відбувалося в СРСР з православною і католицькою церквою.

У багатьох храмах були спалені або пошкоджені ритуальні судини, статуї божеств, сувої канонів, храмові таблички і інші стародавні культурні реліквії
У багатьох храмах були спалені або пошкоджені ритуальні судини, статуї божеств, сувої канонів, храмові таблички і інші стародавні культурні реліквії. Серед них найбільш відомі - храм Доуму, храм Вищої чистоти, храм Вищого Світу, жіночий монастир Хуаянь, храм Нінчжень, храм Гуань Юя і ін.

Був розграбований і перший буддистський храм Білого коня. Були зруйновані також тисяча рельєфів Будд, покритих кольоровою глазур'ю і прикрашають гору «Довголіття» в Літньому палаці в Пекіні. Один з найбільш відомих храмів конфуціанства - Храм літератури в провінції Цзілінь - зазнала значних руйнувань «хунвейбинами» ( «червоними охоронцями»).

Влада Китаю пізніше реабілітували «три релігії» і їх послідовників. Однак до сих пір гостро постає питання про щирість офіційної політики щодо традиційної культури. Адже з одного боку влади Китаю по всьому світу будують інститути Конфуція, а з іншого, викладачі багатьох західних ВНЗ, зокрема Гарварда, називають їх «інститутами комунізму» за пропаганду і систему освіти, прийняту в них. У той же час офіційний Пекін створює перешкоди для проведення в різних країнах світу концертів ShenYun Performing Arts - відомої трупи, яка ставить собі за мету відродити традиційну китайську культуру.

Як би там не було, чи зможуть китайці вибратися з духовної ями, в якій вони опинилися в останні місяці, і відродити традиційні цінності, залежить тільки від них. Адже Лао-Цзи сказав: «Ураганний вітер не може дути з ранку до вечора». Можливо, і для відродження культури Стародавнього Китаю скоро настануть світлі часи.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.