Навигация
Реклама
Реклама

Шляхи Дао властива сила Де. Обговорення на LiveInternet

Китайське філософське вчення про "шляху речей", іменоване даосизмом, часто називають "споглядальним".

Шляхи Дао властива сила Де. Саме через силу У-вей Дао проявляється в кожній людині. Цю силу можна тлумачити як зусилля, а навпаки, як прагнення уникати будь-якого зусилля. У-вей - означає «недіяння», заперечення цілеспрямованої діяльності, що йде врозріз з природним порядком. В процесі життя необхідно дотримуватися принципу недіяння - принципу У-вей. Це не бездіяльність. Це діяльність людини, яка узгоджується з природним ходом світопорядку. Будь-яка дія, що суперечить Дао означає марнування сил і призводить до невдачі і загибелі. Таким чином, даосизм вчить споглядальному відношенню до життя. Блаженства досягає не той, хто прагне добрими справами завоювати прихильність Дао, а той, хто в процесі медитації, занурення в свій внутрішній світ прагне вслухатися в самого себе, а через себе вслухатися і осягнути ритм світобудови. Таким чином, мета життя осмислюються в даосизмі як повернення до вічного, повернення до свого коріння.

Підставою для такої характеристики є думка про те, що в кожній людині обов'язково присутній визначальна сила, тоді людина живе в атмосфері сталого світопорядку. І будь-яка дія, що йде на противагу цьому розпорядку, блокується так званої "силою У-вей" або "принципом У-вей".

Це принцип недіяння і аналітичного споглядання. Споглядальність виражалася до ради прислухатися до свого внутрішнього світу, а через нього прислухатися і до всього світобудови. Споглядальність даосизму - це аналітика зовнішнього світу, спостереження, роздуми. Це непротивлення. А може бути, байдужість до зовнішньої метушні. Даосизм закликає прислухатися до свого внутрішнього світ, що дозволяє споглядати зовнішній, дізнатися істину світобудови.

Основи даосизму, філософії Лао-цзи викладаються в трактаті «Дао Де цзін» (IV-III ст. До н. Е.). У центрі доктрини - вчення про великого Дао, загальним Законі і Абсолюті. Дао багатозначно, це нескінченний рух. Дао - свого роду закон буття, космосу, універсальне єдність світу. Дао панує всюди і в усьому, завжди і безмежно. Його ніхто не створив, але все походить від нього, щоб потім, зробивши кругообіг, знову до нього повернутися. Невидиме і нечуване, недоступне органам почуттів, постійне й невичерпне, безіменне і безформне, воно дає початок, ім'я і форму всьому на світі. Навіть велике Небо слід Дао.
Основи даосизму, філософії Лао-цзи викладаються в трактаті «Дао Де цзін» (IV-III ст
Кожна людина, щоб стати щасливим, повинен встати на цей шлях, спробувати пізнати Дао і злитися з ним. Згідно з ученням даосизму, людина-мікрокосм вічний так само, як і універсум-макрокосм. Фізична смерть означає тільки те, що дух відділяється від людини і розчиняється в макрокосмі. Завдання людини у своєму житті домогтися, щоб відбулося злиття його душі зі світовим порядком Дао. Яким же чином можна досягти такого злиття? Відповідь на це питання міститься в навчанні Дао.
Моральний ідеал даосизму - це відлюдник, який за допомогою релігійної медитації, дихальних і гімнастичних вправ домагається високого духовного стану, що дозволяє йому подолати всі пристрасті і бажання, зануритися в спілкування з божественним Дао.

Сприяло самоти в даосизмі та подання про вічне життя. Для даосів це означало і навіть замінювало стандартне уявлення про Рай у інших вірувань та релігій. Багато прихильників вчення вважали, що завдяки самоти людина здатна прожити не менше, аніж тисячу років, дотримуючись правильного шляху і способу життя. Основним символом даосизму є знаменитий Інь-Ян. Основна концепція і оформлення належать Цзоу Яню, який жив ще в IVвеке до н.е.

Темне «інь» означає жіноче начало, в той час як світле «ян» - чоловіче. В основі символу уособлюються два основних типи всесвітніх сил. Даоси вважали, що інь і ян абсолютно нероздільні. Застосовуючи цей принцип до людського життя можна виділити, що вона не може бути тільки темної. Проте знак має ще одне трактування, яка пояснює прояв балансу.

Таким чином, жіночому началу інь приписують абсолютний спокій, в той час як ян уособлює міць творення і активність. Перебуваючи в гармонії, ці сторони доповнюють і формують один одного. Якщо ж в житті людини ці принципи не чергуються, а переважає лише одна сторона, то в такому випадку він не перебуває на вірному шляху і його життя неефективна.

В основі вірування міцно закріпився принцип споглядальності, який відповідав загальним засадам релігії. Він трактувався як непорушний зв'язок між розумом, тілом і природою. Його неможливо було пояснити або осягнути звичайними органами почуттів, так як він не мав форми. Якщо виділити саму суть того, в чому виражалася споглядальність даосизму, то в основі лежало пізнання природи діяльності, в якій ховалася велика істина.
Більше інформації: https://www.rutvet.ru/in-religiya-daosizm-kto-ee-osnovatel-i-kakovy-ee-idei-i-principy-8056.html
З сайту https://www.rutvet.ru

Яким же чином можна досягти такого злиття?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.