Навигация
Реклама
Реклама

Дегустація вина: в подорож і вдома. Колір і запах вина: про що говорять

  1. Як дегустувати вино на око
  2. колір вина
  3. Як дегустувати вино на запах
  4. дефекти вина

зміст:

Якщо ви любите вино, саме час навчитися його дегустувати. розглянувши пляшку , Про вино можна дізнатися багато, але все ж запах і колір вина розкажуть більше. Так що наливаємо вино в келих і слідуємо інструкції.

Чотириступінчастий метод дегустації вина - професійна техніка, заснована на здатності дегустатора виділяти і розпізнавати ключові характеристики вина. Вона тренує пам'ять на запахи і смаки.

До змісту

Як дегустувати вино на око

Колір вина - питання неоднозначне з наукової точки зору. На щастя, досвідченому дегустатору під силу підібрати ключі до вина, вивчивши колір, інтенсивність, прозорість і в'язкість.

Дегустаційна порція становить 75 мл. Спробуйте розглянути вино на просвіт на білому тлі: їм може служити серветка або аркуш паперу.

Вивчення. Нахиліть келих і вивчіть колір, інтенсивність і відтінок вина на білому тлі ближче до верхнього краю келиха.

Колір. Розглядаючи відтінок вина, порівнюйте його не з усіма винами, а тільки з аналогічними - так можна намагатися зрозуміти, чим вони відрізняються з точки зору особливостей виробництва.

Розглядаючи відтінок вина, порівнюйте його не з усіма винами, а тільки з аналогічними - так можна намагатися зрозуміти, чим вони відрізняються з точки зору особливостей виробництва

Інтенсивність. Розгляньте вино від краю келиха до середини. Ви побачите деякі відмінності в кольорі і прозорості вина, що свідчать про відмінності в методах виробництва і витримки.

Обертання. Покрутіть келих, щоб оцінити в'язкість вина. В'язкі вина містять більше спирту і / або залишкового цукру.

«Сльозки» (або «ніжки»). Утворюються при стікання вина по стінках келиха - так званий ефект Марангони, обумовлений поверхневий натяг рідини. Повільно стікають «слізки» свідчать про високий вміст спирту, але не визначають якості вина.

колір вина

Бліда платина. Майже прозоре біле вино, найімовірніше, з регіонів з прохолодним кліматом, молоде і не витримане в дубових бочках.

Лимонний колір. Деякі білі вина мають зеленуватий відтінок, в тому числі Gruner Veltliner (Грюнер Вельтлінер) і Sauvignon Blanc (Совіньон Блан).

Насичено золотий. Витримка в дубовій бочці надає білому вину глибший золотистий відтінок, так як при зберіганні вина в бочках йде процес його природного окислення. Вина пізнього збору.

Блідо-гранатовий. Блідо-червоні вина містять менше червоного пігменту антоциана. Природний відтінок вин з сортів винограду Pinot Noir (Піно Нуар), Gamay (Гаме), Grenache (Гренаш) і Zinfandel (Зинфандель) - досить блідий.

Помірно червоний. Вина з червоним відтінком відрізняються більш високою кислотністю, ніж вина темно-пурпурного відтінку. Вина з Merlot (Мерло), Sangiovese (Санджовезе), Tempranillo (Темпранільо) і Nebbiolo (Неббіоло) - червоного відтінку.

Темно-пурпурний. Непрозорі червоні вина містять більше пігментів. Вина з Aglianico (Альяніко), Malbec (Мальбек), Mourvedre (Мурведр), Petite Sirah (Петіт Сіра), Syrah (Сіра / Шираз) і Touriga Nacional (Торіга Насьональ) містять більше антоціанів.

До змісту

Як дегустувати вино на запах

Нюхаємо. Піднесіть келих до носа і вдихніть один раз, щоб «підготувати» рецептори. Потім покрутіть келих і знову зробіть вдих. На цей раз вдихайте аромати довше і повільніше, але як і раніше обережно. Перемикайтеся з нюху на роздуми.

Аромати. Понюхайте келих з різних країв. Багаті фруктові аромати зазвичай відчуваються у нижнього краю келиха, тоді як квіткові нотки і летючі ефіри краще відчуваються у верхнього краю.

Багаті фруктові аромати зазвичай відчуваються у нижнього краю келиха, тоді як квіткові нотки і летючі ефіри краще відчуваються у верхнього краю

Аромати першого ряду. Залежать від сорту винограду. Кожен сорт відрізняється специфічними запахами. Наприклад, в білому вині Sauvignon Blanc часто відчувається запах агрусу або свіжоскошеної трави. Аромати першого ряду залежать також від того, в якому кліматі ріс виноград, і від терміну витримки вина.

Аромати другого ряду. Аромати, що виникають при виробництві вина, - результат активності винних дріжджів і бактерій. Наприклад, нотки вершкового масла, виявлені в Chardonnay (Шардоне), виникають завдяки особливій бактерії.

Аромати третього ряду. Формуються в процесі витримки і взаємодії з киснем. Наприклад, горіхові нотки в вінтажному шампанському (Champagne) і херес (Sherry) пов'язані з роками витримки.

Готуючись до дегустації вина, не користуйтеся міцними духами. Перестали розрізняти аромати? Освіжіть нюхові рецептори, притиснувши передпліччя до носа.

До змісту

дефекти вина

Деякі з зустрілися вам у вині ароматів - свідоцтво дефектів вина. Корисно про них знати, щоб в подальшому відрізняти гарне вино від поганого.

«Пробковая хвороба». Більшість вин з «коркової хворобою» мають різкий запах мокрого картону, псини, сирого погреба. Часто цей дефект повністю забиває природний аромат вина.

«Сірководневий букет». Подібний дефект у вині має запах відвареного часнику або капусти. Це пов'язано з нестачею кисню в пляшці. Поліпшити запах вина допоможе декантація, можна також перешкодити вино срібною ложкою.

«Сонячний удар» відбувається, коли вино занадто довго перебуває під освітленням ламп супермаркету або виставлено на сонці. «Сонячний удар» викликає брак кисню. Тому вино слід зберігати в темному місці і уникати придбання пляшок з простроченим терміном зберігання на полиці магазину.

"Тепловий удар". Вино починає псуватися при температурі вище 28 ° С. Такі вина можуть володіти приємним ароматом карамелі або печених фруктів, але смак буде мізерним і без вираженого присмаку. Тепловий вплив також впливає на колір - вино набуває коричневий відтінок.

Зміна природного кольору. Запах такого вина стає невиразним, колір - коричневим. Феноли (наприклад, таніни), вступаючи в реакцію з киснем, надають червоним винам сухий і гіркий смак. Білі вина набувають уварений присмак, що віддалено нагадує мадеру, і запах яблучного сидру.

Вторинне бродіння і бульбашки - в тихих винах. Іноді процес бродіння може початися повторно безпосередньо в пляшці. Це легко розпізнати: в тихому вини з'являються бульбашки. Такі вина стають мутнуватими через дріжджових і протеїнових частинок.

Далі буде.

Коментувати можут "Дегустація вина: в подорож і вдома. Колір і запах вина: про що говорять"

Перестали розрізняти аромати?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.