Навигация
Реклама
Реклама

Електричка зі смаком: як перезапущена проект «Купуй пермський» вийшов в народ

Організатори проекту по просуванню місцевої продукції, з урахуванням минулого досвіду, шукають нові способи познайомити потенційних покупців з асортиментом. Тепер спробувати і оцінити пермські продукти можна в електропоїздах.

Створений з ініціативи крайового уряду в 2009 році, проект «Купуй пермський» в 2012 році був закритий, але не забутий. Майже через п'ять років, восени 2017 року, було оголошено про його перезапуску, а оновлену версію представили в лютому 2018 року. Змінився не тільки логотип, але і формат.
Як і раніше, компанії, які працюють, платять податки і створюють нові робочі місця на території регіону, можуть розмістити на своїй продукції звітного червоного ведмедика, але тепер це базовий рівень залучення виробника в проект «Купуй пермський». Ті виробники, чия продукція відрізняється високою якістю і пройшла необхідні експертизи, переходять на другий, професійний рівень участі в проекті. На третьому рівні програми заплановано об'єднання відомих брендів, здатних виступати в якості візитної картки Пермського краю.
Незалежно від ступеня залученості в проект «Купуй пермський», всі учасники отримують можливість виставити продукцію в місцевих супермаркетах на особливих умовах, а торгово-промислова палата знаходить нові майданчики для знайомства потенційних споживачів з продукцією місцевого малого бізнесу, щоб і допомогти виробникам, і підняти популярність відродженого проекту. Однією з таких майданчиків став дегустаційний вагон, який відправився в свій перший рейс в складі електропоїзда Перм-2 - Тепла Гора.
Створений з ініціативи крайового уряду в 2009 році, проект «Купуй пермський» в 2012 році був закритий, але не забутий
- Ми вирішили, що електричка - це дуже правильне місце. Люди їдуть, їдуть пару годин, їм нудно. Це те місце і той час, коли вони можуть спробувати Пермську продукцію. Дуже багато залежить від того, хто цю продукцію представляє. Перше: люди повинні зрозуміти, якого виробника шукати в магазині, а завдання промоутерів презентувати продукти так, щоб слинки потекли ще до того, як пасажири щось спробували, - розповіла керівник проекту, віце-президент Вхід в Олена Гилязова.

На першу дегустацію для пасажирів приготували молоко, кефір і йогурт, міцний іван-чай з самовара, арахісову пасту - так, теж місцева, класичний і копчений адигейський сир, різного виду ковбаси, пироги, хліб, варену картоплю, редис і зелень, цукерки грохотулькі - дикороси в цукрі, і живий мармелад. Всього продукцію представили 12 учасників проекту «Купуй Пермське», серед яких були агрохолдинг «Ашатлі» - один з перших розмістив логотип з ведмедем на своїй продукції ще в 2009 році, чайна-кондитерська «Грібушіна», агрофірми «Садиба» і «Праця», НВО «Промед», компанія «Кити їжі», «Лаврушин» та інші.

Організатори пояснюють: сенс дегустації - в просуванні виробника продукту, її принцип -не погодувати, а познайомити. Проте, продуктовий запас на випадок підвищеного інтересу організаторами передбачений - електричка до Теплої Гори йде практично через весь Пермський край, в середньому їй користується 200-300 чоловік в залежності від дня тижня.

Дегустація проходить в вагоні підвищеної комфортності, доплата за проїзд в якому становить 40 рублів. Він дуже теплий, з м'якими сучасними сидіннями, столиками і своїм туалетом. Доплатити за розміщення в ньому можна вже в електричці, а пригоститися пермськими продуктами пасажирів запрошував не хто-небудь, а м'який червоний ведмідь Міша Пермяков, символ-талісман проекту «Купуй пермський». На радість втомленим за день людям, він ходив по заповненим вагонів складу і піднімав настрій.

Перші пасажири, влаштувавшись за столиком імпровізованого вагона-ресторану, з цікавістю оглядають повні тарілки на столах і зніяковіло сміються: «Ми з роботи, вибачте». Їх оточують промоутери і навперебій пропонують пробувати пермські продукти - картопля з маслом і без, а ось пироги - з яблуками і капустою, ще сервелат з Троельгі і свіжа редиска з грядки. Розрахунок організаторів виправдався - 38 хвилин до станції Голованова, на якій дегустація закінчиться, достатній час, щоб познайомитися ближче з місцевими продуктами, а потім, по дорозі додому, відразу купити в супермаркеті те, що сподобалося.

- В принципі, кожен день так їздити можна, ми не відмовимося після роботи. Ідея робити такі вагони з дегустаціями - хороша, ще б електрички НЕ прибрали . Думаю, що зараз зайду в магазин і що-небудь з побаченого тут куплю додому, - ділиться враженням пасажирка Наталя.

Незважаючи на приємне враження у пасажирів, в торгово-промисловій палаті відзначають невисоку лояльність споживача до продукції, яка виробляється краї. Перм'яки не дуже охоче купують пермський, але однозначної відповіді на питання, чому - ні.

- До швидкопсувних продуктів, які, очевидно, більш свіжі, ніж привізні, лояльність вище, хоча теж чула, коли говорять: «Пермське - одна хімія, буду купувати башкирська / удмуртское». Це може бути пов'язано з тим, що ми не досить пропагували свої власні продукти. Якщо ми говоримо про речі, про товари народного споживання, то люди ж шукають відомі, розкручені бренди, що-небудь італійське, німецьке. У нас, наприклад, є чудова фірма, яка виробляє сумки, - El masta. Я з їх сумкою рік ходжу, всім показую - вона крута і недорога, але фірма називається так, щоб ніхто не здогадався, що вона місцева. Ось з цією тенденцією треба поборотися, - вважає Олена Гилязова.
Щоб перемогти упередження перм'яків до пермським ж продуктам, дегустаційний вагон буде працювати в складі трьох електропоїздів: до Теплої Гори, Кунгура і Верещагино.

- Ідея дуже хороша. У нас з 1 листопада запущені «Ластівки», думаю, ми цей проект обов'язково там запустимо, щоб пасажири оцінили переваги наших приміських продуктів, - підкреслив директор Пермської приміської компанії Сергій КАНЦУРОВ.
Відзначимо, що до проекту «Купуй пермський» в листопаді 2018 приєднався 130-ий учасник, їм стала студія краси та академія перукарського мистецтва Next Level.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.