Навигация
Реклама
Реклама

«Виноградную кісточку в теплу землю зарою ...»

Фото: Тереза ​​Кадрнозкова, ЧРО

Сонячне літо пішло моравської лозі на користь і навіть посушливі дні не вплинули на результат: 2018 й рік, за словами виноградарів, обіцяє бути одним з найвдаліших. Переконатися, чи так це, можна в день Святого Мартіна: першу пляшку з нового врожаю покладається відкрити 11 листопада о 11 годині 11 хвилин.

Традиції святомартінскіх народних гулянь беруть початок з літописних часів.

Фото: Міхал Трнка, ЧРО   «Один з виноробів мені розповідав легенду: нібито після закінчення сезону збору винограду господар виплачував платню своїм працівникам, і, щоб їх задобрити і сильно не розщедрюватися, запікав для них гусака і поїв молодим вином», - каже власник онлайн-магазину   Dejsivino Фото: Міхал Трнка, ЧРО «Один з виноробів мені розповідав легенду: нібито після закінчення сезону збору винограду господар виплачував платню своїм працівникам, і, щоб їх задобрити і сильно не розщедрюватися, запікав для них гусака і поїв молодим вином», - каже власник онлайн-магазину Dejsivino.cz Томаш Пелікан.

Святомартінское вино повинно мати конкретний колір, смак, аромат і бути виготовлено з певного сорту винограду.

«Білі вина, як і рожеві, і червоні - сухі за структурою і за смаком. Максимальна залишковий вміст цукру не повинна перевищувати 9 грамів на літр. Білі святомартінскіе вина виробляються з сортів винограду Muškát moravský, Veltlínské červené rané і Müller Thurgau. Вони повинні бути ароматними, немов хрусткими, з кислинкою, в них повинні звучати фруктово-кремові тони. У рожевих вин дозволені три сорти: Modrý Portugál, Svatovavřinecké і з недавніх пір Zweigeltreibe. Це тони стиглих садових фруктів, лісових ягід. Що ж стосується червоних вин, то їх виробляють із сортів Modrý Portugál і Svatovavřinecké. Вміст алкоголю в них не повинно перевищувати 13 відсотків. У червоних вин ви почуєте аромат сливового повидла, черешневого джему і навіть, якщо рік особливо вдалий - шоколаду », - пояснює власник празької винотеки Noelka, сомельє Отакар Покірні.

Дотримання критеріїв перевіряє спеціальна комісія, після чого вино отримує відповідне маркування із зображенням Святого Мартина на білому коні і може надходити в продаж.

Фото: Zyance, CC BY-SA 2 Фото: Zyance, CC BY-SA 2.5 Ставлення до молодому вину у знавців і любителів неоднозначне - одним здається, що йому бракує витриманості і смакових фарб, інші, навпаки, цінують можливість першими посмакувати урожай нового року.

«Оскільки у мене вже є певний досвід, я перестав продавати молоді вина, так як попиту в онлайн-магазині на них не було. Думаю, цьому є просте пояснення: людям не хочеться запікати будинку гусака, це ж так трудомістким, а після ще й гора брудного посуду залишається. Простіше сходити в ресторан - і ось там-то якраз святомартінское вино і користується популярністю », - каже Томаш Пелікан.

Отакар Покірні, однак, впевнений, що моравські винороби можуть пишатися результатами своєї праці за останні роки.

Фото: Бер Гузман   «Я вважаю, що святомартінскіе вина добре доповнюють наявну широку шкалу вин Фото: Бер Гузман «Я вважаю, що святомартінскіе вина добре доповнюють наявну широку шкалу вин. Взагалі, в цьому році це унікальний випадок, коли чеські клієнти віддають перевагу молодим моравским винам, а не французькому божоле - це вже багато про що говорить. Так що я б не відгукувався про ці винах погано і не залишав їх «на узбіччі» - вони по праву заслуговують місце в нашому асортименті, і я відчуваю гордість за те, що Південна Моравія в цьому питанні так просунулася. Пам'ятаю, як я вперше дегустував так звані молоді вина в 1996 році. Ми тоді зібралися в погребі, і кожен з виноробів приніс свої зразки, можна сказати, напівфабрикати, десь злегка, а десь і зовсім недозрілі вина. Сьогодні вони ж - збалансовані, чисті, прозорі, ароматні. Сучасні технології в останні роки дозволяють протягом кількох тижнів досягти такої якості. Так що молоде вино я б точно сприймав, як повноцінну частину винної палітри, пишався б і насолоджувався їм ».

Піти цій раді можна, заглянувши на традиційне святомартінское меню, наприклад, в празькі ресторани Šenkovna, Koštovna або Salabka - за словами Томаша Пелікана, воно того варто.

«Що стосується того, куди відправитися за вином в самій Моравії, то я б безумовно порадив заїхати в гості на виноробню Кубик і до Тібора Заплеталу, це в містечку Велкі Біловіце. Їх вина, дійсно, дуже гарні ».

Рецепт правильної дегустації простий: біле і рожеве вино п'ємо, закушуючи нежирним сиром і сезонними фруктами - грушами і яблуками, а до червоного замовляємо гусака під хрусткою скоринкою з капустою і кнедликами. Але головне - все це варто робити в колі друзів і обов'язково в хорошому настрої.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.