Навигация
Реклама
Реклама

В Ростуризму розповіли, як боротимуться з демпінгом

В Ростуризму розповіли, на основі яких критеріїв агентство буде подавати дані про демпінгу туроператорів в Федеральну антимонопольну службу і Росспоживнагляд. Нагадаємо, раніше про це в рамках Східного економічного форуму заявив глава відомства Олег Сафонов. «Отримавши дані про продажі путівок нижче собівартості протягом тривалого періоду часу, ми будемо передавати цю інформацію до відповідних органів», - повідомив керівник Федерального агентства.

Однак з його заяви не було ясно, яким чином буде здійснюватися відбір туроператорів, яких можна запідозрити в демпінгу. Хто і як буде визначати відповідність ціни і собівартості турпродукту? За словами начальника правового управління Ростуризму З Арахамія, єдиного механізму, як вирішити цю проблему, немає. Один з варіантів такої: відомство порівняє дані компаній про кількість туристів і загальній ціні турпродукту. Ті, у кого середня вартість продукту виявиться істотно заниженою, можуть потрапити в списки туроператорів, які викликають підозру в демпінгу.

Туроператор не набрав групу і не повертає грошей за тур

Крик допомоги турагента з Москви

Екскурсійні автобусні тури дещо специфічні: щоб вони «збулися», необхідно набрати групу. Займається цим туроператор, і прецедентів, щоб автобус не заповнився, турагент з Москви Марина Трубіна за своє життя не пригадає.

«Є туроператори, які в графі« кількість туристів, яким надано послуги в сфері виїзного туризму »включають в тому числі тих клієнтів, яким були реалізовані тільки авіаквитки або тільки послуги з розміщення (тобто не турпродукт), тим самим середня ціна турпродукту такого туроператора, вказана ним у своїй звітності, виходить істотно нижче », - пояснює З Арахамія.

Учасники ринку поділяють побоювання Ростуризму з приводу демпінгу окремих гравців, але в той же час сумніваються в перспективах реалізації заявлених механізмів боротьби з ним. «Ідея приборкати це огидне явище, що руйнує ринок, абсолютно правильна! Але тут потрібно дуже складна аналітика, враховує вартість турів на кожному напрямку окремо. Крім того, треба порівнювати тільки порівнянні за своїми параметрами пропозиції - по зірковості готелів, системі харчування, авіаперевезення і багатьма іншими критеріями », - вважає Ганна Підгірна, гендиректор« Пегаса ». За її словами, навіть після проведення настільки кропіткої роботи вдасться отримати тільки віддалене бачення середньої ціни турпродукту.

При передруці матеріалів або частковому цитуванні посилання на портал www.TourDom.ru обов'язковаХто і як буде визначати відповідність ціни і собівартості турпродукту?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.