Навигация
Реклама
Реклама

20 округів Парижа: як в них розібратися. Пам'ятки Парижа по округах в 2019 році

  1. 20 округів Парижа: як в них розібратися
  2. 20 округів Парижа: як в них розібратися
  3. 20 округів Парижа: як в них розібратися

20 округів Парижа: як в них розібратися

Вперше Париж поділили на округи в 1795 році. Тоді периметр міста був менше нинішнього, і округів вийшло всього 12. У кожному окрузі існував свій мер. Коли говорили: "вони одружилися в мерії 13-го округу", малося на увазі, що ніхто і не думав одружитися, громадяни просто жили разом.

У 1860-му до столиці приєднали кілька сусідніх передмість, населення міста виросло майже вдвічі, а кількість округів збільшилася до 20. Цікаво, що нинішньому 16-му округу покладався номер 13, але мер багатого району категорично відмовився. 13 і у французів вважається нещасливим числом. Тоді нумерацію вирішили проводити по спіралі - від західного краю острова Сіте, розкручуючи вгору і за годинниковою стрілкою. І "незручний" номер дістався пролетарському району.

Кожному паризькому округу приписаний свій поштовий індекс, в якому останні дві цифри означають номер округу: 75001, 75002, 75003 і т. Д. До 75020.

Перший округ. Саме серце Парижа: Лувр, сад Тюїльрі, Вандомська площа зі знаменитою колоною, відлитими з російських гармат, захоплених Наполеоном при Аустерлицком бої. Королівський палац - Пале Руайяль, Комеді Франсез, а також величезний торговий центр Ле Аль (безліч дешевих масових марок) знаходяться тут. Це найменший за площею і найжвавіший округ, в якому туристів більше, ніж жителів.

Другий округ. Район Великих бульварів, монументальних будівель, офісів найбільших французьких банків і газет. Тут знаходиться Біржа, в якій вже давно не ведуться торги. Тут проходить також бульвар Капуцинів, прославлений Моне, розкішне авеню Опера, а також вулиця червоних ліхтарів Сан-Дені.

Третій округ. Знаменитий квартал Маре - середньовічний Париж і місце романтичних прогулянок. Район маленьких бутиків, де можна купити що-небудь неординарне (дорого!), І осередок розважальних закладів для гомосексуалістів, куди "натуралів" нерідко вхід заборонений.

Четвертий округ. Теж вельми туристичне місце: собор Паризької Богоматері, Консьержери, Центр Жоржа Помпіду, площа Вогезов і мерія Парижа знаходяться тут. Відрізок знаменитої вулиці Ріволі тут найбільш цікавий з точки зору покупок. В околицях вулиці Розьер знаходиться мальовничий єврейський квартал. До 4-му округу приписаний також острів Сан-Луї - дивовижне місце в самому центрі мегаполісу, де можна залишитися з Парижем один на один.

П'ятий округ. Серце молодого Парижа - Латинський квартал. Тут завжди шумно, багатолюдно, купа ресторанів на будь-який смак і гаманець. Тут знаходяться Сорбонна і Пантеон, в якому поховані Вольтер, Золя, Руссо і Олександр Дюма. У Ботанічному саду, в колишньому палаці Людовика ХIII, розташовується Музей природної історії. Через 5-й округ пролягає знаменитий бульвар Сан-Мішель, бруківку якого в 1968 році розібрали повсталі студенти (тут народилося гасло "Під бруківкою - пляж!"). Тепер Бульміш, як Сан-Мішель називають парижани, закатаний в асфальт, а різниця "лівий берег Сени - правий берег Сени" вже не відчувається.

Шостий округ. Респектабельний і дорогий квартал, місце проживання зірок і багатою паризької інтелігенції. У 50-60-е тут творили Жан-Поль Сартр і Симона де Бовуар. В околицях бульвару Сан-Жермен і бульвару розпався зосереджені художні галереї, виставкові зали. А на набережній Сени вишикувалися в ряд дорогі антикварні магазини. Тут знаходиться елегантний Люксембурзький сад, місце недільних прогулянок паризької буржуазії.

Сьомий округ. Простір і міць французької столиці. Будинок Інвалідів з широкою еспланадою, що веде до Сені. Ейфелева вежа, за якої розкинулося Марсове поле. Там часто влаштовують концерти. Тут знаходиться музей Орсе з усіма імпресіоністами, Національна Асамблея, Міністерство закордонних справ і Матіньйонський палац, резиденція прем'єр-міністра.

Восьмий округ. Головна артерія цього округу - Єлисейські поля. Тут завжди життя. Тут є все, чим славиться Париж: кафе, ресторани, кіно, магазини, музеї, кабаре і нічні клуби (в основному розраховані на туристів). Тут знаходяться Тріумфальна арка, площа Згоди, Великий і Малий палаци, резиденція президента Єлисейський палац і парк Монсо. Найфешенебельніші вулиці Парижа: авеню Монтень і вулиця Сан-Оноре - зосередження дорогих модних бутиків. Площа Зірки, на якій стоїть Тріумфальна арка, пов'язана автобусом з аеропортами Шарль де Голль і Орлі. Автобус прибуває і відправляється звідти кожні 20-30 хвилин.

Дев'ятий округ. Контраст ідеального і матеріального. Гранд Опера де Парі - паризька Опера, велична будівля в стилі французького бароко на однойменній площі. Її ще називають Палацом танцю, оскільки тут йдуть тільки балетні постановки. І тут же - головні універмаги Парижа - галерея Лафайєт (Galeries Lafayette) і Прентам (Printemps), в яких можна купити все: від шуби до цукорниці. Місце паломництва російських туристів. Площа Опера пов'язана з аеропортом Шарль де Голль автобусом, який ходить кожні 20-30 хвилин.

Десятий округ. Північний і Східний вокзали з усією їх околовокзальной життям. Район дешевих готелів. Головна визначна пам'ятка - канал Сан-Мартен, місце романтичних прогулянок і недільних пікніків парижан середньої руки.

Одинадцятий округ. Площа Республіки, яка перебуває на стику 3-го, 9-го і 10-го округів. На ній стоїть найбільший пам'ятник Парижа. А ще це місце різних акцій протесту. Звідси стартує більшість маніфестацій, на які народ приходить не тільки взяти участь, але і просто подивитися. У цьому районі найбільша кількість нічних клубів і дискотек. Вони зосереджені в районі rue de Lappe, а на rue de la Roquette повно недорогих ресторанів. Саме молодіжно-тусовочне місце.

Дванадцятий округ. Ділить площу Бастилії з 11-м округом. Але будівля Опера Бастилія належить саме йому - сучасний театр, в якому за лаштунками для зручності акторів навіть ходять ескалатори. Тут на авеню Доменіль є півторакілометрова торгова галерея, де можна знайти безліч цікавих речей. А ще цей округ межує з Венсеннскій лісом, дуже красивим парком, в якому влітку дають безкоштовні концерти.

Тринадцятий округ. Паризький Чайна-Таун. Емігранти з Азії почали селитися тут в середині 1970-х. Спочатку це були біженці з В'єтнаму, потім емігранти з Лаосу і Камбоджі. Зараз в основному китайці. Тут повно ресторанчиків азіатської кухні (навіть Макдональдс з китайським ухилом) і є Собор Китайської Богоматері (Notre Dame de Chine). Цей округ забудований хмарочосами, що робить його абсолютно не схожим на інші паризькі райони. Найцікавіші, на мій погляд, вежі Бібліотеки імені Міттерана, яка знаходиться на набережній. Чотири будівлі у формі розкритих книг височіють на стилобаті, в центрі якого, внизу, на землі ... ділянку справжнього соснового лісу!

Чотирнадцятий округ. В першу чергу, це район Монпарнас, в якому колись жили Хемінгуей, Пікассо, Матісс, Модільяні, Жан Кокто, а тепер тут скоріше ділової та офісний центр. Тут варто найвищий будинок Парижа - вежа Монпарнас (210 метрів), з якої відкривається чудовий вид на місто, і є Катакомби - підземні багатокілометрові галереї, викладені людськими кістками. Моторошне видовище.

П'ятнадцятий округ. Спальний район Парижа, спокійний, гідний. Особливих пам'яток немає, чим і хороший для місцевих жителів. Можна сказати, що тут резервація справжньою або, як тепер кажуть, автентичної паризького життя з її ринками, маленькими скверами, магазинчиками і вуличними кафе "для своїх".

Шістнадцятий округ. Самий буржуазний округ міста. Шик і розкіш. Помпезні особняки, дорогі авто, максимальна концентрація мільйонерів, пенсіонерів і кімнатних собачок. Тут знаходиться Трокадеро, Музей сучасного мистецтва, Музей Гиме (мистецтва Азії), а також знаменитий стадіон Ролан-Гаррос. Межує з Булонський лісом.

Сімнадцятий округ. Ще один спальний район Парижа, але трохи більш буржуазний, ніж 15-й. Повинно бути, позначається сусідство з 16-м округом і паризьким передмістям Нейі-сюр-Сен - паризької Рубльовкою. Пам'яток немає, але багато ресторанчиків з відмінною кухнею. Останнім часом став місцем вигідних інвестицій в нерухомість.

Вісімнадцятий округ. Монмартр і базиліка Сакре-Кер, з майданчика перед якою відкривається вид на весь Париж. Колись тут творили Коро, Жеріко, Утрилло, тепер за 5 хвилин і 20 євро намалюють будь-який портрет. Найромантичніші куточки - за пагорбом, а не перед ним. Біля південного підніжжя Монмартра - великий базар. На бульварі Рошешуар знаходяться найдешевші магазини - Tati і Sympa. А ще тут є знаменита площа Пігаль з секс-шопами, дискотеками для трансвеститів, кабаре "Мулен Руж" та Музеєм еротики. А також район Золотий краплі (Goutte d'ore), де селяться в основному іммігранти. Тут є арабський квартал, тамільська (індійський) квартал, африканський квартал з характерними магазинчиками, де можна купити будь-яку їстівну екзотичну всячину за копійки. Тут продають найдешевший і смачний кебаб в місті.

Дев'ятнадцяте округ. Головна визначна пам'ятка - парк де ла Вілетт, в якому роздолля дітям : Гойдалки, гірки, каруселі. Безкоштовні дитячі майданчики просто чудові. На території парку є Музей музики і Музей науки. Влітку вздовж каналів де л'Урк і де ла Вілетт влаштовують безкоштовні танцмайданчики, там багато кафе на відкритому повітрі. Чудове місце, яке стає дуже і дуже модним. У 19-му знаходиться також чудовий парк Бют Шомон (Butte Chaumont) з водоспадом, підвісним мостом і чарівної альтанкою на вершині скелі. На стику з 18-м округом знаходиться паризький Бронкс, африканський квартал, де ввечері краще не з'являтися.

Двадцяте округ. "Народний" район, паризьке Південне Бутово. Правда, останнім часом стає все більш популярним - тут відкрили безліч стильних барів і ресторанів, так що навіть "золота" паризька молодь не вважає негожим провести тут вечір. Головна визначна пам'ятка округу - кладовищі Пер-Лашез. А ще на території 20-го округу на вулиці Бельвіль, біля будинку номер 72, прямо на бруківці холодної грудневої ночі 1915 року народилася Едіт Піаф, сама народна співачка Франції.

Коментувати можут "20 округів Парижа: як в них розібратися"

20 округів Парижа: як в них розібратися

Вперше Париж поділили на округи в 1795 році. Тоді периметр міста був менше нинішнього, і округів вийшло всього 12. У кожному окрузі існував свій мер. Коли говорили: "вони одружилися в мерії 13-го округу", малося на увазі, що ніхто і не думав одружитися, громадяни просто жили разом.

У 1860-му до столиці приєднали кілька сусідніх передмість, населення міста виросло майже вдвічі, а кількість округів збільшилася до 20. Цікаво, що нинішньому 16-му округу покладався номер 13, але мер багатого району категорично відмовився. 13 і у французів вважається нещасливим числом. Тоді нумерацію вирішили проводити по спіралі - від західного краю острова Сіте, розкручуючи вгору і за годинниковою стрілкою. І "незручний" номер дістався пролетарському району.

Кожному паризькому округу приписаний свій поштовий індекс, в якому останні дві цифри означають номер округу: 75001, 75002, 75003 і т. Д. До 75020.

Перший округ. Саме серце Парижа: Лувр, сад Тюїльрі, Вандомська площа зі знаменитою колоною, відлитими з російських гармат, захоплених Наполеоном при Аустерлицком бої. Королівський палац - Пале Руайяль, Комеді Франсез, а також величезний торговий центр Ле Аль (безліч дешевих масових марок) знаходяться тут. Це найменший за площею і найжвавіший округ, в якому туристів більше, ніж жителів.

Другий округ. Район Великих бульварів, монументальних будівель, офісів найбільших французьких банків і газет. Тут знаходиться Біржа, в якій вже давно не ведуться торги. Тут проходить також бульвар Капуцинів, прославлений Моне, розкішне авеню Опера, а також вулиця червоних ліхтарів Сан-Дені.

Третій округ. Знаменитий квартал Маре - середньовічний Париж і місце романтичних прогулянок. Район маленьких бутиків, де можна купити що-небудь неординарне (дорого!), І осередок розважальних закладів для гомосексуалістів, куди "натуралів" нерідко вхід заборонений.

Четвертий округ. Теж вельми туристичне місце: собор Паризької Богоматері, Консьержери, Центр Жоржа Помпіду, площа Вогезов і мерія Парижа знаходяться тут. Відрізок знаменитої вулиці Ріволі тут найбільш цікавий з точки зору покупок. В околицях вулиці Розьер знаходиться мальовничий єврейський квартал. До 4-му округу приписаний також острів Сан-Луї - дивовижне місце в самому центрі мегаполісу, де можна залишитися з Парижем один на один.

П'ятий округ. Серце молодого Парижа - Латинський квартал. Тут завжди шумно, багатолюдно, купа ресторанів на будь-який смак і гаманець. Тут знаходяться Сорбонна і Пантеон, в якому поховані Вольтер, Золя, Руссо і Олександр Дюма. У Ботанічному саду, в колишньому палаці Людовика ХIII, розташовується Музей природної історії. Через 5-й округ пролягає знаменитий бульвар Сан-Мішель, бруківку якого в 1968 році розібрали повсталі студенти (тут народилося гасло "Під бруківкою - пляж!"). Тепер Бульміш, як Сан-Мішель називають парижани, закатаний в асфальт, а різниця "лівий берег Сени - правий берег Сени" вже не відчувається.

Шостий округ. Респектабельний і дорогий квартал, місце проживання зірок і багатою паризької інтелігенції. У 50-60-е тут творили Жан-Поль Сартр і Симона де Бовуар. В околицях бульвару Сан-Жермен і бульвару розпався зосереджені художні галереї, виставкові зали. А на набережній Сени вишикувалися в ряд дорогі антикварні магазини. Тут знаходиться елегантний Люксембурзький сад, місце недільних прогулянок паризької буржуазії.

Сьомий округ. Простір і міць французької столиці. Будинок Інвалідів з широкою еспланадою, що веде до Сені. Ейфелева вежа, за якої розкинулося Марсове поле. Там часто влаштовують концерти. Тут знаходиться музей Орсе з усіма імпресіоністами, Національна Асамблея, Міністерство закордонних справ і Матіньйонський палац, резиденція прем'єр-міністра.

Восьмий округ. Головна артерія цього округу - Єлисейські поля. Тут завжди життя. Тут є все, чим славиться Париж: кафе, ресторани, кіно, магазини, музеї, кабаре і нічні клуби (в основному розраховані на туристів). Тут знаходяться Тріумфальна арка, площа Згоди, Великий і Малий палаци, резиденція президента Єлисейський палац і парк Монсо. Найфешенебельніші вулиці Парижа: авеню Монтень і вулиця Сан-Оноре - зосередження дорогих модних бутиків. Площа Зірки, на якій стоїть Тріумфальна арка, пов'язана автобусом з аеропортами Шарль де Голль і Орлі. Автобус прибуває і відправляється звідти кожні 20-30 хвилин.

Дев'ятий округ. Контраст ідеального і матеріального. Гранд Опера де Парі - паризька Опера, велична будівля в стилі французького бароко на однойменній площі. Її ще називають Палацом танцю, оскільки тут йдуть тільки балетні постановки. І тут же - головні універмаги Парижа - галерея Лафайєт (Galeries Lafayette) і Прентам (Printemps), в яких можна купити все: від шуби до цукорниці. Місце паломництва російських туристів. Площа Опера пов'язана з аеропортом Шарль де Голль автобусом, який ходить кожні 20-30 хвилин.

Десятий округ. Північний і Східний вокзали з усією їх околовокзальной життям. Район дешевих готелів. Головна визначна пам'ятка - канал Сан-Мартен, місце романтичних прогулянок і недільних пікніків парижан середньої руки.

Одинадцятий округ. Площа Республіки, яка перебуває на стику 3-го, 9-го і 10-го округів. На ній стоїть найбільший пам'ятник Парижа. А ще це місце різних акцій протесту. Звідси стартує більшість маніфестацій, на які народ приходить не тільки взяти участь, але і просто подивитися. У цьому районі найбільша кількість нічних клубів і дискотек. Вони зосереджені в районі rue de Lappe, а на rue de la Roquette повно недорогих ресторанів. Саме молодіжно-тусовочне місце.

Дванадцятий округ. Ділить площу Бастилії з 11-м округом. Але будівля Опера Бастилія належить саме йому - сучасний театр, в якому за лаштунками для зручності акторів навіть ходять ескалатори. Тут на авеню Доменіль є півторакілометрова торгова галерея, де можна знайти безліч цікавих речей. А ще цей округ межує з Венсеннскій лісом, дуже красивим парком, в якому влітку дають безкоштовні концерти.

Тринадцятий округ. Паризький Чайна-Таун. Емігранти з Азії почали селитися тут в середині 1970-х. Спочатку це були біженці з В'єтнаму, потім емігранти з Лаосу і Камбоджі. Зараз в основному китайці. Тут повно ресторанчиків азіатської кухні (навіть Макдональдс з китайським ухилом) і є Собор Китайської Богоматері (Notre Dame de Chine). Цей округ забудований хмарочосами, що робить його абсолютно не схожим на інші паризькі райони. Найцікавіші, на мій погляд, вежі Бібліотеки імені Міттерана, яка знаходиться на набережній. Чотири будівлі у формі розкритих книг височіють на стилобаті, в центрі якого, внизу, на землі ... ділянку справжнього соснового лісу!

Чотирнадцятий округ. В першу чергу, це район Монпарнас, в якому колись жили Хемінгуей, Пікассо, Матісс, Модільяні, Жан Кокто, а тепер тут скоріше ділової та офісний центр. Тут варто найвищий будинок Парижа - вежа Монпарнас (210 метрів), з якої відкривається чудовий вид на місто, і є Катакомби - підземні багатокілометрові галереї, викладені людськими кістками. Моторошне видовище.

П'ятнадцятий округ. Спальний район Парижа, спокійний, гідний. Особливих пам'яток немає, чим і хороший для місцевих жителів. Можна сказати, що тут резервація справжньою або, як тепер кажуть, автентичної паризького життя з її ринками, маленькими скверами, магазинчиками і вуличними кафе "для своїх".

Шістнадцятий округ. Самий буржуазний округ міста. Шик і розкіш. Помпезні особняки, дорогі авто, максимальна концентрація мільйонерів, пенсіонерів і кімнатних собачок. Тут знаходиться Трокадеро, Музей сучасного мистецтва, Музей Гиме (мистецтва Азії), а також знаменитий стадіон Ролан-Гаррос. Межує з Булонський лісом.

Сімнадцятий округ. Ще один спальний район Парижа, але трохи більш буржуазний, ніж 15-й. Повинно бути, позначається сусідство з 16-м округом і паризьким передмістям Нейі-сюр-Сен - паризької Рубльовкою. Пам'яток немає, але багато ресторанчиків з відмінною кухнею. Останнім часом став місцем вигідних інвестицій в нерухомість.

Вісімнадцятий округ. Монмартр і базиліка Сакре-Кер, з майданчика перед якою відкривається вид на весь Париж. Колись тут творили Коро, Жеріко, Утрилло, тепер за 5 хвилин і 20 євро намалюють будь-який портрет. Найромантичніші куточки - за пагорбом, а не перед ним. Біля південного підніжжя Монмартра - великий базар. На бульварі Рошешуар знаходяться найдешевші магазини - Tati і Sympa. А ще тут є знаменита площа Пігаль з секс-шопами, дискотеками для трансвеститів, кабаре "Мулен Руж" та Музеєм еротики. А також район Золотий краплі (Goutte d'ore), де селяться в основному іммігранти. Тут є арабський квартал, тамільська (індійський) квартал, африканський квартал з характерними магазинчиками, де можна купити будь-яку їстівну екзотичну всячину за копійки. Тут продають найдешевший і смачний кебаб в місті.

Дев'ятнадцяте округ. Головна визначна пам'ятка - парк де ла Вілетт, в якому роздолля дітям : Гойдалки, гірки, каруселі. Безкоштовні дитячі майданчики просто чудові. На території парку є Музей музики і Музей науки. Влітку вздовж каналів де л'Урк і де ла Вілетт влаштовують безкоштовні танцмайданчики, там багато кафе на відкритому повітрі. Чудове місце, яке стає дуже і дуже модним. У 19-му знаходиться також чудовий парк Бют Шомон (Butte Chaumont) з водоспадом, підвісним мостом і чарівної альтанкою на вершині скелі. На стику з 18-м округом знаходиться паризький Бронкс, африканський квартал, де ввечері краще не з'являтися.

Двадцяте округ. "Народний" район, паризьке Південне Бутово. Правда, останнім часом стає все більш популярним - тут відкрили безліч стильних барів і ресторанів, так що навіть "золота" паризька молодь не вважає негожим провести тут вечір. Головна визначна пам'ятка округу - кладовищі Пер-Лашез. А ще на території 20-го округу на вулиці Бельвіль, біля будинку номер 72, прямо на бруківці холодної грудневої ночі 1915 року народилася Едіт Піаф, сама народна співачка Франції.

Коментувати можут "20 округів Парижа: як в них розібратися"

20 округів Парижа: як в них розібратися

Вперше Париж поділили на округи в 1795 році. Тоді периметр міста був менше нинішнього, і округів вийшло всього 12. У кожному окрузі існував свій мер. Коли говорили: "вони одружилися в мерії 13-го округу", малося на увазі, що ніхто і не думав одружитися, громадяни просто жили разом.

У 1860-му до столиці приєднали кілька сусідніх передмість, населення міста виросло майже вдвічі, а кількість округів збільшилася до 20. Цікаво, що нинішньому 16-му округу покладався номер 13, але мер багатого району категорично відмовився. 13 і у французів вважається нещасливим числом. Тоді нумерацію вирішили проводити по спіралі - від західного краю острова Сіте, розкручуючи вгору і за годинниковою стрілкою. І "незручний" номер дістався пролетарському району.

Кожному паризькому округу приписаний свій поштовий індекс, в якому останні дві цифри означають номер округу: 75001, 75002, 75003 і т. Д. До 75020.

Перший округ. Саме серце Парижа: Лувр, сад Тюїльрі, Вандомська площа зі знаменитою колоною, відлитими з російських гармат, захоплених Наполеоном при Аустерлицком бої. Королівський палац - Пале Руайяль, Комеді Франсез, а також величезний торговий центр Ле Аль (безліч дешевих масових марок) знаходяться тут. Це найменший за площею і найжвавіший округ, в якому туристів більше, ніж жителів.

Другий округ. Район Великих бульварів, монументальних будівель, офісів найбільших французьких банків і газет. Тут знаходиться Біржа, в якій вже давно не ведуться торги. Тут проходить також бульвар Капуцинів, прославлений Моне, розкішне авеню Опера, а також вулиця червоних ліхтарів Сан-Дені.

Третій округ. Знаменитий квартал Маре - середньовічний Париж і місце романтичних прогулянок. Район маленьких бутиків, де можна купити що-небудь неординарне (дорого!), І осередок розважальних закладів для гомосексуалістів, куди "натуралів" нерідко вхід заборонений.

Четвертий округ. Теж вельми туристичне місце: собор Паризької Богоматері, Консьержери, Центр Жоржа Помпіду, площа Вогезов і мерія Парижа знаходяться тут. Відрізок знаменитої вулиці Ріволі тут найбільш цікавий з точки зору покупок. В околицях вулиці Розьер знаходиться мальовничий єврейський квартал. До 4-му округу приписаний також острів Сан-Луї - дивовижне місце в самому центрі мегаполісу, де можна залишитися з Парижем один на один.

П'ятий округ. Серце молодого Парижа - Латинський квартал. Тут завжди шумно, багатолюдно, купа ресторанів на будь-який смак і гаманець. Тут знаходяться Сорбонна і Пантеон, в якому поховані Вольтер, Золя, Руссо і Олександр Дюма. У Ботанічному саду, в колишньому палаці Людовика ХIII, розташовується Музей природної історії. Через 5-й округ пролягає знаменитий бульвар Сан-Мішель, бруківку якого в 1968 році розібрали повсталі студенти (тут народилося гасло "Під бруківкою - пляж!"). Тепер Бульміш, як Сан-Мішель називають парижани, закатаний в асфальт, а різниця "лівий берег Сени - правий берег Сени" вже не відчувається.

Шостий округ. Респектабельний і дорогий квартал, місце проживання зірок і багатою паризької інтелігенції. У 50-60-е тут творили Жан-Поль Сартр і Симона де Бовуар. В околицях бульвару Сан-Жермен і бульвару розпався зосереджені художні галереї, виставкові зали. А на набережній Сени вишикувалися в ряд дорогі антикварні магазини. Тут знаходиться елегантний Люксембурзький сад, місце недільних прогулянок паризької буржуазії.

Сьомий округ. Простір і міць французької столиці. Будинок Інвалідів з широкою еспланадою, що веде до Сені. Ейфелева вежа, за якої розкинулося Марсове поле. Там часто влаштовують концерти. Тут знаходиться музей Орсе з усіма імпресіоністами, Національна Асамблея, Міністерство закордонних справ і Матіньйонський палац, резиденція прем'єр-міністра.

Восьмий округ. Головна артерія цього округу - Єлисейські поля. Тут завжди життя. Тут є все, чим славиться Париж: кафе, ресторани, кіно, магазини, музеї, кабаре і нічні клуби (в основному розраховані на туристів). Тут знаходяться Тріумфальна арка, площа Згоди, Великий і Малий палаци, резиденція президента Єлисейський палац і парк Монсо. Найфешенебельніші вулиці Парижа: авеню Монтень і вулиця Сан-Оноре - зосередження дорогих модних бутиків. Площа Зірки, на якій стоїть Тріумфальна арка, пов'язана автобусом з аеропортами Шарль де Голль і Орлі. Автобус прибуває і відправляється звідти кожні 20-30 хвилин.

Дев'ятий округ. Контраст ідеального і матеріального. Гранд Опера де Парі - паризька Опера, велична будівля в стилі французького бароко на однойменній площі. Її ще називають Палацом танцю, оскільки тут йдуть тільки балетні постановки. І тут же - головні універмаги Парижа - галерея Лафайєт (Galeries Lafayette) і Прентам (Printemps), в яких можна купити все: від шуби до цукорниці. Місце паломництва російських туристів. Площа Опера пов'язана з аеропортом Шарль де Голль автобусом, який ходить кожні 20-30 хвилин.

Десятий округ. Північний і Східний вокзали з усією їх околовокзальной життям. Район дешевих готелів. Головна визначна пам'ятка - канал Сан-Мартен, місце романтичних прогулянок і недільних пікніків парижан середньої руки.

Одинадцятий округ. Площа Республіки, яка перебуває на стику 3-го, 9-го і 10-го округів. На ній стоїть найбільший пам'ятник Парижа. А ще це місце різних акцій протесту. Звідси стартує більшість маніфестацій, на які народ приходить не тільки взяти участь, але і просто подивитися. У цьому районі найбільша кількість нічних клубів і дискотек. Вони зосереджені в районі rue de Lappe, а на rue de la Roquette повно недорогих ресторанів. Саме молодіжно-тусовочне місце.

Дванадцятий округ. Ділить площу Бастилії з 11-м округом. Але будівля Опера Бастилія належить саме йому - сучасний театр, в якому за лаштунками для зручності акторів навіть ходять ескалатори. Тут на авеню Доменіль є півторакілометрова торгова галерея, де можна знайти безліч цікавих речей. А ще цей округ межує з Венсеннскій лісом, дуже красивим парком, в якому влітку дають безкоштовні концерти.

Тринадцятий округ. Паризький Чайна-Таун. Емігранти з Азії почали селитися тут в середині 1970-х. Спочатку це були біженці з В'єтнаму, потім емігранти з Лаосу і Камбоджі. Зараз в основному китайці. Тут повно ресторанчиків азіатської кухні (навіть Макдональдс з китайським ухилом) і є Собор Китайської Богоматері (Notre Dame de Chine). Цей округ забудований хмарочосами, що робить його абсолютно не схожим на інші паризькі райони. Найцікавіші, на мій погляд, вежі Бібліотеки імені Міттерана, яка знаходиться на набережній. Чотири будівлі у формі розкритих книг височіють на стилобаті, в центрі якого, внизу, на землі ... ділянку справжнього соснового лісу!

Чотирнадцятий округ. В першу чергу, це район Монпарнас, в якому колись жили Хемінгуей, Пікассо, Матісс, Модільяні, Жан Кокто, а тепер тут скоріше ділової та офісний центр. Тут варто найвищий будинок Парижа - вежа Монпарнас (210 метрів), з якої відкривається чудовий вид на місто, і є Катакомби - підземні багатокілометрові галереї, викладені людськими кістками. Моторошне видовище.

П'ятнадцятий округ. Спальний район Парижа, спокійний, гідний. Особливих пам'яток немає, чим і хороший для місцевих жителів. Можна сказати, що тут резервація справжньою або, як тепер кажуть, автентичної паризького життя з її ринками, маленькими скверами, магазинчиками і вуличними кафе "для своїх".

Шістнадцятий округ. Самий буржуазний округ міста. Шик і розкіш. Помпезні особняки, дорогі авто, максимальна концентрація мільйонерів, пенсіонерів і кімнатних собачок. Тут знаходиться Трокадеро, Музей сучасного мистецтва, Музей Гиме (мистецтва Азії), а також знаменитий стадіон Ролан-Гаррос. Межує з Булонський лісом.

Сімнадцятий округ. Ще один спальний район Парижа, але трохи більш буржуазний, ніж 15-й. Повинно бути, позначається сусідство з 16-м округом і паризьким передмістям Нейі-сюр-Сен - паризької Рубльовкою. Пам'яток немає, але багато ресторанчиків з відмінною кухнею. Останнім часом став місцем вигідних інвестицій в нерухомість.

Вісімнадцятий округ. Монмартр і базиліка Сакре-Кер, з майданчика перед якою відкривається вид на весь Париж. Колись тут творили Коро, Жеріко, Утрилло, тепер за 5 хвилин і 20 євро намалюють будь-який портрет. Найромантичніші куточки - за пагорбом, а не перед ним. Біля південного підніжжя Монмартра - великий базар. На бульварі Рошешуар знаходяться найдешевші магазини - Tati і Sympa. А ще тут є знаменита площа Пігаль з секс-шопами, дискотеками для трансвеститів, кабаре "Мулен Руж" та Музеєм еротики. А також район Золотий краплі (Goutte d'ore), де селяться в основному іммігранти. Тут є арабський квартал, тамільська (індійський) квартал, африканський квартал з характерними магазинчиками, де можна купити будь-яку їстівну екзотичну всячину за копійки. Тут продають найдешевший і смачний кебаб в місті.

Дев'ятнадцяте округ. Головна визначна пам'ятка - парк де ла Вілетт, в якому роздолля дітям : Гойдалки, гірки, каруселі. Безкоштовні дитячі майданчики просто чудові. На території парку є Музей музики і Музей науки. Влітку вздовж каналів де л'Урк і де ла Вілетт влаштовують безкоштовні танцмайданчики, там багато кафе на відкритому повітрі. Чудове місце, яке стає дуже і дуже модним. У 19-му знаходиться також чудовий парк Бют Шомон (Butte Chaumont) з водоспадом, підвісним мостом і чарівної альтанкою на вершині скелі. На стику з 18-м округом знаходиться паризький Бронкс, африканський квартал, де ввечері краще не з'являтися.

Двадцяте округ. "Народний" район, паризьке Південне Бутово. Правда, останнім часом стає все більш популярним - тут відкрили безліч стильних барів і ресторанів, так що навіть "золота" паризька молодь не вважає негожим провести тут вечір. Головна визначна пам'ятка округу - кладовищі Пер-Лашез. А ще на території 20-го округу на вулиці Бельвіль, біля будинку номер 72, прямо на бруківці холодної грудневої ночі 1915 року народилася Едіт Піаф, сама народна співачка Франції.

Коментувати можут "20 округів Парижа: як в них розібратися"

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.