Навигация
Реклама
Реклама

Біографія Володимира Олійника з Партії регіонів

  1. Депутат трьох скликань Верховної Ради, заслужений юрист України, екс-мер Черкас
  2. Сім'я і освіту
  3. Кар'єра
  4. Велика політика
  5. євромайдан
  6. Орфографічна помилка в тексті:

14 червня 2018, 15:53 ​​Переглядів:

Депутат трьох скликань Верховної Ради, заслужений юрист України, екс-мер Черкас

14 червня 2018, 15:53 ​​Переглядів:   Депутат трьох скликань Верховної Ради, заслужений юрист України, екс-мер Черкас   Фото: partyofregions

Фото: partyofregions.ua.

Сім'я і освіту

Володимир Олійник народився 16 квітня 1957 року в Бузівці Черкаської області. Згідно з даними з відкритих джерел, Олійник народився в багатодітній родині і виховувався в християнських традиціях. Батьки Олійника належали до церкви євангельських християн-баптистів. Сам він не поділяв їх переконань.

Після закінчення школи Володимир Олійник працював слюсарем на автопідприємстві. Пізніше в 1975-1977 роках пройшов службу в Радянській Армії. Після служби повернувся на автопідприємство, де працював шофером. У 1981 році майбутній політик закінчив юридичний факультет в Харківському юридичному інституті. У 1991 році отримав другу освіту за фахом політологія в Одеському інституті політології і соціального управління.

Володимир Олійник одружений. У подружжя є троє синів: Руслан, Денис і Володимир - 1982, 1983 і 1998 року народження.

Кар'єра

З 1982 по 1987 рік Олійник працював суддею і головою суду в Придніпровському районі Черкас. З 1987 по 1988 рік він обіймав посаду завідувача відділом адміністративних і фінансово-торговельних органів міськкому КПУ Черкас. З 1988 по 1990 рік працював інструктором державно-правового відділу при Черкаському обкомі КПУ.

У 1990-1994 роках працював заступником голови міськвиконкому Черкас. У 1994-2002 роках був мером Черкас. Крім того, в 1998-1999-м Олійник був президентом Асоціації міст України.

Будучи на посаді мера, в 1999 році Олійник вирішив балотуватися в президенти, проте під час кампанії було прийнято рішення підписати угоду з іншими кандидатами - Олександром Морозом, Олександром Ткаченком і Євгеном Марчуком, щоб зібрати голоси на противагу чинному тоді президенту Леоніду Кучмі. Через розбіжності з вибором одного з чотирьох кандидатів угоду розірвали. В результаті Олійник зняв свою кандидатуру на користь Марчука. У другому турі голосування Олійник закликав виборців підтримати кандидатуру лідера комуністів Петра Симоненка.

З 2000 по 2005 рік Олійник був членом Української народної (потім - республіканської) партії "Собор" (УРП "Собор"). Заступником голови УРП "Собор" став з 2001. На президентських виборах 2004 року підтримав Помаранчеву революцію і був довіреною особою Віктора Ющенка.

Велика політика

Перші спроби стати народним депутатом Олійник робив в 2002 році. Політику вдалося пройти в парламент Верховної Ради від Блоку Юлії Тимошенко в 2006 році. Паралельно він був заступником голови Комітету ВР з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва.

У березні 2010 року Олійник пройшов до парламенту вже від Партії Регіонів і працював першим заступником голови парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. У грудні 2012 року був знову обраний в депутати від Партії регіонів.

євромайдан

Після того, як в 2013 році в Україні почалися протестні акції проти зовнішньої і внутрішньої політики Партії регіонів, Олійник створив і очолив в Раді депутатську групу "За мир і стабільність". У неї входили члени Партії регіонів і забороненої в даний час Комуністичної партії. Група депутатів виступала за відновлення відносин з Російською Федерацією.

Олійник був співавтором так званих "диктаторських законів", які були прийняті 16 січня 2014 року і, на думку експертів, обмежували права громадян, надавали органам державної влади велику свободу дій в сфері покарання учасників акцій протесту і вели до криміналізації опозиції і громадянського суспільства. Закони були прийняті підняттям рук і без обговорення. Це викликало критику опозиції, яка заявила, що ці закони знищують свободу слова і порушують Конституцію. Ухвалення цих законів спровокувало зіткнення мітингувальників і правоохоронців по всій Україні.

У січні 2014 роки після спроби розгону владою активістів на Майдані США заборонили Олійнику в'їзд в країну. Після перемоги Революції гідності Олійник перебрався в Росію, де створив "Комітет з порятунку України" і разом з колишніми чиновниками часів Віктора Януковича, в тому числі з екс-прем'єром Миколою Азаровим, презентував його в Москві в серпні 2015 року.

Відразу після презентації "комітету" МЗС України анулював дипломатичний паспорт Олійника. Через півроку Володимира Олійника та ще ряд чиновників і депутатів оголосили у внутрішньодержавний розшук. Генпрокуратура звинуватила їх в організації незаконного голосування за диктаторські закони 16 січня. За даними слідства, Олійник та інші депутати заздалегідь підготували протоколи засідання лічильної комісії і вказали в них результати ще до голосування. Екс-нардепам повідомили про підозру, а суд видав дозвіл і на їх затримання.

За даними ЗМІ, в даний час Олійник живе в Росії. Інформація про точне місце проживання різниться. За деякою інформацією він живе в Москві, за іншими даними - в Ялті.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.