Навигация
Реклама
Реклама

9 природних катаклізмів, передбачених в найближчому майбутньому

  1. Лісові пожежі в США (до 2050 року)
  2. Мегаземлетрус в Чилі (до 2065 роки)
  3. 9-бальний землетрус в Японії (2017 рік)
  4. Виверження вулкана Фудзіяма в Японії (до 2053 роки)
  5. Землетрус і 10-метрове цунамі в штаті Орегон, США (до 2065 роки)
  6. Міста на атлантичному узбережжі США виявляться під водою (до 2100 роки)
  7. Найпотужніший цунамі в історії відбудеться в Карибському басейні (дата невідома)
  8. Мегаземлетрус в штаті Каліфорнія, США (до 2045 року)
  9. Потужна геомагнітна буря (до 2025 року)

Наукові технології в останні десятиліття вийшли на такий рівень, що більшість природних катаклізмів можна передбачити заздалегідь. На жаль, катастрофи продовжують траплятися і в наш час, нехай вони і приводять до меншої кількості жертв, ніж раніше. Повністю ж взяти природу під контроль люди не зможуть ніколи, тому такі явища, як виверження вулканів і землетруси, будуть докучати і нашим нащадкам. Давайте спробуємо зазирнути в майбутнє і дізнатися, які природні катаклізми можуть трапитися в найближчі 50-100 років.

Лісові пожежі в США (до 2050 року)

Наукові технології в останні десятиліття вийшли на такий рівень, що більшість природних катаклізмів можна передбачити заздалегідь

Лісові пожежі в США будуть траплятися набагато частіше

Команда екологів з Гарвардської школи інженерно-прикладних наук зробила невтішний прогноз на найближче майбутнє. На їхню думку, до 2050 року сезони лісових пожеж в Сполучених Штатах і Канаді триватимуть приблизно на 3 тижні довше, ніж сьогодні, а самі пожежі стануть в кілька разів більш потужними і руйнівними.

Фахівці з лісової служби Америки згодні з цим прогнозом. Вони також заявили про те, що в проміжку між 1999 і 2015 роками площа земель, щороку страждають від сильних лісових пожеж, збільшилася практично в 3 рази - з 900 тисяч гектарів до 2,6 мільйона гектарів.

Експерти з Гарвардської школи інженерно-прикладних наук стверджують, що причиною зростання частоти виникнення лісових пожеж є поступова зміна клімату на нашій планеті, зокрема, підвищення температури повітря.

Вони прогнозують, що вже через якихось 10-15 років в Сполучених Штатах щороку будуть відбуватися 40-50 тисяч лісових пожеж. Через це багато частин країни перетворяться на справжнє пекло.

Мегаземлетрус в Чилі (до 2065 роки)

Чилі може постраждати від 9-бального землетрусу в найближчі 50 років

На початку квітня 2014 року в Чилі стався потужний 8-бальний землетрус. Його епіцентр знаходився за 97 кілометрів на північ від 200-тисячного міста Ікіке. Природне явище викликала зсуви і цунамі. На жаль, прогноз вчених, зроблений після дослідження наслідків катастрофи, не заспокоїла жителів південноамериканської країни, а змусив серйозно побоюватися про своє майбутнє. Експерти стверджують, що існує досить велика ймовірність того, що Чилі протягом найближчих десятиліть постраждає від ще більш руйнівного землетрусу.

Описане вище землетрус в Ікіке відбувалося в зоні субдукції Американської плит літосфери і плити Наска. Вона розташована в так званому вулканічному вогняному кільці Тихого океану, де зосереджено більше 75% всіх нині діючих вулканів на Землі. Пояснити таку нерівномірність неважко: коли якась тектонічна плита занурюється під іншу (саме це відбувається в зазначеній зоні Тихого океану), утворюється сильна напруга. Воно здатне при будь-якому вивільненні викликати сплеск сейсмічної активності.

Це цікаво: Торішня землетрус в районі міста Ікіке вчені вважають «мегаземлетрус». До нього привело неповне вивільнення напруги (приблизно на 33%) в області субдукції. По суті, це означає, що наступний землетрус буде на порядок більш потужним. І воно може початися в будь-яку секунду.

9-бальний землетрус в Японії (2017 рік)

В Японії може статися ще одне 9-бальний землетрус

Масакі Кімура, авторитетний сейсмолог і професор Університету Рюкю, вважає, що в 2017 році Країна висхідного сонця постраждає від сильного землетрусу магнітудою в 9 балів.

Відзначимо, що землетрус подібної потужності траплялося в Японії відносно недавно - в березні 2011 року. Його епіцентр знаходився на 370 кілометрів на північний схід від столиці - Токіо. Хвилювання океанських вод створило дев'ятиметрове цунамі, що затопила аеропорт Сендай. Доктор Кімура говорить, що це землетрусу було передбачене їм ще в 2007 році. Але члени Тихоокеанської наукової асоціації з незрозумілих причин відмовилися сприймати його заяву всерйоз і розглядати надані їм докази.

Масакі Кімура може назвати навіть місце, де відбудеться наступне 9-бальний землетрус. За його словами, на цей раз незавидна доля очікує жителів островів Ідзу, віддалених від Токіо на 100-350 кілометрів. Передбачений їм катаклізм, точно так же, як і землетрус біля східного узбережжя острова Хонсю, призведе до виникнення руйнівного цунамі.

Це цікаво: Острови Ідзу на даний момент входять до складу національного парку Фудзі-Хаконе-Ідзу. Місцеві ландшафти просто чудові, і насолодитися ними регулярно приїжджають десятки тисяч жителів Токіо. Також вони приваблюють любителів водних видів спорту з усієї планети. Сумно думати про те, що такі чудові місця в найближчі роки можуть бути зруйновані за волею матінки-природи.

Виверження вулкана Фудзіяма в Японії (до 2053 роки)

Якщо вулкан Фудзіяма почне вивергатися - Токіо буде засипаний попелом

Згадане в попередньому розділі землетрус біля берегів острова Хонсю спровокувало прояви сейсмічної активності відразу двадцяти діючих японських вулканів (всього їх в країні 110). Експерти припустили, що найближчим часом може початися виверження будь-якого з них.

Працівники японського метеорологічного агентства постійно відстежують сейсмічну активність і зміна стану всіх діючих вулканів, що знаходяться на території країни. Відзначимо, що відразу 47 вулканів на даний момент вважаються «активними». Проведені вченими підрахунки показують, що в середньому кожні 38 років в Країні висхідного сонця відбувається хоча б одне потужне виверження.

У 2014 році команда французьких і японських експертів прийшла до висновку, що незабаром в Японії почнеться виверження вулкана Фудзіяма. Цей прогноз викликав хвилю паніки серед мільйонів жителів Токіо. Справа в тому, що Фудзіяма знаходиться менш ніж в 100 кілометрах від японської столиці. Якщо припущення вчених виявиться вірним, сотні тисяч жителів Токіо доведеться терміново евакуювати, так як місто буде засипаний шаром вулканічного попелу.

Землетрус і 10-метрове цунамі в штаті Орегон, США (до 2065 роки)

На ці берега може хильнути 10-метрова хвиля

Члени консультативної комісії з питань сейсмічної безпеки, що базується в штаті Орегон, зробили прогноз, що в найближчі півстоліття в цьому регіоні відбудеться 8-9-бальний землетрус. Можна не сумніватися і в тому, що воно призведе до виникнення як мінімум 10-метрового цунамі.

Експерти вважають, що це катастрофічний землетрус відбудеться через активність в зоні субдукції «Каскад». Це - 1300-кілометровий розлом кори, віддалений від узбережжя штату на 100 кілометрів. Відзначимо, що зону субдукції «Каскад» утворюють потужна Північноамериканська плита літосфери і плита Хуан де Фука.

Це цікаво: Найбільш руйнівним землетрусом в історії людства вважається Велике китайське землетрус, що стався в провінції Шеньсі в 1556 році. Тоді загинули 830 тисяч осіб - більше, ніж від будь-якого іншого катаклізму. У місті Хуася не збереглася жодна будівля, загинуло більше 50% місцевих жителів. В епіцентрі землетрусу з'явилися двадцятиметрові провали і тріщини в земній корі. Руйнувань зазнали навіть території, віддалені на 500 кілометрів від епіцентру.

Міста на атлантичному узбережжі США виявляться під водою (до 2100 роки)

Такі міста, як Нью-Йорк, можуть бути затоплені

В ході дослідження, проведеного в 2011-2012 роках Джоном Буном (почесний професор Інституту морських наук Віргінії), було з'ясовано, що починаючи з 1987 року рівень океану вздовж східного узбережжя Сполучених Штатів - від містечка Кі-Уест в штаті Флорида до канадського Ньюфаундленду, стабільно збільшується. Причому в 4-5 разів швидше, ніж в будь-якій іншій точці планети. А в новому тисячолітті темпи підняття рівня води зросли ще на порядок.

Цей факт дозволив вченим зробити припущення, що при збереженні існуючої тенденції до середини (в крайньому випадку - до кінця) XXI століття більшість міст, розташованих на атлантичному узбережжі Сполучених Штатів, можуть піти під воду. Найбільшому ризику піддається найбільше місто Америки - Нью-Йорк. Очікується, що до 2050 року рівень океану підніметься на 0,8 метра. Цього достатньо, щоб затопити щонайменше 25% Нью-Йорка.

Найпотужніший цунамі в історії відбудеться в Карибському басейні (дата невідома)

Флорида може бути знищена 100-метровим цунамі

Професор Саймон Дей (Університетський коледж Британії) і доктор наук Стівен Уорд (Каліфорнійський університет) припускають, що вулкан Кумбре Велья, розташований на Канарських островах, скоро почне вивергатися. На жаль, передбачити точну дату вони не беруться. В результаті землетрусу утворюється найпотужніше в сучасній історії людства цунамі. Дей і Уорд вважають, що останнє виверження Кумбре Велья було настільки руйнівним, що в структурі вулкана стався розрив. Через нього західна сторона Кумбре Велья стала «особливо нестабільної».

Це цікаво: У разі повторного виверження цього вулкана вся його західна частина обрушиться, перетворившись в гігантський зсув. Він впаде в море і підніме жахливу хвилю небаченої раніше висоти. За оцінками Саймона Дея і Стівена Уорда, вона досягне 100 метрів, а швидкість пересування цунамі складе 820 кілометрів на годину. Таким чином, менш ніж через 9 годин після своєї появи велетенська хвиля досягне узбережжя Флориди і з гуркотом обрушиться на нього.

Вчені стверджують, що від цього цунамі постраждає не тільки Флорида, але і всі країни Карибського басейну. Масштаби руйнувань і кількість жертв можуть бути жахливими.

Мегаземлетрус в штаті Каліфорнія, США (до 2045 року)

Сан-Франциско може бути зруйнований в результаті 9-бального землетрусу

Експерти геологічної служби Сполучених Штатів Америки заявили, що в найближчі три десятиліття штат Каліфорнія постраждає від мегаземлетрус потужністю в 8-9 балів. Його причиною стане розлом Сан-Андреас, що проходить між двома масивними тектонічними плитами - Тихоокеанської і Північноамериканської. Довжина цього розлому перевищує 1300 кілометрів, він проходить уздовж усього узбережжя штату Каліфорнія.

За прогнозами вчених з геологічної служби США, 8-бальний землетрус охопить всю Каліфорнію і добереться навіть до Мексики. Розрахункова швидкість ударних хвиль, які утворилися під час землетрусу, перевищить 11 тисяч кілометрів на годину. Будуть пошкоджені десятки великих автострад і тисячі будівель.

Це цікаво: На найбільшу небезпеку схильний місто Сан-Франциско. Він знаходиться найближче до передбачуваного епіцентру землетрусу. Нагадаємо, що в 1906 році Сан-Франциско вже постраждав від землетрусу потужністю в 7,7 бала. Тоді загинули майже 5 тисяч осіб, а 300 тисяч жителів міста залишилися без даху над головою. У наш час наслідки були б ще більш катастрофічними, адже в Сан-Франциско з'явилися сотні хмарочосів, які точно не встоять при землетрусі магнітудою 8 балів і вище.

Потужна геомагнітна буря (до 2025 року)

Буря на Сонці може вивести з ладу всю електроніку на Землі

В початку липня 2012 року року вчені зафіксували потужний сплеск сонячної активності. Тоді корональний викид маси перетнув орбіту Землі.

Для довідки: корональні викиди маси називають викид із сонячної корони величезного хмари (вагою в кілька мільярдів тонн) намагніченою плазми, здатної в частки секунди вивести з ладу всі без винятку електронні пристрої на нашій планеті. КВМ найчастіше відбуваються при геомагнітних бурях, також супроводжуються потужними сонячними спалахами і сильним ультрафіолетовим випромінюванням. Високоенергіческіе частки здатні з легкістю знищити найважливіші електронні компоненти супутників, що обертаються навколо нашої планети. Корональний викид маси, що стався на Сонці в липні 2012 року, зачепив космічну станцію «Stereo A». Повз Землю він пройшов лише за щасливим збігом обставин.

Але співробітник дослідницької компанії «Predictive Science» Піт Райлі, впевнений, що протягом найближчого десятиліття на поверхні Сонця знову може статися ще одна потужна геомагнітна буря, яка вплине і на нашу планету. Імовірність цієї події він оцінює в 12%. Якщо його прогноз збудеться, у всіх куточках планети будуть погано працювати мобільні телефони, GPS-навігатори, радіоприймачі, засоби супутникового зв'язку та багато інших електронних пристроїв. При достатній потужності спалаху в електромережах можуть статися скачки напруги, через які вся Земля на час залишиться без світла. Національний науково-дослідний рада США розрахував, що повністю оговтатися від наслідків такої катастрофи ми зможемо протягом чотирьох-восьми років.

Якщо передбачення вчених з приводу описаних вище катастроф збудуться, загинуть тисячі людей. Але існує і більш серйозна небезпека, що ставить під сумнів існування всієї людської цивілізації. Чи не кожен місяць вчені виявляють новий астероїд, який може зіткнутися з нашою планетою. Технологій ж, за допомогою яких можна було б запобігти подібним катастрофам, поки не існує. Нагадаємо, що близько 65 мільйонів років тому падіння астероїда привело до вимирання панували на планеті динозаврів. Що стало фатальним для ящерів космічне тіло, за оцінками експертів, мало всього 10-кілометровий діаметр ... Для порівняння: діаметр Землі - майже 13 тисяч кілометрів.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.