Навигация
Реклама
Реклама

Люксембурзький палац і сад в Парижі

 1. Визначні місця Парижу Рубрика: Париж Люксембурзький палац в Парижі одна з найвідоміших визначних...
 2. Палац і парк сьогодні
 3. Схожі публікації:

Визначні місця Парижу

Рубрика: Париж

Люксембурзький палац в Парижі одна з найвідоміших визначних пам'яток міста. Колись він був королівською резиденцією, а тепер тут засідає Сенат, верхня палата французького парламенту. Палац, фасад якого виходить на вулицю Вожирар (до слова, найдовшу в столиці), оточений однойменною парком площею 26 га. Разом вони утворюють єдиний палацово-парковий ансамбль. Дістатися до нього можна як пішим ходом, так і на метро. У першому випадку ви повинні йти вздовж бульвару Сан-Мішель, у другому - попросити зупинку на станції Одеон.

За велінням Марії Медічі

Люксембурзький сад (фр. Jardin du Luxembourg) був розбитий в 1611 або 1612 році за наказом Марії Медічі, вдови Генріха IV. Як пам'ять про сад Боболі у Флоренції, де народилася королева. Він включив в себе безліч зелених насаджень, квіткові клумби і штучні водойми. Вода в них надходила по спеціально протягненому водоводу (акведук).

Центральний фонтан саду огинав пандус у вигляді підкови з високими терасами. У 1617 році сад розширився, «захопивши» частина земель картезіанського монастиря. Поступово сад ставав тим місцем, де любили бувати парижани. Кажуть, тут, неспішно прогулюючись, шукали свою музу відомі французькі поети і письменники - наприклад, Руссо. В кінці XVIII століття тодішній власник саду граф Прованський, що став згодом королем Людовіком XVIII, затіяв його реконструкцію. В результаті сад зменшився на 6 га. Це було необхідно з метою реставрації палацу.

Сам же Люксембурзький палац (фр. Palais du Luxembourg) почали будувати в 1615 році і завершили через шістнадцять років. Його побудували для Марії Медичі, і виріс він на місці садиби герцога Піне з дворянського роду Люксембургов (до того моменту покійного). За задумом Її Величності, це споруда мала нагадувати їй про палац Пітті , Які перебували на батьківщині вдови королеви, у Флоренції. Стиль палацу був вже не ренесанс, але і не бароко в чистому вигляді. Швидше за щось перехідне від одного до іншого. У палаці перебували 24 картини, написані художником Рубенсом, які відобразили важливі віхи в житті Медічі. Однак не минуло й кількох місяців після будівництва, як Людовик XIII, син Марії, видалив свою матір з Парижа в Блуа.

Кілька цікавих фактів.

 • Під час Французької буржуазної революції палац був в'язницею для знаті. Тут відбували покарання Жозефіна Богарне, майбутня дружина Наполеона, а також Лантон і Демулен.
 • У парку є своя статуя Свободи висотою близько двох метрів. Її автором є Фредерік Бартольді.
 • Пам'ятник Марії Медічі, так само як і інші скульптурні статуї, з'явилися в парку тільки в XIX столітті.
 • Тут часто бували легендарні особистості. Наприклад, Віктор Гюго і Ернест Хемінгуей, Бодлер і Оноре де Бальзак, Верлен і Сартр.
 • коли Франція опинилася у владі нацистів, в палаці розташувалася штаб-квартира люфтваффе. Сюди не раз приїжджав Герман Герінг, а генерал-фельдмаршал Гуго Шперле і зовсім тут жив.

Сюди не раз приїжджав Герман Герінг, а генерал-фельдмаршал Гуго Шперле і зовсім тут жив

Палац і парк сьогодні

Люксембурзький палац вражає своїм ордерним фасадом. Його центральна частина, яку вінчає купол, і яка з'єднана двома бічними павільйонами, виглядає дуже багато. Крім Сенату, в палаці розміщується і музей, який був відкритий в 1750 році. В гостях у гетьмана відкривається погляду публіки тільки в першу неділю кожного місяця. Найчастіше можна, оскільки, як ми сказали вище, тут працює Сенат Франції. Організатором екскурсій по палацу виступає Державне управління музеїв. У його залах регулярно проходять художні виставки, збирають величезну кількість шанувальників справжнього мистецтва. Тут виставлялися роботи таких іменитих майстрів як Леонардо да Вінчі, Ботічеллі, Філіппіно Ліппі і відомого ювеліра Рене Лаліка.

Ну а що оточує палац сад по праву називають найкрасивішим і величним в Парижі. Умовно його можна розділити на дві половини. Перша включає в себе клумби і тераси в класичному французькому стилі, розташовані безпосередньо навколо палацу (їх розбили в XVII столітті), а друга займає східну і південно-східну частини і являє собою паркову зону в англійському стилі.

В даний час Люксембурзький сад доступний для широкої публіки. Сюди приходять як жителі Парижа, так і гості столиці. Туристи неодмінно хочуть помилуватися фасадом колишньої резиденції королеви Марії Медічі. Тим більше, що палац свого часу був резиденцією і Наполеона Бонапарта.

В саду знайшли своє місце найрізноманітніші твори мистецтва. Тут можна побачити химерні статуї авторства Карпо, знаменитий фонтан Медічі, а також обсерваторію.

В саду знаходяться карусель Гарньє і справжній театр жахів «Гран Гиньоль». Що стосується фонтану, то він вінчає собою канал, прокладений уздовж східної половини Люксембурзького саду. Фонтан прикрашений скульптурою Полифема - героя твору Оттена - застав Галатею в інтимному суспільстві пастуха АНІД. Іншу сторону фонтану обрамляє барельєф «Леді і Лебідь» авторства Валуа. До речі, автором самого фонтану королеви є Саломон де Броссо. У південній стороні саду можна побачити фонтан обсерваторії , Створений в 1875 році скульптором Давью. Його ще називають «Чотири частини світла», оскільки чотири жіночих статуї, що тримають в руках Землю, символізують саме частині світу. Ці статуї відлиті з бронзи (автор - Карпо).

Особливо прекрасний Люксембурзький сад влітку. Вражають його з геометричною точністю розплановані галявини, барвисті квітники і чудові дерева. Деякі екземпляри ростуть у величезних горщиках і коли настають холоди, то їх переносять в спеціальне приміщення. Самим же популярним місцем є, звичайно, фонтан Марії Медічі. Діти дуже люблять гратися біля центрального круглого ставка. На водну гладь вони пускають кораблики, які нерідко беруться напрокат. Західна ж сторона парку відведена під активні види відпочинку. Тут встановлені простора спортмайданчик для дітей, тенісні корти, майданчики для гри в кулі і прогулянок ... на віслюках.

на віслюках

Для громадян нашої країни цей палацово-парковий комплекс може становити інтерес і тим, що тут під патронатом Сенату щорічно проходять «Російські зустрічі». На цей форум збираються представники ділових кіл Франції, які вкладають інвестиції в російський бізнес або тільки придивляються до економічних можливостей нашої країни. Представники французької бізнес-еліти обмінюються на цих зустрічах досвідом, обговорюють перспективи ділового співробітництва. Зрозуміло, не тільки в своєму вузькому колі - сюди запрошуються і підприємці з Росії.

Зрозуміло, не тільки в своєму вузькому колі - сюди запрошуються і підприємці з Росії

Люксембурзький сад (Jardin du Luxembourg)
Boulevard Saint-Michel, 75005 Paris, France
Їхати на метро до станції Odéon.


Схожі публікації:

піраміда Лувру  Цю розміщену на території луврского палацу-музею створену зі скла, алюмінію і сталі піраміду, спорудження якої тривало протягом п'яти років, урочисто відкрили в кінці березня 1989 р Маючи майже 22-х метрову висоту і займаючи площа піраміда Лувру
Цю розміщену на території луврского палацу-музею створену зі скла, алюмінію і сталі піраміду, спорудження якої тривало протягом п'яти років, урочисто відкрили в кінці березня 1989 р Маючи майже 22-х метрову висоту і займаючи площа ...

Єлісейські поля  У французів (і не тільки) є не надто чесний, але ефектний і ефективний спосіб «пустити пил в очі» потенційним партнерам, покупцям, клієнтам Єлісейські поля
У французів (і не тільки) є не надто чесний, але ефектний і ефективний спосіб «пустити пил в очі» потенційним партнерам, покупцям, клієнтам. Вони орендують за кілька сотень євро поштову скриньку - на Єлисейських полях (Champs-Élysées). Епі ...

Острів Сіте - найстаріша частина Парижа  Вирушаючи знайомитися з численними пам'ятками французької столиці, слід, в першу чергу, звернути свою увагу на історичний центр міста, точніше, найстарішу його частина - острів Сіте (Île de la Cité) Острів Сіте - найстаріша частина Парижа
Вирушаючи знайомитися з численними пам'ятками французької столиці, слід, в першу чергу, звернути свою увагу на історичний центр міста, точніше, найстарішу його частина - острів Сіте (Île de la Cité). Саме тут можна не ...

Опера Гарньє (Гранд-Опера, фр Опера Гарньє (Гранд-Опера, фр. Opéra Garnier, Grand Opéra)
... приглушене світло. У залі опадає шум. І за мить до завіси, до вихору і екстазу танцю, за мить до чиєїсь нової любові сутінки в ложі № 5 згущується і похмурніє ... Ерік знову прийшов. Він прийшов за Неї. Але час виявилося сильніше за всіх сил на світло ...

Ріка Сена  Сена починається в Парижі Ріка Сена
Сена починається в Парижі. Чи не символічно, а буквально. Ключ річки «розмикає» землю в ялиновому паризькому лісі і спрямовується в дорогу - з Парижа - до Парижа - в Ла-Манш, в океан ... За 290 кілометрів від столиці Франції, на бургундському плато Лангр (Langres ...

Поділитися посиланням:

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.