Навигация
Реклама
Реклама

Чи правильно говорити «пара брюк»?

23 березня 2016 10:40 23 березня 2016 10:40   Адміністрація міста Єкатеринбурга в рамках проекту «Єкатеринбург говорить правильно» звертається до питання про коректність поєднання «пара брюк»

Адміністрація міста Єкатеринбурга в рамках проекту «Єкатеринбург говорить правильно» звертається до питання про коректність поєднання «пара брюк».

Довідково-інформаційний портал «Російська мова» вказує, що словосполучення «пара брюк» - розмовно-просторічні. Цей вислів часто замінює собою саме загальновживана «одні штани». Це викликано аналогією з загальновживаними словосполученнями, такими, як « пара туфель »,« Пара шкарпеток »,« пара рукавичок »- про двох предметах, використовуваних як пари.

Вживання словосполучення «пара брюк» також небажано в зв'язку з тим, що це словосполучення може бути по-різному зрозуміле співрозмовниками (один буде вважати, що мова йде про один предмет, інший - що йдеться про двох предметах).

Вживання слова «пара» в ролі рахункового слова нормативно, тільки коли мова йде про парних предметах (пара черевиків, пара рукавичок, пара весел). Його вживання в значенні «кілька» (до станції пара кілометрів, виконати пару завдань, вийти на пару хвилин, справа нехитра) або «дві штуки чого-небудь непарного» (пара яблук, пара мішків) характеризується словниками російської мови як просторічне.

Таким чином, правильно: одні штани (про один предмет); двоє брюк, дві штуки брюк (про двох предметах).

фото www.yandex.ruКлючові слова: російська мова

Матеріали по темі

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.