Навигация
Реклама
Реклама

Міжнародна прем'єра фільму Вл. Машкова в Карлових Варах

Папа   Словом, інтерес до цієї кінокартині, особливо, серед знавців російського кіно, був обумовлений цілою низкою причин "Папа" Словом, інтерес до цієї кінокартині, особливо, серед знавців російського кіно, був обумовлений цілою низкою причин. Дуже тепло про цю роботу відгукнулася, наприклад, одна з головних організаторів празького Міжнародного кінофестивалю «Фебіофест» і освітньої програми «Літня кіношкола» в Угерському Градіште Мірра Гавіарова:

- Найбільше враження на мене справила картина Володі Машкова «Папа», яка розповідає не тільки про батька і сина з провінційного українського містечка. У всьому світі були і є такі людські долі, як в цій картині.

Фільм «Папа» був знятий в 2004 році. Прем'єра цієї кінокартини відбулася 25 червня в рамках конкурсної програми 26-го Міжнародного кінофестивалю в Москві. Сам Галич назвав п'єсу «Матроська тиша» театральної хронікою. Даному принципу дотримувалися і творці фільму. Для тих, хто не бачив цю кінокартину, пропонуємо послухати її короткий зміст. 1929 рік. Дія відбувається в невеликому українському містечку, значну частину населення якого складають євреї. Єдиною мрією старого Абрама Шварца є ​​те, щоб його син Давид став знаменитим скрипалем. Проходить 10 років, і учень Московської консерваторії Давид Шварц виступає на сцені Великої зали Консерваторії. Перед ним відкривається блискуче майбутнє. Несподівано в Москву приїжджає Абрам. Давид соромиться свого батька і, одночасно, побоюється, що єврейське походження може негативно позначитися на його власній кар'єрі. У Москві проходять гоніння на «ворогів народу» і членів їх сімей. На вимогу сина Абрам залишає Москву. І, нарешті, 1944 року народження, поїзд-лазарет. Серед отримали важке поранення на фронті - Давид, якому загрожує ампутація руки. У маренні він розмовляє зі своїм батьком, якого давно немає в живих, Абрама Шварца розстріляли фашисти ... На цьому закінчується фільм Машкова, однак, в п'єсі Галича є ще один акт, четвертий, в якому дія відбувається 9 травня 1955 року. Давид Шварц гине, але у нього залишається син, якого теж звуть Давид ...

Режисера та виконавця однієї з головних ролей в цьому фільмі - Абрама Шварца - Володимира Машкова ми запитали про те, чому він вирішив звернутися саме до екранізації «Матроської тиші» Режисера та виконавця однієї з головних ролей в цьому фільмі - Абрама Шварца - Володимира Машкова ми запитали про те, чому він вирішив звернутися саме до екранізації «Матроської тиші»?

- Справа в тому, що взагалі ця історія почалася дуже давно. Цією п'єсою повинен був відкриватися театр «Современник», але вона була закрита на Генеральній репетиції. Заборонено. Це був фантастичний спектакль, як ми читали, як нам розповідали. У ній повинен був грати весь колір «Современника».

Про цю подію в автобіографічній повісті «Генеральна репетиція» пише і сам Галич:

- Тут в цей ранок чергова студія Художнього театру - згодом вона буде називатися Театр-студія «Сучасник» - показувала генеральну репетицію моєї п'єси «Матроська тиша». Втім, і студійцям, і мені - автору, і багатьом іншим зацікавленим особам було відомо, що п'єса вже заборонена, але при цьому заборонена якось дивно ... Щось подібне відбувалося і в інших містах, де репетирували «Матроська тиша». І ніде ніхто нічого не говорив прямо - а, так би мовити, не радили, не рекомендували, пропонували одуматися! І ось - перестали збивати декорації, припинили шити костюми, помрежі відібрали у акторів зошити з ролями, режисери-постановники сховали екземпляри п'єси в ящики письмових столів. Коли-небудь на дозвіллі вони перечитають п'єсу, зітхнуть і помріють про те, який спектакль вони б поставили, якби ... І тільки маленька студія - ще не театр, не організація з бланками і печаткою - вперто продовжували на щось сподіватися.

Папа   - Вона пролежала 30 років, ця п'єса, спочатку у Олега Миколайовича Єфремова, режисера і засновника «Современника», потім він віддав її Олегу Павловичу Табакову, акторові «Современника» і нашим учителем "Папа" - Вона пролежала 30 років, ця п'єса, спочатку у Олега Миколайовича Єфремова, режисера і засновника «Современника», потім він віддав її Олегу Павловичу Табакову, акторові «Современника» і нашим учителем. Вже з нами зі студентами він поставив спектакль, і я грав ту саму роль. І ось я зіграв 300 вистав, але завжди хотів зробити свій погляд на цю історію. І ось, через 5-6 років я повернувся до цієї історії і подивився на неї по-своєму, - розповідає Володимир Машков.

Для того, щоб п'єса була екранізована, в її текст п'єси були внесені певні зміни. Крім того, назва фільму - «Папа», а не «Матроська тиша» або «Моя Велика Земля», як написав сам Галич. Чи не були подібні зміни надто помітними?

«Мені здається, що в цьому сенсі, до п'єси Галича я поставився дуже делікатно. Фільм створювався за її мотивами, при цьому я дещо змінив її сенс і мету. Тому що, з моєї точки зору, Галич писав її під якимось внутрішнім цензом, розуміючи, що у нього дуже мала надія на те, що ця п'єса буде дозволена. У ній був 4-ий акт, зовсім коньюктурний, але навіть в такому вигляді вона не пройшла. На мій погляд, монологи батька і сина відрізняються від того, що відбувається навколо. Я хотів це прибрати і написати історію (в такому ж наївно-патріотичному дусі, що і п'єса) про людину, яка любить свого сина ні за що ».

Що, на Вашу думку, привернуло увагу до цієї кінокартині чеського глядача?

- Я думаю, що це - інтернаціональна історія. Тобто, вона не залежить від того, в якій країні глядач її дивиться - в Чехії або в Росії. Знову ж таки, я - не єврей, і для мене не настільки важлива була тема геноциду. Для мене це була біблійна історія.

Режисера та виконавця однієї з головних ролей в цьому фільмі - Абрама Шварца - Володимира Машкова ми запитали про те, чому він вирішив звернутися саме до екранізації «Матроської тиші»?
Чи не були подібні зміни надто помітними?
Що, на Вашу думку, привернуло увагу до цієї кінокартині чеського глядача?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.