Навигация
Реклама
Реклама

Інтернет-заходи

  1. «Скоро в школу, або пожежна безпека в освітніх установах в новому навчальному році»
«Скоро в школу, або пожежна безпека в освітніх установах в новому навчальному році»

16.09.2014 13:29:00

15 вересня в конференц-залі Компанії АПИ «ГАРАНТ» м.Майкоп, відбулася інтернет - конференція з Заступником начальника Головного управління, начальником управління наглядової діяльності Головного управління МНС Росії по Республіці Адигея майором внутрішньої служби Колесником Андрієм Сергійовичем на тему:

«Скоро в школу, або пожежна безпека в освітніх установах в новому навчальному році»


Метою даної інтернет - конференції була необхідність інформування населення Республіки Адигея про виконану роботу в області підготовки освітніх закладів до нового навчального року. Більш докладно в інтернет - конференції висвітлювалися такі теми: «Стан пожежної безпеки загальноосвітніх установ Республіки Адигея»,

«Розвиток інституту незалежної оцінки пожежного ризику», «Проходження на території Республіки Адигея пожежонебезпечного періоду».

Провідна інтернет-конференції: Олійниченко Ніна - менеджер проекту по роботі з ОГВ Компанії АПИ «ГАРАНТ».

Ведуча: Добрий день, шановна інтернет-аудиторія і користувачі Системи «ГАРАНТ». Ми раді вітати всіх в конференц-залі Компанії АПИ «ГАРАНТ». І тема інтернет - конференції - «Скоро в школу, або пожежна безпека в освітніх установах в новому навчальному році».

Я рада вітати нашого учасника Заступника начальника Головного управління, начальника управління наглядової діяльності Головного управління МНС Росії по Республіці Адигея майора внутрішньої служби Колесника Андрія Сергійовича.

Привіт, Андрій Сергійович. Як в Республіці йдуть справи зі станом пожежної безпеки загальноосвітніх установ? Чи всі школи готові до нового навчального року? І яка робота була проведена в даному напрямку?

А.С.Колеснік: Добрий день! Перевірки стану антитерористичної захищеності і забезпечення пожежної безпеки об'єктів освіти здійснюються в рамках проведення наглядово - профілактичної операції під умовною назвою «Школа». На території Республіки Адигея вона проводилася в період з 20 травня по 10 вересня 2014 року.

Перевірки протипожежного стану загальноосвітніх установ проводяться відповідно до вимог Федерального закону «Про захист прав юридичних осіб і індивідуальних підприємців при здійсненні державного контролю (нагляду) і муніципального контролю» від 26.12.2008 р № 294-ФЗ, а також Постанови уряду РФ від 23.11 .2009 р № 944 «Про затвердження переліку видів діяльності в сфері охорони здоров'я, сфері освіти та соціальній сфері, що здійснюються юридичними особами та індивідуальними підприємцями, в отнош еніі яких планові перевірки проводяться з встановленою періодичністю ».

На території Республіки Адигея розташована 154 загальноосвітніх установ.

За останні роки органами влади республіки, органами місцевого самоврядування та підрозділами МНС Росії проведена велика робота по приведенню шкіл в належний протипожежний стан. На сьогоднішній день системами автоматичної пожежної сигналізації оснащені всі школи республіки.

У поточному році в школах республіки проведено 199 заходів по нагляду, з них 99 планових (100% від запланованих) та 100 позапланових. В ході перевірок протипожежного стану виявлено 262 порушення, притягнуто до адміністративної відповідальності 53 посадових особи, вручено 53 приписи про усунення порушень вимог пожежної безпеки, все порушення на сьогоднішній день усунені.

Про протипожежному стані загальноосвітніх установ направлено інформацію до органів влади, органи місцевого самоврядування та інші зацікавлені установи.

Так, значно скоротилася кількість шкіл з порушеннями вимог пожежної безпеки - за станом на 01 вересня школи республіки не мають порушень з пожежної безпеки. В цілому можна відзначити, що виявляються порушення носять в основному режимний характер, заходи капітального характеру усуваються у встановлені терміни - на 01.09.2014 приписи виконані на 100%.

Завдяки проведеним заходам, пожеж в загальноосвітніх установах республіки в 2014 році не допущено.

У 2014 році підтверджена готовність всіх шкіл республіки до початку нового навчального року.

В рамках проведеного «місячника безпеки» 1 вересня поточного року співробітниками Головного управління проведено тренування з евакуації у всіх школах республіки, «уроки безпеки», додаткові заняття і перевірка знань і навичок безпечної поведінки в разі НС. Кількість присутніх осіб склало 73125 чоловік.

Ведуча: Дякую, Андрій Сергійович! Ми бачимо, що всі школи готові до нового навчального року. А що стосується розвитку інституту незалежної оцінки пожежного ризику, які функції даного інституту?

В даний час в Російській Федерації проводиться велика робота по зниженню навантаження на малий і середній бізнес. Дана робота також проводиться і МНС Росії в рамках реалізації указів Президента Російської Федерації від 07 травня 2012 року № 596-606.

Сьогодні у підприємців існує можливість проведення на об'єктах нагляду незалежної оцінки пожежного ризику. Що дає така можливість - перш за все в разі надходження до затвердження щорічного плану в органи ДПН, висновку незалежної оцінки пожежного ризику, планові перевірки щодо таких об'єктів захисту плануються:

- після закінчення одного року і більше з дня надходження до органу ДПН укладення НІР для об'єктів захисту, використовуваних організаціями, що здійснюють окремі види діяльності;

- після закінчення трьох років з дня надходження до органу ДПН укладення НІР для інших об'єктів захисту.

Також в разі проведення розрахунку за оцінкою пожежного ризику на об'єкті захисту здійснюється перевірка тільки наступних заходів:

1) виконання організаційних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки.

2) наявність організаційно-розпорядчих документів з організації навчання заходам пожежної безпеки, а також знання вимог пожежної безпеки в межах компетенції.

3) готовність персоналу організації до дій у разі виникнення пожежі.

4) правила поведінки людей, порядок організації виробництва і (або) утримання територій, будівель, споруд, приміщень організацій та інших об'єктів.

На сьогоднішній день в республіці 4 об'єкти нагляду провели незалежну оцінку пожежного ризику.

З метою розвитку інституту незалежної оцінки пожежного ризику співробітниками управління наглядової діяльності в рамках здійснення наглядових заходів організована роз'яснювальна робота щодо порядку проведення незалежної оцінки пожежного ризику.

11 серпня 2014 року на базі Адигейського державного університету відбулася спільна нарада з наглядовими органами та «Загальноросійським Народним фронтом» на якому порушувалося питання можливості проведення незалежної оцінки пожежного ризику на об'єктах нагляду.

02 жовтня 2014 року в республіці відбудеться перший з'їзд підприємців Республіки Адигея організований громадською організації малого і середнього підприємництва «Опора Росії» на якому також планується підняти питання можливості проведення незалежної оцінки пожежного ризику на об'єктах нагляду.

На сьогоднішній день території Республіки Адигея не зареєстровані експертні організації, які проводять незалежну оцінку пожежного ризику.

Робота в даному напрямку триває і перебуває на контролі.

Ведуча: Дякую, Андрій Сергійович! Як ми бачимо, літо, пожежонебезпечний період на території Республіки Адигея, який встановлено клас пожежонебезпеки? Які заходи проведені?

За даними Адигейського Центру з гідрометеорології і моніторингу навколишнього середовища з встановленням спекотної сухої погоди на території Республіки Адигея встановився 4-5 клас пожежонебезпеки, в зв'язку з чим почастішали випадки загоряння сміття, сухої рослинності, стерні на полях.

В рамках підготовки та проходження пожежонебезпечного сезону 2014 року на території Республіки Адигея, Головним управлінням МНС Росії по Республіці Адигея, спільно з органами виконавчої влади суб'єкта і органами місцевого самоврядування республіки проведено ряд заходів.

Відповідно до пункту 490 постанови Кабінету Міністрів України 25 квітня 2012 р N 390 "Про протипожежному режимі" в республіці Постановою Кабінету Міністрів Республіки Адигея від 02.06.2014 № 121 «Про перелік населених пунктів, що знаходяться під загрозою лісових пожеж, і початку пожежонебезпечного сезону »затверджено перелік населених пунктів знаходяться під загрозою поширення лісових пожеж і початок пожежонебезпечного сезону (до переліку входить 2 нас. пункту п. Гузеріпль, с. Хамишкі Майкопського району).

Початок пожежонебезпечного сезону на території Республіки Адигея визначено з 1 червня 2014 року.

26 лютого 2014 проведено засідання Комісії з питань попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки Республіки Адигея (протокол № 7) з питань:

- про стан оперативної обстановки з пожежами за 2013 рік і початок 2014 року;

- про підвищення пожежної безпеки на території Республіки Адигея;

- про підготовку до літнього пожежонебезпечного періоду 2014 року і заходи щодо вдосконалення системи попередження і гасіння пожеж.

В управлінні наглядової діяльності розроблений план реалізації протипожежних заходів в пожежонебезпечний період 2014 року.

27.06.2014 проведено друге засідання Комісії з питань попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки Республіки Адигея (протокол № 11) з питань:

- про проходження пожежонебезпечного сезону 2014 року на території Республіки Адигея;

- організація профілактики пожеж в житловому секторі.

На виконання вказівки Урядової комісії з попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки (протокол № 4 від 11.03.2014) з 21 березня по 14 квітня 2014 року Міжвідомчою комісією суб'єкта, проведена перевірка готовності Республіки Адигея до пожежонебезпечного періоду 2014 року, висновок комісії - Республіка Адигея готова до пожежонебезпечного періоду 2014 року.

Відповідно до доручення Голови Уряду Російської Федерації Д.О. Рогозіна від 18.03.2014 № РД - П4 - 1783, проведені позапланові виїзні перевірки пожежної безпеки населених пунктів знаходяться під загрозою поширення лісових пожеж, перевірено 11 населених пунктів, 5 дачних, садівничих, городницьких некомерційних об'єднань громадян, 1 об'єкт економіки. Порушення вимог пожежної безпеки усунені в ході перевірок, проведені сходи громадян, інструктажі з керівниками адміністрацій населених пунктів і дачних товариств.

Головним управлінням МНС Росії по Республіці Адигея, здійснюється інформування населення через ЗМІ, в березні - липні 2014 року в ЗМІ випущено 27 інформаційних матеріалів про підготовку республіки до пожежонебезпечного сезону 2014 року, в тому числі в друкованих ЗМІ - 23, по телебаченню і радіо - 4 , щотижня висвітлюється інформація про оперативну обстановку з пожежами на інтернет - сайті Головного управління МНС Росії по Республіці Адигея.

Главам адміністрацій районів республіки направлено листи з рекомендаціями посилити роботу адміністративних комісій муніципальних утворень, активізувати інформаційну роботу з населенням щодо профілактики природних і ландшафтних пожеж, а також проінформувати сільгоспвиробників і керівників організацій різних форм власності, що відповідно до Правил протипожежного режиму в Російській Федерації затвердженими Постановою уряду РФ 25 квітня 2012 р N 390 ;

- забороняється спалювання стерні та розведення багать на полях;

- керівник організації забезпечує очистку об'єкта та прилеглої до нього території, в тому числі в межах протипожежних відстаней між об'єктами, від горючих відходів, сміття, тари та сухої рослинності.

У випадках невиконання Правил протипожежного режиму в Російській Федерації, передбачена адміністративна відповідальність.

Також рекомендовано, в разі погіршення обстановки пов'язаної із загорянням сміття, сухої рослинності, пожнивних залишків і стерні на полях, відповідно до Федеральним законом від 22 липня 2008 р N 123-ФЗ "Технічний регламент про вимоги пожежної безпеки" і Федеральним Законом від 30.10. 2003 № 131 «Про загальні принципи організації місцевого самоврядування в Російській Федерації» встановлювати особливий протипожежний режим на території муніципального освіти, а також додаткові вимоги пожежної безпеки на час його дії.

Особливий протипожежний режим - це режим, який встановлюється в разі підвищення пожежної небезпеки на відповідних територіях рішенням органів державної влади або органів місцевого самоврядування і встановлює додаткові вимоги пожежної безпеки, в тому числі передбачають залучення населення для локалізації пожеж поза межами населених пунктів, заборона на відвідування громадянами лісів , вжиття додаткових заходів, що перешкоджають поширенню лісових та інших пожеж поза межами населених пунктів на зем і населених пунктів (збільшення протипожежних розривів по межах населених пунктів, створення протипожежних мінералізованих смуг та інші подібні заходи).

За порушення правил пожежної безпеки під час дії особливого протипожежного режиму згідно з Кодексом РФ «Про адміністративні правопорушення» передбачено підвищені штрафи.

Стаття 20.4. Порушення вимог пожежної безпеки. Порушення вимог пожежної безпеки, здійснене в умовах особливого протипожежного режиму, тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від двох тисяч до чотирьох тисяч рублів; на посадових осіб - від п'ятнадцяти тисяч до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на юридичних осіб - від чотирьохсот тисяч до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 8.32. Порушення правил пожежної безпеки в лісах. Порушення правил пожежної безпеки в лісах в умовах особливого протипожежного режиму тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від трьох тисяч до чотирьох тисяч рублів; на посадових осіб - від десяти тисяч до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на юридичних осіб - від ста тисяч до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За 7 місяців 2014 року на території Республіки Адигея (як в цілому по республіці, так і у всіх районах зокрема) спостерігалося значне, практично наполовину, зниження кількості загорянь, а саме зареєстровано 371 загоряння (АППГ 634, зниження на 41,5%) .

Однак, вже в серпні ми спостерігаємо зворотну картину: кількість загорянь різко зросла в 5,5 раз. Тільки за 18 днів серпня 2014 року на території Республіки Адигея зареєстровано 278 загорянь (АППГ 51, ріст на 445,1%).

Частка загорянь за серпень в загальній кількості загорянь з початку року становить 42,8% (АППГ 7,4%). Іншими словами в 2014 році тільки за 18 днів серпня зареєстровано практично половина всіх загорянь, взятих на облік з початку року.

Загалом, з початку року досягнутий показник загорянь не перевищує значення аналогічного періоду минулого року, спостерігається незначне зниження: зареєстровано 649 загорянь (АППГ 634, зниження на 5,3%).

Найбільш схильні до загоряння: м.Майкоп (27% всіх загорянь республіки), Тахтамукайський район (17%), Теучежский район та м Адигейськ (15%) і Майкопський район (14%).

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року на поточний момент зростання загорянь спостерігається в Червоногвардійському районі (на 24,3%), в Тахтамукайського районі (на 16,7%), Шовгеновський (на 6,5%), м Майкопі (на 3 , 6%).

В м Майкопі в основному горить суха рослинність та сміття в населених пунктах і на вуличній території.

У Тахтамукайського районі в основному горить суха рослинність, стерня на відкритій території (полях, на занедбаних земельних ділянках), що належить адміністрації МО і фізичним особам.

У Теучежский районі та м Адигайську горить суха трава на ділянках, прилеглих до населених пунктів (муніципальні землі).

У Майкопском районі горять трава і сміття на територіях, що межують з населеними пунктами і узбіччями доріг.

У Червоногвардійському районі горить трава на прилеглій до населених пунктів території, узбіччях автодоріг сільських поселень.

У минулі дні серпня цього року відбулося зростання кількості загорянь у всіх районах Республіки Адигея і м Майкопі. Найбільш несприятлива обстановка з загоряння складається в Червоногвардійському районі (зростання в порівнянні з АППГ в серпні становила 1800%), Тахтамукайського районі (1000%), м Майкопі (492,3%), і Майкопском районі (300%).

З початку року співробітниками наглядових органів ФГПН розглянуто 522 повідомлення про події, пов'язані із загорянням сухої трави; тополиного пуху; стерні; сміття на звалищах, пустирях, на території домоволодінь і на узбіччях доріг.

Порушено 107 справ про адміністративні правопорушення, з них: посадовими особами ФГПН - 36, адміністративними комісіями - 71.

Притягнуто посадовими особами ФГПН до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних зі спалюванням сухої рослинності, сміття, а також розведенням багать, 36 осіб, з них: 32 громадянина, 4 посадові особи.

Направлено 149 інформацій, з них: 12 до органів прокуратури, 123 в органи влади, 14 в інші наглядові органи та організації.

У ЗМІ про факти та попередження ландшафтних пожеж та загорянь опубліковано 43 інформації.

Внесено в ОІВ і ОМС 12 пропозицій про здійснення заходів щодо забезпечення пожежної безпеки відповідно до законодавства Російської Федерації.

У 14 муніципальних утвореннях прийнято рішення про встановлення особливого протипожежного режиму (ОППР).

Органами місцевого самоврядування проведено 120 сходів з громадянами з питань попередження загорянь.

На підставі вище викладеного пропоную:

Рекомендувати головам муніципальних утворень республіки протягом усього пожежонебезпечного періоду організувати виконання наступних заходів:

- з метою своєчасного реагування на виникнення ландшафтних пожеж, організувати чергування посадових осіб муніципальних утворень і пости спостереження;

- активізувати контрольні функції щодо протидії випалювання сухої рослинності та змісту населених пунктів відповідно до правил благоустрою.

- активізувати роботу щодо недопущення загорянь сухої рослинності і сміття в населених пунктах і прилеглих до них територіях;

- провести інформаційну пропаганду серед населення щодо попередження загорянь і ландшафтних пожеж;

- в разі погіршення обстановки пов'язаної із загорянням сміття, сухої рослинності, пожнивних залишків і стерні на полях, відповідно до Федеральним законом від 22 липня 2008 р N 123-ФЗ "Технічний регламент про вимоги пожежної безпеки" і Федеральним Законом від 30.10. 2003 № 131 «Про загальні принципи організації місцевого самоврядування в Російській Федерації» встановлювати особливий протипожежний режим на території муніципального освіти, а також додаткові вимоги пожежної безпеки на час його дії. Доповідь закінчив. Дякую за увагу!

Ведуча: Дякую, Андрій Сергійович. Ми дякуємо Міністерство надзвичайних ситуацій по Республіці Адигея за участь в даному заході.

Стенограма інтернет - конференції буде розміщена в довідковій правовій системі ГАРАНТ, на сайті www.apigarant.ru, на федеральному інформаційно-правовому порталі www.garant.ru, на офіційному сайті Державного Управління Міністерства Надзвичайних ситуацій по Республіці Адигея www.01.mchs.gov.ru .

Дякую за увагу і раді новим спільним заходам.


Як в Республіці йдуть справи зі станом пожежної безпеки загальноосвітніх установ?
Чи всі школи готові до нового навчального року?
І яка робота була проведена в даному напрямку?
А що стосується розвитку інституту незалежної оцінки пожежного ризику, які функції даного інституту?
Як ми бачимо, літо, пожежонебезпечний період на території Республіки Адигея, який встановлено клас пожежонебезпеки?
Які заходи проведені?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.