Навигация
Реклама
Реклама

КВН: дорога жарт з нерухомістю

Російське медіапростір - надзвичайно цікава річ. Вибухаючи з якихось дріб'язковим приводів на кшталт чергової заяви в нікому не потрібному Радбезі ООН, воно вперто не помічає куди більш близьких і значущих подій. Про один такий "змові мовчання" піде мова в розслідуванні російського журналіста і блогера Олега Лур'є щодо сімейства Маслякова і їх "романтичних" відносинах з муніципальним майном міста Москви.

Восени 2016 року блогер опублікував ряд документів ( "Надісланих читачкою блогу"), що свідчать про планомірне переході у власність родини Маслякова величезної будівлі, відомого раніше як кінотеатр "Гавана", а нині як "Планета КВН". Ефекту не було ніякого - окрім скасування прес-конференції Олександра Маслякова, приуроченої до 55-річчя КВН (про комізмі самої цієї дати - нижче - Прим. Ред.). В квітні 2017 року з'явилася інформація, що за підсумками публікації , Компетентні органи не знайшли ніяких порушень в "угоді століття". Може не шукали зовсім або шукали з рук геть погано? Але ж шукати навіть нічого не треба, все вже неодноразово опубліковано на широких просторах Інтернету. Слідкуйте за руками: ми занурюємося в світ "порівняно чесних вилучень" майна у держави.

КРОК 1. 1996 рік

Олександр Васильович Масляков реєструє на себе "об'єкт інтелектуальної власності - сценарій гумористичної гри під назвою" КВН (Клуб веселих і кмітливих) ". ​​У поясненнях до своєї заявки в Російське авторське товариство (РАВ) він заявляє, що КВН придуманий ним десять років тому, в 1986 році. А тепер згадаємо, що в 2016-м сам же Масляков бурхливо святкував 55-річчя КВНу. де логіка, де розум?

де логіка, де розум

КВН дійсно створений в 1961 році, і за інформацією з відкритих джерел Олександр Масляков просто не міг мати до його створення відносини, оскільки прийшов туди через три роки. На мій погляд, в РАО не могли цього не помітити - і все ж зареєстрували авторські права. Так як термін позовної давності у цій справі минув, російська держава, правонаступник радянської - як видається справжнього творця КВН, оскаржувати авторство Маслякова не стало.

Так вийшло, що пан Масляков, свого часу вчасно зареєстрував на себе авторство настільки популярної гри, заклав в далекому 1986 році основи свого нинішнього добробуту.

КРОК 2. 1998 рік

ЗАТ "ТТО АМІК" (власники - подружжя Олександр Масляков і Світлана Маслякова) вперше реєструє на себе товарний знак "КВН. Клуб веселих і кмітливих". Згодом до нього додадуться ще 13 товарних знаків - досить потворних, треба зізнатися (у тому числі знак з номером свідоцтва 345643). ЗАТ буде перетворено в ТОВ, а його генеральним директором стане Олександр Олександрович Масляков, син свого батька.

КРОК 3. 2000-Е

Московський кінотеатр "Гавана" на Шереметьєвській вул., Д. 2, передається з одного Гупало в інший, поки не виявляється в ГУП "ММЦ" Планета КВН ", генеральним директором якого стає ... Олександр Масляков-старший! ГУП, на хвилиночку, - це державне унітарне підприємство. Таким чином, Масляков став менеджером муніципального масштабу. за цей час в будівлі був проведений капітальний ремонт за рахунок власника - міста Москви. А на початку 2014 року Москва виділила зі свого бюджету 79 млн рублів для "відшкодування витрат, пов'язаних з утриманням майна ", тобто будівлі колишньої" Гавани ".

КРОК 4. 2014 рік

Зустрічаються дві самотності - генеральний директор ГУП "ММЦ" Планета КВН "Олександр Васильович Масляков і генеральний директор ТОВ" ТТО АМІК "Олександр Олександрович Масляков. І вирішують об'єднати зусилля, щоб створити що-небудь нове - наприклад, ТОВ" Дом КВН ", яке об'єднає активи двох підприємств для більш ефективного управління ними. З боку держави в особі А. Маслякова-ст. в ТОВ внесені будівля екс - "Гавани", а нині "Планети КВН" вартістю 1 113 561 000 руб. і інші активи загальною вартістю 277 509 476 руб. А з боку АМІК - товарний знак " іжнародний союз КВН "(свідоцтво № 345643) вартістю 1 447 848 863 рубля. Все це по оцінці невідомих" незалежних експертів ". ТОВ" ТТО АМІК "отримало 51% в новому ТОВ, а ГУП" ММЦ "Планета КВН", тобто держава , лише 49%. Таким чином, будівля і весь його вміст опинилися під контролем приватних осіб.

Таким чином, будівля і весь його вміст опинилися під контролем приватних осіб

Ще раз: держава передала будівлю вартістю понад мільярд рублів лише за право співволодіння товарним знаком, на мій погляд, сумнівної цінності. Подивіться, будь ласка, цим шедевром.

Подивіться, будь ласка, цим шедевром

Ні в одному рейтингу найдорожчих або відомих російських брендів "Міжнародний союз КВН", на жаль, не фігурує. Однак знайшовся якийсь незалежний оцінювач, який з точністю до копійки оцінив вартість бренду в немислимі 1 447 848 863 (майже півтора мільярда рублів!).

)

Цікаво, чому в правоохоронних органах не зацікавилися цим епохальним документом? Або там і правда вірять, що товарний знак КВН за вартістю може дорівнювати річному бюджету невеликого міста?

Але, може бути, перехід в приватні руки привів до збільшення ефективності роботи? Може бути, державі простіше, зваливши з себе витрати з утримання будинку (згадуємо про 79 мільйонів субсидії), отримувати дивіденди від прибутку нового підприємства?

Треба бути уважним: КРОК 5. 2015 рік

Публікація фінансової звітності за 2015 рік. "Дітище" Маслякова ТОВ "ТТО" АМІК "декларувало чистий прибуток в розмірі 1,5 млрд руб. - непогано, більше заявленої вартості всієї будівлі. Може, державі дістанеться що-небудь, крім податків? Але ж ні. ТОВ" Дом КВН ", де 49% належать Москві, а через неї Російської Федерації (не будемо зараз розбиратися зі складним поділом власності на федеральну і регіональну), відповідно до бухгалтерської звітності отримало за той же період збиток в розмірі 222,5 млн руб. 49% від цього збитку припадають на Росію, тобто на нас з вами. Здається, згадані 79 мільйонів були не такий вже великий субсидією ...

Здається, згадані 79  мільйонів були не такий вже великий субсидією

Тобто АМІК, працюючи в належить "Дому КВН" будівлі, справно проводячи там заходи і здаючи в оренду приміщення, примудрився в звичайно світлі спрацювати в збиток ?! Погодьтеся: не надто весело, але дуже винахідливо!

КРОК 6. 2016 рік

Велику споруду - це майже завжди оренда. Головний орендар приміщень "Планети КВН" - театр "Сатирикон", на рідкість підходяща для нашого випадку організація. "Сатирикон" Костянтина Райкіна справно платить за оренду "Дому КВН": 25,5 млн руб. в 2015 році і вже 62 млн в 2016-му; в поточному році сума, судячи з усього, збільшиться. Але у "Сатирикону" своїх коштів немає, він існує на державні субсидії. Простіше кажучи, держава платить за оренду будівлі, яке передало у власність "дочірньої" організації за право грати на цьому майданчику вистави театру! І при цьому ще має збитки від результатів цієї дивної "комерційної діяльності!

Дивлячись на все, це хочеться вигукнути: чому немає ніякої реакції державних органів, мерії Москви - адже кінотеатр "Гавана" передавали під КВН, але ніяк не у власність родини Маслякова?

Складається враження, що даний творчий колектив має якоїсь особливої ​​недоторканністю. Погоджуся, такі талановиті сім'ї в Росії дійсно рідкісні. Але, на мій погляд, таланти слід не тільки берегти, але і направляти в конструктивне русло - подалі від російського бюджету.

Огляд "Цілком таємно"

Може не шукали зовсім або шукали з рук геть погано?
Де логіка, де розум?
Цікаво, чому в правоохоронних органах не зацікавилися цим епохальним документом?
Або там і правда вірять, що товарний знак КВН за вартістю може дорівнювати річному бюджету невеликого міста?
Але, може бути, перехід в приватні руки привів до збільшення ефективності роботи?
Може бути, державі простіше, зваливши з себе витрати з утримання будинку (згадуємо про 79 мільйонів субсидії), отримувати дивіденди від прибутку нового підприємства?
Може, державі дістанеться що-небудь, крім податків?
Тобто АМІК, працюючи в належить "Дому КВН" будівлі, справно проводячи там заходи і здаючи в оренду приміщення, примудрився в звичайно світлі спрацювати в збиток ?
Дивлячись на все, це хочеться вигукнути: чому немає ніякої реакції державних органів, мерії Москви - адже кінотеатр "Гавана" передавали під КВН, але ніяк не у власність родини Маслякова?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.