Навигация
Реклама
Реклама

The Hill: На Кубі проти дипломатів США застосовано таємниче зброю

Число американських дипломатів, які звернулися за медичною допомогою через "акустичної атаки", яка проводилася на посольство США в Гавані за допомогою невідомих засобів, збільшилася до 10 осіб. До них приєдналися і п'ять співробітників посольства Канади, також піддалися атаці звукового зброї. Число американських дипломатів, які звернулися за медичною допомогою через акустичної атаки, яка проводилася на посольство США в Гавані за допомогою невідомих засобів, збільшилася до 10 осіб

Фото: AP

Виснажливі свідомість і слух атаки почалися в середині жовтня 2016 року і тривали аж до весни поточного року. Деякі співробітники посольства віддали перевагу з самого початку покинути будівлю американської дипмісії. Двоє з постраждалих від атак американських дипломатів проходили лікування в США, але навіть після його завершення не змогли знову повернутися на Кубу.

Про те, як вплинули на співробітників посольства США в Гавані атаки "акустичною зброєю", стало відомо в середині червня. Як повідомляла "Правда.Ру", американське зовнішньополітичне відомство запросило медиків з США, щоб розібратися в природі події . Одночасно держдепартамент спробував з'ясувати у кубинців, що відбувається. Однак в Гавані відповіли, що їм нічого невідомо про те, що відбувається.

До розслідування інциденту підключилося ФБР. З'ясувалося, що складне акустичного зброю, чинне за межами діапазону чутності, працювало як зовні, так і всередині будівлі посольства США. Які зазнали впливу цієї зброї дипломати і члени їх сімей скаржилися на головний біль, нудоту і втрату слуху.

Крім цього, співробітники посольства розповідали і про з'являлися іноді оглушливому звуці, що нагадувало дзижчання, джерело якого також залишається невідомим. Деякі дипломати піддавалися атаці "акустичної зброї" уві сні.

Повідомлення з'явилися на тлі зростаючої напруженості між США і Кубою в зв'язку з відмовою президентом Трампом від політики, ініційованої попередньою адміністрацією і спрямованої на відновлення відносин з Гаваною.

Однак, як повідомили CNN джерела в уряді США, кубинська влада всерйоз стурбовані цим інцидентом і заявили про свою зацікавленість в пошуку тих, хто стоїть за цими "акустичними нападами". До цього ж в своєму зверненні закликав владу Куби і держсекретар США Рекс Тіллерсон.

У відповідь в Гавані пішли не воістину безпрецедентний крок, дозволивши агентам ФБР і представникам канадських спецслужб не тільки приїхати на Кубу, а й провести власне розслідування цього інциденту. Однак поки джерела атак так і не встановлені.

В американських урядових колах вже можна почути думку, що витонченість атака наштовхує на думку про створення якоїсь "третьої сторони", яка такими діями намагається "вбити клин" між США, Канадою і Кубою.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.