Навигация
Реклама
Реклама

120 фактів про Домініканській республіці

1. Автобуси в країні називаються «gua-gua». Домініканці - народ дуже дружний, тому на сидіння, призначене для однієї людини, цілком уміщається 2-3 дупи, треба ще брати в розрахунок, що Домінікана є країною пишних форм з XXXL розміром. Тому здивування в очах тушки вагою в 100-120 кілограм, яка, таки, не вмістилася - цілком можна зрозуміти.
Одного разу таксист, з яким я їхав, прорік незабутню фразу з приводу однієї мадемуазелі.
«Мамочко, ти народилася в грудні і тобі дали подвійну!» - Домініканці люблять повних жінок, це правда. Та й взагалі, якщо ви жіночої статі, не дивуйтеся компліментів на вулиці. Нічого непристойного вони в собі не несуть.
1

2. Реклама в Домінікані. Не те що б присутні якісь проблеми з поліграфією, але рекламу (для лотерейних і продуктових кіосків або невеликих автомайстерень) прийнято зображати прямо на стінах будівлі за допомогою трафаретів (частіше без них), пензликів і фарби. Домініканці все «вміють» малювати, і виходить дуже навіть прикольно.

Така культура малювання зародилася ще в далеких 70 роках, коли в країні з'явилися перші поліграфічні верстати, і, звичайно, друк коштувала шалених на ті часи грошей.
Цих відважних хлопців тут називають «Pintaletra» (з ісп. - «БуквоКрас»).
Найвідоміший рис в цій індустрії - Lolo Jackson, власне, він і є батьком цієї культури.
Така культура малювання зародилася ще в далеких 70 роках, коли в країні з'явилися перші поліграфічні верстати, і, звичайно, друк коштувала шалених на ті часи грошей 3. Взимку в Домінікані «місяць» висить на небі вгору рогами. І це не білочка, як могло б здатися туристам з Пунта Кани. Хлопців, обережніше з ромом, це, все-таки, піратський напій.

4. Домініканську Республіку вибирають такі люди як Шакіра, Хуліо Іглесіас, а у Віна Дизеля навіть є пара улюблених стрип-барів в Санто-Домінго. Знаходяться тут, і тут. Нічого так, заглянути можна, вогню вистачить на всіх.

Дизель, до речі, один з найбільш затятих шанувальників країни, тому в його фільмах часто або грає домініканська музика, або дія розгортається в Домінікані. Хоча в «Форсаж 4» і згадується Домініканська Республіка, в реалі - знімався він не тут.
Зате «Парк Юрського періоду» - yes, «Останні герої» Ізраїлю, Америки - yes.
У музеї бурштину в Пуерто Плата (Puerto Plata на Півночі Домінікани) лежить бурштин, який показували в «Парку Юрського Періоду». Так, його вартість - всього 120 тисяч доларів, як не дивно, вік - близько 30 мільйонів років, в довжину - 3.5 дюйма.
Дизель, до речі, один з найбільш затятих шанувальників країни, тому в його фільмах часто або грає домініканська музика, або дія розгортається в Домінікані Другу частину «Хрещеного батька» частково знімали в столиці Домініканської Республіки - Санто Домінго.

5. На півострові Самана (Північ Домінікани) устриця коштує дешевше, ніж лимон - тобто 5 домініканських песо за штуку.

6 6. З першої до третьої всі магазини закриваються на обід. Але, з огляду на поважність домініканського менталітету, обідньої пори спокійно може розтягнутися з 12 до 4 годин. Бачив навіть пару відзначилися закритих ресторанів.

Найпочесніше місце для сидіння на пластиковому стільці під час сіести- поруч з лежачим поліцейським. Проїжджаючі мимо машини змушені зупинятися, і є шанс добре розгледіти всіх пасажирів. Своєрідний кінотеатр з останніми стрічками кінематографії.
Найпочесніше місце для сидіння на пластиковому стільці під час сіести- поруч з лежачим поліцейським 7. Домініканки воліють обтягуючий одяг, незалежно від пишноти форм. У більшості випадків ліфчик залишається видимим через вирізу на спині.


8. Якщо по дорозі йде домініканка в бігуді - це нормально, вони дуже відкриті і соромитися не звикли, ну і добре, вони симпатичні. Педикюр \ манікюр уздовж дороги, ну, в сенсі на порозі власного будинку - теж гуд.
9. У Республіці Домінікана такі речі як Colgate, Fairy ітп. стали загальними. Тому зубна паста - це не «pasta dental», а Colgate. Миючий засіб - так і є Fairy, засіб для миття підлоги - Mistolin.
8

10. З домініканської жінкою легко зійтися, важко розлучитися. Віником не виженеш, лопатою, до речі, теж.
11. У Домінікані не вважається непристойним їздити на машині з наліплені рекламою кури-гриль, або фейсом улюбленого депутата. Це як якщо б хлопець, який продавав шаверму шаурму, колесив по Москві або Петербургу на такому агрегаті.
10

12. У селах основним видом реклами є пікап з двометровими колонками в кузові. За 500 домініканських песо в день він може оповістити все населення про те, що у Педро не дуже великий член, або про яку-небудь нової дискотеці.
13. У Домінікані офіційно дозволені ранні шлюби, але тільки за згодою батьків. Шлюбний вік починається з
15 років для дівчат і з 16 років для юнаків.
Тому 15-річчя (Quinces) кожної дівчинки святкують крутіше, ніж повноліття (18).
Радує тутешнє ставлення до дітей в цілому. В автобусі нормальна ситуація, якщо абсолютно чужа людина попросить взяти потримати на руках вашого немовляти. Нічого в цьому такого немає, вони і справді люблять дітей.
14. 5 домініканських хвилин - це 5 min + нескінченність (як і в будь-якій країні Латинської Америки). Питання регульований. Чи не з першого разу, але ...

15. У Домініканській Республіці люди свято вірять в лотерею, немає, правда. Ми проїжджали села на кордоні з Гаїті, де немає магазинів з продуктами (імовірно, народ змінює курок на овочі і навпаки), зате стоять 3 банки (banca - з ісп. Лотерея). Ось така віра в щастя, падаюче з неба. Удар кейса із зеленню про наполірував лисину. МММ сюди ще не проникло, яке упущення. Мавроді, just do it!

16. Якщо домініканець бачив, як змінюють колесо, то він стовідсотково впевнений, що вже цілком здатний перебрати движок з закритими очима. Це не означає, що тут погані механіки, аж ніяк, просто треба знати, куди віддаєш свою залізну дитину.

17. Часто в Домінікані в машину заливають масло «всі сезони». Відповіддю на подив вашого обличчя зазвичай служить: «Йо, бро, так зараз же зима». Хочеться подарувати хлопцеві скребок. Так, шини тут цілком можуть виявитися зимовими, звертайте увагу при покупці.
18. Тут дуже релігійний народ. На кожній третій машині висить наклейка «Ісус врятує нас», «Бог зі мною, хто на мене?», І, мабуть, сама феєрична - «Ісус навчав мене водити, проблеми?». Практично у всіх кіосках \ магазинах невелика табличка в рамочці «Господь благословив цей бізнес».
Пам'ятаю, коли я проходив повз церкву і почув, як там співають і грають на фортепіано, мене це дуже здивувало. З російським менталітетом я задав питання Падре: «А чого всі так веселяться?», На що він відповів «Так Господь Бог - це ж весело». Це правильне ставлення до релігії.
19. Мотоцикл - це не засіб пересування для двох-трьох чоловік. Тут спокійно уміщається до 6 осіб.
20. Домінікана - єдине місце в світі, де добувають ларимар, різновид блакитного пектоліта, що зовні нагадує бірюзу.
17

21. Будь-який домініканець, кого не спитай, скаже, що він нащадок індіанців таино (taino). Цікаво, куди тоді поділися нащадки рабів? І знову ж таки, з моєї точки зору немає в цьому нічого ганебного.
22. Перша латиноамериканська актриса, яка почала зніматися в голлівудських фільмах - Марія Монтес (Maria Africa Vidal de Santos Silas), домініканка за походженням. Народилася вона, до речі, в пустельній Бараона (на Півдні Домінікани) серед кактусів.


23. Тільки в Домініканській республіці водяться червоноокі ігуани Ricordi (Cyclura ricordi) - їх всього 2 тисячі особин. Цікаво, що в Бараона місцеве населення запевняє, що ігуани своїми гребенями на швидкості пропаривалі козі черево має бути, це якісь дуже реактивні ігуани, з якими ніхто раніше не зустрічався.

Цікаво, що в Бараона місцеве населення запевняє, що ігуани своїми гребенями на швидкості пропаривалі козі черево має бути, це якісь дуже реактивні ігуани, з якими ніхто раніше не зустрічався

А також тут водиться великий і жахливий щелезуб, крім Домінікани, зустрічається і на Кубі.
Щелезуб, він же Solenodon Paradoxus цікавий тим, що у нього немає імунітету від своїх же отруйних залоз. Тобто, якщо в боротьбі за територіальне вплив або самку, його вкусить інший щелезуб, то дні його полічені. У щелезуба тільки 2 соска, тому прогодувати він може тільки двох, рідше - трьох дитинчат.
Через дивної форми носика тваринка не може просто так попити води, для цього їй потрібно заходити в калюжку або річку.
А також тут водиться великий і жахливий щелезуб, крім Домінікани, зустрічається і на Кубі 24. Багато на форумах про Домінікані пишуть, що, мовляв, домініканці часто обманюють або багато косячат. Це не так. Насправді ситуація йде таким чином: домініканець, сам того не відаючи, свято вірить в те, що він в змозі виконати те чи інше завдання, і в більшості випадків ця віра як раз затьмарює тверезу оцінку в його розумі. Так і є, нерозумно їх в цьому звинувачувати.

25. Як це не дивно для остров'ян, але більшість домініканців не вміє плавати. Якщо, наприклад, домініканська родина орендує віллу для відпочинку на першій лінії, і там є басейн, то вони ніколи не полізуть в море. Хоча, вміння плавати в цьому випадку ні до чого. Для домініканців басейн - це, напевно, символ багатства.
25

26. Найпоширеніша взуття серед європейців в курортних зонах - шльопанці. Серед домініканців - кросівки і будівельні зимові черевики.
27. У Домінікані навіть чоловіки носять футболки зі стразами. Домініканці люблять блискучі шмотки. З цієї ж причини ніхто не знімає голографічні наклейки з кепок. Одне з розваг для туриста - прогулянка з металошукачем по пляжу. Бачив людей, які непогано з цього піднімалися. Адже остров'яни вбираються золотом як новорічні ялинки.
28. Домініканці - дружний народ, і якщо вони збираються на святкування якогось дійства, то зазвичай орендується мінібас, або щось в цьому дусі. Найоптимальніші машини в країні - пікапи, в них ззаду може поміститися багато родичів.
29. Одне з найбільших солоних озер світу, крокодилове озеро Lago Enriquillo налічує близько 400 особин американського крокодила, при розмірі озера в 370 квадратних кілометрів. Тобто, в середньому, по одному крокодилові на квадратний кілометр.
Так, рівень «солоності» в 8 разів перевищує «солоність» Карибського моря. Я б перевірив «як воно виштовхує мене силою Архімеда», але крокодили ...

30. У Домінікані немає пенсій. Старим допомагає численна рідня.
Тобто, повна протилежність Росії, де символом образи є нещасний пенсіонер. Нещасна старість - це не про Домінікану точно. Часто бачу людей, яким років по 70-80, і нічого: танцюють, співають і курять сигари, запиваючи ромом.
31. Лежачі поліцейські в Домініканській Республіці не підходять ні під які стандарти. Хто як умів, так і побудував. Багато хто навіть не позначені, але до цього швидко звикаєш, так як якість доріг тут на порядок краще, ніж в Росії.
32. Поняття сезон дощів в Домінікані в принципі не існує. У Домініканській Республіці парасольку, в основному, призначений для захисту від Сонця, тому що дощі переважно йдуть вночі, або годину-півтора днем. По-іспанськи: la sombrilla (від sombra - тінь). Дощів більше з травня по вересень, це правда. Але порівнювати місцеві дощі зі справжніми тайськими тропічними зливами нерозумно. Тобто, приємна така погода.
Клімат в Домінікані - тропічний вологий, досить комфортний.

33. У Домінікані не палять, хоча країна і є найбільшим експортером тютюну. До речі, Davidoff також перейшов на домініканський, а не кубинський тютюн. Улюблена питання домініканця «а чому ти куриш?».
Довідково: Пачка сигарет в Домінікані варто 2.5-3 долара
Є пост про вартість в Домінікані тієї чи іншої речі, насолоджуйтеся.
34. На відміну від тієї ж Росії, наприклад, тут прийнято літати на літаках і вертольотах, чого не перешкоджають ніякі бюрократичні підступи із заповненням сотні папірців до вильоту. Реально, часто вигідніше і, тим більше, швидше користуватися авіа-таксі. Квитки з Пунта Кани в Лас Терренас, наприклад, коштують 150 доларів. Безумовно, вартість квитків може варіюватися в залежності від кількості осіб.
33

35. Зазвичай на питання, звідки у тебе стільки братів \ сестер слід відповідь «у нас в родині не було телевізора». Пам'ятаю, приїхав у гості до знайомого, так у нього все село родичі). Це, звичайно ж, більше відноситься до сіл.
36. У Домінікані, на жаль, немає культури чаювання. Єдине, чим можна задовольнитися, це чай Lipton. Тому краще привозити чай з собою, або замовляти з Амерічкі, ніж ми з захватом і займаємося. До речі, як би це не було смішно, іммігранти, які регулярно їздять в Росію, привозять звідти, в основному, їжу: чай, хліб, ковбаси, в'ялену рибу, ікру. За дивним збігом обставин м'ясо тут вміють тільки смажити, варити або тушкувати. Домінікана чекає свого шашликового місію, велкам!
37. Тут практично нереально побачити п'яної людини. Мирних божевільних вистачає (особливо столиця Домінікани, Санто-Домінго), п'яних - днем ​​з вогнем. Домініканці п'ють багато, але ніколи не напиваються, знаючи міру. Цікаво, що згідно із законом «пити за кермом не можна». У буквальному сенсі воно і означає, що пити «до керма» можна, а під час руху не можна. Проте, аварій тут в десятки разів менше, ніж в Росії. Знаєте чому? Стиль водіння: у домініканців немає агресії.
38. Коли в Домінікані з'явилися радари на дорогах, слідом за ними з'явилися дорожні знаки «Обережно, радари».
39. Домінікана - країна роздробу. Тільки в столиці є гіпермаркети, призначені для майже оптових закупівель. Хоча начебто нелогічно, сім'ї великі ...
У Домінікані купити мотузку і цвяхи можна на вагу, а саморізи - поштучно.
Банани, лимони, авокадо, манго і апельсини продаються поштучно. Також поштучно можна купити прокладки, памперси і сигарети.
40. У деяких домініканських аптеках в Санто-Домінго можна спокійно купити сигарети, молоток і цвяхи о першій годині ночі. У домініканців прийнято, якщо робиш магазин, то там повинно бути все, що могло б зацікавити цільову аудиторію в радіусі декількох кварталів.
41. У Домінікані 110 V, але 90 відсотків комплектуючих привезених з Росії працюють нормально.
42. З незрозумілих причин, на один паспорт можна оформити всього 3 сім-карти. Але так як в більшості випадків дівчинки в салонах зв'язку не сильно запарюються, переписуючи російські літери латиницею, то кількість спроб не обмежена. Так, наприклад, моє прізвище (Шрайбер) складається з 15 знаків в одному з домініканських варіантів.
43. У Домінікані питання «як у вас сьогодні інтернет? »- вважається непристойним. Більшість людей через лінь, або ще з якихось причин не в змозі поставити собі нормальний інтернет. А все не так складно, як здається. Але є і приємні новини - вже повним ходом тягнуть оптоволокно, і скоро воно стане доступним кожному. Вузли оптоволокна є в Пунта Кане і Пуерто Плата.
44. У Республіці Домінікана, як і в інших країнах Центральної та Латинської Америки, кладуть рис в сіль, щоб та не відволожуються. Але, до речі фізично вологість не відчувається, хіба що повільніше сохне білизна. Але для цього хитрий чоловік давно придумав пральні машинки з відсмоктуванням віджиманням.
45. Бідна частина домініканського населення вважає за краще будуватися ближче до дороги з кількох причин: вони тиснуться до дороги, щоб не займати чужих земель, бо в основному вони будуються на несвоїх землях + будматеріали далеко носити не треба.
46. У Домініканській Республіці орієнтири типу «близько реклами Brugal`я» (місцевий виробник рому) рівнозначні фразі «тут всюди пальми» або «тут будинок з пальмовим дахом». Як наслідок вважаються крайнім ідіотизмом.
47. Пік Дуарте (Pico Duarte, поруч з Харабакоа) - найвища точка Антильських островів, 3087 метрів над рівнем моря. Наш локальний Еверест, якщо хочете.
48. Домінікана - найбільший експортер какао. Проте, шоколад тут робити не вміють. Так, є 3-4 різновиди, але вони якщо і представляють інтерес, то чисто в кулінарному сенсі. Ось і готова ідея для бізнесу в Домінікані.
35

49. Домініканці п'ють каву з пластикових стаканчіків, Які вміщають Всього 20 мілілітрів. Коштує таке щастя 5 домініканськіх рублей, продається около автобусних зупинок, ларьків и в парках. Смороду з справжньої кави, часто з домашньої плантації.
Що цікаво, даже самий Несмачний Домініканський кави «Санто Домінго» - в Москві розлітається як гарячі піріжкі. Благо, нам тут є з чим порівнюваті.
50. У Домінікані складно найти Перукарський салон, де дівчина может сделать хімічну завивку. Знаєте чому? У домініканців від народження волосся в'ється, тому тут в 99 відсотках салонів роблять віпрямлення волосся. Домініканкам дуже подобаються самє пряме волосся, Їм и правда уходит.
51. Зелені помідори. Если ви відкріваєте ресторан в Домініканській Республіці, то повісьте на кухні фотографію червоного Помідора перший пункту. Місцевім Чомусь невтямкі, что помідори повінні буті самє червоними.
52. У магазинах одягу у манекенів жіночої статі грудей более п'ятого розміру. Чи не дивно, ага.
53. Стандартна домініканська тема - зателефонуваті на телефон и запитати «А ти хто?».
54. Просто со знанием английского їхати в Домінікану на відпочинок марно. Мало де розмовляють на Якій-небудь мові, кроме іспанської. Хіба что в Готель системи «все включено». А так, мова вчиться місяці за 3, Звичайно ж, при бажанні. Живе спілкування, методички, блокнот з олівцем в кишені. Краще, если ази ви отрімаєте ще в России.
55. Більшість домініканців вместо того, щоб перепітаті співрозмовніка, роблять рух носом, як Ніби збіраються чхнуті. Смороду и Самі над собою глумляться з цього приводу, Мовляв, є схожість з кроликами.
56. У Домінікані можна просто купити феєрверк. Тільки спеціально навч людина від спеціально навченої контори может сделать ваше party або весілля яскравіше в нічніх Фарби. Дивно, чи не зрозуміло чого смороду боятися. За великим рахунком, всі будинки і вілли в Домінікані зроблені з цементу і шлакоблоків, дерево рідко використовується. Максимум пальмова дах, і то не часто. Це більше для туристів розвага, бунгало, всі справи. Жодного разу не бачив пожежників в роботі, жодного разу за 6 років.
57. Мова в Домінікані схожий на іспанську. Я б сказав, це діалект іспанського, в якому є багато англомовних слів (Америка поруч) + виключно домініканське вимова з ковтанням половини слова.

58. Переміщення на автобусі по Домінікані зазвичай пов'язане з майже мінусовою температурою в салоні. Кондиціонери тут в громадському транспорті смажать на повну. Домініканці пищать від холоду, але вимкнути не просять. Для них холод в транспортному засобі це як ознака благополуччя. Тобто кололися, але продовжували гризти кактус.
59. Школи в Домінікані. Якщо ти добре вчишся, то ти або зовсім не платиш за екскурсії, або тобі надають істотну знижку.
58 60. Що приємно, у кожного ларька є посильний, тобто не треба виходити з дому за продуктами, сигаретами або чимось ще. Доставка на будинок можлива і в багатьох ресторанах \ кафешках. Для людей похилого віку це дійсно зручно.

Ще одне цікаве явище - міста в Домінікані з євангелістської нахилами районами, де не можна купити ні алкоголь, ні сигарети. Взагалі, євангеліка - народ контужений по пояс з обох сторін. Досить 5 секунд розмови, щоб розпізнати цей тип людини. Приклад: неділя, 7 ранку, хлопець починає читати проповіді на перехресті під вікном. Тарілка / гуртка (будь-яка інша тара, яку не шкода) ... Терапія «зверху» ідеально допомагає.

61. До речі, 24 часових закладів тут немає. Тільки клуби і бари, але далеко не скрізь, так як закон забороняє продаж спиртного після 2 години ночі (залежить від регіону). Знову ж таки, хто платить, той і править балом.
62. Після особливо сильних дощів в Домінікані, які трапляються не часто, з землі вилазять літаючі мурахи-одноденки. Вони прилітають купою, а на ранок по всій терасі валяються крила, скинуті ними.
63. У більшості домініканських публічних будинків ларьків висить табличка «No Fio», що означає «У борг не даю». Також є більш весела варіація - «Hoy no fio, manana - si». «Сьогодні в борг не даю, завтра - так».
64. У Домінікані адекватним зверненням до будь-якій жінці вважається «амор» (від ісп. - amor «любов»), «ми виду» (ісп. - mi vida «життя моя»).
65. Домініканці побожний народ. Тому одна з частих приповідок:
"Si Dios quiere", що означає «Якщо Бог того захоче»
«Si Dios permite» - «Якщо Бог дозволить». На що треба відповідати, що «так, дозволить, давай в темпі!»

66. Політика. У Домініканській Республіці нікого не збентежить, якщо депутат на білборді названий «Juancito», за аналогією з російською мовою це був би «Ванюша». У мене є знайомий господар креветочной лавки на Півночі Домінікани, він уже двічі балотувався.
66 67. У країні все напої, крім кави подаються з льодом, точніше з великою кількістю льоду. Також домініканці обожнюють просто гризти лід.


68. Так як в Домінікані одним з улюблених видів спорту є бейсбол, то робити систему для зривання манго з бамбукової палиці та пляшки просто соромно. Домініканці воліють кидати каміння, в розрахунку збити смачний фрукт. Власне, у них це досить спритно виходить. Я свого часу подарував дітлахам кілька бамбукових пристосувань, після чого в радіусі півкілометра від їхнього будинку всі дерева манго дивним чином спорожніли. Як сарана налетіла, не знаю що сталося.
До речі, після чемпіонатів, улюблена розвага уболівальників - прив'язати стару пральну або телевізор до машини і відправитися в місто-переможець, тягнучи за собою на мотузці. Або, як варіант, ганчір'яну ляльку в людський зріст в кольорах команди супротивника.
69. Як відомо, погода в Домінікані не має на увазі снігу. Одним з винаходів став palma-board. Місцеве подобу сноуборду. Потрібно знайти висохлий лист королівської пальми, і, упершись передньою ногою в гострий кінець - скочуватися з гори (бажано без пеньків і додаткових перешкод). Бачив умільців, які примудрялися прокотитися близько 15-20 метрів.


70. У домініканських суші-барах є таке нововведення, як роли з куркою, дивно, що ні з квасолею, з огляду на, що квасоля з рисом - національне блюдо.
70 71. У Домінікані слово «tigre» (з ісп. - «тигр»), означає не те, що людина грізний як тигр, а то, що він гопник. У ставленні до туристу воно має дещо інше значення - «тебе не проведеш».


72. Так як більшість домініканців ніколи не бачили справжню ялинку, і її образ залишається для них далеким секретом, на вулицях під Новий рік в Домінікані можна побачити просто шедеври. А в магазинах авто-прикрас ялинка ароматизатор називається «сосонкою» (ісп. - «pinita»). Ялинки тут починають наряджати вже в жовтні, до речі.
У Домінікані дуже люблять до Нового Року купувати плетених оленів. Вони ніяким чином не схожі на оленів, але задумка була приблизно така. Питання номер два: Санта Клаус гальмує саньми про білосніжний пісок домініканських пляжів?
72 73. Слово «мед» в Домінікані супроводжується словом «бджолиний», як ніби вже хтось придумав ослиний мед.

74. Дуже рідко на місцевих жителях можна побачити годинник. В основному, вони дивляться час в Домінікані на мобільнику. Але якщо вони і є, то це повинен бути непідйомний котел, так. До речі, різниця в часі у Домінікани і Москви - 8 годин.
75. Домініканці - дуже музичний народ, всюди співають. Абсолютно нормально, якщо касирка в банку, раптом почне співати. А головне, вони цього не соромляться.
74

76. У ресторанах на вас ніхто не подивиться косо, якщо ви попросите «загорнути з собою» те, що не доїли, або приготувати ще щось на винос. Це просто нормальне ставлення до їжі і повагу до господарів закладу.
77. У Домінікані офіційно заборонені аборти. Якщо не помиляюся, саме євангеліка підсобили.
78. Єдина країна в Центральній і Латинській Америці, де є місто з назвою «Приходь дивитися» (ісп. Vengan a Ver), розташований майже на кордоні з Гаїті, тут.
76 79. Одне з найбільших помилок про Домінікані - тут нічого немає. Насправді це не так. По-перше, тут все є, а по-друге - в Домінікані добре розвинена покупка через інтернет, благо Америка поруч, де товари в 3-4 рази дешевше, ніж в Росії.

Плюс, як би це не дивно для російської людини, але замовляючи що-небудь з Америки в Домінікану, ти, таки-так, отримуєш не цегла, а товар, який замовляв.
80. У Домінікані є залізні дороги, загальною протяжністю близько півтори тисячі кілометрів. Одна проблемка - ширина рейок скрізь різна. Використовуються чисто для перевезення очерету.
Метро є. Одна гілка в Санто Домінго. Домініканці, до речі, з незрозумілих причин бояться на ньому їздити. Не всі, звичайно, але знаходяться полохливі.
Плюс, як би це не дивно для російської людини, але замовляючи що-небудь з Америки в Домінікану, ти, таки-так, отримуєш не цегла, а товар, який замовляв
81. Зручність домініканського паспорта в тому, що візу в Америку дають відразу на 10 років. До речі, Домінікана визнає «Паспорт громадянина світу».

82. На заправках бензин міряють НЕ галонами, а сумою. «Заправте мені тисячу песо».
83. У столиці Домінікани існує окрема каста людей - паркувальники. Тобто, ви мирно паркуетесь на вільному місці, і в реактивному режимі підлітає кретин, і повідомляє, що готовий охороняти вашу машину (від кого ?!). Він, може навіть не бути паркувальником, який стежить за цим кутом, але упустити таку можливість здерти грошей він не в змозі.
84. У Домінікані умільці роблять тренажери з цементу. І, до речі, все накачані ходять - хороша генетика у домініканців.
85. Кілька разів бачив, як через відсутність сірників \ запальничок, домініканці прикурювали, змочуючи газету в бензобаку мотоцикла і підпалюючи іскрою від свічки. Винахідливі, ага.
86. Якщо хлопець хоче виділитися з натовпу, він обважує всю машину колонками. Не важливо, що вони хриплять, і про звукоізоляцію салону він не в курсі, зате голосно. Головне, щоб голосніше, ніж у сусіда.
87. Домініканці дуже люблять фотографуватися, і вони шалено фотогенічні. Але, все одно, чи не шкідливо поцікавитися з приводу бажання залишитися на фото.
82
88. Курки в Домінікані відпочивають на деревах, ну, або вони таким чином рятуються від собак.

89. Для розмішування цукру в каві тут часто видають трубочки, замість ложок.
90. Домініканські ресторани. У чеку вже є 16 відсотків податків + 10 відсотків за сервіс. Якщо вам сподобалася їжа, можете залишити ще 10 відсотків. У мого компаньйона в колекції є чек, де накрутили 46, замість 26 відсотків. Рідкісний випадок жадібності і рідкісного ідіотизму, але як є.
Відповідно, в ресторанах Домінікани ціни податок (16%) і сервіс (10%) не включені у вартість.
91. Полісмени і військові не беруть участі у виборах.
92. За припущеннями домініканських розвідників, останки Христофора Колумба покояться в Маяку Колумба в Санто-Домінго, а не де б то не було ще. Не дивно, 70 мільйонів зелені віддали на будівництво цього восьмого дива світу.
93. Домініканський прапор - єдиний прапор у світі, на якому зображена Біблія, а один з Пап Римських назвав Домінікану самим католицьким місцем планети. Правда, не пам'ятаю який з.
89 94. У 2003 році Міс Всесвіту стала домініканка, Amelia Vega Polanco. А на конкурсі 1977, що проводився в Санто Домінго, Blanca Aurora Sardinas вийшла в півфінал. Взагалі, країна плодить разюче красивих дівчат.


95. У домініканських будинках (ми говоримо про селах) скла не використовуються, в основному - дерев'яні або металеві жалюзі.
96. У Домінікані немає центральної подачі гарячої води, місцеві миються під холодною. Але, у зв'язку з тим, що водяні баки мають чорний колір - вона, як би, далеко не холодна.
97. Тут є нафта. Перші поклади були виявлені на Півдні Домінікани в районі міста Azua (1981 рік). Американці з Техасу отримали 20-літній право на відсмоктування з місячними обмеженнями, такі справи. Запасів домініканської нафти цілком би вистачило, щоб забезпечити країну своїм бензином, але поки з Венесуели імпортуємо тихесенько. До речі, ще й забезпечення електрикою, бо атомними електростанціями тут не пахне. Хоча дуже активно і впроваджуються сонячні панелі і вітряки + держава підтримує автономних, незалежних від електрики країни громадян.
Друге родовище - в провінції Альтаграсія, прямо на поверхню просочується. Поки не зрозуміло, наскільки раціонально її там добувати, все в процесі досліджень.
98. Фільми в кінотеатрах часто йдуть на англійській мові з іспанськими субтитрами.
99. Бездомні коти відсутні як вид, собак - багато. У Домінікані собаки діляться на два види. Наприклад, існує «Pitt bull» і «Pitt Bull raza pura» (... чиста раса). В обох випадках, це помісь бульдога з носорогом, у ветеринарному паспорті поставлять ту породу, яку заявить господар. Коротше, остерігайтеся підробок!
95 У Домінікані зустрічається рідкісний звір: собачка-маньянка (від ісп. Manana - завтра). На голову транквілізірованний пес, якого мало хвилює дорожній трафік або що б то ні було. Наприклад, він може заснути на проїжджій частині, або зайнятися відтворенням нових маньянок прямо в годину пік на жвавій трасі. У Лас Терренас, до речі, всіх двір-тер'єрів стерилізували, як раз, щоб не плодилися.

Існує повір'я, що якщо домініканець щось випустив з уваги, або просто забув з'явитися на місці зустрічі, то безумовною причиною цього буде укус маньянкі.
Росіяни в Домінікані називають собак «Транкільо» (від tranquilo - ісп. Спокійний).
Існує повір'я, що якщо домініканець щось випустив з уваги, або просто забув з'явитися на місці зустрічі, то безумовною причиною цього буде укус маньянкі 100. Національне домініканське блюдо «санкочо» - це такий наваристий м'ясний суп. Мабуть, найсмачніше, що мені доводилося є за все життя.

12 лютого 2007 року, після 5 години приготування в 4 метровому казані, був поставлений рекорд найбільшого санкочо в світі, на 3 тисячі ротів: 11 кухарів, 300 фунтів яловичини, 250 - свинини, 150 - курки, 500 бананів, 300 юк та приправи .
12 лютого 2007 року, після 5 години приготування в 4 метровому казані, був поставлений рекорд найбільшого санкочо в світі, на 3 тисячі ротів: 11 кухарів, 300 фунтів яловичини, 250 - свинини, 150 - курки, 500 бананів, 300 юк та приправи 101. Після Перл Харбора, Домінікана оголосила війну Німеччині і Японії, (мабуть погрожуючи нацькувати на них велосипедні війська). Якби не Домінікана ... Коротше, Гітлер прозрів.

102. Біля берегів Домінікани водяться морські корови.
102
103. Якщо ти білий, то для домініканця ти американець. Навіть після пояснення, що ти росіянин, в 20 відсотках випадків ти залишишся американцем з штату Росія.

104. Основний будматеріал - бетон. У Домінікані і ліжка роблять з нього, а зверху - матрац, щоб ви нічого не подумали.
105. В Домінікані нереально отруїться неякісним алкоголем, навіть купуючи його на кордоні з Гаїті. Тут серйозно контролюють це питання.
106. Національна птах Домініканської Республіки - Cigua Palmera (дивно, що не колібрі, їх тут багато), квітка - West Indian Mahogany (Swietenia Mahagon).
104
107. З середини січня по кінець березня до берегів Домініканської Республіки припливають кити, і тусят в затоці Самани (Samana).
108. Приблизно 25 відсотків землі в Домінікані виділено під заповідники.
109. Цукор, тютюн, какао і кави - 4 основні експортні культури в Домінікані. На плантаціях цукровий очерет прибирають вручну. Чи не тому, що не змогли цей процес оптимізувати, просто, щоб очерет продовжував зростати, його треба зрубати в певному місці.
110. Національний напій країни, «Mamajuana», готується з рому, червоного домашнього вина, меду, кори дерев і гілочок однойменного куща. Афродизіак, так, акуратніше там.
111. Серед інших корисних копалин в Домінікані видобувають мармур. І, ви не повірите, що з нього зокрема роблять.
Мармурові пральні дошки з цільного шматка мармуру.
112. В Домінікані вживають тільки очищену питну воду з 20-літрових пляшок. Коштує це щастя 50 домініканських рублів. Тобто, за 50 рублів вам її принесуть додому, і обміняють на порожню.
113. У Домінікані є спеціальні музичні вулиці. Вони чомусь не замислюються про конкуренцію. Тобто 25 магазинів музичної техніки в ряд - це нормально.
114. Поліція досить дружелюбна як до місцевих, так і приїхали на відпочинок в Домінікану. Ви спокійно можете попросити їх полагодити вам квадрік, якщо застрягли десь в джунглях, і вони не відмовлять.
115. Скільки летіти до Домінікани? З Москви - 12 годин.
116. На карті світу Домінікана розташована між Кубою і Пуерто Ріко.
117. В домініканських будинках прийнято наймати домробітницю. Це стосується людей середнього класу і вище.
118. Можна перелетіти всю Домінікану по діагоналі від Лас Терренас до Bahia de Las Aguilas за півтори години на двомоторному літаку. Проте, Домінікана настільки багата визначними пам'ятками, що на вивчення її водоспадів, гір, заповідників можуть піти довгі роки.
119. Домініканці дуже акуратно ставляться до своїх машин, тому навіть в найменшому місті ви легко знайдете «Carwash» (автомийка), де завжди є холодне пиво і гучна музика. Багато хто приїжджає туди відпочити, тобто навіть без мети помити машину.
120. Гіди в Пунта Кане розповідають про те, що в країні небезпечно, а за ворота готелю виходити просто стрьомно: застрелять, згвалтують, і позбавлять зору, ага. На цьому тлі успішно продаються "найбезпечніші" в Домінікані екскурсії. Коротше, гіди вивертаються як можуть, аби впарити свої екскурсії. Після чого народжуються подібні міфи в відгуках про Домінікані. Бред, коротше.

© dominicana-life
© Фото by kusrashvili.gallery.ru

На кожній третій машині висить наклейка «Ісус врятує нас», «Бог зі мною, хто на мене?
», І, мабуть, сама феєрична - «Ісус навчав мене водити, проблеми?
З російським менталітетом я задав питання Падре: «А чого всі так веселяться?
Цікаво, куди тоді поділися нащадки рабів?
Улюблена питання домініканця «а чому ти куриш?
Знаєте чому?
Знаєте чому?
Питання номер два: Санта Клаус гальмує саньми про білосніжний пісок домініканських пляжів?
Від кого ?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.