Навигация
Реклама
Реклама

Як організувати обідню зону на кухні і у вітальні?

Правильний варіант - розташувати стіл навскоси від дверної осі. А ідеальний - зробити навпаки нього, в стіні між кухнею та вітальні, отвір у вигляді вікна з вузькою стільницею. «Роздаточний вікно» спростить сервіровку столу, заощадивши час і сили. Крім того, його можна використовувати як вбудовану барну стійку.

Простір має бути ергономічним . Щоб можна було пересуватися як по кухні, так і по вітальні, не зачіпаючи при цьому ніяких предметів обстановки. Тому завжди краще заздалегідь розрахувати, скільки місця буде потрібно для обідньої зони.

Потрібний простір для неї обчислюють таким чином: площа стільниці плюс глибина стільця біля основи ніжок (вона зазвичай більше глибини сидіння), помножена на кількість сторін столу, за якими будуть стояти стільці - це може бути одна, дві, три або всі чотири сторони. І плюс мінімум 30 см на кожну з них для комфортного проходу навколо.

Так, обідня зона зі столом на шістьох при стандартній глибині стільців займе приблизно п'ять квадратних метрів, а четверо зможуть вміститися на площі не менше чотирьох квадратів. Звичайно, зсунувши частина стільців впритул до стіни, можна зменшити необхідну площу, але це призведе до великих втрат в комфорті.

Для кухні ще необхідно врахувати, що прохід між обідньою і робочою зоною повинен становити не менше 1,2 м і не більше двох. Коли він менше, тіснота створює підвищену напругу для господині, сковує свободу її рухів. А коли більше - їй незручно сервірувати стіл, подавати їжу та прибирати потім посуд.

А коли більше - їй незручно сервірувати стіл, подавати їжу та прибирати потім посуд

Для вітальні важливо залишити широкий, не менше півтора метрів прохід між обідньою групою і зоною відпочинку з диваном і кріслами, куди зазвичай подають аперитив перед вечерею. Коли гості локалізовані на достатньому видаленні від зони застілля і зайняті один одним, господині простіше накривати стіл. До того ж ілюзія зміни обстановки важлива, щоб вечір не здався усім занадто одноманітним і довгим.

До того ж ілюзія зміни обстановки важлива, щоб вечір не здався усім занадто одноманітним і довгим

Через брак місця в невеликих віталень диван часто використовують як посадочне місце за столом. Це, звичайно, не найкращий варіант. Але якщо іншого виходу немає, варто подумати про покупку дивана з регульованою глибиною сидіння і ретельніше поставитися до підбору розмірів столу.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.