Навигация
Реклама
Реклама

Як отримати шенгенську візу самостійно в Україні: вартість, поради, документи.

 1. вибираємо країну
 2. Скільки коштує шенгенська віза
 3. Збираємо документи для консульства
 4. І ще про біометричні паспорти і даних
 5. Співбесіда в консульстві
 6. Чи потрібно їхати в посольство для отримання візи

З падінням «залізної завіси» можливості для наших громадян вільно переміщатися по світу зросли в рази. Європа виступила в цьому плані як раціоналізатор і зробила універсальну візу, завдяки якій можна перетинати кордони країн, що входять в шенгенську зону. Правда, на сьогоднішній день отримання заповітного шенгенської «мультика» пов'язане з деякими нюансами, як то введення біометричних даних в якості основного способу ідентифікації особистості. На етапі збору та подачі документів кожному хочеться, щоб все пройшло швидко, гладко і без зайвих фінансових витрат. IGotoWorld.com вивів кілька корисних рекомендацій, як отримати шенгенську візу в Україні. Почати варто, звичайно ж, з того, куди відправитися в подорож.

Джерело фото: atn Джерело фото: atn.ua.

вибираємо країну

Поїхати можна в будь-яку з країн, що входять в Шенгенський союз, а саме:

 1. Австрія.
 2. Бельгія.
 3. Угорщина.
 4. Німеччина.
 5. Греція.
 6. Данія.
 7. Ісландія.
 8. Іспанія.
 9. Італія.
 10. Латвія.
 11. Литва.
 12. Ліхтенштейн.
 13. Люксембург.
 14. Мальта.
 15. Нідерланди.
 16. Норвегія.
 17. Польща.
 18. Португалія.
 19. Словаччина.
 20. Словенія.
 21. Фінляндія.
 22. Франція.
 23. Чехія.
 24. Швейцарія.
 25. Швеція.
 26. Хорватія.
 27. Естонія.

При наявності мультивізи також можна з'їздити в Румунію, Болгарію або Кіпр, хоча ці країни не в повному обсязі застосовують Шенгенська законодавство.

Але, зрозуміло, не в усі країни швидко і просто отримати бажаний «шенген». Через великий наплив туристів складності з отриманням візи виникають при спробі з'їздити у Францію, Німеччину, Швейцарію, Австрію, Люксембург і Португалію, а з недавніх пір схожі симптоми проявляються і в випадку з Польщею (поява оголошень в дусі «зробимо візу до Польщі дешево »тому підтвердження). Найлегше отримати візу через консульства Литви, Угорщини, Греції та Іспанії. Питання лише в ціні візи.

Доломітові Альпи, Італія Доломітові Альпи, Італія. Джерело фото: topcrop.ru.

Скільки коштує шенгенська віза

Головним чинником, що визначає вартість візи (якщо її оформляють через туристичне агентство), є країна, в яку потрібно їхати. На сьогоднішній день ціни (в євро) за візу і послуги агентств коливаються в таких межах:

 • Латвія - 60.
 • Швеція - 60.
 • Бельгія - 80.
 • Данія - 80.
 • Іспанія - 95 (без особистої подачі ціна може коливатися в межах 250-370).
 • Ісландія - 100.
 • Мальта - 100.
 • Швейцарія - 100-250.
 • Литва - 115 (мультивіза - 280-400).
 • Італія - ​​100-150.
 • Норвегія - 100-200.
 • Польща - 115-180.
 • Фінляндія - 120.
 • Естонія - 135.
 • Франція - 150.
 • Угорщина - 190-230.
 • Португалія - ​​195-270.
 • Чехія - 220.
 • Нідерланди - 230.
 • Греція - 230.
 • Німеччина - 240.

Ціни наведені орієнтовні. Зверніть увагу, агентство не може гарантувати отримання візи.

Якщо ви самостійно готуєте всі документи, агентські відсотки платити не потрібно буде. Консульський збір за шенгенську візу становить 35 євро.

Ще одна важлива ремарка: документи для відкриття візи найкраще подавати в консульство тієї країни, в яку ви збираєтеся, причому особисто, безпосередньо.

 • По-перше, ви уникнете зайвих витрат на послуги будь-якого роду посередників.
 • По-друге, консульство - це гарантія, що вас не загорнутий в аеропорту назад, звинувативши в підробленої візі і шльопнувши на прощання штамп в паспорт з забороною в'їзду років на п'ять.

З цими думками ми підійшли до питання про те, які документи потрібні для того, щоб оформити шенгенську візу самостійно або через агентство. У будь-якому випадку пакет необхідних документів не змінюється. Агентства лише допомагають в зборі документів і заповненні анкети.

Збираємо документи для консульства

При погляді на список документів не виключено, що вас почнуть долати страх і туга, але не варто завчасно впадати у відчай: в консульствах весь час працюють над оптимізацією і прискоренням подачі документів; адже співробітникам іноземних представництв теж не цікаво довго займатися однією людиною. Отже, що потрібно:

 • Заповнена та підписана анкета (на сайтах багатьох консульств це можна зробити онлайн, а значить - мінус один папір, яку треба нести з собою).
 • Закордонний паспорт (дійсний ще протягом не менше 90 днів з моменту орієнтовної дати останнього виїзду з шенгенської зони) з як мінімум двома чистими сторінками, виданий в період останніх 10 років.
 • Ксерокопії старого закордонного паспорта (а саме - сторінок зі старими «шенгену»).
 • Внутрішній паспорт (фото- або ксерокопія з даними власника, з відміткою про видачу закордонного паспорта, реєстрації та сімейний стан).
 • Фотографії. Всупереч поширеній «чим більше всяких, тим краще» від вас будуть потрібні всього дві фотокартки формату 3,5х4,5 см, зроблених на світлому (НЕ білому) фоні і не більше півроку тому.
 • Підтверджена бронь в готелі або запрошення (як варіант - спонсорство особи, яка запрошує). Якщо в силу якихось причин надати таку інформацію не представляється можливим, потрібно зробити письмовий опис свого вояжу.

Забронювати номер в готелі або хостелі європейських країн можна тут .

 • Підтвердження запланованого маршруту (квитки або їх бронь).
 • Довідка про доходи (заробітну плату). Якщо ж ви сам собі роботодавець і ніде не працюєте, то є вихід: написати у вільній формі, що гроші є, а роботи (офіційної) - немає. Але, крім цього, все одно буде потрібно документальне підтвердження, що ви не збираєтеся бомжувати на чужині: виписка з кредитної картки або банківського рахунку за останні 3-6 місяців, підтвердження наявності рухомого і нерухомого майна і т. Д.
 • Медична страховка. Вона повинна діяти на весь час поїздки і у всіх країнах шенгенської зони, не кажучи вже про те, що вона повинна покривати всі витрати в разі необхідності надання медичної допомоги. Зазвичай страхова сума починається від 30 000 євро.

Візовий відділ Посольства Німеччини на вул Візовий відділ Посольства Німеччини на вул. Льва Толстого, 57, бізнес-центр «101 Tower», 22 поверх. Джерело фото: merstan.com.ua.

Є нюанс: з кінця червня 2015 року набули чинності нові вимоги надавати біометричні дані при отриманні «шенгену» незалежно від терміну дії візи. У будь-якому фотоательє вже знають про таке поняття, як «біометричні фотографії», які роблять відповідно до описаних вище вимогам.

У посольство або консульство необхідно з'явитися особисто ще й для того, щоб залишити свої відбитки пальців. Ці дані заносяться в базу Візової міжнародної системи згідно євростандартів захисту персональних даних.

Після цього протягом 5 років можна отримувати візу через турагентства або подавати заяву поштою. Від надання відбитків пальців звільняються діти до 12 років, глави держав і особи, у яких фізично неможливо взяти ці відбитки. В інших випадках відмова від проведення дактилоскопії стане причиною відмови в наданні візи. Додамо, що біометричні дані слід подавати, як і інші документи, не раніше, ніж за 90 днів до запланованої поїздки.

І ще про біометричні паспорти і даних

Новомодні біометричні паспорти в цілому виглядають точно так само, як і звичайні. Різниця лише в обкладинці - в неї вбудований електронний чіп, який містить персональні дані про власника: паспортні дані, цифрове зображення особи і оцифрований підпис, а також відбитки вказівних пальців. При наявності біометричного паспорта великої необхідності надавати дані окремо немає, але все залежить від посольства конкретної країни. Здача біометричних даних проводиться при особистому відвідуванні посольства, і наступні 5 років відбитки пальців копіюються з попередньої заявки.

В цілому у кожного консульства свій список документів для отримання шенгенської візи, який може варіюватися. Всю необхідну інформацію можна отримати на сайтах консульств. Після збору і здачі документів настає наступний не менш важливий момент.

Джерело фото: luckyt Джерело фото: luckyt.com.ua.

Співбесіда в консульстві

Для цього потрібно записатися на прийом, призначивши зручну дату співбесіди, і прийти без запізнення. З собою не забудьте захопити всі перераховані вище документи і довідки. Якщо дотримуватися рекомендацій консульства, то проблем з отриманням шенгенської візи бути не повинно. Однак варто бути готовим до форс-мажорних моментів. Наприклад, через шум навколо «липових» запрошень в консульстві вирішать провести «зачистку» і до певного часу призупинити видачу віз навіть тим, хто має чисту совість і помисли.

Важливе зауваження: про записи на співбесіду необхідно подбати заздалегідь, якщо подача документів і подальша поїздка випадають на великі свята або високий сезон. Маючи чіткий план дій і встановлені терміни, не відкладайте співбесіду в довгий ящик. Необхідно пам'ятати і про те, що в різних посольствах і консульствах терміни виготовлення візи варіюються від 7 до 14 днів, а значить, потрібно враховувати додатковий запас часу.

Чи потрібно їхати в посольство для отримання візи

На перший погляд, запитання дивне - а як же інакше отримати шенгенську візу? Але обхідний маневр все ж є - це офіційний візовий центр. Ще варіант: подати документи через туристичну фірму за дорученням або через акредитоване агентство. Якщо ж, крім посольств-консульств, ви нікому не довіряєте, то туди теж не доведеться їздити як по свячену воду. Візит має бути тільки один - співбесіда з документами на руках.

Що ж стосується консульського та сервісного збору, то їх можна оплатити при подачі документів готівкою, а можна через банк при наявності необхідних реквізитів, які можуть надати в посольстві.

Якщо стаття сподобалася, розкажіть друзям :)

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.