Навигация
Реклама
Реклама

Червоне море

  1. Фізико-географічні особливості
  2. Значення Червоного моря
  3. Небезпеки Червоного моря


Червоне море - велика затока, який розкинувся в Індійському океані. Його ще називають Аравійським затокою. Це море з'єднується з Індійським океаном Баб-ель-Мандебською протокою. З Середземним морем його води повідомляються за допомогою Суецького каналу. Завдяки незвичайному відтінку грунту в прибережній зоні море стали позначати Червоним. Деякі фахівці стверджують, що море назвали «Червоне» через колір води, який зумовлюють дрібні водорості і зоофіти. Крім незвичайного відтінку море відрізняється високою солоністю. Воно є самим солоним морем в світі з тих, що входять в Світовий океан.

Фізико-географічні особливості

Червоне море має, в основному, низькі берега. На півночі воно примикає до зони пустель, на півдні - до гористої місцевості. За прибережній зоні розсіялися коралові рифи. Вони тягнуться на значну відстань від берега і є характерною рисою місцевості. Карта Червоного моря - це, перш за все, курорти, що розкинулися на його берегах. Вони є на материку і на Аравійському півострові (Синай).
Майже всі райони моря знаходяться в тропіках. Його загальна площа дорівнює приблизно 450 тисяч кв. км, а обсяг води - 251 тисяча км ³. На півночі Червоного моря майже немає островів. Кілька груп островів є південніше 17 градусів північної широти. Ейлатский і Суецький затоки розташовані в північній частині моря. У це море взагалі не впадають річки, що вважається його цікавою особливістю. Тому морська вода відрізняється кришталевою чистотою, адже річки несуть з собою мулові маси і пісок. Вода проглядається на 50 м в глибину.

Значення Червоного моря

Після відкриття Суецького каналу в 1869 р, море набула світового значення. Основна транзитна дорога з Європи в азіатські порти пролягла на його акваторії. Канал забезпечив максимальне пасажирське і вантажне сполучення між портами Європи і найвіддаленішими куточками Азії. Узбережжя Червоного моря славиться своїми першокласними курортами. Основна перевага моря - дивовижний і різноманітний підводний світ. Навіть біля берега можна побачити рідкісних тропічних риб і коралові рифи. За різноманітністю і якістю морської фауни і флори Червоне море не має собі рівних в Північній півкулі. З цим пов'язана висока світова популярність туристичних районів узбережжя.
У літню пору середня температура води дорівнює +26 градусів, взимку вона тримається на рівні +20 градусів. Морська вода за своїм складом близька до мінеральної за рахунок високої концентрації солей (до 42%). Тому купання корисні для здоров'я людини.

Небезпеки Червоного моря

У воді живуть акули різних видів: білі, рифові, леопардові і ін. Особливо багато їх в прибережних водах Судану. Небажані зустрічі людей з отруйними рибами, яких досить багато в Червоному морі. Барвисті плавники деяких тропічних рибок можуть виявитися отруйними.


Автор: ВОтпуск.ру
Дата публікації: 13.10.2014


Фотографії Червоного моря

Популярні статті#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.