Навигация
Реклама
Реклама

Йорданія

 1. Географія Йорданії
 2. держава
 3. Мова
 4. релігія
 5. Валюта
 6. Популярні пам'ятки
 7. Туризм в Йорданії
 8. Популярні готелі
 9. чайові
 10. Віза
 11. Години роботи установ
 12. сувеніри
 13. екстрені телефони
 14. Фото і відео зйомка
 15. Національні особливості Йорданії. Традиції
 16. Питання та відгуки про Йорданії

Корисні дані для туристів про Йорданії, містах і курортах країни. А так же інформація про населення, валюті Йорданії, кухні, особливості візових і митних обмежень Йорданії.

Географія Йорданії

Йорданія розташовується на Близькому Сході. Межує з Сирією, Іраком, Ізраїлем, Саудівською Аравією. Невелика ділянка південної межі країни омивається водами Акабської затоки Червоного моря.

Велику частину країни займають кам'янисті і піщані пустелі, обрамлені невисокими горами і плоскогір'ями висотою до 1500 м. Найвища точка країни - м Джебель-Рам (1754 м.) Знаходиться на півдні країни, найнижча - на узбережжі Мертвого моря (близько 400 м . нижче рівня моря).


держава

Державний устрій

Конституційна монархія. Глава держави - король. Законодавчий орган - двопалатний парламент. Король призначає прем'єр-міністра, який в свою чергу (за погодженням з монархом і з схвалення нижньої палати Парламенту) призначає міністрів уряду.

Мова

Державна мова: арабська

Поширена англійська.

релігія

Іслам є державною релігією. Суніти - 92%, шиїти - 3%, християни - 5%.

Валюта

Міжнародна назва: JOD

1 динар = 100 піастрам або 1000 філсів. У зверненні використовуються банкноти: 500 філсів, 1 динар, 5, 10, 20, 50 динарів і монети: 5, 10, 25, 100, 250, 500 філсів.
Популярні пам'ятки

Всі пам'ятки Йорданії
 1. Корисні дані для туристів про Йорданії, містах і курортах країни

  мертве море

 2. Стародавнє місто Петра

 3. Ваді Рам

 4. Джераш

 5. Цитадель

 6. Мадаба

 7. Дайвінг-центри

 8. Аджлунскій замок


Туризм в Йорданії

Де зупинитися

Готелі Йорданії забезпечують своїм постояльцям дуже гідний рівень сервісу. У туристів, які подорожують по Йорданії, не виникне проблем з житлом - місце для ночівлі тут можна знайти практично в будь-якій точці країни. Хоча з іншого боку, за винятком туристичних центрів, вибір буде досить обмежений. У невеликих містах Йорданії зазвичай є по 1-2 готелю, один з яких може бути відносно прийнятним, а інший - надзвичайно спартанським, без зручностей і гарячої води. Такі готелі орієнтовані на місцевих відрядження, очікування яких цілком відповідають рівню цих готелів. Невеликі провінційні готелі в основному розташовані в незручних частинах міста, в них часто відсутні кондиціонери і трапляються перебої в подачі води. Єдиний їхній плюс - низька ціна.

Що стосується туристичних центрів, таких як Акаба, Амман, Петра і Мадаба, вибір готелів тут досить широкий. Туристам, які бажають добре відпочити на Червоному морі, надається непоганий вибір дорогих і елітних готелів в Акаба. Тут багато чотирьох- і п'ятизіркових готелів, проте, можна знайти і дво-, і тризіркові готелі.

Окремою категорією готелів в Йорданії є так звані «державні пансіонати» (goverment resthouses). Це великі, напівпорожні комплекси, які включають в себе сотні номерів, ресторан, кімнати для відпочинку, басейн та інше. Їх ціна висока, а сервіс на середньому рівні. Більш економним, але цілком зручним варіантом поселення в Йорданії буде кемпінг і хостел.

Практично всі йорданські готелі працюють за типом харчування «шведський стіл» і пропонують два варіанти - «сніданок» і «напівпансіон».


Відпочинок в Йорданії за найкращою ціною

Пошук і порівняння цін по всіх провідних світових систем бронювання. Знайдіть для себе кращу ціну і заощаджуйте до 80% від вартості туристичних послуг!


Популярні готеліЕкскурсії та пам'ятки в Йорданії

Йорданія - стародавня країна з особливим колоритом і дивовижною історією. Ця земля, повна легенд і переказів, займає особливе місце в розвитку світової цивілізації і релігії. Багата культурна спадщина, велика кількість історичних і архітектурних пам'яток, прекрасні пляжі Червоного моря і цілющі води Мертвого моря зроблять ваше подорож до Йорданії незабутнім.

Одне з найзнаменитіших місць Йорданії і його «перлина» - древнє місто Петра. Руїни колись величної столиці Набатейського царства і сьогодні вражають своєю унікальною архітектурою і пишнотою. Численні храми, усипальниці, величезний театр і інші споруди висічені прекрасними набатейського майстрами прямо в скелях. Найвідомішою пам'яткою древнього міста вважається храм-мавзолей Ель-Хазне ( «скарбниця»). Не менш чудовий ще один набатейской скельний храм Ад-Дейр I століття н. е., який розташований неподалік від Петри. Також поблизу міста є священна гора, на якій за переказами знаходиться могила первосвященика Аарона (брата Мойсея).

Популярною туристичною визначною пам'яткою є і древнє місто Джераш. Його розквіт припав на римську епоху, але, на жаль, після сильного землетрусу місто був похований під уламками. Розкопки цього місця почалися лише на початку 20-го століття, і виявилося, що під завалами прекрасно збереглися множинні залишки дивних архітектурних споруд: храмів, амфітеатри, римські лазні, міські стіни, фонтани і багато іншого.

Столиця Йорданії Амман - найбільше місто країни, а також важливий економічний і культурний центр. В історичному центрі Аммана розташована так звана Фортечна гора (Джебель Каляєв) з руїнами храму Геракла, Губернаторським палацом епохи Омейядів, Візантійською церквою та іншими пам'ятками різних епох. У її підніжжя знаходиться давньоримський театр на 6000 глядачів. Також варто обов'язково відвідати Йорданський Археологічний музей, Музей фольклору, Йорданський музей народних традицій і мечеть Короля Абдалли. В околицях Аммана знаходиться одна з найбільш шанованих святинь Йорданії - гора Небо, де відповідно до Старого Заповіту був похований Мосей (тут розташовується і меморіал Мойсея) і місто Мадаба (біблейська Медеба) з церквою Святого Георгія (знаменита вмонтованою в її підлогу картою Близького сходу).

Славиться Йорданія і своїми так званими «Замками пустелі» або «халіфської палацами», які здебільшого належать до епохи династії Омейядів. Найбільш популярні з них - Каср Амра, Каср Харрана, Каср Халлябат і Азракскій замок. Серед величних споруд зведених хрестоносцями найцікавіші замки Шобак і Ель-Карак. Також особливе місце серед пам'яток Йорданії займає і побудований арабами Аджлунскій замок - чудовий приклад середньовічного військового зодчества.

Знаменитий курортний центр Йорданії - місто Акаба, розташований на узбережжі Червоного моря в Акабским затоці. Унікальний підводний світ тутешніх вод робить Акаба одним з кращих дайвінг-центрів у світі. Серед найцікавіших пам'яток варто виділити Археологічний музей, Фортеця Акаби і Фортеця Саладдіна на острові Фараона в в Акабским затоці. У годині їзди від міста знаходиться знаменитий пустельний заповідник Ваді Рам.чайові

Більшість ресторанів включає плату за обслуговування в рахунку, і тому давати чайові офіціантам необов'язково. Якщо вартість обслуговування не включена в рахунок, офіціантам покладаються чайові в розмірі 10% з суми рахунку. Чайові даються в подяку за хороше обслуговування готельному персоналу (0,5 динара), екскурсоводу (2 динара з людини), шоферові (1,5 динара з людини), погоничеві коня в Петрові (2 динари) і т.п.

Віза

Для в'їзду потрібна віза. Як отримати візу в Йорданію

Години роботи установ

Банки працюють з 8.30 до 12.30 і з 15.30 до 17.30 з суботи по четвер (каси зазвичай закриваються в 12.30). Під час Рамадану більшість банків працює тільки з 8.30 до 10 год, хоча деякі великі банки відкриті і після обіду.

Єдиного графіка роботи торгових точок тут немає - кожен господар визначає тимчасові рамки на свій розсуд (зазвичай без обіду). Лише супермаркети зазвичай відкриті з 9 до 13 год і з 15 до 20.30 з суботи по четвер без обіду (вихідний день - п'ятниця).

сувеніри

Найбільш часто туристи купують мадабськіє килими, різьблені вироби з оливкового дерева, перламутрові вироби, вишивка хрестиком, палестинські гончарні вироби, хевронського скло, срібні прикраси, різні кам'яні фігурки тварин, бедуїнські прикраси і вироби, старі шаблі, рушниці початку століття, шкіряний одяг, шкіряні вироби і пляшки, заповнені піском.

екстрені телефони

Єдиний телефон - 196.

Фото і відео зйомка

Фотографувати людей можна тільки з їх згоди, а стратегічні об'єкти (прикордонні пункти і аеропорти) заборонено.

Національні особливості Йорданії. Традиції

Жіночий одяг, по можливості, не повинна бути викликає.Питання та відгуки про Йорданії


Задати питання добавть відгук

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.