Навигация
Реклама
Реклама

Кіпр - опис: карта Кіпру, фото, валюта, мова, географія, відгуки

 1. Кіпр Корисні дані для туристів про Кіпр, містах і курортах країни. А так же інформація про населення,...
 2. держава
 3. Мова
 4. релігія
 5. Валюта
 6. Історія Кіпру
 7. Популярні пам'ятки
 8. Туризм в Кіпрі
 9. Популярні готелі
 10. кухня Кіпру
 11. чайові
 12. Віза
 13. Години роботи установ
 14. покупки
 15. сувеніри
 16. екстрені телефони
 17. Питання та відгуки про Кіпр
 18. Кіпр
 19. Географія Кіпру
 20. держава
 21. Мова
 22. релігія
 23. Валюта
 24. Історія Кіпру
 25. Популярні пам'ятки
 26. Туризм в Кіпрі
 27. Популярні готелі
 28. кухня Кіпру
 29. чайові
 30. Віза
 31. Години роботи установ
 32. покупки
 33. сувеніри
 34. екстрені телефони
 35. Питання та відгуки про Кіпр
 36. Кіпр
 37. Географія Кіпру
 38. держава
 39. Мова
 40. релігія
 41. Валюта
 42. Історія Кіпру
 43. Популярні пам'ятки
 44. Туризм в Кіпрі
 45. Популярні готелі
 46. кухня Кіпру
 47. чайові
 48. Віза
 49. Години роботи установ
 50. покупки
 51. сувеніри
 52. екстрені телефони
 53. Питання та відгуки про Кіпр

Кіпр

Корисні дані для туристів про Кіпр, містах і курортах країни. А так же інформація про населення, валюті Кіпру, кухні, особливості візових і митних обмежень Кіпру.

Географія Кіпру

Республіка Кіпр - держава, розташоване на однойменному острові в східній частині Середземного моря.

Берегова лінія острова на півночі порізана і скеляста, на півдні - рівнинна, з довгими піщаними пляжами. У центрі і на південному заході розташований великий старий вулканічний масив Троодос (найвища вершина - гора Олімпос, 1951 м.).


держава

Державний устрій

Незалежна суверенна республіка з президентською формою правління, законодавчий орган - однопалатний парламент (Палата представників). З 1974 р північна частина острова (3354 кв. Км.) Окупована турецькими військами з утворенням невизнаної світовим співтовариством Турецької республіки Північного Кіпру.

Мова

Державна мова: грецька, турецька

Повсюдно вживається англійська, рідше французький і німецький. У багатьох готелях є російськомовний персонал.

релігія

Православ'я - 77%, іслам - 18%.

Валюта

Міжнародна назва: EUR

Обмінювати валюту краще в банках і в аеропорту.

Історія Кіпру

Найдавніша історія острова сходить до VII тисячоліття до нашої ери. Від перших поселенців Кіпру на кам'яних брилах залишилися таємничі написи, які до сих пір не розшифровані.

На початку II тисячоліття до нашої ери на острові з'явилися греки. Вони заснували на Кіпрі багаті міста-царства по моделі давньогрецького міста Мікени, принісши з собою грецьку релігію і грецький спосіб життя. Грецька державна форма влаштування проіснувала на Кіпрі до епохи римлян.

Назва острова походить від латинського кореня «cuprum» - мідь. Незліченні природні багатства - поклади міді і заліза, запаси смарагдів, кипарисові і кедрові ліси, гаї оливкових дерев і плантації цукрової тростини, дивовижні фрукти і овочі завжди робили Кіпр ласим шматочком для іноземців. До нашої ери єгиптяни, фінікійці, ассірійці і перси по черзі встановлювали своє панування на Кіпрі, поетично називаючи його «країною сонця, що заходить». Олександр Македонський остаточно звільнив острів від загарбників, але після розпаду його імперії Кіпр став провінцією імперії птолемеевского Єгипту, а пізніше, з 58 року до нашої ери перейшов до римлян.

У 330 році нашої ери, після розпаду Римської імперії, острів став частиною Візантії. З тих пір Кіпр розділяє долю грецького православного світу.

У період хрестових походів Кіпр був завойований Річардом Левове Серце на шляху до Священної землі. Річард передав його лицарському ордену Тамплієрів, а ті, в свою чергу, - Луізіньянам з Франції, які заснували на острові королівство по західному феодальному зразком (1192-1489 роки). Остання королева цього королівства передала права володіння островом Венеціанській Республіці. У 1571 році острів був захоплений турками і перейшов у владу Османської імперії. Під владою турків Кіпр перебував більше трьох століть.

У 1878 році Туреччина надала Кіпр Великобританії в обмін на обіцяну їй допомогу в разі війни з Росією. До 1959 року Кіпр був англійською колонією. 16 серпня 1960, після визвольної боротьби греко-кіпріотів, Кіпр проголошений незалежною державою - Республікою. Першим президентом острівної республіки став архієпископ Макаріос.

У липні 1974 року грецька військова хунта підняла збройний заколот проти уряду Макаріоса. Моментом скористалася Туреччина. Під приводом захисту турків-кіпріотів вона окупувала 37% території Кіпру, які незаконно утримує до теперішнього часу.

З 1 квітня 2004 року, коли південний Кіпр (Грецький) вступив в ЄС, кордони між двома частинами острова були відкриті для вільного пересування туристів і місцевих жителів.

приховати текст

Найдавніша історія острова сходить до VII тисячоліття до нашої ери. Від перших поселенців Кіпру на кам'яних брилах залишилися таємничі написи, які до сих пір не розшифровані ....

Показати весь текст
Популярні пам'ятки

Всі пам'ятки Кіпру
 1. Аматус

 2. Монастир Айя-Напа

 3. Макронісос

 4. Церква Святого Лазаря

 5. Курион

 6. музей моря

 7. Аквапарк «Афродіта»

 8. акваріум Протараса


Туризм в Кіпрі

Де зупинитися

Кіпр в усі часи приваблював тисячі туристів з усього світу своїм кришталево чистим морів, жарким сонцем, історичними пам'ятниками і хорошим сервісом. Готелі Кіпру діляться на кілька категорій - це готелі, яким присвоєні зірки, готелі в національному стилі, готелі без зірок і гостьові будинки. Крім того на Кіпрі можна зупинитися в одній з туристичних сіл, зняти апартаменти або орендувати намет у кемпінгу. Дані типи житла також мають градацію - вони поділяються на клас А, В, С і люкс.

Готелі мають стандартну класифікацію від однієї до п'яти зірок. Оскільки на Кіпрі діє жорсткий стандарт для присвоєння зірок, ви можете бути впевнені, що вибравши один з них, ви отримаєте відповідний сервіс. Однак вартість проживання буде залежати не тільки від зірковості, а й від того, наскільки близько готель знаходиться до моря, чи є при готелі власний пляж і наскільки він обладнаний. При цьому варто врахувати, що, якщо готель знаходиться на узбережжі, добиратися до центру міста доведеться самостійно і досить далеко. Як правило, в готелях вам запропонують тільки сніданок, повний пансіон можна замовити за додаткову плату. Серед переваг можна відзначити те, що в більшості готелів можна знайти російськомовний персонал. Якщо говорити про розваги, то в готелях чотирьох і п'яти зірок передбачені анімаційні програми не тільки для дітей, а й дорослих. На пляжі можуть бути облаштовані водні гірки.

На Кіпрі безліч облаштованих офіційних кемпінгів. Тут ви знайдете туалет, душ, невеликі кафе і магазини. Можна також орендувати приватну квартиру, вілли на березі моря або будинку, які будуть перебувати в безпосередній близькості від моря. Вартість проживання тут відносно недорога, а сервіс - висококласний.


Відпочинок на Кіпрі за найкращою ціною

Пошук і порівняння цін по всіх провідних світових систем бронювання. Знайдіть для себе кращу ціну і заощаджуйте до 80% від вартості туристичних послуг!


Популярні готеліЕкскурсії та пам'ятки в Кіпрі

«Перлина» Середземномор'я - острів Кіпр - одне з найпопулярніших туристичних напрямків. Це справжній райський куточок з прекрасними природними ландшафтами, чудовими курортами, цікавою історією, коріння якої сягають в доісторичні часи, і великою кількістю пам'яток різних епох і цивілізацій. Офіційно велика частина острова Кіпр (98%) належать Республіці Кіпр, але в дійсності приблизно третина острова є територією частково визнаної світовим співтовариством держави Турецька Республіка Північного Кіпру.

Знайомство з Кіпром, мабуть, слід почати з його столиці Нікосії. Це один з найдавніших міст світу, а також єдине місто в світі одночасно є столицею двох держав. Масу задоволення ви отримаєте, прогулюючись по мощених вуличках старого міста з його численними затишними кав'ярнями та ресторанчиками, сувенірними крамницями, східними базарами і ремісничими майстернями. Окремої уваги, безперечно, заслуговує приголомшлива архітектура старовинного кварталу лаїків Гітоном. Серед великої кількості пам'яток Нікосії варто відзначити мечеті Селімійе (раніше Собор Святої Софії) і Омерійе, собор Святого Іоанна, Археологічний музей, Галерею сучасного мистецтва, церкви Фанеромені і Богородиці Хрісолініотісси, Палац архієпископа і розташований на його території Візантійський музей. Не менш цікаві й такі пам'ятки як Венеціанські стіни і Ворота Фамагусти, Міський історичний музей Левентіса, Музей ручок і листи, гранувальні музей, Музей танцюючих дервішів, лазні Бюйюк-Хамам і Караван-сарай Бюйюк-хани. Любителям же археології будуть цікаві розташовані в околицях столиці руїни древніх міст Тамасос, Солі та Ідаліон.

Величезною популярністю у туристів користується курортне місто Лімассол, розташований на березі затоки Акротірі. Тут вас чекають прекрасні пляжі, фешенебельні готелі, маса історичних і архітектурних пам'яток і різні культурні заходи. Неодмінно варто відвідати Замок Колосси, Лимассольский фортеця і розташований на її території Музей середньовіччя, Археологічний музей, Кафедральний собор Агіа-Напа, Міський парк і зоопарк, мечеть Кебір-Джамі, Міську художню галерею, Музей Народного мистецтва і винний завод КПО. Неподалік від Лімассола знаходяться і руїни древніх міст Аматуса і Куріона, а також Святилище Аполлона Хілатского.

Варто відвідати і знаменитий кіпрський Пафос. Це не тільки популярний курорт, але і древнє місто з багатою культурною та історичною спадщиною, значна частина якого входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Особливий інтерес представляють Царські гробниці, замок Сорока Колон, катакомби Святої Соломонії, Пафоський мозаїки, древній театр Одеон, Портова фортеця, церква Хрісополітісса і колона Святого Павла, Археологічний і Візантійський музеї і, звичайно ж, храм Афродіти в Куклії. Досить популярні і знамениті Скелі Афродіти, де за давнім переказом і з'явилася на світ з піни морської богиня любові і краси.

Чудовим місцем для відпочинку, безперечно, є і гори Троодос з неймовірною красою пейзажів, відмінними можливостями для гірськолижного спорту та безліччю чарівних мальовничих сіл. Славиться це місце і своїми древніми церквами та монастирями, багато з яких визнані важливими історичними та архітектурними пам'ятками. Найбільший інтерес представляє монастир Киккос і зберігається в ньому чудотворна ікона Богородиці. Варто також відвідати церкву Архангела Михайла в Педулас, церква Преображення Господнього в Палехорі і церква Святого Миколи Чудотворця в селі Какопетрія.

Серед природних визначних пам'яток острова варто відзначити заповідник Акамас на однойменному півострові. Крім чудових природних ландшафтів, багатої флори і фауни це місце отримало широку популярність завдяки розташованої тут знаменитої купальні Афродіти, де за переказами богиня любові віддавалася утіх зі своїм коханим Адонісом.

У курортній Ларнаці на окрему увагу заслуговують церква Святого Лазаря, мечеть Хала Султан Текке, Археологічний музей, Турецький форт, мечеть Джамі Кебір і Акведук Камарес. В околицях Ларнаки цікаві монастир Ставровуні, церква Ангелоктістос в селі Кіті, древній Китіон, Верблюжа ферма в селищі Мазотос і чарівна село Перівола.

Чудово відпочити і разом з тим розширити свій кругозір ви зможете відвідавши і такі прекрасні курортні міста острова як Айя-Напа, Фамагуста, Протарас і Кіренія.кухня Кіпру

Кіпріоти дбайливо ставляться до своїх традицій, в тому числі і кулінарним. Кухня - це частина культури, це історія, це душа народу. Кіпрська кухня не терпить суєти. Вона апетитна, різноманітна і багата. Її аромати переслідують вас на кожному кроці. Вона задовольнить і гурманів, і любителів багато і смачно поїсти, і вегетаріанців. Кіпрські страви готуються зі свіжих продуктів з великою кількістю овочів, приправляють місцевими травами і оливковою олією, що робить їх не тільки смачними, а й корисними.

Кіпрська кухня увібрала в себе кулінарні традиції сусідніх держав - Лівану, Туреччини, Ізраїлю, на неї вплинули численні завойовники минулого, але, безумовно, найтісніші узи спорідненості її пов'язують з грецькою кухнею. Однак при всій своїй схожості з кухнею Греції, кіпрські страви мають індивідуальні риси. Є страви і продукти, властиві виключно Кіпру, наприклад сир халумі.

Іншою відмінною рисою є «мезе». У перекладі з грецької «мезес» - це просто закуска. Але на Кіпрі так називається асортимент з 20-30 різних страв, починаючи з закусок, салатів і овочів і закінчуючи м'ясними та рибними стравами. Так, прийшовши в таверну, і не знаючи, що вибрати, замовте мезе - і ви скуштуєте масу місцевих страв. У деяких ресторанах і тавернах подають тільки рибне або тільки м'ясне мезе. Правда, замовляти його варто тільки в тому випадку, якщо ви маєте в своєму розпорядженні часом. Тарілочки, хоча і маленькі, але їх дуже багато. Крім того, до мезе підійде місцеве вино на розлив і своя хороша компанія. Є треба «сига-сига», тобто не поспішаючи, щоб дістатися до останніх страв. (Кіпрська кухня не терпить суєти.)

У мезе часто входять наступні страви і закуски: Луканіка - приправлені коріандром копчені ковбаски, попередньо замариновані в червоному вині; Купепья - фаршировані м'ясом і рисом виноградне листя (долма); Лундза - копчена свиняча вирізка, яка також подається в сендвічах разом з м'яким сиром халумі, виготовленим з овечого або козячого молока і часто приправленим м'ятою; шефталья - свинячі котлети на грилі; Офелія - ​​маринована у вині і коріандр свинина; стіфадо - яловичина або кролик, тушковані в виноградному оцті з цибулею і приправами; і клефтіко, баранина, запечена в глинобитній печі з лавровим листом.

У рибних тавернах подають кальмарів, восьминогів в червоному вині або обсмажених у фритюрниці, барабульку і морського окуня.
З овочевих страв поширені варену картоплю з петрушкою в оливковій олії, маринована цвітна капуста і буряк, цукіні, колокасі (солодкий коренеплід, схожий на картоплю) і аспарагус.

Неодмінно присутні класичні страви грецької кухні: тарамосалата - рожева кремообразная приправа з рибної ікри, збитою з картоплею, петрушкою, лимонним соком і цибулею; талатурі - йогурт з дрібно нарізаними огірками, м'ятою і часником (нагадує грецький дзадзикі); Грецький салат (хорьятікі салату) з помідорів, огірків, латуку, перцю, сиру фета, зелених оливок і місцевих приправ; мусакас - традиційне грецьке блюдо, запіканка з фаршу і баклажанів, зверху залита соусом бешамель; і, звичайно, сувлаки - шашлички зі свинини, баранини або курки, приготовані на грилі.

Всі ці страви і багато інших можна замовити окремо. Вартість мезе дорівнює вартості хорошого обіду.

На десерт на Кіпрі часто подають свіжі фрукти. Серед солодких страв популярні лукумадес - кіпрські пончики в медовому сиропі; дакт - «дамські пальчики» з мигдальними або волоськими горіхами і корицею, а також шіаміші - розрізаний на частини пиріг з начинкою з манної крупи і апельсина. У кафе часто подають колокоті - пиріг з начинкою з гарбуза, кус-кус з родзинок, а також пастелакі - десерт з кунжутного зерен, арахісу і медового сиропу. Неодмінно треба спробувати галактобуреко - листковий пиріг з начинкою з крему і лукум - місцевий лукум.

Якщо ви поспішаєте, зайдіть в традиційні заклади швидкого харчування. Замовте сувлаки-пита - шашлички в піті з картоплею і овочами або гіроса (теж, що шаурма, але смачніше). Смачні і ситні тіропіта - пиріг з сиром (фетою, халумі або ін.), Спанакопіта - зі шпинатом, солодкі пироги. Швидке харчування, до того ж, дешево.

приховати текст

Кіпріоти дбайливо ставляться до своїх традицій, в тому числі і кулінарним. Кухня - це частина культури, це історія, це душа народу. Кіпрська кухня не терпить суєти. Вона апетитна, різноманітна і багата. Її аромати переслідують вас на кожному кроці. Вона задовольнить і гурманів, і любителів багато і смачно поїсти, і вегетаріанців. Кіпрські страви готуються зі свіжих продуктів з великою кількістю овочів, приправляють місцевими травами і оливковою олією, що робить їх не тільки смачними, а й корисними. ...

Показати весь текст

чайові

10% за обслуговування звичайно включаються в рахунок у більшості ресторанів. Чайові зазвичай дають і водіям таксі. У готелі прийнято залишати кілька монет покоївкам.

Віза

Для в'їзду потрібна віза. Як отримати візу в Кіпр

Години роботи установ

Банки відкриті в робочі дні з 8.30 до 12.30, деякі банки в туристичних районах відкриті і після обіду.

Магазини працюють з понеділка по суботу з 8 до 13 год і з 15 до 17.30 в зимовий час, з 16 до 19 год - в літній час. У середу і суботу магазини після обіду не працюють.

покупки

При покупці можна отримати Global Refund - повернення ПДВ (8,3% від суми покупки), для цього потрібно при покупці взяти квитанцію Global Refund і, запевнивши її на митниці аеропортів Ларнаки або Пафосу, опустити в яскравий жовтий ящик. Компенсація повинна бути вислана перекладом.

сувеніри

Найбільш часто туристи купують: серветки з лефкарійского мережива; пиво КПО; Soundzouko (Судзукі) - кіпрське ласощі, що виготовляється з виноградної патоки і мигдальних горіхів; Халлумі - різновид сиру, виготовленого лише на Кіпрі; кіпрське десертне вино Kommandaria; записи традиційної кіпрської музики; традиційні гончарні вироби - глечики, вази, свічники.

екстрені телефони

Єдиний номер для виклику поліції, пожежників чи швидкої допомоги - 199 або 112.Питання та відгуки про Кіпр


Задати питання добавть відгук

Кіпр

Корисні дані для туристів про Кіпр, містах і курортах країни. А так же інформація про населення, валюті Кіпру, кухні, особливості візових і митних обмежень Кіпру.

Географія Кіпру

Республіка Кіпр - держава, розташоване на однойменному острові в східній частині Середземного моря.

Берегова лінія острова на півночі порізана і скеляста, на півдні - рівнинна, з довгими піщаними пляжами. У центрі і на південному заході розташований великий старий вулканічний масив Троодос (найвища вершина - гора Олімпос, 1951 м.).


держава

Державний устрій

Незалежна суверенна республіка з президентською формою правління, законодавчий орган - однопалатний парламент (Палата представників). З 1974 р північна частина острова (3354 кв. Км.) Окупована турецькими військами з утворенням невизнаної світовим співтовариством Турецької республіки Північного Кіпру.

Мова

Державна мова: грецька, турецька

Повсюдно вживається англійська, рідше французький і німецький. У багатьох готелях є російськомовний персонал.

релігія

Православ'я - 77%, іслам - 18%.

Валюта

Міжнародна назва: EUR

Обмінювати валюту краще в банках і в аеропорту.

Історія Кіпру

Найдавніша історія острова сходить до VII тисячоліття до нашої ери. Від перших поселенців Кіпру на кам'яних брилах залишилися таємничі написи, які до сих пір не розшифровані.

На початку II тисячоліття до нашої ери на острові з'явилися греки. Вони заснували на Кіпрі багаті міста-царства по моделі давньогрецького міста Мікени, принісши з собою грецьку релігію і грецький спосіб життя. Грецька державна форма влаштування проіснувала на Кіпрі до епохи римлян.

Назва острова походить від латинського кореня «cuprum» - мідь. Незліченні природні багатства - поклади міді і заліза, запаси смарагдів, кипарисові і кедрові ліси, гаї оливкових дерев і плантації цукрової тростини, дивовижні фрукти і овочі завжди робили Кіпр ласим шматочком для іноземців. До нашої ери єгиптяни, фінікійці, ассірійці і перси по черзі встановлювали своє панування на Кіпрі, поетично називаючи його «країною сонця, що заходить». Олександр Македонський остаточно звільнив острів від загарбників, але після розпаду його імперії Кіпр став провінцією імперії птолемеевского Єгипту, а пізніше, з 58 року до нашої ери перейшов до римлян.

У 330 році нашої ери, після розпаду Римської імперії, острів став частиною Візантії. З тих пір Кіпр розділяє долю грецького православного світу.

У період хрестових походів Кіпр був завойований Річардом Левове Серце на шляху до Священної землі. Річард передав його лицарському ордену Тамплієрів, а ті, в свою чергу, - Луізіньянам з Франції, які заснували на острові королівство по західному феодальному зразком (1192-1489 роки). Остання королева цього королівства передала права володіння островом Венеціанській Республіці. У 1571 році острів був захоплений турками і перейшов у владу Османської імперії. Під владою турків Кіпр перебував більше трьох століть.

У 1878 році Туреччина надала Кіпр Великобританії в обмін на обіцяну їй допомогу в разі війни з Росією. До 1959 року Кіпр був англійською колонією. 16 серпня 1960, після визвольної боротьби греко-кіпріотів, Кіпр проголошений незалежною державою - Республікою. Першим президентом острівної республіки став архієпископ Макаріос.

У липні 1974 року грецька військова хунта підняла збройний заколот проти уряду Макаріоса. Моментом скористалася Туреччина. Під приводом захисту турків-кіпріотів вона окупувала 37% території Кіпру, які незаконно утримує до теперішнього часу.

З 1 квітня 2004 року, коли південний Кіпр (Грецький) вступив в ЄС, кордони між двома частинами острова були відкриті для вільного пересування туристів і місцевих жителів.

приховати текст

Найдавніша історія острова сходить до VII тисячоліття до нашої ери. Від перших поселенців Кіпру на кам'яних брилах залишилися таємничі написи, які до сих пір не розшифровані ....

Показати весь текст
Популярні пам'ятки

Всі пам'ятки Кіпру
 1. Аматус

 2. Монастир Айя-Напа

 3. Макронісос

 4. Церква Святого Лазаря

 5. Курион

 6. музей моря

 7. Аквапарк «Афродіта»

 8. акваріум Протараса


Туризм в Кіпрі

Де зупинитися

Кіпр в усі часи приваблював тисячі туристів з усього світу своїм кришталево чистим морів, жарким сонцем, історичними пам'ятниками і хорошим сервісом. Готелі Кіпру діляться на кілька категорій - це готелі, яким присвоєні зірки, готелі в національному стилі, готелі без зірок і гостьові будинки. Крім того на Кіпрі можна зупинитися в одній з туристичних сіл, зняти апартаменти або орендувати намет у кемпінгу. Дані типи житла також мають градацію - вони поділяються на клас А, В, С і люкс.

Готелі мають стандартну класифікацію від однієї до п'яти зірок. Оскільки на Кіпрі діє жорсткий стандарт для присвоєння зірок, ви можете бути впевнені, що вибравши один з них, ви отримаєте відповідний сервіс. Однак вартість проживання буде залежати не тільки від зірковості, а й від того, наскільки близько готель знаходиться до моря, чи є при готелі власний пляж і наскільки він обладнаний. При цьому варто врахувати, що, якщо готель знаходиться на узбережжі, добиратися до центру міста доведеться самостійно і досить далеко. Як правило, в готелях вам запропонують тільки сніданок, повний пансіон можна замовити за додаткову плату. Серед переваг можна відзначити те, що в більшості готелів можна знайти російськомовний персонал. Якщо говорити про розваги, то в готелях чотирьох і п'яти зірок передбачені анімаційні програми не тільки для дітей, а й дорослих. На пляжі можуть бути облаштовані водні гірки.

На Кіпрі безліч облаштованих офіційних кемпінгів. Тут ви знайдете туалет, душ, невеликі кафе і магазини. Можна також орендувати приватну квартиру, вілли на березі моря або будинку, які будуть перебувати в безпосередній близькості від моря. Вартість проживання тут відносно недорога, а сервіс - висококласний.


Відпочинок на Кіпрі за найкращою ціною

Пошук і порівняння цін по всіх провідних світових систем бронювання. Знайдіть для себе кращу ціну і заощаджуйте до 80% від вартості туристичних послуг!


Популярні готеліЕкскурсії та пам'ятки в Кіпрі

«Перлина» Середземномор'я - острів Кіпр - одне з найпопулярніших туристичних напрямків. Це справжній райський куточок з прекрасними природними ландшафтами, чудовими курортами, цікавою історією, коріння якої сягають в доісторичні часи, і великою кількістю пам'яток різних епох і цивілізацій. Офіційно велика частина острова Кіпр (98%) належать Республіці Кіпр, але в дійсності приблизно третина острова є територією частково визнаної світовим співтовариством держави Турецька Республіка Північного Кіпру.

Знайомство з Кіпром, мабуть, слід почати з його столиці Нікосії. Це один з найдавніших міст світу, а також єдине місто в світі одночасно є столицею двох держав. Масу задоволення ви отримаєте, прогулюючись по мощених вуличках старого міста з його численними затишними кав'ярнями та ресторанчиками, сувенірними крамницями, східними базарами і ремісничими майстернями. Окремої уваги, безперечно, заслуговує приголомшлива архітектура старовинного кварталу лаїків Гітоном. Серед великої кількості пам'яток Нікосії варто відзначити мечеті Селімійе (раніше Собор Святої Софії) і Омерійе, собор Святого Іоанна, Археологічний музей, Галерею сучасного мистецтва, церкви Фанеромені і Богородиці Хрісолініотісси, Палац архієпископа і розташований на його території Візантійський музей. Не менш цікаві й такі пам'ятки як Венеціанські стіни і Ворота Фамагусти, Міський історичний музей Левентіса, Музей ручок і листи, гранувальні музей, Музей танцюючих дервішів, лазні Бюйюк-Хамам і Караван-сарай Бюйюк-хани. Любителям же археології будуть цікаві розташовані в околицях столиці руїни древніх міст Тамасос, Солі та Ідаліон.

Величезною популярністю у туристів користується курортне місто Лімассол, розташований на березі затоки Акротірі. Тут вас чекають прекрасні пляжі, фешенебельні готелі, маса історичних і архітектурних пам'яток і різні культурні заходи. Неодмінно варто відвідати Замок Колосси, Лимассольский фортеця і розташований на її території Музей середньовіччя, Археологічний музей, Кафедральний собор Агіа-Напа, Міський парк і зоопарк, мечеть Кебір-Джамі, Міську художню галерею, Музей Народного мистецтва і винний завод КПО. Неподалік від Лімассола знаходяться і руїни древніх міст Аматуса і Куріона, а також Святилище Аполлона Хілатского.

Варто відвідати і знаменитий кіпрський Пафос. Це не тільки популярний курорт, але і древнє місто з багатою культурною та історичною спадщиною, значна частина якого входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Особливий інтерес представляють Царські гробниці, замок Сорока Колон, катакомби Святої Соломонії, Пафоський мозаїки, древній театр Одеон, Портова фортеця, церква Хрісополітісса і колона Святого Павла, Археологічний і Візантійський музеї і, звичайно ж, храм Афродіти в Куклії. Досить популярні і знамениті Скелі Афродіти, де за давнім переказом і з'явилася на світ з піни морської богиня любові і краси.

Чудовим місцем для відпочинку, безперечно, є і гори Троодос з неймовірною красою пейзажів, відмінними можливостями для гірськолижного спорту та безліччю чарівних мальовничих сіл. Славиться це місце і своїми древніми церквами та монастирями, багато з яких визнані важливими історичними та архітектурними пам'ятками. Найбільший інтерес представляє монастир Киккос і зберігається в ньому чудотворна ікона Богородиці. Варто також відвідати церкву Архангела Михайла в Педулас, церква Преображення Господнього в Палехорі і церква Святого Миколи Чудотворця в селі Какопетрія.

Серед природних визначних пам'яток острова варто відзначити заповідник Акамас на однойменному півострові. Крім чудових природних ландшафтів, багатої флори і фауни це місце отримало широку популярність завдяки розташованої тут знаменитої купальні Афродіти, де за переказами богиня любові віддавалася утіх зі своїм коханим Адонісом.

У курортній Ларнаці на окрему увагу заслуговують церква Святого Лазаря, мечеть Хала Султан Текке, Археологічний музей, Турецький форт, мечеть Джамі Кебір і Акведук Камарес. В околицях Ларнаки цікаві монастир Ставровуні, церква Ангелоктістос в селі Кіті, древній Китіон, Верблюжа ферма в селищі Мазотос і чарівна село Перівола.

Чудово відпочити і разом з тим розширити свій кругозір ви зможете відвідавши і такі прекрасні курортні міста острова як Айя-Напа, Фамагуста, Протарас і Кіренія.кухня Кіпру

Кіпріоти дбайливо ставляться до своїх традицій, в тому числі і кулінарним. Кухня - це частина культури, це історія, це душа народу. Кіпрська кухня не терпить суєти. Вона апетитна, різноманітна і багата. Її аромати переслідують вас на кожному кроці. Вона задовольнить і гурманів, і любителів багато і смачно поїсти, і вегетаріанців. Кіпрські страви готуються зі свіжих продуктів з великою кількістю овочів, приправляють місцевими травами і оливковою олією, що робить їх не тільки смачними, а й корисними.

Кіпрська кухня увібрала в себе кулінарні традиції сусідніх держав - Лівану, Туреччини, Ізраїлю, на неї вплинули численні завойовники минулого, але, безумовно, найтісніші узи спорідненості її пов'язують з грецькою кухнею. Однак при всій своїй схожості з кухнею Греції, кіпрські страви мають індивідуальні риси. Є страви і продукти, властиві виключно Кіпру, наприклад сир халумі.

Іншою відмінною рисою є «мезе». У перекладі з грецької «мезес» - це просто закуска. Але на Кіпрі так називається асортимент з 20-30 різних страв, починаючи з закусок, салатів і овочів і закінчуючи м'ясними та рибними стравами. Так, прийшовши в таверну, і не знаючи, що вибрати, замовте мезе - і ви скуштуєте масу місцевих страв. У деяких ресторанах і тавернах подають тільки рибне або тільки м'ясне мезе. Правда, замовляти його варто тільки в тому випадку, якщо ви маєте в своєму розпорядженні часом. Тарілочки, хоча і маленькі, але їх дуже багато. Крім того, до мезе підійде місцеве вино на розлив і своя хороша компанія. Є треба «сига-сига», тобто не поспішаючи, щоб дістатися до останніх страв. (Кіпрська кухня не терпить суєти.)

У мезе часто входять наступні страви і закуски: Луканіка - приправлені коріандром копчені ковбаски, попередньо замариновані в червоному вині; Купепья - фаршировані м'ясом і рисом виноградне листя (долма); Лундза - копчена свиняча вирізка, яка також подається в сендвічах разом з м'яким сиром халумі, виготовленим з овечого або козячого молока і часто приправленим м'ятою; шефталья - свинячі котлети на грилі; Офелія - ​​маринована у вині і коріандр свинина; стіфадо - яловичина або кролик, тушковані в виноградному оцті з цибулею і приправами; і клефтіко, баранина, запечена в глинобитній печі з лавровим листом.

У рибних тавернах подають кальмарів, восьминогів в червоному вині або обсмажених у фритюрниці, барабульку і морського окуня.
З овочевих страв поширені варену картоплю з петрушкою в оливковій олії, маринована цвітна капуста і буряк, цукіні, колокасі (солодкий коренеплід, схожий на картоплю) і аспарагус.

Неодмінно присутні класичні страви грецької кухні: тарамосалата - рожева кремообразная приправа з рибної ікри, збитою з картоплею, петрушкою, лимонним соком і цибулею; талатурі - йогурт з дрібно нарізаними огірками, м'ятою і часником (нагадує грецький дзадзикі); Грецький салат (хорьятікі салату) з помідорів, огірків, латуку, перцю, сиру фета, зелених оливок і місцевих приправ; мусакас - традиційне грецьке блюдо, запіканка з фаршу і баклажанів, зверху залита соусом бешамель; і, звичайно, сувлаки - шашлички зі свинини, баранини або курки, приготовані на грилі.

Всі ці страви і багато інших можна замовити окремо. Вартість мезе дорівнює вартості хорошого обіду.

На десерт на Кіпрі часто подають свіжі фрукти. Серед солодких страв популярні лукумадес - кіпрські пончики в медовому сиропі; дакт - «дамські пальчики» з мигдальними або волоськими горіхами і корицею, а також шіаміші - розрізаний на частини пиріг з начинкою з манної крупи і апельсина. У кафе часто подають колокоті - пиріг з начинкою з гарбуза, кус-кус з родзинок, а також пастелакі - десерт з кунжутного зерен, арахісу і медового сиропу. Неодмінно треба спробувати галактобуреко - листковий пиріг з начинкою з крему і лукум - місцевий лукум.

Якщо ви поспішаєте, зайдіть в традиційні заклади швидкого харчування. Замовте сувлаки-пита - шашлички в піті з картоплею і овочами або гіроса (теж, що шаурма, але смачніше). Смачні і ситні тіропіта - пиріг з сиром (фетою, халумі або ін.), Спанакопіта - зі шпинатом, солодкі пироги. Швидке харчування, до того ж, дешево.

приховати текст

Кіпріоти дбайливо ставляться до своїх традицій, в тому числі і кулінарним. Кухня - це частина культури, це історія, це душа народу. Кіпрська кухня не терпить суєти. Вона апетитна, різноманітна і багата. Її аромати переслідують вас на кожному кроці. Вона задовольнить і гурманів, і любителів багато і смачно поїсти, і вегетаріанців. Кіпрські страви готуються зі свіжих продуктів з великою кількістю овочів, приправляють місцевими травами і оливковою олією, що робить їх не тільки смачними, а й корисними. ...

Показати весь текст

чайові

10% за обслуговування звичайно включаються в рахунок у більшості ресторанів. Чайові зазвичай дають і водіям таксі. У готелі прийнято залишати кілька монет покоївкам.

Віза

Для в'їзду потрібна віза. Як отримати візу в Кіпр

Години роботи установ

Банки відкриті в робочі дні з 8.30 до 12.30, деякі банки в туристичних районах відкриті і після обіду.

Магазини працюють з понеділка по суботу з 8 до 13 год і з 15 до 17.30 в зимовий час, з 16 до 19 год - в літній час. У середу і суботу магазини після обіду не працюють.

покупки

При покупці можна отримати Global Refund - повернення ПДВ (8,3% від суми покупки), для цього потрібно при покупці взяти квитанцію Global Refund і, запевнивши її на митниці аеропортів Ларнаки або Пафосу, опустити в яскравий жовтий ящик. Компенсація повинна бути вислана перекладом.

сувеніри

Найбільш часто туристи купують: серветки з лефкарійского мережива; пиво КПО; Soundzouko (Судзукі) - кіпрське ласощі, що виготовляється з виноградної патоки і мигдальних горіхів; Халлумі - різновид сиру, виготовленого лише на Кіпрі; кіпрське десертне вино Kommandaria; записи традиційної кіпрської музики; традиційні гончарні вироби - глечики, вази, свічники.

екстрені телефони

Єдиний номер для виклику поліції, пожежників чи швидкої допомоги - 199 або 112.Питання та відгуки про Кіпр


Задати питання добавть відгук

Кіпр

Корисні дані для туристів про Кіпр, містах і курортах країни. А так же інформація про населення, валюті Кіпру, кухні, особливості візових і митних обмежень Кіпру.

Географія Кіпру

Республіка Кіпр - держава, розташоване на однойменному острові в східній частині Середземного моря.

Берегова лінія острова на півночі порізана і скеляста, на півдні - рівнинна, з довгими піщаними пляжами. У центрі і на південному заході розташований великий старий вулканічний масив Троодос (найвища вершина - гора Олімпос, 1951 м.).


держава

Державний устрій

Незалежна суверенна республіка з президентською формою правління, законодавчий орган - однопалатний парламент (Палата представників). З 1974 р північна частина острова (3354 кв. Км.) Окупована турецькими військами з утворенням невизнаної світовим співтовариством Турецької республіки Північного Кіпру.

Мова

Державна мова: грецька, турецька

Повсюдно вживається англійська, рідше французький і німецький. У багатьох готелях є російськомовний персонал.

релігія

Православ'я - 77%, іслам - 18%.

Валюта

Міжнародна назва: EUR

Обмінювати валюту краще в банках і в аеропорту.

Історія Кіпру

Найдавніша історія острова сходить до VII тисячоліття до нашої ери. Від перших поселенців Кіпру на кам'яних брилах залишилися таємничі написи, які до сих пір не розшифровані.

На початку II тисячоліття до нашої ери на острові з'явилися греки. Вони заснували на Кіпрі багаті міста-царства по моделі давньогрецького міста Мікени, принісши з собою грецьку релігію і грецький спосіб життя. Грецька державна форма влаштування проіснувала на Кіпрі до епохи римлян.

Назва острова походить від латинського кореня «cuprum» - мідь. Незліченні природні багатства - поклади міді і заліза, запаси смарагдів, кипарисові і кедрові ліси, гаї оливкових дерев і плантації цукрової тростини, дивовижні фрукти і овочі завжди робили Кіпр ласим шматочком для іноземців. До нашої ери єгиптяни, фінікійці, ассірійці і перси по черзі встановлювали своє панування на Кіпрі, поетично називаючи його «країною сонця, що заходить». Олександр Македонський остаточно звільнив острів від загарбників, але після розпаду його імперії Кіпр став провінцією імперії птолемеевского Єгипту, а пізніше, з 58 року до нашої ери перейшов до римлян.

У 330 році нашої ери, після розпаду Римської імперії, острів став частиною Візантії. З тих пір Кіпр розділяє долю грецького православного світу.

У період хрестових походів Кіпр був завойований Річардом Левове Серце на шляху до Священної землі. Річард передав його лицарському ордену Тамплієрів, а ті, в свою чергу, - Луізіньянам з Франції, які заснували на острові королівство по західному феодальному зразком (1192-1489 роки). Остання королева цього королівства передала права володіння островом Венеціанській Республіці. У 1571 році острів був захоплений турками і перейшов у владу Османської імперії. Під владою турків Кіпр перебував більше трьох століть.

У 1878 році Туреччина надала Кіпр Великобританії в обмін на обіцяну їй допомогу в разі війни з Росією. До 1959 року Кіпр був англійською колонією. 16 серпня 1960, після визвольної боротьби греко-кіпріотів, Кіпр проголошений незалежною державою - Республікою. Першим президентом острівної республіки став архієпископ Макаріос.

У липні 1974 року грецька військова хунта підняла збройний заколот проти уряду Макаріоса. Моментом скористалася Туреччина. Під приводом захисту турків-кіпріотів вона окупувала 37% території Кіпру, які незаконно утримує до теперішнього часу.

З 1 квітня 2004 року, коли південний Кіпр (Грецький) вступив в ЄС, кордони між двома частинами острова були відкриті для вільного пересування туристів і місцевих жителів.

приховати текст

Найдавніша історія острова сходить до VII тисячоліття до нашої ери. Від перших поселенців Кіпру на кам'яних брилах залишилися таємничі написи, які до сих пір не розшифровані ....

Показати весь текст
Популярні пам'ятки

Всі пам'ятки Кіпру
 1. Аматус

 2. Монастир Айя-Напа

 3. Макронісос

 4. Церква Святого Лазаря

 5. Курион

 6. музей моря

 7. Аквапарк «Афродіта»

 8. акваріум Протараса


Туризм в Кіпрі

Де зупинитися

Кіпр в усі часи приваблював тисячі туристів з усього світу своїм кришталево чистим морів, жарким сонцем, історичними пам'ятниками і хорошим сервісом. Готелі Кіпру діляться на кілька категорій - це готелі, яким присвоєні зірки, готелі в національному стилі, готелі без зірок і гостьові будинки. Крім того на Кіпрі можна зупинитися в одній з туристичних сіл, зняти апартаменти або орендувати намет у кемпінгу. Дані типи житла також мають градацію - вони поділяються на клас А, В, С і люкс.

Готелі мають стандартну класифікацію від однієї до п'яти зірок. Оскільки на Кіпрі діє жорсткий стандарт для присвоєння зірок, ви можете бути впевнені, що вибравши один з них, ви отримаєте відповідний сервіс. Однак вартість проживання буде залежати не тільки від зірковості, а й від того, наскільки близько готель знаходиться до моря, чи є при готелі власний пляж і наскільки він обладнаний. При цьому варто врахувати, що, якщо готель знаходиться на узбережжі, добиратися до центру міста доведеться самостійно і досить далеко. Як правило, в готелях вам запропонують тільки сніданок, повний пансіон можна замовити за додаткову плату. Серед переваг можна відзначити те, що в більшості готелів можна знайти російськомовний персонал. Якщо говорити про розваги, то в готелях чотирьох і п'яти зірок передбачені анімаційні програми не тільки для дітей, а й дорослих. На пляжі можуть бути облаштовані водні гірки.

На Кіпрі безліч облаштованих офіційних кемпінгів. Тут ви знайдете туалет, душ, невеликі кафе і магазини. Можна також орендувати приватну квартиру, вілли на березі моря або будинку, які будуть перебувати в безпосередній близькості від моря. Вартість проживання тут відносно недорога, а сервіс - висококласний.


Відпочинок на Кіпрі за найкращою ціною

Пошук і порівняння цін по всіх провідних світових систем бронювання. Знайдіть для себе кращу ціну і заощаджуйте до 80% від вартості туристичних послуг!


Популярні готеліЕкскурсії та пам'ятки в Кіпрі

«Перлина» Середземномор'я - острів Кіпр - одне з найпопулярніших туристичних напрямків. Це справжній райський куточок з прекрасними природними ландшафтами, чудовими курортами, цікавою історією, коріння якої сягають в доісторичні часи, і великою кількістю пам'яток різних епох і цивілізацій. Офіційно велика частина острова Кіпр (98%) належать Республіці Кіпр, але в дійсності приблизно третина острова є територією частково визнаної світовим співтовариством держави Турецька Республіка Північного Кіпру.

Знайомство з Кіпром, мабуть, слід почати з його столиці Нікосії. Це один з найдавніших міст світу, а також єдине місто в світі одночасно є столицею двох держав. Масу задоволення ви отримаєте, прогулюючись по мощених вуличках старого міста з його численними затишними кав'ярнями та ресторанчиками, сувенірними крамницями, східними базарами і ремісничими майстернями. Окремої уваги, безперечно, заслуговує приголомшлива архітектура старовинного кварталу лаїків Гітоном. Серед великої кількості пам'яток Нікосії варто відзначити мечеті Селімійе (раніше Собор Святої Софії) і Омерійе, собор Святого Іоанна, Археологічний музей, Галерею сучасного мистецтва, церкви Фанеромені і Богородиці Хрісолініотісси, Палац архієпископа і розташований на його території Візантійський музей. Не менш цікаві й такі пам'ятки як Венеціанські стіни і Ворота Фамагусти, Міський історичний музей Левентіса, Музей ручок і листи, гранувальні музей, Музей танцюючих дервішів, лазні Бюйюк-Хамам і Караван-сарай Бюйюк-хани. Любителям же археології будуть цікаві розташовані в околицях столиці руїни древніх міст Тамасос, Солі та Ідаліон.

Величезною популярністю у туристів користується курортне місто Лімассол, розташований на березі затоки Акротірі. Тут вас чекають прекрасні пляжі, фешенебельні готелі, маса історичних і архітектурних пам'яток і різні культурні заходи. Неодмінно варто відвідати Замок Колосси, Лимассольский фортеця і розташований на її території Музей середньовіччя, Археологічний музей, Кафедральний собор Агіа-Напа, Міський парк і зоопарк, мечеть Кебір-Джамі, Міську художню галерею, Музей Народного мистецтва і винний завод КПО. Неподалік від Лімассола знаходяться і руїни древніх міст Аматуса і Куріона, а також Святилище Аполлона Хілатского.

Варто відвідати і знаменитий кіпрський Пафос. Це не тільки популярний курорт, але і древнє місто з багатою культурною та історичною спадщиною, значна частина якого входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Особливий інтерес представляють Царські гробниці, замок Сорока Колон, катакомби Святої Соломонії, Пафоський мозаїки, древній театр Одеон, Портова фортеця, церква Хрісополітісса і колона Святого Павла, Археологічний і Візантійський музеї і, звичайно ж, храм Афродіти в Куклії. Досить популярні і знамениті Скелі Афродіти, де за давнім переказом і з'явилася на світ з піни морської богиня любові і краси.

Чудовим місцем для відпочинку, безперечно, є і гори Троодос з неймовірною красою пейзажів, відмінними можливостями для гірськолижного спорту та безліччю чарівних мальовничих сіл. Славиться це місце і своїми древніми церквами та монастирями, багато з яких визнані важливими історичними та архітектурними пам'ятками. Найбільший інтерес представляє монастир Киккос і зберігається в ньому чудотворна ікона Богородиці. Варто також відвідати церкву Архангела Михайла в Педулас, церква Преображення Господнього в Палехорі і церква Святого Миколи Чудотворця в селі Какопетрія.

Серед природних визначних пам'яток острова варто відзначити заповідник Акамас на однойменному півострові. Крім чудових природних ландшафтів, багатої флори і фауни це місце отримало широку популярність завдяки розташованої тут знаменитої купальні Афродіти, де за переказами богиня любові віддавалася утіх зі своїм коханим Адонісом.

У курортній Ларнаці на окрему увагу заслуговують церква Святого Лазаря, мечеть Хала Султан Текке, Археологічний музей, Турецький форт, мечеть Джамі Кебір і Акведук Камарес. В околицях Ларнаки цікаві монастир Ставровуні, церква Ангелоктістос в селі Кіті, древній Китіон, Верблюжа ферма в селищі Мазотос і чарівна село Перівола.

Чудово відпочити і разом з тим розширити свій кругозір ви зможете відвідавши і такі прекрасні курортні міста острова як Айя-Напа, Фамагуста, Протарас і Кіренія.кухня Кіпру

Кіпріоти дбайливо ставляться до своїх традицій, в тому числі і кулінарним. Кухня - це частина культури, це історія, це душа народу. Кіпрська кухня не терпить суєти. Вона апетитна, різноманітна і багата. Її аромати переслідують вас на кожному кроці. Вона задовольнить і гурманів, і любителів багато і смачно поїсти, і вегетаріанців. Кіпрські страви готуються зі свіжих продуктів з великою кількістю овочів, приправляють місцевими травами і оливковою олією, що робить їх не тільки смачними, а й корисними.

Кіпрська кухня увібрала в себе кулінарні традиції сусідніх держав - Лівану, Туреччини, Ізраїлю, на неї вплинули численні завойовники минулого, але, безумовно, найтісніші узи спорідненості її пов'язують з грецькою кухнею. Однак при всій своїй схожості з кухнею Греції, кіпрські страви мають індивідуальні риси. Є страви і продукти, властиві виключно Кіпру, наприклад сир халумі.

Іншою відмінною рисою є «мезе». У перекладі з грецької «мезес» - це просто закуска. Але на Кіпрі так називається асортимент з 20-30 різних страв, починаючи з закусок, салатів і овочів і закінчуючи м'ясними та рибними стравами. Так, прийшовши в таверну, і не знаючи, що вибрати, замовте мезе - і ви скуштуєте масу місцевих страв. У деяких ресторанах і тавернах подають тільки рибне або тільки м'ясне мезе. Правда, замовляти його варто тільки в тому випадку, якщо ви маєте в своєму розпорядженні часом. Тарілочки, хоча і маленькі, але їх дуже багато. Крім того, до мезе підійде місцеве вино на розлив і своя хороша компанія. Є треба «сига-сига», тобто не поспішаючи, щоб дістатися до останніх страв. (Кіпрська кухня не терпить суєти.)

У мезе часто входять наступні страви і закуски: Луканіка - приправлені коріандром копчені ковбаски, попередньо замариновані в червоному вині; Купепья - фаршировані м'ясом і рисом виноградне листя (долма); Лундза - копчена свиняча вирізка, яка також подається в сендвічах разом з м'яким сиром халумі, виготовленим з овечого або козячого молока і часто приправленим м'ятою; шефталья - свинячі котлети на грилі; Офелія - ​​маринована у вині і коріандр свинина; стіфадо - яловичина або кролик, тушковані в виноградному оцті з цибулею і приправами; і клефтіко, баранина, запечена в глинобитній печі з лавровим листом.

У рибних тавернах подають кальмарів, восьминогів в червоному вині або обсмажених у фритюрниці, барабульку і морського окуня.
З овочевих страв поширені варену картоплю з петрушкою в оливковій олії, маринована цвітна капуста і буряк, цукіні, колокасі (солодкий коренеплід, схожий на картоплю) і аспарагус.

Неодмінно присутні класичні страви грецької кухні: тарамосалата - рожева кремообразная приправа з рибної ікри, збитою з картоплею, петрушкою, лимонним соком і цибулею; талатурі - йогурт з дрібно нарізаними огірками, м'ятою і часником (нагадує грецький дзадзикі); Грецький салат (хорьятікі салату) з помідорів, огірків, латуку, перцю, сиру фета, зелених оливок і місцевих приправ; мусакас - традиційне грецьке блюдо, запіканка з фаршу і баклажанів, зверху залита соусом бешамель; і, звичайно, сувлаки - шашлички зі свинини, баранини або курки, приготовані на грилі.

Всі ці страви і багато інших можна замовити окремо. Вартість мезе дорівнює вартості хорошого обіду.

На десерт на Кіпрі часто подають свіжі фрукти. Серед солодких страв популярні лукумадес - кіпрські пончики в медовому сиропі; дакт - «дамські пальчики» з мигдальними або волоськими горіхами і корицею, а також шіаміші - розрізаний на частини пиріг з начинкою з манної крупи і апельсина. У кафе часто подають колокоті - пиріг з начинкою з гарбуза, кус-кус з родзинок, а також пастелакі - десерт з кунжутного зерен, арахісу і медового сиропу. Неодмінно треба спробувати галактобуреко - листковий пиріг з начинкою з крему і лукум - місцевий лукум.

Якщо ви поспішаєте, зайдіть в традиційні заклади швидкого харчування. Замовте сувлаки-пита - шашлички в піті з картоплею і овочами або гіроса (теж, що шаурма, але смачніше). Смачні і ситні тіропіта - пиріг з сиром (фетою, халумі або ін.), Спанакопіта - зі шпинатом, солодкі пироги. Швидке харчування, до того ж, дешево.

приховати текст

Кіпріоти дбайливо ставляться до своїх традицій, в тому числі і кулінарним. Кухня - це частина культури, це історія, це душа народу. Кіпрська кухня не терпить суєти. Вона апетитна, різноманітна і багата. Її аромати переслідують вас на кожному кроці. Вона задовольнить і гурманів, і любителів багато і смачно поїсти, і вегетаріанців. Кіпрські страви готуються зі свіжих продуктів з великою кількістю овочів, приправляють місцевими травами і оливковою олією, що робить їх не тільки смачними, а й корисними. ...

Показати весь текст

чайові

10% за обслуговування звичайно включаються в рахунок у більшості ресторанів. Чайові зазвичай дають і водіям таксі. У готелі прийнято залишати кілька монет покоївкам.

Віза

Для в'їзду потрібна віза. Як отримати візу в Кіпр

Години роботи установ

Банки відкриті в робочі дні з 8.30 до 12.30, деякі банки в туристичних районах відкриті і після обіду.

Магазини працюють з понеділка по суботу з 8 до 13 год і з 15 до 17.30 в зимовий час, з 16 до 19 год - в літній час. У середу і суботу магазини після обіду не працюють.

покупки

При покупці можна отримати Global Refund - повернення ПДВ (8,3% від суми покупки), для цього потрібно при покупці взяти квитанцію Global Refund і, запевнивши її на митниці аеропортів Ларнаки або Пафосу, опустити в яскравий жовтий ящик. Компенсація повинна бути вислана перекладом.

сувеніри

Найбільш часто туристи купують: серветки з лефкарійского мережива; пиво КПО; Soundzouko (Судзукі) - кіпрське ласощі, що виготовляється з виноградної патоки і мигдальних горіхів; Халлумі - різновид сиру, виготовленого лише на Кіпрі; кіпрське десертне вино Kommandaria; записи традиційної кіпрської музики; традиційні гончарні вироби - глечики, вази, свічники.

екстрені телефони

Єдиний номер для виклику поліції, пожежників чи швидкої допомоги - 199 або 112.Питання та відгуки про Кіпр


Задати питання добавть відгук
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.