Навигация
Реклама
Реклама

кисловодськ | Кавказькі Мінеральні Води

Найпівденніший і найбільший курорт Кавказьких Мінеральних Вод, який розташовується в Північних передгір'ях Великого Кавказу на висоті 800 м над рівнем моря, в долині річок Вільхівка і Березівка.

Місто знаходиться в «кільці» гір, які його захищають від північних і північно-східних вітрів, а також перешкоджають проникненню вітрів. Кисловодськ потопає в зелені скверів, квітників,

парку площею 1350 га, і оточений субальпійськими луками. Кисловодськ відрізняється винятковою чистотою атмосфери, великою кількістю сонячних днів цілий рік.

У Кисловодську є два озера - старе, в широкій долині річки Аліконовка, і нове - в долині річки Подкумок (у Дарьянскіх воріт). На старому озері обладнані човнова станція, пляж з інвентарем для кліматолікування, питні фонтанчики, зона для відпочинку, кафе, ресторан.

Населення міста - 125,450 чоловік. У Кисловодську 39 санаторіїв і 8 готелів.

У Кисловодську 39 санаторіїв і 8 готелів

Лікувальними факторами Кисловодська є: доломітний і Сульфатний нарзани, які характеризуються сульфатно-гідрокарбонатних магнієво-кальцієвих іонно-сольовим складом з різною концентрацією іонів хлору, натрію, сульфатів магнію, вуглекислого газу. Застосовуються для питного лікування і у вигляді мінеральних ванн. Поряд з ваннами і питним лікуванням використовується сульфідна грязь мула Тамбуканского озера. Завдяки унікальним кліматичним особливостям, перш за все найчистішому повітрю, просякнутих запахом хвої, лікувальним фактором можна вважати клімат.

Найважливішим методом лікування є - терренкур в одному з найбільших парків Європи. У кисловодских парках застосовуються 6 маршрутів терренкура протяжністю від 1700 до 6000 м з 3 контрольно-наглядовими пунктами. Маршрути терренкура розбиті на станції, розташовані через 100 м один від одного. На кожній станції вказані її номер, протяжність маршруту від початкового пункту, кут підйому, висота над рівнем моря. Залежно від складності маршруту, його протяжності, темпу і ритму ходьби, чергування руху і відпочинку теренкури поділяють на 3 категорії. Маршрути терренкура беруть початок в нижній частині парку, де переважає листя. Це дуже мальовничі і доглянуті місця. Тут гуляють в основному ті, кому лікар не рекомендував спортивні маршрути, а так само ті, у кого в цей день є Нарзан ванна. Маршрут зі збільшеним низхідним компонентом рекомендується хворим, для яких призначено прогулянки з малою інтенсивністю фізичного навантаження і великою тривалістю. Прогулянки відбуваються до 34-ї станції маршруту № 2, звідки в вагончику по канатній дорозі бажаючі піднімаються до Синіх каменів. Повертатися прямує за маршрутом № 3. На Кисловодськом теренкури розташовані 3 контрольних лікарських пункту: в Нарзан галереї, Храмі повітря і Червоному сонечку. У них здійснюється контроль над виконанням призначення лікаря і переносимість прогулянки.

Кисловодськ заснований в 1803 році. Чисельність населення близько 140 тисяч чоловік.

Місто розташоване в мальовничій долині, оточеній майже з усіх боків горами, які створюють унікальний мікроклімат.

Часто, коли навколо Кисловодська морок і ллє дощ (або йде сніг), над містом синє небо і світить сонце.
Кисловодськ потопає в зелені скверів і квітників. Окрасою Кисловодська є величезний курортний парк, розташований по обидва боки річки Ольховки на площі 1100 га. У парку багато білок, довірливо беруть їжу з рук людей, зустрічаються зайці і лисиці. У Верхньому парку гніздяться яструби і орли.

Від Кисловодська до Ельбрусу, найвищої гори Кавказу і Європи, по прямій менше 70 км, і з гір Верхнього парку його чудово видно. Можна годинами дивитися на Ельбрус, настільки він гарний. У потужний бінокль видно найдрібніші деталі його північного схилу, виблискують на сонці льодовики, чорні вулканічні скелі. Можна розглядати, як сильний вітер зриває і закручує в вихори сніг з крижаних вершин згаслого
вулкана.

Крім хорошого мікроклімату і чудового парку, в Кисловодську дуже смачна мінеральна вода - Нарзан, біля джерела якого місто спочатку і виник.

Курорт нового часу ...

У Кисловодську історію продають разом з нарзаном і грязьовими ваннами.

Наша людина обожнює лікуватися. Тому що головна надія і опора в житті - власний організм. На його оздоровлення кинуті всі резерви. Покатавшись по закордонних курортів, частина росіян цього літа повернулася на здравниці Кавказу - в Кисловодськ, П'ятигорськ, Єсентуки.

Покатавшись по закордонних курортів, частина росіян цього літа повернулася на здравниці Кавказу - в Кисловодськ, П'ятигорськ, Єсентуки

Сьогоднішній Кисловодськ відображає Росію, і, судячи з нього, це цілком пристойна країна. Це країна небагатих, але хитрих і впертих людей, які звикли жити в сусідстві війни і навчилися робити гроші з усього. Від радянської влади в цих людях залишилися завзятість і солідарність, нові часи привнесли деяку дозу цинізму і підприємливості, але, в загальному, середній клас народився і діє. Це, звичайно, не клерки, а бюджетники і ті, хто трохи багатший. Так що з обслуговуючим персоналом санаторіїв у них приблизно рівні зарплати і, відповідно, рівні відносини. Раніше все було інакше: в Кисловодську лікувалися в основному цекісти, які дивилися на лікарів і сестер як на обслугу. Тепер тут курорт для більшості.

Своєрідність Кисловодська завжди було в тому, що місцевість тут як би прикордонна: і Росія, і Кавказ. Відповідно і призначення у міста було двояке - курорт-фортеця. Звідси бурхливість тутешніх романів, постійно підігріваються почуттям небезпеки, як термальне джерело підігрівається жаром дрімає поки магми. Найточніший опис Кисловодська, яким він був в позаминулому столітті, залишив Лермонтов в кращої російської повісті "Княжна Мері". Тут є ключові слова - "крижаної окріп нарзану" (пам'ятаєте, коли Печорін приймає ванну перед дуеллю?). Так ось, крижаний окріп - вичерпне визначення Кисловодська. З одного боку, води, моди, вищий світ, з іншого - щохвилинний ризик черкеського або чеченського нападу, перестрілки, козаки, охороняють місто ... І хоча Кисловодськ залишився під час нинішніх кавказьких воєн зоною відносного перемир'я (терактів в його околицях майже не було), Кавказ залишається Кавказом. Облаштовувати тутешні дикі місця почали при Олександрі благословенням в черговому нападі російської національної гордості: ми Європа і краще Європи! У Париж увійшли! А яка література! І реформи! Так чи будуть і у нас свої мінеральні і термальні джерела не гірше будь-якої Іскіі. Відвідування Кисловодська зробилося модою.

У 90-х сюди їздили тільки ті, хто не може обходитися без вод, справді цілющих. І лише тепер, коли війна стихла, а інших оздоровниць майже не залишилося, люди поїхали сюди знову. Правда, моря тут немає. Зате є підземне море. Джерел безліч, вичерпуватися вони не збираються, і Нарзан ванна цілком замінює купання в морі Чорному або Середземному.

новий пантеон

Що до перетворення Кисловодська в модний і майже шикарний курорт, де відпочиваючі змушені кожну секунду витрачати нехай невеликі, але гроші, - це місцевим лікарям і начальникам досконало вдалося. І пішли тут по шляху самому традиційному: обрости кожен камінь міфологією. До кожного історичного місця возять екскурсії, що дозволяє громадянам культурно проводити час, а місцевим жителям дає заробіток.

Значить, насамперед видається книга "Легенди Кисловодська". Книга цікава, з еротичними ілюстраціями і відмінно написана. Викладається історія походження нарзану: виявляється, в перекладі з стародавнього гірського мови це "вода життя". Були три брати і сестра, все четверо сміливі і войовничі. Сестру викрали, брати помчали її виручати, трапилася жахлива битва, чому ламалися навколо гори і утворилася знаменита гора Кільце з діркою посередині. Відбили сестру, але переслідувачі наганяють - як бути? Тоді один з братиків в розпачі вдарив мечем по каменю - і тут же з-під скелі забив життєдайне джерело. Брати напилися, в них влилася сила життя - і вони відбили супостата. У наступній легендою люди напилися з аналогічного джерела і перетворилися в камені, не пустивши чергового супостата свого мирне поселення. До речі, в цій легенді є зерно істини: у більшості місцевих жителів відкладення солей і всякий остеохондроз, оскільки все кисловодські води, включаючи водопровідну, досить мінеральних д. Ну а ці, мабуть, пили без лікарських вказівок, ковтали нарзан склянками - і закам'яніли, зате вже й ворог не пройшов.
Є окремий цикл легенд про амазонок. Були, значить, амазонки, які пішли від чоловіків з якихось своїх причин (грубість, ймовірно, їм набридла), влаштували вони матріархат, але одна амазонка закохалася в дивовижно прекрасного юнака і стала з ним таємно зустрічатися. Місце, де у них влаштовувалися побачення, називається "гарячі камені", тому що камені, стало бути, нагрілися від їх незгасимої пристрасті. Там б'є термальне джерело, бажаючі можуть зануритися. Потім амазонки, само собою, накрили закоханих і хотіли було знищити прекрасного юнака, але він виявився такий прекрасний, що вони передумали і всього лише вигнали пару з гірського раю (ось і стежка, по якій вони спустилися, а тут стояв курінь, який вони побудували ).

Призначення у Кисловодська було двояке - курорт-фортеця. звідси бурхливість тутешніх романів Всі ці легенди, звичайно, в основі своїй язичницькі, і взагалі, мало в Росії похитнеться панівна влада або церква, рідне язичництво вилазить з-під так і не вкоріненого християнства і владно пред'являє свої права. Пантеон російських язичницьких богів поповнився Пушкіним, Лермонтовим і Толстим. Ось тут прогулювався Пушкін. Ця стежка називається пушкінської, джерело - пушкінським, ось і пам'ятник поетові серед троянд - дуже схожий на московський. Поет бреде в задумі, явно щойно випивши мінеральної води, і багато. Природно, його, як і всіх кисловодских активних відпочивальників, найбільше турбує питання: де відлити? Всі води в Кисловодську безкоштовні, заходь в будь-який павільйон і пий скільки завгодно. Зате всі туалети платні. Близько нарзан галереї - по п'ять рублів, а за півкілометра, коли головна вимога організму стає настійною, вже по десять. Я не дійшов до кінця терренкура - там, напевно, по 20. І ось іде Пушкін і думає: куди, куди?

З ім'ям Лермонтова пов'язано ще більше легенд: мало того, що в П'ятигорську цілий Лермонтовський будиночок, але останнім часом тут виявився ще й будиночок княжни Мері. Він згаданий в новітньому путівнику. Чому саме він? Так він один вцілів від старого П'ятигорська. Стало бути, тут і жила княжна. Взагалі до Мері відносяться як до абсолютно реальному особі (і більшість кисловодских відпочиваючих в кінці 1830-х років - коли Лермонтов тут побував і все придумав - теж були впевнені, що мова йде про них: це я, я та бліда дівчина, яка знає алгебру !). А ось сюди Лермонтов любив їздити на заході (демонструється альтанка, побудована ще братами Бернардацці). А тут - місце дуелі, найпопулярніший екскурсійний маршрут, і продаються тут речі, які не можна не купити, - швидко і добре виданий альбом Лермонтовський кавказьких акварелей, біографічні матеріали і мініатюрне видання вірші "Суперечка".

З Толстого теж вичавили все, що могли: по-перше, неподалік він писав "Козаків". Ну, тобто переживав описане. І лікувався тут, вважав за краще сульфатную воду, тому що страждав хронічним колітом. Всякий, хто п'є сульфатную воду, починає відчувати себе трохи Толстим. Показують кілька місць, де він зустрічався з козачками, і обіцяють навіть познайомити з нащадками тих козачок.

змучені нарзаном

Кисловодськ стрімко переорієнтувався на ті товари і ціни, які найбільш затребувані саме сьогоднішнім відпочиваючим контингентом: нафтовиками (НЕ власниками свердловин, а співробітниками нафтовидобувних компаній з Сургута або Тюмені), пільговиками, лікарями. Людям пропонується місцева екзотика - кинджали, папахи і бурки. Рогу (роги?) В різноманітної срібною обробці - це вже як водиться.
Їжа - особливе Кисловодську досягнення, бо вона тут на кожному кроці. Місто настільки заставлений кафе, кіосками, відкритими верандами, павільйонами і просто мангалами, що всякий відпочиваючий не може не купити шашлик тричі на день (ціни більш ніж божеські). Відкриті та закриті хачапурі вдаються місцевим виробникам на ура. Пляшка вина коштує від 30 до 40 рублів - дешевше хорошого пива.

Створення власних пам'яток - головний шлях розвитку російських міст на найближчий час

Головне ж - що пострадянська людина обожнює лікуватися. Йому змінило все - від Батьківщини до закордону, і тому головна його надія в житті - власний організм. На оздоровлення цього організму він кидає всі резерви. Ось чому в Кисловодську, П'ятигорську і Єсентуках цього літа стільки народу. У пенсіонерів одна розвага - різноманітне лікування, і тут вже місцеві жителі роблять все можливе, щоб клієнт насолодився по повній програмі. Іншому скажеш - здоровий, довірливо розповідав мені лікар однієї Ессентукскій здравниці. Так він ображається! Близько нарзанних ванн - натовп, в нарзанних галереях - стовпотворіння, і є фанатики, щодня відмахується все 12 кілометрів теренкури. Ця увага до власного здоров'я, до найменших відправлень організму - взагалі дивна риса нового людини: у нього не залишилося більше нічого безумовного, будь-яка інша реальність ілюзорна. І тому в Кисловодську так багато наметів з сульфатної і доломитной водою, так багато саун і масажних кабінетів, така кількість лікувальних чаїв і чарівних трав'яних зборів плюс неодмінні виноградні соки та інші напої - це теж для здоров'я добре, запевняють продавці.

І тому в Кисловодську так багато наметів з сульфатної і доломитной водою, так багато саун і масажних кабінетів, така кількість лікувальних чаїв і чарівних трав'яних зборів плюс неодмінні виноградні соки та інші напої - це теж для здоров'я добре, запевняють продавці

Колись Лермонтов задумував тут "Героя нашого часу". У нього вийшов сумний роман про неприкаяних людину, яка розумніший за всіх, але не знаходить своїм здібностям ніякого застосування. Кисловодськ - курорт нашого часу, і герой цього часу має зовсім інший вигляд. Він знайшов застосування всім своїм здібностям до єдиної. Поет пише місцеві легенди, художник малює портрети відпочиваючих, історик придумує або розкопує велике минуле, лікар прописує воду від усього, кравець шиє сувенірні бурки, відпочивальник заповнює своє дозвілля прогулянками і поїздками по місцях колишньої слави. Всі щасливі і ситі - в тих межах, в яких це сьогодні можливо. І життя б'є таким же невтомним ключем, як нарзан з скам'янілого горця. Бо російська життя - як вода: всюди протече і нікуди не дінеться.

Див. Єсентуки , Желєзноводськ , П'ятигорськ

Пам'ятаєте, коли Печорін приймає ванну перед дуеллю?
Відбили сестру, але переслідувачі наганяють - як бути?
Природно, його, як і всіх кисловодских активних відпочивальників, найбільше турбує питання: де відлити?
20. І ось іде Пушкін і думає: куди, куди?
Чому саме він?
Оги?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.