Навигация
Реклама
Реклама

Кращі місця для відпочинку в Судаку, де зупинитися і куди піти

 1. Кращі місця для відпочинку в Судаку, де зупинитися і куди піти У південно-східній частині Кримського...
 2. Відпочинок в Судаку влітку
 3. Оксамитовий сезон в Судаку
 4. Відпочинок в Судаку навесні і восени
 5. Відпочинок в Судаку взимку
 6. Де зупинитися - готелі та готелі Судака
 7. Екскурсії в місті Судак
 8. пам'ятки Судака
 9. Розваги і місця відпочинку
 10. Романтичний відпочинок в Судаку
 11. Де провести час?
 12. Популярні маршрути
 13. Що відвідати поруч?
 14. Літаком
 15. на поїзді
 16. На автобусі
 17. Автомобілем
 18. Кращі місця для відпочинку в Судаку, де зупинитися і куди піти
 19. Сезон відпочинку в Судаку
 20. Відпочинок в Судаку влітку
 21. Оксамитовий сезон в Судаку
 22. Відпочинок в Судаку навесні і восени
 23. Відпочинок в Судаку взимку
 24. Де зупинитися - готелі та готелі Судака
 25. Екскурсії в місті Судак
 26. пам'ятки Судака
 27. Розваги і місця відпочинку
 28. Романтичний відпочинок в Судаку
 29. Де провести час?
 30. Популярні маршрути
 31. Що відвідати поруч?
 32. На літаку
 33. Кращі місця для відпочинку в Судаку, де зупинитися і куди піти
 34. Сезон відпочинку в Судаку
 35. Відпочинок в Судаку влітку
 36. Оксамитовий сезон в Судаку
 37. Відпочинок в Судаку навесні і восени
 38. Відпочинок в Судаку взимку
 39. Де зупинитися - готелі та готелі Судака
 40. Екскурсії в місті Судак
 41. пам'ятки Судака
 42. Розваги і місця відпочинку
 43. Романтичний відпочинок в Судаку
 44. Де провести час?
 45. Популярні маршрути
 46. Що відвідати поруч?
 47. На літаку
 48. Кращі місця для відпочинку в Судаку, де зупинитися і куди піти
 49. Сезон відпочинку в Судаку
 50. Відпочинок в Судаку влітку
 51. Оксамитовий сезон в Судаку
 52. Відпочинок в Судаку навесні і восени
 53. Відпочинок в Судаку взимку
 54. Де зупинитися - готелі та готелі Судака
 55. Екскурсії в місті Судак
 56. пам'ятки Судака
 57. Розваги і місця відпочинку
 58. Романтичний відпочинок в Судаку
 59. Де провести час?
 60. Популярні маршрути
 61. Що відвідати поруч?
 62. На літаку
 63. Кращі місця для відпочинку в Судаку, де зупинитися і куди піти
 64. Сезон відпочинку в Судаку
 65. Відпочинок в Судаку влітку
 66. Оксамитовий сезон в Судаку
 67. Відпочинок в Судаку навесні і восени
 68. Відпочинок в Судаку взимку
 69. Де зупинитися - готелі та готелі Судака
 70. Екскурсії в місті Судак
 71. пам'ятки Судака
 72. Розваги і місця відпочинку
 73. Романтичний відпочинок в Судаку
 74. Де провести час?
 75. Популярні маршрути
 76. Що відвідати поруч?
 77. На літаку
 78. Кращі місця для відпочинку в Судаку, де зупинитися і куди піти
 79. Сезон відпочинку в Судаку
 80. Відпочинок в Судаку влітку
 81. Оксамитовий сезон в Судаку
 82. Відпочинок в Судаку навесні і восени
 83. Відпочинок в Судаку взимку
 84. Де зупинитися - готелі та готелі Судака
 85. Екскурсії в місті Судак
 86. пам'ятки Судака
 87. Розваги і місця відпочинку
 88. Романтичний відпочинок в Судаку
 89. Де провести час?
 90. Популярні маршрути
 91. Що відвідати поруч?
 92. На літаку
 93. Кращі місця для відпочинку в Судаку, де зупинитися і куди піти
 94. Сезон відпочинку в Судаку
 95. Відпочинок в Судаку влітку
 96. Оксамитовий сезон в Судаку
 97. Відпочинок в Судаку навесні і восени
 98. Відпочинок в Судаку взимку
 99. Де зупинитися - готелі та готелі Судака
 100. Екскурсії в місті Судак
 101. пам'ятки Судака
 102. Розваги і місця відпочинку
 103. Романтичний відпочинок в Судаку
 104. Де провести час?
 105. Популярні маршрути
 106. Що відвідати поруч?
 107. На літаку
 108. на поїзді
 109. на автобусі
 110. Автомобілем

Кращі місця для відпочинку в Судаку, де зупинитися і куди піти

У південно-східній частині Кримського півострова в 100 км від Сімферополя розташувався затишний курортне містечко Судак, який щорічно приваблює туристів своїми приголомшливими пейзажами, чистим і прозорим морем, м'яким кліматом, великою кількістю пам'яток і, звичайно ж, розвиненою туристичною інфраструктурою. У північному напрямку від курорту розташовані гори, покриті густою лісовою рослинністю, на схід розтягнулася Капсельська долина, ну а західні середземноморські ландшафти вже звичні для російського туриста.

Чисельність населення Судака становить більше 16 500 чоловік, але в курортний сезон це число значно зростає, причому гостями курорту є як сімейні відпочиваючі, так і компанії молоді, які цінують якісний, насичений і цікавий відпочинок. Варто відзначити, що Судак є улюбленим місцем серед відпочиваючих із середнім достатком, адже ціни тут набагато нижче, наприклад, ялтинських, ну а пляжі і розваги тут нічим не гірше, і цілком можуть конкурувати між собою. В готелі Судака досить часто приїжджають творчі люди, які пишуть вірші, малюють, а може бути, і шукають свою музу, також на курорт приїжджають і історики і геологи на час проведення археологічних розкопок, адже місто має багату історію і представляє великий інтерес для них.

Судак приваблює приголомшливо красивими ландшафтами, завжди ласкавим сонцем і теплим морем, варто відзначити, що саме тут спостерігається найтриваліший купальний сезон. На курорті піщані пляжі сусідять з лісами і гаями, прогулянка по яких в спекотний літній день подарує хвилини прохолоди і умиротворення. Не варто забувати і про те, що на території Судака росте велика кількість садів і виноградників. Гості міста отримають масу позитивних емоцій від прогулянок по його околицях, адже в Судаку збереглася велика кількість старовинних споруд, що несуть велику історичну цінність. Головна визначна пам'ятка міста - Генуезька фортеця, побачити яку обов'язково повинен кожен, хто зупинився в Судаку.

На території Судакського курортного району розташувалося кілька курортних селищ, кожен з яких по-своєму привабливий:

 • Судак - головний населений пункт, що розкинувся в Судакської долині на узбережжі однойменної бухти. Особливість курорту полягає в тому, що він з трьох боків оточений гірськими масивами, завдяки чому в цих місцях спостерігається унікальний клімат. Саме тут знаходиться головна визначна пам'ятка - вищезгадана Генуезька фортеця;
 • Сонячна Долина - славиться великою кількістю ресторанів і кафе, мальовничими пляжами упорядкованими пляжами і, звичайно, численними виноградниками, причому перші плантації тут розбили ще стародавні греки. Побачити зараз найдавніші виноградні плантації можна в Козской, Капсельської і Токсукской долинами;
 • Морське - приголомшливе місце для всіх тих, хто хоче побути наодинці з неповторною природою, селище невелике, відпочиваючих тут не багато, пляжі переважно галькові, є досить багато недорогих готелів ;
 • Новий Світ - курорт, який виглядає ніби «з картинки». Природа тут неймовірно красива, виростає унікальна рослинність, далеко видніються красиві гірські вершини, ну і, звичайно, гордість цього району - численні затишні бухти і однойменне шампанське.

Якщо говорити про пляжах Судака, вони простилаються від Фортечний гори до мису Алчак на 2,5 км. Завдяки наявності хвилерізів і розташуванню курорту в оточенні гір тут немає високих хвиль, також варто відзначити, що спуск у воду пологий і глибина невелика, саме тому пляжі курорту - оптимальне місце для відпочинку з маленькими дітьми. Вони галькові і обладнані всім необхідним для комфортного проведення часу - шезлонгами і парасольками, кабінками для перевдягання, душовими і туалетами, пунктами прокату спорядження і, звичайно, кафе, де можна замовити морозиво, свіже пиво та інші напої і легкі закуски.

В готелі в центрі Судака приїжджають не тільки щоб відпочити і побачити місцеві визначні пам'ятки, а й поправити здоров'я. Основна спеціалізація тутешніх пансіонатів і санаторіїв - лікування органів дихальної, серцево-судинної і нервової системи, причому головним ресурсом є унікальний клімат курорту.

Сезон відпочинку в Судаку

Судак є чудовим місцем для сімейного відпочинку і оздоровлення. Ціни тут приємні в порівнянні з іншими курортами, клімат сприятливий, ну а туристичний сезон триває з травня по жовтень. Ми ж розглянемо відпочинок в Судаку в усі пори року, щоб ви могли вибрати для себе оптимальний період для поїздки.

Відпочинок в Судаку влітку

Період високої туристичної активності триває з кінця червня до кінця серпня. В цей час відпочиваючі купаються в Чорному морі і приймають сонячні ванни, а також відвідують всілякі фестивалі. Ціни на розміщення в цей час найвищі, тим не менш, вони набагато нижче, ніж на курортах Великої Ялти, що не може не радувати. На ринках, пляжах і вулицях курорту стає багатолюдно, але якщо вас не бентежить велика кількість туристів, ласкаво просимо в Судак в розпал курортного сезону!

Судак є самим «сонячним» містом кримського півострова, адже тут спостерігається порядку 2550 сонячних годин на рік. Літо на курорті спекотне, температура повітря піднімається до позначки + 30 ° C і це не межа. Переносить виснажливу спеку допомагають свіжі бризи, що дмуть з моря. Що стосується температури води в Чорному морі, на початку червня вона становить + 20 ° C, але вже до кінця місяця вона піднімається до + 24- + 25 ° C, а пізніше і зовсім зростає до + 26 ° C.

Оксамитовий сезон в Судаку

Початок осені - ідеальний час для спокійного і розміреного відпочинку. У цей період ви можете насолодитися нежаркій погодою і пустельними пляжами, адже відпочиваючих стає в рази менше. Ще однією перевагою відпочинку в оксамитовий сезон є ціни, які опускаються десь на 25-30% в порівнянні з літом, наприклад, восени ви можее зупинитися в готелі 4 зірки за ціною 2- або 3-зіркового, також вже немає ажіотажу на придбання квитків. Якщо говорити про погоду, температура Чорного моря у вересні становить + 21- + 23 ° C, повітря - + 23- + 25 ° C.

Відпочинок в Судаку навесні і восени

Весна в Судаку дуже красива пора, але на самому початку цього сезону примх погоди не уникнути, досить часто опускаються тумани, можуть йти дощі і так далі. Ближче до середини квітня погода стає стійкою, практично кожен день світить сонце, розквітають дерева і чагарники і морське повітря випромінює аромати квітів і трав. У ялівцевих долинах навесні розпускаються крокуси та іриси, це ідеальний час для прогулянок і оздоровлення. Не менш приваблива в цьому плані і осінь, причому вона набагато тепліше, ніж весна. Відчутне похолодання настає лише ближче до кінця жовтня, коли стовпчик термометра опускається до + 14 ° C. Осінній Судак дуже гарний і романтичний, з дерев осипається яскрава листя, і з'являються приголомшливі пейзажі.

Відпочинок в Судаку взимку

Для зимового Судака характерна прохолодна і вітряна погода. Сніг же, навпаки, випадає вкрай рідко, набагато частіше йдуть дощі і штормить море. Температура повітря в зимовий день варіюється від +3 до + 8 ° C, аномальні заморозки спостерігаються вкрай рідко. Якщо говорити про температуру води в Чорному морі вона варіюється в межах від 0 до + 5 ° C.

10 речей, які потрібно зробити в Судаку:

 • Відвідати гордість всього Кримського півострова - Генуезьку фортецю в Судаку.
 • Відправитися на риболовлю у відкритому морі.
 • Відвідати найвідоміший завод шампанських вин «Новий Світ».
 • Побувати на найцікавішому шоу в дельфінарії.
 • Відправитися всією сім'єю в аквапарк.
 • Побачити вечірник Судак з верхньої точки колеса огляду.
 • Насолодитися природними красотами на кінній прогулянці.
 • Зіграти в волейбол або настільний теніс.
 • Провести вечір в одному із затишних ресторанів курорту.
 • Добре відпочити і отримати заряд позитивних емоцій на весь прийдешній рік.

Де зупинитися - готелі та готелі Судака

Найбільшим попитом користуються готелі, розташовані недалеко від моря - в районі Кипарисової алеї, аквапарку та ТОК «Судак». Тут представлена ​​велика кількість готелів, що мають категорію 3 зірки, а також пансіонатів і міні-готелів. Вартість проживання варіюється в широкому діапазоні і залежить, в першу чергу, від категорії обраного засоби розміщення і спектра послуг, що надаються. Якщо ви віддаєте перевагу спокійним райони, зверніть увагу на готелі на другий і третій берегової лінії. Дорога до пляжу буде займати 15-20 хвилин, при цьому, в якості бонуса ви отримаєте набагато приємніші ціни і спокій, якого часом так не вистачає жителям мегаполісів. Багато готелів Судака пропонують своїм постояльцям обладнані кухні і дитячі ліжечка для маленьких гостей. Щоб вибрати найбільш підходящий за всіма критеріями номер, використовуйте зручний пошук готелів на карті Судака .

Екскурсії в місті Судак

Відпочинок в Криму і відвідування екскурсій - речі нерозривні, адже де, як не тут зосереджено таку велику кількість унікальних архітектурних і природних пам'яток !? Замовити екскурсію можна в спеціальних точках продажу, а також на рецепції вашого готелю. З Судака організовують екскурсії в Бахчисарай, Севастополь, Алушту, Алупку і Ялту. Вашій увазі пропонуються піші, морські, кінні та велопрогулянки, екскурсії на квадрациклах, позашляховиках і ще багато чого цікавого!

пам'ятки Судака

Навіть якщо ви плануєте відпустку, щоб насолоджуватися кожною хвилиною проведеної на пляжі, настане той час, коли вам захочеться побачити щось нове і отримати заряд нових вражень. Головна визначна пам'ятка Судака, яка просто-таки обов'язкова до відвідування - Генуезька фортеця. Не менш приваблива і православна архітектура курорту - храм Покрова Пресвятої Богородиці, мечеть Аджи-Бей, Лютеранська кірха, храм Святої Параскеви та інші. Гордість курорту - унікальні природні пам'ятки, до числа яких відносяться живописна Синя, Зелена і Блакитна бухти, гори Сокіл і Орлина любов і, звичайно ж, Сонячна долина з приголомшливо красивими скелями і «дикими» пляжами. Також туристів приваблює Голицинских винзавод і завод шампанських вин «Новий Світ».

Розваги і місця відпочинку

У Судаку ви зможете задовольнити і гастрономічний голод в тому числі, адже на території курорті представлені кафе, ресторани, бари, паби та інші заклади громадського харчування на будь-який смак, де ви зможете покуштувати страви європейської, італійської, російської, японської, середземноморської і, звичайно , кримсько-татарської кухні.

У Судаку ви зможете задовольнити і гастрономічний голод в тому числі, адже на території курорті представлені кафе, ресторани, бари, паби та інші заклади громадського харчування на будь-який смак, де ви зможете покуштувати страви європейської, італійської, російської, японської, середземноморської і, звичайно , кримсько-татарської кухні

Їдальня «По-домашньому»

вул. Леніна, 56

В їдальні «по-домашньому» ви завжди зможете смачно і недорого поїсти. Це бюджетний заклад, яке пропонує популярні страви. У їдальні завжди широкий асортимент страв і домашня атмосфера.

+380 (97) 887-92-22

Середній чек: 250-650 руб.

Середній чек: 250-650 руб

Кафе «Венеція»

вул. Леніна, 41

Італійське кафе «Венеція» знаходиться в м Судак. Заклад вражає широким вибором страв середземноморської кухні. Для відвідувачів є Wi-Fi зони, літні майданчики для курців, є бізнес-ланчі.

+380 (99) 920-43-41

Середній чек: 650-1800 руб.

Середній чек: 650-1800 руб

Кафе «Арзи»

Набережна (р-н фортеці)

Кафе «Арзи» користується особливою популярністю, є місцевою визначною пам'яткою, відрізняється великим меню і затишною атмосферою. Ресторан ділитися має як закритий, так і відкритий павільйон.

+380 (95) 181-91-77

Середній чек: 650-1000руб.

Середній чек: 650-1000руб

Кафе-бар «Аладін»

вул. Набережна

Кафе-бар «Аладін» розташоване на набережній р Судак. Заклад відомо відвідувачам широким асортиментом страв східної та європейської кухні, хорошим обслуговуванням, а також сучасним інтер'єром.

Середній чек: 600 руб.

Ресторан-кафе «Ho.Re.Ca»

вул. Адміральська 1

Ресторан-кафе «Ho.Re.Ca.» пропонує страви кримської і європейської кухні. Заклад підходить для проведення дитячих свят, оскільки пропонує ігрові майданчики, а також спеціальні шоу-програми.

Середній чек: 650-1600 руб.

Кафе-кондитерська «Абажур»

Вул. Леніна 35

Кафе-кондитерська в самому центрі міста Судака. Тут Ви можете скуштувати авторські десерти, смачні пироги, японські роли і багато іншого. Кафе працює цілий рік. Затишний і комфортний інтер'єр.

Середній чек: 650 руб.

Романтичний відпочинок в Судаку

Судак - неймовірно красивий курорт, який щорічно приваблює тисячі закоханих пар. Тут ви можете провести незабутній відпустку і крейдяний місяць, адже ви опинитеся в оточенні неймовірної природи і, звичайно, зможете насолодитися часом, проведеним удвох і один одним. Кожен куточок Судака романтичний і цікавий, відпочиваючи удвох, рекомендуємо відвідати неймовірно красиві - стежку Голіцина і Сонячну Долину, яка славиться своїми розкішними природними пам'ятками. Не менш привабливі мальовничі бухти курорту, а також романтичні морські та кінні прогулянки. Якщо ви хочете відчути смак кримських вин і шампанських, ласкаво просимо на дегустацію від місцевих заводів. Ще один «сценарій» вечора - романтична прогулянка по набережній, а також відвідування затишного ресторану на узбережжі.

Де провести час?

Судак - ідеальне місце для різнобічного відпочинку, адже тут можна не тільки лежати на пляжі, потягуючи коктейль, але і насолоджуватися дивовижною природою і заповідними зонами, і, звичайно, насичено і цікаво проводити час. Всі без винятку туристи обов'язково повинні побачити унікальну Судакскую фортеця, вражаючу своїми масштабами. В даний час на території фортеці функціонує історичний музей з не дуже великий і, при цьому, інформативною експозицією.

У свій туристичний маршрут варто включити найстарішу православну церкву курорту - храм Покрова Пресвятої Богородиці, яку в минулі часи неодноразово відвідували члени імператорської родини. Цікаві до відвідування і Лютеранська кірха, Печерний монастир, Консульський замок і башта Чобан-Колі. Дуже красиве місце - Сонячна Долина з численними виноградниками, перші з яких були організовані ще древніми греками. По дорозі до Алушти знаходиться ще одна цікава пам'ятка, яка приваблює увагу величезної кількості туристів - Долина Привидів, що представляє собою скупчення величезних валунів, придивившись до яких можна побачити силуети людей, а також тварин. Варто відзначити, що саме тут, в Долині Привидів зніманні сцени з легендарного фільму «Кавказька полонянка», що став класикою радянського кінематографа. Привабливим місцем для сімейних відпочиваючих і не тільки є аквапарк «Судак» і, звичайно, різні морські прогулянки вздовж мальовничого узбережжя Чорного моря. Ну а завершити вечір ви завжди можете в різних кафе, барах і ресторанах курорту.

Популярні маршрути

Насолодитися приголомшливими пейзажами Судака і його околиць ви зможете відправившись на захоплюючу кінну прогулянку. Одним з найбільш популярних маршрутів є прогулянки на конях в степу. Вас чекає подорож по мису «Меганом» і долині «Капсель». Тут дуже красиво: виростають степові трави, є можливість побачити диких тварин і, звичайно, насолодитися красою Судакського прерій.

Не менш популярний маршрут Новий Світ - стежка Голіцина, що включає в себе відвідування грота Шаляпіна, а також дивовижних Блакитний, Зеленої і синьою бухт. Прогулянки по Новому Світу можна доповнити відвідуванням дегустації 6 марок шампанських та ігристих вин на однойменному заводі.

Цікавий і мальовничий маршрут, який пролягає від ванн і каскадів каньйону річки Арпат до урочища Панагея і гірського озера. Ну а на окрему увагу заслуговує водоспад Джур-Джур, водний потім якого бере свій початок на висоті 468 метрів над рівнем моря. На шляху до цього чуда природи вас чекають неймовірно мальовниче реліктовий буково-грабовий ліс.

Що відвідати поруч?

Як дістатися до Судака?

Дорога в Судак практично нічим не відрізняється від подорожі в будь-який інший місто Південного берега Криму. Відстань від Москви і Пітера до Судака становить тисячі шістсот сімдесят вісім і 2403 км відповідно, від Краснодара - 381 км. Як краще доїхати з вашого міста до цього південного курорту залежить виключно від ваших уподобань.

Літаком

Оскільки власного аеропорту в Судаку немає, оптимальним способом дістатися до Криму є повітряне сполучення з Сімферополем, звідки вже не складе труднощів замовити таксі або доїхати на громадському транспорті до місця призначення. Авіапереліт з Москви займе 2,5 години при вартості від 4319 рублів, рейси з Санкт-Петербурга проводять в дорозі 3,1 години.

на поїзді

З іншімі видами транспорту ситуация Дещо складніша. Если ви планіуете їхати на поїзді, є два варіанти - дістатіся самостійно або ж позбутіся Зайве клопоту, купивши єдиний квиток. У першому випадку потрібно купити квиток на поїзд Москва - Краснодар, вартість якого від 2000 рублів за плацкарт і 3800 за купе або до Анапи за 2500 рублів за плацкарт і 4500 за купе відповідно. Якщо ж відправною точкою вашої подорожі є Санкт-Петербург, квитки обійдуться трохи дорожче плацкарт до Анапи обійдеться близько 3000 рублів, до Краснодара - близько 2800 рублів. У літній період попит на квитки особливо високий, тому рекомендуємо заздалегідь подбати про їх придбання. Подальший маршрут включатиме в себе автобус, паром і знову автобус. Як тільки ви прибудете в Краснодар або Анапу, необхідно буде придбати квиток до Судака, до вартості якого вже включена поромна переправа. Якщо ви вибираєте єдиний квиток, часу на відпочинок або прогулянку в тому чи іншому місті у вас не буде, оскільки відразу ж після прибуття в порт «Кавказ» вас чекатиме паром і так далі. Дорога з Москви до Судака займе близько 44 годин.

На автобусі

Дістатися в Судак на Автобусі можна з Москви, а також Краснодара, Геленджика, Ростова-на-Дону, Кримська, Анапи і інших південних міст Росії. Проїзд здійснюється за схемою автобус-паром-автобус, що стосується вартості, з Анапи вона складе близько 700 рублів, з Москви - 2500 рублів і вище. Враховуйте, що за багаж потрібно доплатити 10% від вартості квитка.

Автомобілем

Перевагою подорожі на власному авто є те, що ви зможете відвідати більшу кількість цікавих місць в Криму і в самому Судаку, не залежати від громадського транспорту. Подорож має бути не з простих, але воно того варте! Дорога з Москви в Судак займе трохи більше 20 годин по трасі Дон / Е115 / М4, з Санкт-Петербурга - 30 годин по E105 / М-10 і з Краснодара - 6,5 годин по Р251 і E97 / М17.

Автор Єва Шувалова

Кращі місця для відпочинку в Судаку, де зупинитися і куди піти

У південно-східній частині Кримського півострова в 100 км від Сімферополя розташувався затишний курортне містечко Судак, який щорічно приваблює туристів своїми приголомшливими пейзажами, чистим і прозорим морем, м'яким кліматом, великою кількістю пам'яток і, звичайно ж, розвиненою туристичною інфраструктурою. У північному напрямку від курорту розташовані гори, покриті густою лісовою рослинністю, на схід розтягнулася Капсельська долина, ну а західні середземноморські ландшафти вже звичні для російського туриста.

Чисельність населення Судака становить більше 16 500 чоловік, але в курортний сезон це число значно зростає, причому гостями курорту є як сімейні відпочиваючі, так і компанії молоді, які цінують якісний, насичений і цікавий відпочинок. Варто відзначити, що Судак є улюбленим місцем серед відпочиваючих із середнім достатком, адже ціни тут набагато нижче, наприклад, ялтинських, ну а пляжі і розваги тут нічим не гірше, і цілком можуть конкурувати між собою. В готелі Судака досить часто приїжджають творчі люди, які пишуть вірші, малюють, а може бути, і шукають свою музу, також на курорт приїжджають і історики і геологи на час проведення археологічних розкопок, адже місто має багату історію і представляє великий інтерес для них.

Судак приваблює приголомшливо красивими ландшафтами, завжди ласкавим сонцем і теплим морем, варто відзначити, що саме тут спостерігається найтриваліший купальний сезон. На курорті піщані пляжі сусідять з лісами і гаями, прогулянка по яких в спекотний літній день подарує хвилини прохолоди і умиротворення. Не варто забувати і про те, що на території Судака росте велика кількість садів і виноградників. Гості міста отримають масу позитивних емоцій від прогулянок по його околицях, адже в Судаку збереглася велика кількість старовинних споруд, що несуть велику історичну цінність. Головна визначна пам'ятка міста - Генуезька фортеця, побачити яку обов'язково повинен кожен, хто зупинився в Судаку.

На території Судакського курортного району розташувалося кілька курортних селищ, кожен з яких по-своєму привабливий:

 • Судак - головний населений пункт, що розкинувся в Судакської долині на узбережжі однойменної бухти. Особливість курорту полягає в тому, що він з трьох боків оточений гірськими масивами, завдяки чому в цих місцях спостерігається унікальний клімат. Саме тут знаходиться головна визначна пам'ятка - вищезгадана Генуезька фортеця;
 • Сонячна Долина - славиться великою кількістю ресторанів і кафе, мальовничими пляжами упорядкованими пляжами і, звичайно, численними виноградниками, причому перші плантації тут розбили ще стародавні греки. Побачити зараз найдавніші виноградні плантації можна в Козской, Капсельської і Токсукской долинами;
 • Морське - приголомшливе місце для всіх тих, хто хоче побути наодинці з неповторною природою, селище невелике, відпочиваючих тут не багато, пляжі переважно галькові, є досить багато недорогих готелів ;
 • Новий Світ - курорт, який виглядає ніби «з картинки». Природа тут неймовірно красива, виростає унікальна рослинність, далеко видніються красиві гірські вершини, ну і, звичайно, гордість цього району - численні затишні бухти і однойменне шампанське.

Якщо говорити про пляжах Судака, вони простилаються від Фортечний гори до мису Алчак на 2,5 км. Завдяки наявності хвилерізів і розташуванню курорту в оточенні гір тут немає високих хвиль, також варто відзначити, що спуск у воду пологий і глибина невелика, саме тому пляжі курорту - оптимальне місце для відпочинку з маленькими дітьми. Вони галькові і обладнані всім необхідним для комфортного проведення часу - шезлонгами і парасольками, кабінками для перевдягання, душовими і туалетами, пунктами прокату спорядження і, звичайно, кафе, де можна замовити морозиво, свіже пиво та інші напої і легкі закуски.

В готелі в центрі Судака приїжджають не тільки щоб відпочити і побачити місцеві визначні пам'ятки, а й поправити здоров'я. Основна спеціалізація тутешніх пансіонатів і санаторіїв - лікування органів дихальної, серцево-судинної і нервової системи, причому головним ресурсом є унікальний клімат курорту.

Сезон відпочинку в Судаку

Судак є чудовим місцем для сімейного відпочинку і оздоровлення. Ціни тут приємні в порівнянні з іншими курортами, клімат сприятливий, ну а туристичний сезон триває з травня по жовтень. Ми ж розглянемо відпочинок в Судаку в усі пори року, щоб ви могли вибрати для себе оптимальний період для поїздки.

Відпочинок в Судаку влітку

Період високої туристичної активності триває з кінця червня до кінця серпня. В цей час відпочиваючі купаються в Чорному морі і приймають сонячні ванни, а також відвідують всілякі фестивалі. Ціни на розміщення в цей час найвищі, тим не менш, вони набагато нижче, ніж на курортах Великої Ялти, що не може не радувати. На ринках, пляжах і вулицях курорту стає багатолюдно, але якщо вас не бентежить велика кількість туристів, ласкаво просимо в Судак в розпал курортного сезону!

Судак є самим «сонячним» містом кримського півострова, адже тут спостерігається порядку 2550 сонячних годин на рік. Літо на курорті спекотне, температура повітря піднімається до позначки + 30 ° C і це не межа. Переносить виснажливу спеку допомагають свіжі бризи, що дмуть з моря. Що стосується температури води в Чорному морі, на початку червня вона становить + 20 ° C, але вже до кінця місяця вона піднімається до + 24- + 25 ° C, а пізніше і зовсім зростає до + 26 ° C.

Оксамитовий сезон в Судаку

Початок осені - ідеальний час для спокійного і розміреного відпочинку. У цей період ви можете насолодитися нежаркій погодою і пустельними пляжами, адже відпочиваючих стає в рази менше. Ще однією перевагою відпочинку в оксамитовий сезон є ціни, які опускаються десь на 25-30% в порівнянні з літом, наприклад, восени ви можее зупинитися в готелі 4 зірки за ціною 2- або 3-зіркового, також вже немає ажіотажу на придбання квитків. Якщо говорити про погоду, температура Чорного моря у вересні становить + 21- + 23 ° C, повітря - + 23- + 25 ° C.

Відпочинок в Судаку навесні і восени

Весна в Судаку дуже красива пора, але на самому початку цього сезону примх погоди не уникнути, досить часто опускаються тумани, можуть йти дощі і так далі. Ближче до середини квітня погода стає стійкою, практично кожен день світить сонце, розквітають дерева і чагарники і морське повітря випромінює аромати квітів і трав. У ялівцевих долинах навесні розпускаються крокуси та іриси, це ідеальний час для прогулянок і оздоровлення. Не менш приваблива в цьому плані і осінь, причому вона набагато тепліше, ніж весна. Відчутне похолодання настає лише ближче до кінця жовтня, коли стовпчик термометра опускається до + 14 ° C. Осінній Судак дуже гарний і романтичний, з дерев осипається яскрава листя, і з'являються приголомшливі пейзажі.

Відпочинок в Судаку взимку

Для зимового Судака характерна прохолодна і вітряна погода. Сніг же, навпаки, випадає вкрай рідко, набагато частіше йдуть дощі і штормить море. Температура повітря в зимовий день варіюється від +3 до + 8 ° C, аномальні заморозки спостерігаються вкрай рідко. Якщо говорити про температуру води в Чорному морі вона варіюється в межах від 0 до + 5 ° C.

10 речей, які потрібно зробити в Судаку:

 • Відвідати гордість всього Кримського півострова - Генуезьку фортецю в Судаку.
 • Відправитися на риболовлю у відкритому морі.
 • Відвідати найвідоміший завод шампанських вин «Новий Світ».
 • Побувати на найцікавішому шоу в дельфінарії.
 • Відправитися всією сім'єю в аквапарк.
 • Побачити вечірник Судак з верхньої точки колеса огляду.
 • Насолодитися природними красотами на кінній прогулянці.
 • Зіграти в волейбол або настільний теніс.
 • Провести вечір в одному із затишних ресторанів курорту.
 • Добре відпочити і отримати заряд позитивних емоцій на весь прийдешній рік.

Де зупинитися - готелі та готелі Судака

Найбільшим попитом користуються готелі, розташовані недалеко від моря - в районі Кипарисової алеї, аквапарку та ТОК «Судак». Тут представлена ​​велика кількість готелів, що мають категорію 3 зірки, а також пансіонатів і міні-готелів. Вартість проживання варіюється в широкому діапазоні і залежить, в першу чергу, від категорії обраного засоби розміщення і спектра послуг, що надаються. Якщо ви віддаєте перевагу спокійним райони, зверніть увагу на готелі на другий і третій берегової лінії. Дорога до пляжу буде займати 15-20 хвилин, при цьому, в якості бонуса ви отримаєте набагато приємніші ціни і спокій, якого часом так не вистачає жителям мегаполісів. Багато готелів Судака пропонують своїм постояльцям обладнані кухні і дитячі ліжечка для маленьких гостей. Щоб вибрати найбільш підходящий за всіма критеріями номер, використовуйте зручний пошук готелів на карті Судака .

Екскурсії в місті Судак

Відпочинок в Криму і відвідування екскурсій - речі нерозривні, адже де, як не тут зосереджено таку велику кількість унікальних архітектурних і природних пам'яток !? Замовити екскурсію можна в спеціальних точках продажу, а також на рецепції вашого готелю. З Судака організовують екскурсії в Бахчисарай, Севастополь, Алушту, Алупку і Ялту. Вашій увазі пропонуються піші, морські, кінні та велопрогулянки, екскурсії на квадрациклах, позашляховиках і ще багато чого цікавого!

пам'ятки Судака

Навіть якщо ви плануєте відпустку, щоб насолоджуватися кожною хвилиною проведеної на пляжі, настане той час, коли вам захочеться побачити щось нове і отримати заряд нових вражень. Головна визначна пам'ятка Судака, яка просто-таки обов'язкова до відвідування - Генуезька фортеця. Не менш приваблива і православна архітектура курорту - храм Покрова Пресвятої Богородиці, мечеть Аджи-Бей, Лютеранська кірха, храм Святої Параскеви та інші. Гордість курорту - унікальні природні пам'ятки, до числа яких відносяться живописна Синя, Зелена і Блакитна бухти, гори Сокіл і Орлина любов і, звичайно ж, Сонячна долина з приголомшливо красивими скелями і «дикими» пляжами. Також туристів приваблює Голицинских винзавод і завод шампанських вин «Новий Світ».

Розваги і місця відпочинку

У Судаку ви зможете задовольнити і гастрономічний голод в тому числі, адже на території курорті представлені кафе, ресторани, бари, паби та інші заклади громадського харчування на будь-який смак, де ви зможете покуштувати страви європейської, італійської, російської, японської, середземноморської і, звичайно , кримсько-татарської кухні.

У Судаку ви зможете задовольнити і гастрономічний голод в тому числі, адже на території курорті представлені кафе, ресторани, бари, паби та інші заклади громадського харчування на будь-який смак, де ви зможете покуштувати страви європейської, італійської, російської, японської, середземноморської і, звичайно , кримсько-татарської кухні

Їдальня «По-домашньому»

вул. Леніна, 56

В їдальні «по-домашньому» ви завжди зможете смачно і недорого поїсти. Це бюджетний заклад, яке пропонує популярні страви. У їдальні завжди широкий асортимент страв і домашня атмосфера.

+380 (97) 887-92-22

Середній чек: 250-650 руб.

Середній чек: 250-650 руб

Кафе «Венеція»

вул. Леніна, 41

Італійське кафе «Венеція» знаходиться в м Судак. Заклад вражає широким вибором страв середземноморської кухні. Для відвідувачів є Wi-Fi зони, літні майданчики для курців, є бізнес-ланчі.

+380 (99) 920-43-41

Середній чек: 650-1800 руб.

Середній чек: 650-1800 руб

Кафе «Арзи»

Набережна (р-н фортеці)

Кафе «Арзи» користується особливою популярністю, є місцевою визначною пам'яткою, відрізняється великим меню і затишною атмосферою. Ресторан ділитися має як закритий, так і відкритий павільйон.

+380 (95) 181-91-77

Середній чек: 650-1000руб.

Середній чек: 650-1000руб

Кафе-бар «Аладін»

вул. Набережна

Кафе-бар «Аладін» розташоване на набережній р Судак. Заклад відомо відвідувачам широким асортиментом страв східної та європейської кухні, хорошим обслуговуванням, а також сучасним інтер'єром.

Середній чек: 600 руб.

Ресторан-кафе «Ho.Re.Ca»

вул. Адміральська 1

Ресторан-кафе «Ho.Re.Ca.» пропонує страви кримської і європейської кухні. Заклад підходить для проведення дитячих свят, оскільки пропонує ігрові майданчики, а також спеціальні шоу-програми.

Середній чек: 650-1600 руб.

Кафе-кондитерська «Абажур»

Вул. Леніна 35

Кафе-кондитерська в самому центрі міста Судака. Тут Ви можете скуштувати авторські десерти, смачні пироги, японські роли і багато іншого. Кафе працює цілий рік. Затишний і комфортний інтер'єр.

Середній чек: 650 руб.

Романтичний відпочинок в Судаку

Судак - неймовірно красивий курорт, який щорічно приваблює тисячі закоханих пар. Тут ви можете провести незабутній відпустку і крейдяний місяць, адже ви опинитеся в оточенні неймовірної природи і, звичайно, зможете насолодитися часом, проведеним удвох і один одним. Кожен куточок Судака романтичний і цікавий, відпочиваючи удвох, рекомендуємо відвідати неймовірно красиві - стежку Голіцина і Сонячну Долину, яка славиться своїми розкішними природними пам'ятками. Не менш привабливі мальовничі бухти курорту, а також романтичні морські та кінні прогулянки. Якщо ви хочете відчути смак кримських вин і шампанських, ласкаво просимо на дегустацію від місцевих заводів. Ще один «сценарій» вечора - романтична прогулянка по набережній, а також відвідування затишного ресторану на узбережжі.

Де провести час?

Судак - ідеальне місце для різнобічного відпочинку, адже тут можна не тільки лежати на пляжі, потягуючи коктейль, але і насолоджуватися дивовижною природою і заповідними зонами, і, звичайно, насичено і цікаво проводити час. Всі без винятку туристи обов'язково повинні побачити унікальну Судакскую фортеця, вражаючу своїми масштабами. В даний час на території фортеці функціонує історичний музей з не дуже великий і, при цьому, інформативною експозицією.

У свій туристичний маршрут варто включити найстарішу православну церкву курорту - храм Покрова Пресвятої Богородиці, яку в минулі часи неодноразово відвідували члени імператорської родини. Цікаві до відвідування і Лютеранська кірха, Печерний монастир, Консульський замок і башта Чобан-Колі. Дуже красиве місце - Сонячна Долина з численними виноградниками, перші з яких були організовані ще древніми греками. По дорозі до Алушти знаходиться ще одна цікава пам'ятка, яка приваблює увагу величезної кількості туристів - Долина Привидів, що представляє собою скупчення величезних валунів, придивившись до яких можна побачити силуети людей, а також тварин. Варто відзначити, що саме тут, в Долині Привидів зніманні сцени з легендарного фільму «Кавказька полонянка», що став класикою радянського кінематографа. Привабливим місцем для сімейних відпочиваючих і не тільки є аквапарк «Судак» і, звичайно, різні морські прогулянки вздовж мальовничого узбережжя Чорного моря. Ну а завершити вечір ви завжди можете в різних кафе, барах і ресторанах курорту.

Популярні маршрути

Насолодитися приголомшливими пейзажами Судака і його околиць ви зможете відправившись на захоплюючу кінну прогулянку. Одним з найбільш популярних маршрутів є прогулянки на конях в степу. Вас чекає подорож по мису «Меганом» і долині «Капсель». Тут дуже красиво: виростають степові трави, є можливість побачити диких тварин і, звичайно, насолодитися красою Судакського прерій.

Не менш популярний маршрут Новий Світ - стежка Голіцина, що включає в себе відвідування грота Шаляпіна, а також дивовижних Блакитний, Зеленої і синьою бухт. Прогулянки по Новому Світу можна доповнити відвідуванням дегустації 6 марок шампанських та ігристих вин на однойменному заводі.

Цікавий і мальовничий маршрут, який пролягає від ванн і каскадів каньйону річки Арпат до урочища Панагея і гірського озера. Ну а на окрему увагу заслуговує водоспад Джур-Джур, водний потім якого бере свій початок на висоті 468 метрів над рівнем моря. На шляху до цього чуда природи вас чекають неймовірно мальовниче реліктовий буково-грабовий ліс.

Що відвідати поруч?

Як дістатися до Судака?

Дорога в Судак практично нічим не відрізняється від подорожі в будь-який інший місто Південного берега Криму. Відстань від Москви і Пітера до Судака становить 1678 і 2403 км відповідно, від Краснодара - 381 км. Як краще доїхати з вашого міста до цього південного курорту залежить виключно від ваших уподобань.

На літаку

Оскільки власного аеропорту в Судаку немає, оптимальним способом дістатися до Криму є повітряне сполучення з Сімферополем, звідки вже не складе труднощів замовити таксі або доїхати на громадському транспорті до місця призначення. Авіапереліт з Москви займе 2,5 години при вартості від 4319 рублів, рейси з Санкт-Петербурга проводять в дорозі 3,1 години.

Кращі місця для відпочинку в Судаку, де зупинитися і куди піти

У південно-східній частині Кримського півострова в 100 км від Сімферополя розташувався затишний курортне містечко Судак, який щорічно приваблює туристів своїми приголомшливими пейзажами, чистим і прозорим морем, м'яким кліматом, великою кількістю пам'яток і, звичайно ж, розвиненою туристичною інфраструктурою. У північному напрямку від курорту розташовані гори, покриті густою лісовою рослинністю, на схід розтягнулася Капсельська долина, ну а західні середземноморські ландшафти вже звичні для російського туриста.

Чисельність населення Судака становить більше 16 500 чоловік, але в курортний сезон це число значно зростає, причому гостями курорту є як сімейні відпочиваючі, так і компанії молоді, які цінують якісний, насичений і цікавий відпочинок. Варто відзначити, що Судак є улюбленим місцем серед відпочиваючих із середнім достатком, адже ціни тут набагато нижче, наприклад, ялтинських, ну а пляжі і розваги тут нічим не гірше, і цілком можуть конкурувати між собою. В готелі Судака досить часто приїжджають творчі люди, які пишуть вірші, малюють, а може бути, і шукають свою музу, також на курорт приїжджають і історики і геологи на час проведення археологічних розкопок, адже місто має багату історію і представляє великий інтерес для них.

Судак приваблює приголомшливо красивими ландшафтами, завжди ласкавим сонцем і теплим морем, варто відзначити, що саме тут спостерігається найтриваліший купальний сезон. На курорті піщані пляжі сусідять з лісами і гаями, прогулянка по яких в спекотний літній день подарує хвилини прохолоди і умиротворення. Не варто забувати і про те, що на території Судака росте велика кількість садів і виноградників. Гості міста отримають масу позитивних емоцій від прогулянок по його околицях, адже в Судаку збереглася велика кількість старовинних споруд, що несуть велику історичну цінність. Головна визначна пам'ятка міста - Генуезька фортеця, побачити яку обов'язково повинен кожен, хто зупинився в Судаку.

На території Судакського курортного району розташувалося кілька курортних селищ, кожен з яких по-своєму привабливий:

 • Судак - головний населений пункт, що розкинувся в Судакської долині на узбережжі однойменної бухти. Особливість курорту полягає в тому, що він з трьох боків оточений гірськими масивами, завдяки чому в цих місцях спостерігається унікальний клімат. Саме тут знаходиться головна визначна пам'ятка - вищезгадана Генуезька фортеця;
 • Сонячна Долина - славиться великою кількістю ресторанів і кафе, мальовничими пляжами упорядкованими пляжами і, звичайно, численними виноградниками, причому перші плантації тут розбили ще стародавні греки. Побачити зараз найдавніші виноградні плантації можна в Козской, Капсельської і Токсукской долинами;
 • Морське - приголомшливе місце для всіх тих, хто хоче побути наодинці з неповторною природою, селище невелике, відпочиваючих тут не багато, пляжі переважно галькові, є досить багато недорогих готелів ;
 • Новий Світ - курорт, який виглядає ніби «з картинки». Природа тут неймовірно красива, виростає унікальна рослинність, далеко видніються красиві гірські вершини, ну і, звичайно, гордість цього району - численні затишні бухти і однойменне шампанське.

Якщо говорити про пляжах Судака, вони простилаються від Фортечний гори до мису Алчак на 2,5 км. Завдяки наявності хвилерізів і розташуванню курорту в оточенні гір тут немає високих хвиль, також варто відзначити, що спуск у воду пологий і глибина невелика, саме тому пляжі курорту - оптимальне місце для відпочинку з маленькими дітьми. Вони галькові і обладнані всім необхідним для комфортного проведення часу - шезлонгами і парасольками, кабінками для перевдягання, душовими і туалетами, пунктами прокату спорядження і, звичайно, кафе, де можна замовити морозиво, свіже пиво та інші напої і легкі закуски.

В готелі в центрі Судака приїжджають не тільки щоб відпочити і побачити місцеві визначні пам'ятки, а й поправити здоров'я. Основна спеціалізація тутешніх пансіонатів і санаторіїв - лікування органів дихальної, серцево-судинної і нервової системи, причому головним ресурсом є унікальний клімат курорту.

Сезон відпочинку в Судаку

Судак є чудовим місцем для сімейного відпочинку і оздоровлення. Ціни тут приємні в порівнянні з іншими курортами, клімат сприятливий, ну а туристичний сезон триває з травня по жовтень. Ми ж розглянемо відпочинок в Судаку в усі пори року, щоб ви могли вибрати для себе оптимальний період для поїздки.

Відпочинок в Судаку влітку

Період високої туристичної активності триває з кінця червня до кінця серпня. В цей час відпочиваючі купаються в Чорному морі і приймають сонячні ванни, а також відвідують всілякі фестивалі. Ціни на розміщення в цей час найвищі, тим не менш, вони набагато нижче, ніж на курортах Великої Ялти, що не може не радувати. На ринках, пляжах і вулицях курорту стає багатолюдно, але якщо вас не бентежить велика кількість туристів, ласкаво просимо в Судак в розпал курортного сезону!

Судак є самим «сонячним» містом кримського півострова, адже тут спостерігається порядку 2550 сонячних годин на рік. Літо на курорті спекотне, температура повітря піднімається до позначки + 30 ° C і це не межа. Переносить виснажливу спеку допомагають свіжі бризи, що дмуть з моря. Що стосується температури води в Чорному морі, на початку червня вона становить + 20 ° C, але вже до кінця місяця вона піднімається до + 24- + 25 ° C, а пізніше і зовсім зростає до + 26 ° C.

Оксамитовий сезон в Судаку

Початок осені - ідеальний час для спокійного і розміреного відпочинку. У цей період ви можете насолодитися нежаркій погодою і пустельними пляжами, адже відпочиваючих стає в рази менше. Ще однією перевагою відпочинку в оксамитовий сезон є ціни, які опускаються десь на 25-30% в порівнянні з літом, наприклад, восени ви можее зупинитися в готелі 4 зірки за ціною 2- або 3-зіркового, також вже немає ажіотажу на придбання квитків. Якщо говорити про погоду, температура Чорного моря у вересні становить + 21- + 23 ° C, повітря - + 23- + 25 ° C.

Відпочинок в Судаку навесні і восени

Весна в Судаку дуже красива пора, але на самому початку цього сезону примх погоди не уникнути, досить часто опускаються тумани, можуть йти дощі і так далі. Ближче до середини квітня погода стає стійкою, практично кожен день світить сонце, розквітають дерева і чагарники і морське повітря випромінює аромати квітів і трав. У ялівцевих долинах навесні розпускаються крокуси та іриси, це ідеальний час для прогулянок і оздоровлення. Не менш приваблива в цьому плані і осінь, причому вона набагато тепліше, ніж весна. Відчутне похолодання настає лише ближче до кінця жовтня, коли стовпчик термометра опускається до + 14 ° C. Осінній Судак дуже гарний і романтичний, з дерев осипається яскрава листя, і з'являються приголомшливі пейзажі.

Відпочинок в Судаку взимку

Для зимового Судака характерна прохолодна і вітряна погода. Сніг же, навпаки, випадає вкрай рідко, набагато частіше йдуть дощі і штормить море. Температура повітря в зимовий день варіюється від +3 до + 8 ° C, аномальні заморозки спостерігаються вкрай рідко. Якщо говорити про температуру води в Чорному морі вона варіюється в межах від 0 до + 5 ° C.

10 речей, які потрібно зробити в Судаку:

 • Відвідати гордість всього Кримського півострова - Генуезьку фортецю в Судаку.
 • Відправитися на риболовлю у відкритому морі.
 • Відвідати найвідоміший завод шампанських вин «Новий Світ».
 • Побувати на найцікавішому шоу в дельфінарії.
 • Відправитися всією сім'єю в аквапарк.
 • Побачити вечірник Судак з верхньої точки колеса огляду.
 • Насолодитися природними красотами на кінній прогулянці.
 • Зіграти в волейбол або настільний теніс.
 • Провести вечір в одному із затишних ресторанів курорту.
 • Добре відпочити і отримати заряд позитивних емоцій на весь прийдешній рік.

Де зупинитися - готелі та готелі Судака

Найбільшим попитом користуються готелі, розташовані недалеко від моря - в районі Кипарисової алеї, аквапарку та ТОК «Судак». Тут представлена ​​велика кількість готелів, що мають категорію 3 зірки, а також пансіонатів і міні-готелів. Вартість проживання варіюється в широкому діапазоні і залежить, в першу чергу, від категорії обраного засоби розміщення і спектра послуг, що надаються. Якщо ви віддаєте перевагу спокійним райони, зверніть увагу на готелі на другий і третій берегової лінії. Дорога до пляжу буде займати 15-20 хвилин, при цьому, в якості бонуса ви отримаєте набагато приємніші ціни і спокій, якого часом так не вистачає жителям мегаполісів. Багато готелів Судака пропонують своїм постояльцям обладнані кухні і дитячі ліжечка для маленьких гостей. Щоб вибрати найбільш підходящий за всіма критеріями номер, використовуйте зручний пошук готелів на карті Судака .

Екскурсії в місті Судак

Відпочинок в Криму і відвідування екскурсій - речі нерозривні, адже де, як не тут зосереджено таку велику кількість унікальних архітектурних і природних пам'яток !? Замовити екскурсію можна в спеціальних точках продажу, а також на рецепції вашого готелю. З Судака організовують екскурсії в Бахчисарай, Севастополь, Алушту, Алупку і Ялту. Вашій увазі пропонуються піші, морські, кінні та велопрогулянки, екскурсії на квадрациклах, позашляховиках і ще багато чого цікавого!

пам'ятки Судака

Навіть якщо ви плануєте відпустку, щоб насолоджуватися кожною хвилиною проведеної на пляжі, настане той час, коли вам захочеться побачити щось нове і отримати заряд нових вражень. Головна визначна пам'ятка Судака, яка просто-таки обов'язкова до відвідування - Генуезька фортеця. Не менш приваблива і православна архітектура курорту - храм Покрова Пресвятої Богородиці, мечеть Аджи-Бей, Лютеранська кірха, храм Святої Параскеви та інші. Гордість курорту - унікальні природні пам'ятки, до числа яких відносяться живописна Синя, Зелена і Блакитна бухти, гори Сокіл і Орлина любов і, звичайно ж, Сонячна долина з приголомшливо красивими скелями і «дикими» пляжами. Також туристів приваблює Голицинских винзавод і завод шампанських вин «Новий Світ».

Розваги і місця відпочинку

У Судаку ви зможете задовольнити і гастрономічний голод в тому числі, адже на території курорті представлені кафе, ресторани, бари, паби та інші заклади громадського харчування на будь-який смак, де ви зможете покуштувати страви європейської, італійської, російської, японської, середземноморської і, звичайно , кримсько-татарської кухні.

У Судаку ви зможете задовольнити і гастрономічний голод в тому числі, адже на території курорті представлені кафе, ресторани, бари, паби та інші заклади громадського харчування на будь-який смак, де ви зможете покуштувати страви європейської, італійської, російської, японської, середземноморської і, звичайно , кримсько-татарської кухні

Їдальня «По-домашньому»

вул. Леніна, 56

В їдальні «по-домашньому» ви завжди зможете смачно і недорого поїсти. Це бюджетний заклад, яке пропонує популярні страви. У їдальні завжди широкий асортимент страв і домашня атмосфера.

+380 (97) 887-92-22

Середній чек: 250-650 руб.

Середній чек: 250-650 руб

Кафе «Венеція»

вул. Леніна, 41

Італійське кафе «Венеція» знаходиться в м Судак. Заклад вражає широким вибором страв середземноморської кухні. Для відвідувачів є Wi-Fi зони, літні майданчики для курців, є бізнес-ланчі.

+380 (99) 920-43-41

Середній чек: 650-1800 руб.

Середній чек: 650-1800 руб

Кафе «Арзи»

Набережна (р-н фортеці)

Кафе «Арзи» користується особливою популярністю, є місцевою визначною пам'яткою, відрізняється великим меню і затишною атмосферою. Ресторан ділитися має як закритий, так і відкритий павільйон.

+380 (95) 181-91-77

Середній чек: 650-1000руб.

Середній чек: 650-1000руб

Кафе-бар «Аладін»

вул. Набережна

Кафе-бар «Аладін» розташоване на набережній р Судак. Заклад відомо відвідувачам широким асортиментом страв східної та європейської кухні, хорошим обслуговуванням, а також сучасним інтер'єром.

Середній чек: 600 руб.

Ресторан-кафе «Ho.Re.Ca»

вул. Адміральська 1

Ресторан-кафе «Ho.Re.Ca.» пропонує страви кримської і європейської кухні. Заклад підходить для проведення дитячих свят, оскільки пропонує ігрові майданчики, а також спеціальні шоу-програми.

Середній чек: 650-1600 руб.

Кафе-кондитерська «Абажур»

Вул. Леніна 35

Кафе-кондитерська в самому центрі міста Судака. Тут Ви можете скуштувати авторські десерти, смачні пироги, японські роли і багато іншого. Кафе працює цілий рік. Затишний і комфортний інтер'єр.

Середній чек: 650 руб.

Романтичний відпочинок в Судаку

Судак - неймовірно красивий курорт, який щорічно приваблює тисячі закоханих пар. Тут ви можете провести незабутній відпустку і крейдяний місяць, адже ви опинитеся в оточенні неймовірної природи і, звичайно, зможете насолодитися часом, проведеним удвох і один одним. Кожен куточок Судака романтичний і цікавий, відпочиваючи удвох, рекомендуємо відвідати неймовірно красиві - стежку Голіцина і Сонячну Долину, яка славиться своїми розкішними природними пам'ятками. Не менш привабливі мальовничі бухти курорту, а також романтичні морські та кінні прогулянки. Якщо ви хочете відчути смак кримських вин і шампанських, ласкаво просимо на дегустацію від місцевих заводів. Ще один «сценарій» вечора - романтична прогулянка по набережній, а також відвідування затишного ресторану на узбережжі.

Де провести час?

Судак - ідеальне місце для різнобічного відпочинку, адже тут можна не тільки лежати на пляжі, потягуючи коктейль, але і насолоджуватися дивовижною природою і заповідними зонами, і, звичайно, насичено і цікаво проводити час. Всі без винятку туристи обов'язково повинні побачити унікальну Судакскую фортеця, вражаючу своїми масштабами. В даний час на території фортеці функціонує історичний музей з не дуже великий і, при цьому, інформативною експозицією.

У свій туристичний маршрут варто включити найстарішу православну церкву курорту - храм Покрова Пресвятої Богородиці, яку в минулі часи неодноразово відвідували члени імператорської родини. Цікаві до відвідування і Лютеранська кірха, Печерний монастир, Консульський замок і башта Чобан-Колі. Дуже красиве місце - Сонячна Долина з численними виноградниками, перші з яких були організовані ще древніми греками. По дорозі до Алушти знаходиться ще одна цікава пам'ятка, яка приваблює увагу величезної кількості туристів - Долина Привидів, що представляє собою скупчення величезних валунів, придивившись до яких можна побачити силуети людей, а також тварин. Варто відзначити, що саме тут, в Долині Привидів зніманні сцени з легендарного фільму «Кавказька полонянка», що став класикою радянського кінематографа. Привабливим місцем для сімейних відпочиваючих і не тільки є аквапарк «Судак» і, звичайно, різні морські прогулянки вздовж мальовничого узбережжя Чорного моря. Ну а завершити вечір ви завжди можете в різних кафе, барах і ресторанах курорту.

Популярні маршрути

Насолодитися приголомшливими пейзажами Судака і його околиць ви зможете відправившись на захоплюючу кінну прогулянку. Одним з найбільш популярних маршрутів є прогулянки на конях в степу. Вас чекає подорож по мису «Меганом» і долині «Капсель». Тут дуже красиво: виростають степові трави, є можливість побачити диких тварин і, звичайно, насолодитися красою Судакського прерій.

Не менш популярний маршрут Новий Світ - стежка Голіцина, що включає в себе відвідування грота Шаляпіна, а також дивовижних Блакитний, Зеленої і синьою бухт. Прогулянки по Новому Світу можна доповнити відвідуванням дегустації 6 марок шампанських та ігристих вин на однойменному заводі.

Цікавий і мальовничий маршрут, який пролягає від ванн і каскадів каньйону річки Арпат до урочища Панагея і гірського озера. Ну а на окрему увагу заслуговує водоспад Джур-Джур, водний потім якого бере свій початок на висоті 468 метрів над рівнем моря. На шляху до цього чуда природи вас чекають неймовірно мальовниче реліктовий буково-грабовий ліс.

Що відвідати поруч?

Як дістатися до Судака?

Дорога в Судак практично нічим не відрізняється від подорожі в будь-який інший місто Південного берега Криму. Відстань від Москви і Пітера до Судака становить 1678 і 2403 км відповідно, від Краснодара - 381 км. Як краще доїхати з вашого міста до цього південного курорту залежить виключно від ваших уподобань.

На літаку

Оскільки власного аеропорту в Судаку немає, оптимальним способом дістатися до Криму є повітряне сполучення з Сімферополем, звідки вже не складе труднощів замовити таксі або доїхати на громадському транспорті до місця призначення. Авіапереліт з Москви займе 2,5 години при вартості від 4319 рублів, рейси з Санкт-Петербурга проводять в дорозі 3,1 години.

Кращі місця для відпочинку в Судаку, де зупинитися і куди піти

У південно-східній частині Кримського півострова в 100 км від Сімферополя розташувався затишний курортне містечко Судак, який щорічно приваблює туристів своїми приголомшливими пейзажами, чистим і прозорим морем, м'яким кліматом, великою кількістю пам'яток і, звичайно ж, розвиненою туристичною інфраструктурою. У північному напрямку від курорту розташовані гори, покриті густою лісовою рослинністю, на схід розтягнулася Капсельська долина, ну а західні середземноморські ландшафти вже звичні для російського туриста.

Чисельність населення Судака становить більше 16 500 чоловік, але в курортний сезон це число значно зростає, причому гостями курорту є як сімейні відпочиваючі, так і компанії молоді, які цінують якісний, насичений і цікавий відпочинок. Варто відзначити, що Судак є улюбленим місцем серед відпочиваючих із середнім достатком, адже ціни тут набагато нижче, наприклад, ялтинських, ну а пляжі і розваги тут нічим не гірше, і цілком можуть конкурувати між собою. В готелі Судака досить часто приїжджають творчі люди, які пишуть вірші, малюють, а може бути, і шукають свою музу, також на курорт приїжджають і історики і геологи на час проведення археологічних розкопок, адже місто має багату історію і представляє великий інтерес для них.

Судак приваблює приголомшливо красивими ландшафтами, завжди ласкавим сонцем і теплим морем, варто відзначити, що саме тут спостерігається найтриваліший купальний сезон. На курорті піщані пляжі сусідять з лісами і гаями, прогулянка по яких в спекотний літній день подарує хвилини прохолоди і умиротворення. Не варто забувати і про те, що на території Судака росте велика кількість садів і виноградників. Гості міста отримають масу позитивних емоцій від прогулянок по його околицях, адже в Судаку збереглася велика кількість старовинних споруд, що несуть велику історичну цінність. Головна визначна пам'ятка міста - Генуезька фортеця, побачити яку обов'язково повинен кожен, хто зупинився в Судаку.

На території Судакського курортного району розташувалося кілька курортних селищ, кожен з яких по-своєму привабливий:

 • Судак - головний населений пункт, що розкинувся в Судакської долині на узбережжі однойменної бухти. Особливість курорту полягає в тому, що він з трьох боків оточений гірськими масивами, завдяки чому в цих місцях спостерігається унікальний клімат. Саме тут знаходиться головна визначна пам'ятка - вищезгадана Генуезька фортеця;
 • Сонячна Долина - славиться великою кількістю ресторанів і кафе, мальовничими пляжами упорядкованими пляжами і, звичайно, численними виноградниками, причому перші плантації тут розбили ще стародавні греки. Побачити зараз найдавніші виноградні плантації можна в Козской, Капсельської і Токсукской долинами;
 • Морське - приголомшливе місце для всіх тих, хто хоче побути наодинці з неповторною природою, селище невелике, відпочиваючих тут не багато, пляжі переважно галькові, є досить багато недорогих готелів ;
 • Новий Світ - курорт, який виглядає ніби «з картинки». Природа тут неймовірно красива, виростає унікальна рослинність, далеко видніються красиві гірські вершини, ну і, звичайно, гордість цього району - численні затишні бухти і однойменне шампанське.

Якщо говорити про пляжах Судака, вони простилаються від Фортечний гори до мису Алчак на 2,5 км. Завдяки наявності хвилерізів і розташуванню курорту в оточенні гір тут немає високих хвиль, також варто відзначити, що спуск у воду пологий і глибина невелика, саме тому пляжі курорту - оптимальне місце для відпочинку з маленькими дітьми. Вони галькові і обладнані всім необхідним для комфортного проведення часу - шезлонгами і парасольками, кабінками для перевдягання, душовими і туалетами, пунктами прокату спорядження і, звичайно, кафе, де можна замовити морозиво, свіже пиво та інші напої і легкі закуски.

В готелі в центрі Судака приїжджають не тільки щоб відпочити і побачити місцеві визначні пам'ятки, а й поправити здоров'я. Основна спеціалізація тутешніх пансіонатів і санаторіїв - лікування органів дихальної, серцево-судинної і нервової системи, причому головним ресурсом є унікальний клімат курорту.

Сезон відпочинку в Судаку

Судак є чудовим місцем для сімейного відпочинку і оздоровлення. Ціни тут приємні в порівнянні з іншими курортами, клімат сприятливий, ну а туристичний сезон триває з травня по жовтень. Ми ж розглянемо відпочинок в Судаку в усі пори року, щоб ви могли вибрати для себе оптимальний період для поїздки.

Відпочинок в Судаку влітку

Період високої туристичної активності триває з кінця червня до кінця серпня. В цей час відпочиваючі купаються в Чорному морі і приймають сонячні ванни, а також відвідують всілякі фестивалі. Ціни на розміщення в цей час найвищі, тим не менш, вони набагато нижче, ніж на курортах Великої Ялти, що не може не радувати. На ринках, пляжах і вулицях курорту стає багатолюдно, але якщо вас не бентежить велика кількість туристів, ласкаво просимо в Судак в розпал курортного сезону!

Судак є самим «сонячним» містом кримського півострова, адже тут спостерігається порядку 2550 сонячних годин на рік. Літо на курорті спекотне, температура повітря піднімається до позначки + 30 ° C і це не межа. Переносить виснажливу спеку допомагають свіжі бризи, що дмуть з моря. Що стосується температури води в Чорному морі, на початку червня вона становить + 20 ° C, але вже до кінця місяця вона піднімається до + 24- + 25 ° C, а пізніше і зовсім зростає до + 26 ° C.

Оксамитовий сезон в Судаку

Початок осені - ідеальний час для спокійного і розміреного відпочинку. У цей період ви можете насолодитися нежаркій погодою і пустельними пляжами, адже відпочиваючих стає в рази менше. Ще однією перевагою відпочинку в оксамитовий сезон є ціни, які опускаються десь на 25-30% в порівнянні з літом, наприклад, восени ви можее зупинитися в готелі 4 зірки за ціною 2- або 3-зіркового, також вже немає ажіотажу на придбання квитків. Якщо говорити про погоду, температура Чорного моря у вересні становить + 21- + 23 ° C, повітря - + 23- + 25 ° C.

Відпочинок в Судаку навесні і восени

Весна в Судаку дуже красива пора, але на самому початку цього сезону примх погоди не уникнути, досить часто опускаються тумани, можуть йти дощі і так далі. Ближче до середини квітня погода стає стійкою, практично кожен день світить сонце, розквітають дерева і чагарники і морське повітря випромінює аромати квітів і трав. У ялівцевих долинах навесні розпускаються крокуси та іриси, це ідеальний час для прогулянок і оздоровлення. Не менш приваблива в цьому плані і осінь, причому вона набагато тепліше, ніж весна. Відчутне похолодання настає лише ближче до кінця жовтня, коли стовпчик термометра опускається до + 14 ° C. Осінній Судак дуже гарний і романтичний, з дерев осипається яскрава листя, і з'являються приголомшливі пейзажі.

Відпочинок в Судаку взимку

Для зимового Судака характерна прохолодна і вітряна погода. Сніг же, навпаки, випадає вкрай рідко, набагато частіше йдуть дощі і штормить море. Температура повітря в зимовий день варіюється від +3 до + 8 ° C, аномальні заморозки спостерігаються вкрай рідко. Якщо говорити про температуру води в Чорному морі вона варіюється в межах від 0 до + 5 ° C.

10 речей, які потрібно зробити в Судаку:

 • Відвідати гордість всього Кримського півострова - Генуезьку фортецю в Судаку.
 • Відправитися на риболовлю у відкритому морі.
 • Відвідати найвідоміший завод шампанських вин «Новий Світ».
 • Побувати на найцікавішому шоу в дельфінарії.
 • Відправитися всією сім'єю в аквапарк.
 • Побачити вечірник Судак з верхньої точки колеса огляду.
 • Насолодитися природними красотами на кінній прогулянці.
 • Зіграти в волейбол або настільний теніс.
 • Провести вечір в одному із затишних ресторанів курорту.
 • Добре відпочити і отримати заряд позитивних емоцій на весь прийдешній рік.

Де зупинитися - готелі та готелі Судака

Найбільшим попитом користуються готелі, розташовані недалеко від моря - в районі Кипарисової алеї, аквапарку та ТОК «Судак». Тут представлена ​​велика кількість готелів, що мають категорію 3 зірки, а також пансіонатів і міні-готелів. Вартість проживання варіюється в широкому діапазоні і залежить, в першу чергу, від категорії обраного засоби розміщення і спектра послуг, що надаються. Якщо ви віддаєте перевагу спокійним райони, зверніть увагу на готелі на другий і третій берегової лінії. Дорога до пляжу буде займати 15-20 хвилин, при цьому, в якості бонуса ви отримаєте набагато приємніші ціни і спокій, якого часом так не вистачає жителям мегаполісів. Багато готелів Судака пропонують своїм постояльцям обладнані кухні і дитячі ліжечка для маленьких гостей. Щоб вибрати найбільш підходящий за всіма критеріями номер, використовуйте зручний пошук готелів на карті Судака .

Екскурсії в місті Судак

Відпочинок в Криму і відвідування екскурсій - речі нерозривні, адже де, як не тут зосереджено таку велику кількість унікальних архітектурних і природних пам'яток !? Замовити екскурсію можна в спеціальних точках продажу, а також на рецепції вашого готелю. З Судака організовують екскурсії в Бахчисарай, Севастополь, Алушту, Алупку і Ялту. Вашій увазі пропонуються піші, морські, кінні та велопрогулянки, екскурсії на квадрациклах, позашляховиках і ще багато чого цікавого!

пам'ятки Судака

Навіть якщо ви плануєте відпустку, щоб насолоджуватися кожною хвилиною проведеної на пляжі, настане той час, коли вам захочеться побачити щось нове і отримати заряд нових вражень. Головна визначна пам'ятка Судака, яка просто-таки обов'язкова до відвідування - Генуезька фортеця. Не менш приваблива і православна архітектура курорту - храм Покрова Пресвятої Богородиці, мечеть Аджи-Бей, Лютеранська кірха, храм Святої Параскеви та інші. Гордість курорту - унікальні природні пам'ятки, до числа яких відносяться живописна Синя, Зелена і Блакитна бухти, гори Сокіл і Орлина любов і, звичайно ж, Сонячна долина з приголомшливо красивими скелями і «дикими» пляжами. Також туристів приваблює Голицинских винзавод і завод шампанських вин «Новий Світ».

Розваги і місця відпочинку

У Судаку ви зможете задовольнити і гастрономічний голод в тому числі, адже на території курорті представлені кафе, ресторани, бари, паби та інші заклади громадського харчування на будь-який смак, де ви зможете покуштувати страви європейської, італійської, російської, японської, середземноморської і, звичайно , кримсько-татарської кухні.

У Судаку ви зможете задовольнити і гастрономічний голод в тому числі, адже на території курорті представлені кафе, ресторани, бари, паби та інші заклади громадського харчування на будь-який смак, де ви зможете покуштувати страви європейської, італійської, російської, японської, середземноморської і, звичайно , кримсько-татарської кухні

Їдальня «По-домашньому»

вул. Леніна, 56

В їдальні «по-домашньому» ви завжди зможете смачно і недорого поїсти. Це бюджетний заклад, яке пропонує популярні страви. У їдальні завжди широкий асортимент страв і домашня атмосфера.

+380 (97) 887-92-22

Середній чек: 250-650 руб.

Середній чек: 250-650 руб

Кафе «Венеція»

вул. Леніна, 41

Італійське кафе «Венеція» знаходиться в м Судак. Заклад вражає широким вибором страв середземноморської кухні. Для відвідувачів є Wi-Fi зони, літні майданчики для курців, є бізнес-ланчі.

+380 (99) 920-43-41

Середній чек: 650-1800 руб.

Середній чек: 650-1800 руб

Кафе «Арзи»

Набережна (р-н фортеці)

Кафе «Арзи» користується особливою популярністю, є місцевою визначною пам'яткою, відрізняється великим меню і затишною атмосферою. Ресторан ділитися має як закритий, так і відкритий павільйон.

+380 (95) 181-91-77

Середній чек: 650-1000руб.

Середній чек: 650-1000руб

Кафе-бар «Аладін»

вул. Набережна

Кафе-бар «Аладін» розташоване на набережній р Судак. Заклад відомо відвідувачам широким асортиментом страв східної та європейської кухні, хорошим обслуговуванням, а також сучасним інтер'єром.

Середній чек: 600 руб.

Ресторан-кафе «Ho.Re.Ca»

вул. Адміральська 1

Ресторан-кафе «Ho.Re.Ca.» пропонує страви кримської і європейської кухні. Заклад підходить для проведення дитячих свят, оскільки пропонує ігрові майданчики, а також спеціальні шоу-програми.

Середній чек: 650-1600 руб.

Кафе-кондитерська «Абажур»

Вул. Леніна 35

Кафе-кондитерська в самому центрі міста Судака. Тут Ви можете скуштувати авторські десерти, смачні пироги, японські роли і багато іншого. Кафе працює цілий рік. Затишний і комфортний інтер'єр.

Середній чек: 650 руб.

Романтичний відпочинок в Судаку

Судак - неймовірно красивий курорт, який щорічно приваблює тисячі закоханих пар. Тут ви можете провести незабутній відпустку і крейдяний місяць, адже ви опинитеся в оточенні неймовірної природи і, звичайно, зможете насолодитися часом, проведеним удвох і один одним. Кожен куточок Судака романтичний і цікавий, відпочиваючи удвох, рекомендуємо відвідати неймовірно красиві - стежку Голіцина і Сонячну Долину, яка славиться своїми розкішними природними пам'ятками. Не менш привабливі мальовничі бухти курорту, а також романтичні морські та кінні прогулянки. Якщо ви хочете відчути смак кримських вин і шампанських, ласкаво просимо на дегустацію від місцевих заводів. Ще один «сценарій» вечора - романтична прогулянка по набережній, а також відвідування затишного ресторану на узбережжі.

Де провести час?

Судак - ідеальне місце для різнобічного відпочинку, адже тут можна не тільки лежати на пляжі, потягуючи коктейль, але і насолоджуватися дивовижною природою і заповідними зонами, і, звичайно, насичено і цікаво проводити час. Всі без винятку туристи обов'язково повинні побачити унікальну Судакскую фортеця, вражаючу своїми масштабами. В даний час на території фортеці функціонує історичний музей з не дуже великий і, при цьому, інформативною експозицією.

У свій туристичний маршрут варто включити найстарішу православну церкву курорту - храм Покрова Пресвятої Богородиці, яку в минулі часи неодноразово відвідували члени імператорської родини. Цікаві до відвідування і Лютеранська кірха, Печерний монастир, Консульський замок і башта Чобан-Колі. Дуже красиве місце - Сонячна Долина з численними виноградниками, перші з яких були організовані ще древніми греками. По дорозі до Алушти знаходиться ще одна цікава пам'ятка, яка приваблює увагу величезної кількості туристів - Долина Привидів, що представляє собою скупчення величезних валунів, придивившись до яких можна побачити силуети людей, а також тварин. Варто відзначити, що саме тут, в Долині Привидів зніманні сцени з легендарного фільму «Кавказька полонянка», що став класикою радянського кінематографа. Привабливим місцем для сімейних відпочиваючих і не тільки є аквапарк «Судак» і, звичайно, різні морські прогулянки вздовж мальовничого узбережжя Чорного моря. Ну а завершити вечір ви завжди можете в різних кафе, барах і ресторанах курорту.

Популярні маршрути

Насолодитися приголомшливими пейзажами Судака і його околиць ви зможете відправившись на захоплюючу кінну прогулянку. Одним з найбільш популярних маршрутів є прогулянки на конях в степу. Вас чекає подорож по мису «Меганом» і долині «Капсель». Тут дуже красиво: виростають степові трави, є можливість побачити диких тварин і, звичайно, насолодитися красою Судакського прерій.

Не менш популярний маршрут Новий Світ - стежка Голіцина, що включає в себе відвідування грота Шаляпіна, а також дивовижних Блакитний, Зеленої і синьою бухт. Прогулянки по Новому Світу можна доповнити відвідуванням дегустації 6 марок шампанських та ігристих вин на однойменному заводі.

Цікавий і мальовничий маршрут, який пролягає від ванн і каскадів каньйону річки Арпат до урочища Панагея і гірського озера. Ну а на окрему увагу заслуговує водоспад Джур-Джур, водний потім якого бере свій початок на висоті 468 метрів над рівнем моря. На шляху до цього чуда природи вас чекають неймовірно мальовниче реліктовий буково-грабовий ліс.

Що відвідати поруч?

Як дістатися до Судака?

Дорога в Судак практично нічим не відрізняється від подорожі в будь-який інший місто Південного берега Криму. Відстань від Москви і Пітера до Судака становить 1678 і 2403 км відповідно, від Краснодара - 381 км. Як краще доїхати з вашого міста до цього південного курорту залежить виключно від ваших уподобань.

На літаку

Оскільки власного аеропорту в Судаку немає, оптимальним способом дістатися до Криму є повітряне сполучення з Сімферополем, звідки вже не складе труднощів замовити таксі або доїхати на громадському транспорті до місця призначення. Авіапереліт з Москви займе 2,5 години при вартості від 4319 рублів, рейси з Санкт-Петербурга проводять в дорозі 3,1 години.

Кращі місця для відпочинку в Судаку, де зупинитися і куди піти

У південно-східній частині Кримського півострова в 100 км від Сімферополя розташувався затишний курортне містечко Судак, який щорічно приваблює туристів своїми приголомшливими пейзажами, чистим і прозорим морем, м'яким кліматом, великою кількістю пам'яток і, звичайно ж, розвиненою туристичною інфраструктурою. У північному напрямку від курорту розташовані гори, покриті густою лісовою рослинністю, на схід розтягнулася Капсельська долина, ну а західні середземноморські ландшафти вже звичні для російського туриста.

Чисельність населення Судака становить більше 16 500 чоловік, але в курортний сезон це число значно зростає, причому гостями курорту є як сімейні відпочиваючі, так і компанії молоді, які цінують якісний, насичений і цікавий відпочинок. Варто відзначити, що Судак є улюбленим місцем серед відпочиваючих із середнім достатком, адже ціни тут набагато нижче, наприклад, ялтинських, ну а пляжі і розваги тут нічим не гірше, і цілком можуть конкурувати між собою. В готелі Судака досить часто приїжджають творчі люди, які пишуть вірші, малюють, а може бути, і шукають свою музу, також на курорт приїжджають і історики і геологи на час проведення археологічних розкопок, адже місто має багату історію і представляє великий інтерес для них.

Судак приваблює приголомшливо красивими ландшафтами, завжди ласкавим сонцем і теплим морем, варто відзначити, що саме тут спостерігається найтриваліший купальний сезон. На курорті піщані пляжі сусідять з лісами і гаями, прогулянка по яких в спекотний літній день подарує хвилини прохолоди і умиротворення. Не варто забувати і про те, що на території Судака росте велика кількість садів і виноградників. Гості міста отримають масу позитивних емоцій від прогулянок по його околицях, адже в Судаку збереглася велика кількість старовинних споруд, що несуть велику історичну цінність. Головна визначна пам'ятка міста - Генуезька фортеця, побачити яку обов'язково повинен кожен, хто зупинився в Судаку.

На території Судакського курортного району розташувалося кілька курортних селищ, кожен з яких по-своєму привабливий:

 • Судак - головний населений пункт, що розкинувся в Судакської долині на узбережжі однойменної бухти. Особливість курорту полягає в тому, що він з трьох боків оточений гірськими масивами, завдяки чому в цих місцях спостерігається унікальний клімат. Саме тут знаходиться головна визначна пам'ятка - вищезгадана Генуезька фортеця;
 • Сонячна Долина - славиться великою кількістю ресторанів і кафе, мальовничими пляжами упорядкованими пляжами і, звичайно, численними виноградниками, причому перші плантації тут розбили ще стародавні греки. Побачити зараз найдавніші виноградні плантації можна в Козской, Капсельської і Токсукской долинами;
 • Морське - приголомшливе місце для всіх тих, хто хоче побути наодинці з неповторною природою, селище невелике, відпочиваючих тут не багато, пляжі переважно галькові, є досить багато недорогих готелів ;
 • Новий Світ - курорт, який виглядає ніби «з картинки». Природа тут неймовірно красива, виростає унікальна рослинність, далеко видніються красиві гірські вершини, ну і, звичайно, гордість цього району - численні затишні бухти і однойменне шампанське.

Якщо говорити про пляжах Судака, вони простилаються від Фортечний гори до мису Алчак на 2,5 км. Завдяки наявності хвилерізів і розташуванню курорту в оточенні гір тут немає високих хвиль, також варто відзначити, що спуск у воду пологий і глибина невелика, саме тому пляжі курорту - оптимальне місце для відпочинку з маленькими дітьми. Вони галькові і обладнані всім необхідним для комфортного проведення часу - шезлонгами і парасольками, кабінками для перевдягання, душовими і туалетами, пунктами прокату спорядження і, звичайно, кафе, де можна замовити морозиво, свіже пиво та інші напої і легкі закуски.

В готелі в центрі Судака приїжджають не тільки щоб відпочити і побачити місцеві визначні пам'ятки, а й поправити здоров'я. Основна спеціалізація тутешніх пансіонатів і санаторіїв - лікування органів дихальної, серцево-судинної і нервової системи, причому головним ресурсом є унікальний клімат курорту.

Сезон відпочинку в Судаку

Судак є чудовим місцем для сімейного відпочинку і оздоровлення. Ціни тут приємні в порівнянні з іншими курортами, клімат сприятливий, ну а туристичний сезон триває з травня по жовтень. Ми ж розглянемо відпочинок в Судаку в усі пори року, щоб ви могли вибрати для себе оптимальний період для поїздки.

Відпочинок в Судаку влітку

Період високої туристичної активності триває з кінця червня до кінця серпня. В цей час відпочиваючі купаються в Чорному морі і приймають сонячні ванни, а також відвідують всілякі фестивалі. Ціни на розміщення в цей час найвищі, тим не менш, вони набагато нижче, ніж на курортах Великої Ялти, що не може не радувати. На ринках, пляжах і вулицях курорту стає багатолюдно, але якщо вас не бентежить велика кількість туристів, ласкаво просимо в Судак в розпал курортного сезону!

Судак є самим «сонячним» містом кримського півострова, адже тут спостерігається порядку 2550 сонячних годин на рік. Літо на курорті спекотне, температура повітря піднімається до позначки + 30 ° C і це не межа. Переносить виснажливу спеку допомагають свіжі бризи, що дмуть з моря. Що стосується температури води в Чорному морі, на початку червня вона становить + 20 ° C, але вже до кінця місяця вона піднімається до + 24- + 25 ° C, а пізніше і зовсім зростає до + 26 ° C.

Оксамитовий сезон в Судаку

Початок осені - ідеальний час для спокійного і розміреного відпочинку. У цей період ви можете насолодитися нежаркій погодою і пустельними пляжами, адже відпочиваючих стає в рази менше. Ще однією перевагою відпочинку в оксамитовий сезон є ціни, які опускаються десь на 25-30% в порівнянні з літом, наприклад, восени ви можее зупинитися в готелі 4 зірки за ціною 2- або 3-зіркового, також вже немає ажіотажу на придбання квитків. Якщо говорити про погоду, температура Чорного моря у вересні становить + 21- + 23 ° C, повітря - + 23- + 25 ° C.

Відпочинок в Судаку навесні і восени

Весна в Судаку дуже красива пора, але на самому початку цього сезону примх погоди не уникнути, досить часто опускаються тумани, можуть йти дощі і так далі. Ближче до середини квітня погода стає стійкою, практично кожен день світить сонце, розквітають дерева і чагарники і морське повітря випромінює аромати квітів і трав. У ялівцевих долинах навесні розпускаються крокуси та іриси, це ідеальний час для прогулянок і оздоровлення. Не менш приваблива в цьому плані і осінь, причому вона набагато тепліше, ніж весна. Відчутне похолодання настає лише ближче до кінця жовтня, коли стовпчик термометра опускається до + 14 ° C. Осінній Судак дуже гарний і романтичний, з дерев осипається яскрава листя, і з'являються приголомшливі пейзажі.

Відпочинок в Судаку взимку

Для зимового Судака характерна прохолодна і вітряна погода. Сніг же, навпаки, випадає вкрай рідко, набагато частіше йдуть дощі і штормить море. Температура повітря в зимовий день варіюється від +3 до + 8 ° C, аномальні заморозки спостерігаються вкрай рідко. Якщо говорити про температуру води в Чорному морі вона варіюється в межах від 0 до + 5 ° C.

10 речей, які потрібно зробити в Судаку:

 • Відвідати гордість всього Кримського півострова - Генуезьку фортецю в Судаку.
 • Відправитися на риболовлю у відкритому морі.
 • Відвідати найвідоміший завод шампанських вин «Новий Світ».
 • Побувати на найцікавішому шоу в дельфінарії.
 • Відправитися всією сім'єю в аквапарк.
 • Побачити вечірник Судак з верхньої точки колеса огляду.
 • Насолодитися природними красотами на кінній прогулянці.
 • Зіграти в волейбол або настільний теніс.
 • Провести вечір в одному із затишних ресторанів курорту.
 • Добре відпочити і отримати заряд позитивних емоцій на весь прийдешній рік.

Де зупинитися - готелі та готелі Судака

Найбільшим попитом користуються готелі, розташовані недалеко від моря - в районі Кипарисової алеї, аквапарку та ТОК «Судак». Тут представлена ​​велика кількість готелів, що мають категорію 3 зірки, а також пансіонатів і міні-готелів. Вартість проживання варіюється в широкому діапазоні і залежить, в першу чергу, від категорії обраного засоби розміщення і спектра послуг, що надаються. Якщо ви віддаєте перевагу спокійним райони, зверніть увагу на готелі на другий і третій берегової лінії. Дорога до пляжу буде займати 15-20 хвилин, при цьому, в якості бонуса ви отримаєте набагато приємніші ціни і спокій, якого часом так не вистачає жителям мегаполісів. Багато готелів Судака пропонують своїм постояльцям обладнані кухні і дитячі ліжечка для маленьких гостей. Щоб вибрати найбільш підходящий за всіма критеріями номер, використовуйте зручний пошук готелів на карті Судака .

Екскурсії в місті Судак

Відпочинок в Криму і відвідування екскурсій - речі нерозривні, адже де, як не тут зосереджено таку велику кількість унікальних архітектурних і природних пам'яток !? Замовити екскурсію можна в спеціальних точках продажу, а також на рецепції вашого готелю. З Судака організовують екскурсії в Бахчисарай, Севастополь, Алушту, Алупку і Ялту. Вашій увазі пропонуються піші, морські, кінні та велопрогулянки, екскурсії на квадрациклах, позашляховиках і ще багато чого цікавого!

пам'ятки Судака

Навіть якщо ви плануєте відпустку, щоб насолоджуватися кожною хвилиною проведеної на пляжі, настане той час, коли вам захочеться побачити щось нове і отримати заряд нових вражень. Головна визначна пам'ятка Судака, яка просто-таки обов'язкова до відвідування - Генуезька фортеця. Не менш приваблива і православна архітектура курорту - храм Покрова Пресвятої Богородиці, мечеть Аджи-Бей, Лютеранська кірха, храм Святої Параскеви та інші. Гордість курорту - унікальні природні пам'ятки, до числа яких відносяться живописна Синя, Зелена і Блакитна бухти, гори Сокіл і Орлина любов і, звичайно ж, Сонячна долина з приголомшливо красивими скелями і «дикими» пляжами. Також туристів приваблює Голицинских винзавод і завод шампанських вин «Новий Світ».

Розваги і місця відпочинку

У Судаку ви зможете задовольнити і гастрономічний голод в тому числі, адже на території курорті представлені кафе, ресторани, бари, паби та інші заклади громадського харчування на будь-який смак, де ви зможете покуштувати страви європейської, італійської, російської, японської, середземноморської і, звичайно , кримсько-татарської кухні.

У Судаку ви зможете задовольнити і гастрономічний голод в тому числі, адже на території курорті представлені кафе, ресторани, бари, паби та інші заклади громадського харчування на будь-який смак, де ви зможете покуштувати страви європейської, італійської, російської, японської, середземноморської і, звичайно , кримсько-татарської кухні

Їдальня «По-домашньому»

вул. Леніна, 56

В їдальні «по-домашньому» ви завжди зможете смачно і недорого поїсти. Це бюджетний заклад, яке пропонує популярні страви. У їдальні завжди широкий асортимент страв і домашня атмосфера.

+380 (97) 887-92-22

Середній чек: 250-650 руб.

Середній чек: 250-650 руб

Кафе «Венеція»

вул. Леніна, 41

Італійське кафе «Венеція» знаходиться в м Судак. Заклад вражає широким вибором страв середземноморської кухні. Для відвідувачів є Wi-Fi зони, літні майданчики для курців, є бізнес-ланчі.

+380 (99) 920-43-41

Середній чек: 650-1800 руб.

Середній чек: 650-1800 руб

Кафе «Арзи»

Набережна (р-н фортеці)

Кафе «Арзи» користується особливою популярністю, є місцевою визначною пам'яткою, відрізняється великим меню і затишною атмосферою. Ресторан ділитися має як закритий, так і відкритий павільйон.

+380 (95) 181-91-77

Середній чек: 650-1000руб.

Середній чек: 650-1000руб

Кафе-бар «Аладін»

вул. Набережна

Кафе-бар «Аладін» розташоване на набережній р Судак. Заклад відомо відвідувачам широким асортиментом страв східної та європейської кухні, хорошим обслуговуванням, а також сучасним інтер'єром.

Середній чек: 600 руб.

Ресторан-кафе «Ho.Re.Ca»

вул. Адміральська 1

Ресторан-кафе «Ho.Re.Ca.» пропонує страви кримської і європейської кухні. Заклад підходить для проведення дитячих свят, оскільки пропонує ігрові майданчики, а також спеціальні шоу-програми.

Середній чек: 650-1600 руб.

Кафе-кондитерська «Абажур»

Вул. Леніна 35

Кафе-кондитерська в самому центрі міста Судака. Тут Ви можете скуштувати авторські десерти, смачні пироги, японські роли і багато іншого. Кафе працює цілий рік. Затишний і комфортний інтер'єр.

Середній чек: 650 руб.

Романтичний відпочинок в Судаку

Судак - неймовірно красивий курорт, який щорічно приваблює тисячі закоханих пар. Тут ви можете провести незабутній відпустку і крейдяний місяць, адже ви опинитеся в оточенні неймовірної природи і, звичайно, зможете насолодитися часом, проведеним удвох і один одним. Кожен куточок Судака романтичний і цікавий, відпочиваючи удвох, рекомендуємо відвідати неймовірно красиві - стежку Голіцина і Сонячну Долину, яка славиться своїми розкішними природними пам'ятками. Не менш привабливі мальовничі бухти курорту, а також романтичні морські та кінні прогулянки. Якщо ви хочете відчути смак кримських вин і шампанських, ласкаво просимо на дегустацію від місцевих заводів. Ще один «сценарій» вечора - романтична прогулянка по набережній, а також відвідування затишного ресторану на узбережжі.

Де провести час?

Судак - ідеальне місце для різнобічного відпочинку, адже тут можна не тільки лежати на пляжі, потягуючи коктейль, але і насолоджуватися дивовижною природою і заповідними зонами, і, звичайно, насичено і цікаво проводити час. Всі без винятку туристи обов'язково повинні побачити унікальну Судакскую фортеця, вражаючу своїми масштабами. В даний час на території фортеці функціонує історичний музей з не дуже великий і, при цьому, інформативною експозицією.

У свій туристичний маршрут варто включити найстарішу православну церкву курорту - храм Покрова Пресвятої Богородиці, яку в минулі часи неодноразово відвідували члени імператорської родини. Цікаві до відвідування і Лютеранська кірха, Печерний монастир, Консульський замок і башта Чобан-Колі. Дуже красиве місце - Сонячна Долина з численними виноградниками, перші з яких були організовані ще древніми греками. По дорозі до Алушти знаходиться ще одна цікава пам'ятка, яка приваблює увагу величезної кількості туристів - Долина Привидів, що представляє собою скупчення величезних валунів, придивившись до яких можна побачити силуети людей, а також тварин. Варто відзначити, що саме тут, в Долині Привидів зніманні сцени з легендарного фільму «Кавказька полонянка», що став класикою радянського кінематографа. Привабливим місцем для сімейних відпочиваючих і не тільки є аквапарк «Судак» і, звичайно, різні морські прогулянки вздовж мальовничого узбережжя Чорного моря. Ну а завершити вечір ви завжди можете в різних кафе, барах і ресторанах курорту.

Популярні маршрути

Насолодитися приголомшливими пейзажами Судака і його околиць ви зможете відправившись на захоплюючу кінну прогулянку. Одним з найбільш популярних маршрутів є прогулянки на конях в степу. Вас чекає подорож по мису «Меганом» і долині «Капсель». Тут дуже красиво: виростають степові трави, є можливість побачити диких тварин і, звичайно, насолодитися красою Судакського прерій.

Не менш популярний маршрут Новий Світ - стежка Голіцина, що включає в себе відвідування грота Шаляпіна, а також дивовижних Блакитний, Зеленої і синьою бухт. Прогулянки по Новому Світу можна доповнити відвідуванням дегустації 6 марок шампанських та ігристих вин на однойменному заводі.

Цікавий і мальовничий маршрут, який пролягає від ванн і каскадів каньйону річки Арпат до урочища Панагея і гірського озера. Ну а на окрему увагу заслуговує водоспад Джур-Джур, водний потім якого бере свій початок на висоті 468 метрів над рівнем моря. На шляху до цього чуда природи вас чекають неймовірно мальовниче реліктовий буково-грабовий ліс.

Що відвідати поруч?

Як дістатися до Судака?

Дорога в Судак практично нічим не відрізняється від подорожі в будь-який інший місто Південного берега Криму. Відстань від Москви і Пітера до Судака становить 1678 і 2403 км відповідно, від Краснодара - 381 км. Як краще доїхати з вашого міста до цього південного курорту залежить виключно від ваших уподобань.

На літаку

Оскільки власного аеропорту в Судаку немає, оптимальним способом дістатися до Криму є повітряне сполучення з Сімферополем, звідки вже не складе труднощів замовити таксі або доїхати на громадському транспорті до місця призначення. Авіапереліт з Москви займе 2,5 години при вартості від 4319 рублів, рейси з Санкт-Петербурга проводять в дорозі 3,1 години.

Кращі місця для відпочинку в Судаку, де зупинитися і куди піти

У південно-східній частині Кримського півострова в 100 км від Сімферополя розташувався затишний курортне містечко Судак, який щорічно приваблює туристів своїми приголомшливими пейзажами, чистим і прозорим морем, м'яким кліматом, великою кількістю пам'яток і, звичайно ж, розвиненою туристичною інфраструктурою. У північному напрямку від курорту розташовані гори, покриті густою лісовою рослинністю, на схід розтягнулася Капсельська долина, ну а західні середземноморські ландшафти вже звичні для російського туриста.

Чисельність населення Судака становить більше 16 500 чоловік, але в курортний сезон це число значно зростає, причому гостями курорту є як сімейні відпочиваючі, так і компанії молоді, які цінують якісний, насичений і цікавий відпочинок. Варто відзначити, що Судак є улюбленим місцем серед відпочиваючих із середнім достатком, адже ціни тут набагато нижче, наприклад, ялтинських, ну а пляжі і розваги тут нічим не гірше, і цілком можуть конкурувати між собою. В готелі Судака досить часто приїжджають творчі люди, які пишуть вірші, малюють, а може бути, і шукають свою музу, також на курорт приїжджають і історики і геологи на час проведення археологічних розкопок, адже місто має багату історію і представляє великий інтерес для них.

Судак приваблює приголомшливо красивими ландшафтами, завжди ласкавим сонцем і теплим морем, варто відзначити, що саме тут спостерігається найтриваліший купальний сезон. На курорті піщані пляжі сусідять з лісами і гаями, прогулянка по яких в спекотний літній день подарує хвилини прохолоди і умиротворення. Не варто забувати і про те, що на території Судака росте велика кількість садів і виноградників. Гості міста отримають масу позитивних емоцій від прогулянок по його околицях, адже в Судаку збереглася велика кількість старовинних споруд, що несуть велику історичну цінність. Головна визначна пам'ятка міста - Генуезька фортеця, побачити яку обов'язково повинен кожен, хто зупинився в Судаку.

На території Судакського курортного району розташувалося кілька курортних селищ, кожен з яких по-своєму привабливий:

 • Судак - головний населений пункт, що розкинувся в Судакської долині на узбережжі однойменної бухти. Особливість курорту полягає в тому, що він з трьох боків оточений гірськими масивами, завдяки чому в цих місцях спостерігається унікальний клімат. Саме тут знаходиться головна визначна пам'ятка - вищезгадана Генуезька фортеця;
 • Сонячна Долина - славиться великою кількістю ресторанів і кафе, мальовничими пляжами упорядкованими пляжами і, звичайно, численними виноградниками, причому перші плантації тут розбили ще стародавні греки. Побачити зараз найдавніші виноградні плантації можна в Козской, Капсельської і Токсукской долинами;
 • Морське - приголомшливе місце для всіх тих, хто хоче побути наодинці з неповторною природою, селище невелике, відпочиваючих тут не багато, пляжі переважно галькові, є досить багато недорогих готелів ;
 • Новий Світ - курорт, який виглядає ніби «з картинки». Природа тут неймовірно красива, виростає унікальна рослинність, далеко видніються красиві гірські вершини, ну і, звичайно, гордість цього району - численні затишні бухти і однойменне шампанське.

Якщо говорити про пляжах Судака, вони простилаються від Фортечний гори до мису Алчак на 2,5 км. Завдяки наявності хвилерізів і розташуванню курорту в оточенні гір тут немає високих хвиль, також варто відзначити, що спуск у воду пологий і глибина невелика, саме тому пляжі курорту - оптимальне місце для відпочинку з маленькими дітьми. Вони галькові і обладнані всім необхідним для комфортного проведення часу - шезлонгами і парасольками, кабінками для перевдягання, душовими і туалетами, пунктами прокату спорядження і, звичайно, кафе, де можна замовити морозиво, свіже пиво та інші напої і легкі закуски.

В готелі в центрі Судака приїжджають не тільки щоб відпочити і побачити місцеві визначні пам'ятки, а й поправити здоров'я. Основна спеціалізація тутешніх пансіонатів і санаторіїв - лікування органів дихальної, серцево-судинної і нервової системи, причому головним ресурсом є унікальний клімат курорту.

Сезон відпочинку в Судаку

Судак є чудовим місцем для сімейного відпочинку і оздоровлення. Ціни тут приємні в порівнянні з іншими курортами, клімат сприятливий, ну а туристичний сезон триває з травня по жовтень. Ми ж розглянемо відпочинок в Судаку в усі пори року, щоб ви могли вибрати для себе оптимальний період для поїздки.

Відпочинок в Судаку влітку

Період високої туристичної активності триває з кінця червня до кінця серпня. В цей час відпочиваючі купаються в Чорному морі і приймають сонячні ванни, а також відвідують всілякі фестивалі. Ціни на розміщення в цей час найвищі, тим не менш, вони набагато нижче, ніж на курортах Великої Ялти, що не може не радувати. На ринках, пляжах і вулицях курорту стає багатолюдно, але якщо вас не бентежить велика кількість туристів, ласкаво просимо в Судак в розпал курортного сезону!

Судак є самим «сонячним» містом кримського півострова, адже тут спостерігається порядку 2550 сонячних годин на рік. Літо на курорті спекотне, температура повітря піднімається до позначки + 30 ° C і це не межа. Переносить виснажливу спеку допомагають свіжі бризи, що дмуть з моря. Що стосується температури води в Чорному морі, на початку червня вона становить + 20 ° C, але вже до кінця місяця вона піднімається до + 24- + 25 ° C, а пізніше і зовсім зростає до + 26 ° C.

Оксамитовий сезон в Судаку

Початок осені - ідеальний час для спокійного і розміреного відпочинку. У цей період ви можете насолодитися нежаркій погодою і пустельними пляжами, адже відпочиваючих стає в рази менше. Ще однією перевагою відпочинку в оксамитовий сезон є ціни, які опускаються десь на 25-30% в порівнянні з літом, наприклад, восени ви можее зупинитися в готелі 4 зірки за ціною 2- або 3-зіркового, також вже немає ажіотажу на придбання квитків. Якщо говорити про погоду, температура Чорного моря у вересні становить + 21- + 23 ° C, повітря - + 23- + 25 ° C.

Відпочинок в Судаку навесні і восени

Весна в Судаку дуже красива пора, але на самому початку цього сезону примх погоди не уникнути, досить часто опускаються тумани, можуть йти дощі і так далі. Ближче до середини квітня погода стає стійкою, практично кожен день світить сонце, розквітають дерева і чагарники і морське повітря випромінює аромати квітів і трав. У ялівцевих долинах навесні розпускаються крокуси та іриси, це ідеальний час для прогулянок і оздоровлення. Не менш приваблива в цьому плані і осінь, причому вона набагато тепліше, ніж весна. Відчутне похолодання настає лише ближче до кінця жовтня, коли стовпчик термометра опускається до + 14 ° C. Осінній Судак дуже гарний і романтичний, з дерев осипається яскрава листя, і з'являються приголомшливі пейзажі.

Відпочинок в Судаку взимку

Для зимового Судака характерна прохолодна і вітряна погода. Сніг же, навпаки, випадає вкрай рідко, набагато частіше йдуть дощі і штормить море. Температура повітря в зимовий день варіюється від +3 до + 8 ° C, аномальні заморозки спостерігаються вкрай рідко. Якщо говорити про температуру води в Чорному морі вона варіюється в межах від 0 до + 5 ° C.

10 речей, які потрібно зробити в Судаку:

 • Відвідати гордість всього Кримського півострова - Генуезьку фортецю в Судаку.
 • Відправитися на риболовлю у відкритому морі.
 • Відвідати найвідоміший завод шампанських вин «Новий Світ».
 • Побувати на найцікавішому шоу в дельфінарії.
 • Відправитися всією сім'єю в аквапарк.
 • Побачити вечірник Судак з верхньої точки колеса огляду.
 • Насолодитися природними красотами на кінній прогулянці.
 • Зіграти в волейбол або настільний теніс.
 • Провести вечір в одному із затишних ресторанів курорту.
 • Добре відпочити і отримати заряд позитивних емоцій на весь прийдешній рік.

Де зупинитися - готелі та готелі Судака

Найбільшим попитом користуються готелі, розташовані недалеко від моря - в районі Кипарисової алеї, аквапарку та ТОК «Судак». Тут представлена ​​велика кількість готелів, що мають категорію 3 зірки, а також пансіонатів і міні-готелів. Вартість проживання варіюється в широкому діапазоні і залежить, в першу чергу, від категорії обраного засоби розміщення і спектра послуг, що надаються. Якщо ви віддаєте перевагу спокійним райони, зверніть увагу на готелі на другий і третій берегової лінії. Дорога до пляжу буде займати 15-20 хвилин, при цьому, в якості бонуса ви отримаєте набагато приємніші ціни і спокій, якого часом так не вистачає жителям мегаполісів. Багато готелів Судака пропонують своїм постояльцям обладнані кухні і дитячі ліжечка для маленьких гостей. Щоб вибрати найбільш підходящий за всіма критеріями номер, використовуйте зручний пошук готелів на карті Судака .

Екскурсії в місті Судак

Відпочинок в Криму і відвідування екскурсій - речі нерозривні, адже де, як не тут зосереджено таку велику кількість унікальних архітектурних і природних пам'яток !? Замовити екскурсію можна в спеціальних точках продажу, а також на рецепції вашого готелю. З Судака організовують екскурсії в Бахчисарай, Севастополь, Алушту, Алупку і Ялту. Вашій увазі пропонуються піші, морські, кінні та велопрогулянки, екскурсії на квадрациклах, позашляховиках і ще багато чого цікавого!

пам'ятки Судака

Навіть якщо ви плануєте відпустку, щоб насолоджуватися кожною хвилиною проведеної на пляжі, настане той час, коли вам захочеться побачити щось нове і отримати заряд нових вражень. Головна визначна пам'ятка Судака, яка просто-таки обов'язкова до відвідування - Генуезька фортеця. Не менш приваблива і православна архітектура курорту - храм Покрова Пресвятої Богородиці, мечеть Аджи-Бей, Лютеранська кірха, храм Святої Параскеви та інші. Гордість курорту - унікальні природні пам'ятки, до числа яких відносяться живописна Синя, Зелена і Блакитна бухти, гори Сокіл і Орлина любов і, звичайно ж, Сонячна долина з приголомшливо красивими скелями і «дикими» пляжами. Також туристів приваблює Голицинских винзавод і завод шампанських вин «Новий Світ».

Розваги і місця відпочинку

У Судаку ви зможете задовольнити і гастрономічний голод в тому числі, адже на території курорті представлені кафе, ресторани, бари, паби та інші заклади громадського харчування на будь-який смак, де ви зможете покуштувати страви європейської, італійської, російської, японської, середземноморської і, звичайно , кримсько-татарської кухні.

У Судаку ви зможете задовольнити і гастрономічний голод в тому числі, адже на території курорті представлені кафе, ресторани, бари, паби та інші заклади громадського харчування на будь-який смак, де ви зможете покуштувати страви європейської, італійської, російської, японської, середземноморської і, звичайно , кримсько-татарської кухні

Їдальня «По-домашньому»

вул. Леніна, 56

В їдальні «по-домашньому» ви завжди зможете смачно і недорого поїсти. Це бюджетний заклад, яке пропонує популярні страви. У їдальні завжди широкий асортимент страв і домашня атмосфера.

+380 (97) 887-92-22

Середній чек: 250-650 руб.

Середній чек: 250-650 руб

Кафе «Венеція»

вул. Леніна, 41

Італійське кафе «Венеція» знаходиться в м Судак. Заклад вражає широким вибором страв середземноморської кухні. Для відвідувачів є Wi-Fi зони, літні майданчики для курців, є бізнес-ланчі.

+380 (99) 920-43-41

Середній чек: 650-1800 руб.

Середній чек: 650-1800 руб

Кафе «Арзи»

Набережна (р-н фортеці)

Кафе «Арзи» користується особливою популярністю, є місцевою визначною пам'яткою, відрізняється великим меню і затишною атмосферою. Ресторан ділитися має як закритий, так і відкритий павільйон.

+380 (95) 181-91-77

Середній чек: 650-1000руб.

Середній чек: 650-1000руб

Кафе-бар «Аладін»

вул. Набережна

Кафе-бар «Аладін» розташоване на набережній р Судак. Заклад відомо відвідувачам широким асортиментом страв східної та європейської кухні, хорошим обслуговуванням, а також сучасним інтер'єром.

Середній чек: 600 руб.

Ресторан-кафе «Ho.Re.Ca»

вул. Адміральська 1

Ресторан-кафе «Ho.Re.Ca.» пропонує страви кримської і європейської кухні. Заклад підходить для проведення дитячих свят, оскільки пропонує ігрові майданчики, а також спеціальні шоу-програми.

Середній чек: 650-1600 руб.

Кафе-кондитерська «Абажур»

Вул. Леніна 35

Кафе-кондитерська в самому центрі міста Судака. Тут Ви можете скуштувати авторські десерти, смачні пироги, японські роли і багато іншого. Кафе працює цілий рік. Затишний і комфортний інтер'єр.

Середній чек: 650 руб.

Романтичний відпочинок в Судаку

Судак - неймовірно красивий курорт, який щорічно приваблює тисячі закоханих пар. Тут ви можете провести незабутній відпустку і крейдяний місяць, адже ви опинитеся в оточенні неймовірної природи і, звичайно, зможете насолодитися часом, проведеним удвох і один одним. Кожен куточок Судака романтичний і цікавий, відпочиваючи удвох, рекомендуємо відвідати неймовірно красиві - стежку Голіцина і Сонячну Долину, яка славиться своїми розкішними природними пам'ятками. Не менш привабливі мальовничі бухти курорту, а також романтичні морські та кінні прогулянки. Якщо ви хочете відчути смак кримських вин і шампанських, ласкаво просимо на дегустацію від місцевих заводів. Ще один «сценарій» вечора - романтична прогулянка по набережній, а також відвідування затишного ресторану на узбережжі.

Де провести час?

Судак - ідеальне місце для різнобічного відпочинку, адже тут можна не тільки лежати на пляжі, потягуючи коктейль, але і насолоджуватися дивовижною природою і заповідними зонами, і, звичайно, насичено і цікаво проводити час. Всі без винятку туристи обов'язково повинні побачити унікальну Судакскую фортеця, вражаючу своїми масштабами. В даний час на території фортеці функціонує історичний музей з не дуже великий і, при цьому, інформативною експозицією.

У свій туристичний маршрут варто включити найстарішу православну церкву курорту - храм Покрова Пресвятої Богородиці, яку в минулі часи неодноразово відвідували члени імператорської родини. Цікаві до відвідування і Лютеранська кірха, Печерний монастир, Консульський замок і башта Чобан-Колі. Дуже красиве місце - Сонячна Долина з численними виноградниками, перші з яких були організовані ще древніми греками. По дорозі до Алушти знаходиться ще одна цікава пам'ятка, яка приваблює увагу величезної кількості туристів - Долина Привидів, що представляє собою скупчення величезних валунів, придивившись до яких можна побачити силуети людей, а також тварин. Варто відзначити, що саме тут, в Долині Привидів зніманні сцени з легендарного фільму «Кавказька полонянка», що став класикою радянського кінематографа. Привабливим місцем для сімейних відпочиваючих і не тільки є аквапарк «Судак» і, звичайно, різні морські прогулянки вздовж мальовничого узбережжя Чорного моря. Ну а завершити вечір ви завжди можете в різних кафе, барах і ресторанах курорту.

Популярні маршрути

Насолодитися приголомшливими пейзажами Судака і його околиць ви зможете відправившись на захоплюючу кінну прогулянку. Одним з найбільш популярних маршрутів є прогулянки на конях в степу. Вас чекає подорож по мису «Меганом» і долині «Капсель». Тут дуже красиво: виростають степові трави, є можливість побачити диких тварин і, звичайно, насолодитися красою Судакського прерій.

Не менш популярний маршрут Новий Світ - стежка Голіцина, що включає в себе відвідування грота Шаляпіна, а також дивовижних Блакитний, Зеленої і синьою бухт. Прогулянки по Новому Світу можна доповнити відвідуванням дегустації 6 марок шампанських та ігристих вин на однойменному заводі.

Цікавий і мальовничий маршрут, який пролягає від ванн і каскадів каньйону річки Арпат до урочища Панагея і гірського озера. Ну а на окрему увагу заслуговує водоспад Джур-Джур, водний потім якого бере свій початок на висоті 468 метрів над рівнем моря. На шляху до цього чуда природи вас чекають неймовірно мальовниче реліктовий буково-грабовий ліс.

Що відвідати поруч?

Як дістатися до Судака?

Дорога в Судак практично нічим не відрізняється від подорожі в будь-який інший місто Південного берега Криму. Відстань від Москви і Пітера до Судака становить 1678 і 2403 км відповідно, від Краснодара - 381 км. Як краще доїхати з вашого міста до цього південного курорту залежить виключно від ваших уподобань.

На літаку

Оскільки власного аеропорту в Судаку немає, оптимальним способом дістатися до Криму є повітряне сполучення з Сімферополем, звідки вже не складе труднощів замовити таксі або доїхати на громадському транспорті до місця призначення. Авіапереліт з Москви займе 2,5 години при вартості від 4319 рублів, рейси з Санкт-Петербурга проводять в дорозі 3,1 години.

Кращі місця для відпочинку в Судаку, де зупинитися і куди піти

У південно-східній частині Кримського півострова в 100 км від Сімферополя розташувався затишний курортне містечко Судак, який щорічно приваблює туристів своїми приголомшливими пейзажами, чистим і прозорим морем, м'яким кліматом, великою кількістю пам'яток і, звичайно ж, розвиненою туристичною інфраструктурою. У північному напрямку від курорту розташовані гори, покриті густою лісовою рослинністю, на схід розтягнулася Капсельська долина, ну а західні середземноморські ландшафти вже звичні для російського туриста.

Чисельність населення Судака становить більше 16 500 чоловік, але в курортний сезон це число значно зростає, причому гостями курорту є як сімейні відпочиваючі, так і компанії молоді, які цінують якісний, насичений і цікавий відпочинок. Варто відзначити, що Судак є улюбленим місцем серед відпочиваючих із середнім достатком, адже ціни тут набагато нижче, наприклад, ялтинських, ну а пляжі і розваги тут нічим не гірше, і цілком можуть конкурувати між собою. В готелі Судака досить часто приїжджають творчі люди, які пишуть вірші, малюють, а може бути, і шукають свою музу, також на курорт приїжджають і історики і геологи на час проведення археологічних розкопок, адже місто має багату історію і представляє великий інтерес для них.

Судак приваблює приголомшливо красивими ландшафтами, завжди ласкавим сонцем і теплим морем, варто відзначити, що саме тут спостерігається найтриваліший купальний сезон. На курорті піщані пляжі сусідять з лісами і гаями, прогулянка по яких в спекотний літній день подарує хвилини прохолоди і умиротворення. Не варто забувати і про те, що на території Судака росте велика кількість садів і виноградників. Гості міста отримають масу позитивних емоцій від прогулянок по його околицях, адже в Судаку збереглася велика кількість старовинних споруд, що несуть велику історичну цінність. Головна визначна пам'ятка міста - Генуезька фортеця, побачити яку обов'язково повинен кожен, хто зупинився в Судаку.

На території Судакського курортного району розташувалося кілька курортних селищ, кожен з яких по-своєму привабливий:

 • Судак - головний населений пункт, що розкинувся в Судакської долині на узбережжі однойменної бухти. Особливість курорту полягає в тому, що він з трьох боків оточений гірськими масивами, завдяки чому в цих місцях спостерігається унікальний клімат. Саме тут знаходиться головна визначна пам'ятка - вищезгадана Генуезька фортеця;
 • Сонячна Долина - славиться великою кількістю ресторанів і кафе, мальовничими пляжами упорядкованими пляжами і, звичайно, численними виноградниками, причому перші плантації тут розбили ще стародавні греки. Побачити зараз найдавніші виноградні плантації можна в Козской, Капсельської і Токсукской долинами;
 • Морське - приголомшливе місце для всіх тих, хто хоче побути наодинці з неповторною природою, селище невелике, відпочиваючих тут не багато, пляжі переважно галькові, є досить багато недорогих готелів ;
 • Новий Світ - курорт, який виглядає ніби «з картинки». Природа тут неймовірно красива, виростає унікальна рослинність, далеко видніються красиві гірські вершини, ну і, звичайно, гордість цього району - численні затишні бухти і однойменне шампанське.

Якщо говорити про пляжах Судака, вони простилаються від Фортечний гори до мису Алчак на 2,5 км. Завдяки наявності хвилерізів і розташуванню курорту в оточенні гір тут немає високих хвиль, також варто відзначити, що спуск у воду пологий і глибина невелика, саме тому пляжі курорту - оптимальне місце для відпочинку з маленькими дітьми. Вони галькові і обладнані всім необхідним для комфортного проведення часу - шезлонгами і парасольками, кабінками для перевдягання, душовими і туалетами, пунктами прокату спорядження і, звичайно, кафе, де можна замовити морозиво, свіже пиво та інші напої і легкі закуски.

В готелі в центрі Судака приїжджають не тільки щоб відпочити і побачити місцеві визначні пам'ятки, а й поправити здоров'я. Основна спеціалізація тутешніх пансіонатів і санаторіїв - лікування органів дихальної, серцево-судинної і нервової системи, причому головним ресурсом є унікальний клімат курорту.

Сезон відпочинку в Судаку

Судак є чудовим місцем для сімейного відпочинку і оздоровлення. Ціни тут приємні в порівнянні з іншими курортами, клімат сприятливий, ну а туристичний сезон триває з травня по жовтень. Ми ж розглянемо відпочинок в Судаку в усі пори року, щоб ви могли вибрати для себе оптимальний період для поїздки.

Відпочинок в Судаку влітку

Період високої туристичної активності триває з кінця червня до кінця серпня. В цей час відпочиваючі купаються в Чорному морі і приймають сонячні ванни, а також відвідують всілякі фестивалі. Ціни на розміщення в цей час найвищі, тим не менш, вони набагато нижче, ніж на курортах Великої Ялти, що не може не радувати. На ринках, пляжах і вулицях курорту стає багатолюдно, але якщо вас не бентежить велика кількість туристів, ласкаво просимо в Судак в розпал курортного сезону!

Судак є самим «сонячним» містом кримського півострова, адже тут спостерігається порядку 2550 сонячних годин на рік. Літо на курорті спекотне, температура повітря піднімається до позначки + 30 ° C і це не межа. Переносить виснажливу спеку допомагають свіжі бризи, що дмуть з моря. Що стосується температури води в Чорному морі, на початку червня вона становить + 20 ° C, але вже до кінця місяця вона піднімається до + 24- + 25 ° C, а пізніше і зовсім зростає до + 26 ° C.

Оксамитовий сезон в Судаку

Початок осені - ідеальний час для спокійного і розміреного відпочинку. У цей період ви можете насолодитися нежаркій погодою і пустельними пляжами, адже відпочиваючих стає в рази менше. Ще однією перевагою відпочинку в оксамитовий сезон є ціни, які опускаються десь на 25-30% в порівнянні з літом, наприклад, восени ви можее зупинитися в готелі 4 зірки за ціною 2- або 3-зіркового, також вже немає ажіотажу на придбання квитків. Якщо говорити про погоду, температура Чорного моря у вересні становить + 21- + 23 ° C, повітря - + 23- + 25 ° C.

Відпочинок в Судаку навесні і восени

Весна в Судаку дуже красива пора, але на самому початку цього сезону примх погоди не уникнути, досить часто опускаються тумани, можуть йти дощі і так далі. Ближче до середини квітня погода стає стійкою, практично кожен день світить сонце, розквітають дерева і чагарники і морське повітря випромінює аромати квітів і трав. У ялівцевих долинах навесні розпускаються крокуси та іриси, це ідеальний час для прогулянок і оздоровлення. Не менш приваблива в цьому плані і осінь, причому вона набагато тепліше, ніж весна. Відчутне похолодання настає лише ближче до кінця жовтня, коли стовпчик термометра опускається до + 14 ° C. Осінній Судак дуже гарний і романтичний, з дерев осипається яскрава листя, і з'являються приголомшливі пейзажі.

Відпочинок в Судаку взимку

Для зимового Судака характерна прохолодна і вітряна погода. Сніг же, навпаки, випадає вкрай рідко, набагато частіше йдуть дощі і штормить море. Температура повітря в зимовий день варіюється від +3 до + 8 ° C, аномальні заморозки спостерігаються вкрай рідко. Якщо говорити про температуру води в Чорному морі вона варіюється в межах від 0 до + 5 ° C.

10 речей, які потрібно зробити в Судаку:

 • Відвідати гордість всього Кримського півострова - Генуезьку фортецю в Судаку.
 • Відправитися на риболовлю у відкритому морі.
 • Відвідати найвідоміший завод шампанських вин «Новий Світ».
 • Побувати на найцікавішому шоу в дельфінарії.
 • Відправитися всією сім'єю в аквапарк.
 • Побачити вечірник Судак з верхньої точки колеса огляду.
 • Насолодитися природними красотами на кінній прогулянці.
 • Зіграти в волейбол або настільний теніс.
 • Провести вечір в одному із затишних ресторанів курорту.
 • Добре відпочити і отримати заряд позитивних емоцій на весь прийдешній рік.

Де зупинитися - готелі та готелі Судака

Найбільшим попитом користуються готелі, розташовані недалеко від моря - в районі Кипарисової алеї, аквапарку та ТОК «Судак». Тут представлена ​​велика кількість готелів, що мають категорію 3 зірки, а також пансіонатів і міні-готелів. Вартість проживання варіюється в широкому діапазоні і залежить, в першу чергу, від категорії обраного засоби розміщення і спектра послуг, що надаються. Якщо ви віддаєте перевагу спокійним райони, зверніть увагу на готелі на другий і третій берегової лінії. Дорога до пляжу буде займати 15-20 хвилин, при цьому, в якості бонуса ви отримаєте набагато приємніші ціни і спокій, якого часом так не вистачає жителям мегаполісів. Багато готелів Судака пропонують своїм постояльцям обладнані кухні і дитячі ліжечка для маленьких гостей. Щоб вибрати найбільш підходящий за всіма критеріями номер, використовуйте зручний пошук готелів на карті Судака .

Екскурсії в місті Судак

Відпочинок в Криму і відвідування екскурсій - речі нерозривні, адже де, як не тут зосереджено таку велику кількість унікальних архітектурних і природних пам'яток !? Замовити екскурсію можна в спеціальних точках продажу, а також на рецепції вашого готелю. З Судака організовують екскурсії в Бахчисарай, Севастополь, Алушту, Алупку і Ялту. Вашій увазі пропонуються піші, морські, кінні та велопрогулянки, екскурсії на квадрациклах, позашляховиках і ще багато чого цікавого!

пам'ятки Судака

Навіть якщо ви плануєте відпустку, щоб насолоджуватися кожною хвилиною проведеної на пляжі, настане той час, коли вам захочеться побачити щось нове і отримати заряд нових вражень. Головна визначна пам'ятка Судака, яка просто-таки обов'язкова до відвідування - Генуезька фортеця. Не менш приваблива і православна архітектура курорту - храм Покрова Пресвятої Богородиці, мечеть Аджи-Бей, Лютеранська кірха, храм Святої Параскеви та інші. Гордість курорту - унікальні природні пам'ятки, до числа яких відносяться живописна Синя, Зелена і Блакитна бухти, гори Сокіл і Орлина любов і, звичайно ж, Сонячна долина з приголомшливо красивими скелями і «дикими» пляжами. Також туристів приваблює Голицинских винзавод і завод шампанських вин «Новий Світ».

Розваги і місця відпочинку

У Судаку ви зможете задовольнити і гастрономічний голод в тому числі, адже на території курорті представлені кафе, ресторани, бари, паби та інші заклади громадського харчування на будь-який смак, де ви зможете покуштувати страви європейської, італійської, російської, японської, середземноморської і, звичайно , кримсько-татарської кухні.

У Судаку ви зможете задовольнити і гастрономічний голод в тому числі, адже на території курорті представлені кафе, ресторани, бари, паби та інші заклади громадського харчування на будь-який смак, де ви зможете покуштувати страви європейської, італійської, російської, японської, середземноморської і, звичайно , кримсько-татарської кухні

Їдальня «По-домашньому»

вул. Леніна, 56

В їдальні «по-домашньому» ви завжди зможете смачно і недорого поїсти. Це бюджетний заклад, яке пропонує популярні страви. У їдальні завжди широкий асортимент страв і домашня атмосфера.

+380 (97) 887-92-22

Середній чек: 250-650 руб.

Середній чек: 250-650 руб

Кафе «Венеція»

вул. Леніна, 41

Італійське кафе «Венеція» знаходиться в м Судак. Заклад вражає широким вибором страв середземноморської кухні. Для відвідувачів є Wi-Fi зони, літні майданчики для курців, є бізнес-ланчі.

+380 (99) 920-43-41

Середній чек: 650-1800 руб.

Середній чек: 650-1800 руб

Кафе «Арзи»

Набережна (р-н фортеці)

Кафе «Арзи» користується особливою популярністю, є місцевою визначною пам'яткою, відрізняється великим меню і затишною атмосферою. Ресторан ділитися має як закритий, так і відкритий павільйон.

+380 (95) 181-91-77

Середній чек: 650-1000руб.

Середній чек: 650-1000руб

Кафе-бар «Аладін»

вул. Набережна

Кафе-бар «Аладін» розташоване на набережній р Судак. Заклад відомо відвідувачам широким асортиментом страв східної та європейської кухні, хорошим обслуговуванням, а також сучасним інтер'єром.

Середній чек: 600 руб.

Ресторан-кафе «Ho.Re.Ca»

вул. Адміральська 1

Ресторан-кафе «Ho.Re.Ca.» пропонує страви кримської і європейської кухні. Заклад підходить для проведення дитячих свят, оскільки пропонує ігрові майданчики, а також спеціальні шоу-програми.

Середній чек: 650-1600 руб.

Кафе-кондитерська «Абажур»

Вул. Леніна 35

Кафе-кондитерська в самому центрі міста Судака. Тут Ви можете скуштувати авторські десерти, смачні пироги, японські роли і багато іншого. Кафе працює цілий рік. Затишний і комфортний інтер'єр.

Середній чек: 650 руб.

Романтичний відпочинок в Судаку

Судак - неймовірно красивий курорт, який щорічно приваблює тисячі закоханих пар. Тут ви можете провести незабутній відпустку і крейдяний місяць, адже ви опинитеся в оточенні неймовірної природи і, звичайно, зможете насолодитися часом, проведеним удвох і один одним. Кожен куточок Судака романтичний і цікавий, відпочиваючи удвох, рекомендуємо відвідати неймовірно красиві - стежку Голіцина і Сонячну Долину, яка славиться своїми розкішними природними пам'ятками. Не менш привабливі мальовничі бухти курорту, а також романтичні морські та кінні прогулянки. Якщо ви хочете відчути смак кримських вин і шампанських, ласкаво просимо на дегустацію від місцевих заводів. Ще один «сценарій» вечора - романтична прогулянка по набережній, а також відвідування затишного ресторану на узбережжі.

Де провести час?

Судак - ідеальне місце для різнобічного відпочинку, адже тут можна не тільки лежати на пляжі, потягуючи коктейль, але і насолоджуватися дивовижною природою і заповідними зонами, і, звичайно, насичено і цікаво проводити час. Всі без винятку туристи обов'язково повинні побачити унікальну Судакскую фортеця, вражаючу своїми масштабами. В даний час на території фортеці функціонує історичний музей з не дуже великий і, при цьому, інформативною експозицією.

У свій туристичний маршрут варто включити найстарішу православну церкву курорту - храм Покрова Пресвятої Богородиці, яку в минулі часи неодноразово відвідували члени імператорської родини. Цікаві до відвідування і Лютеранська кірха, Печерний монастир, Консульський замок і башта Чобан-Колі. Дуже красиве місце - Сонячна Долина з численними виноградниками, перші з яких були організовані ще древніми греками. По дорозі до Алушти знаходиться ще одна цікава пам'ятка, яка приваблює увагу величезної кількості туристів - Долина Привидів, що представляє собою скупчення величезних валунів, придивившись до яких можна побачити силуети людей, а також тварин. Варто відзначити, що саме тут, в Долині Привидів зніманні сцени з легендарного фільму «Кавказька полонянка», що став класикою радянського кінематографа. Привабливим місцем для сімейних відпочиваючих і не тільки є аквапарк «Судак» і, звичайно, різні морські прогулянки вздовж мальовничого узбережжя Чорного моря. Ну а завершити вечір ви завжди можете в різних кафе, барах і ресторанах курорту.

Популярні маршрути

Насолодитися приголомшливими пейзажами Судака і його околиць ви зможете відправившись на захоплюючу кінну прогулянку. Одним з найбільш популярних маршрутів є прогулянки на конях в степу. Вас чекає подорож по мису «Меганом» і долині «Капсель». Тут дуже красиво: виростають степові трави, є можливість побачити диких тварин і, звичайно, насолодитися красою Судакського прерій.

Не менш популярний маршрут Новий Світ - стежка Голіцина, що включає в себе відвідування грота Шаляпіна, а також дивовижних Блакитний, Зеленої і синьою бухт. Прогулянки по Новому Світу можна доповнити відвідуванням дегустації 6 марок шампанських та ігристих вин на однойменному заводі.

Цікавий і мальовничий маршрут, який пролягає від ванн і каскадів каньйону річки Арпат до урочища Панагея і гірського озера. Ну а на окрему увагу заслуговує водоспад Джур-Джур, водний потім якого бере свій початок на висоті 468 метрів над рівнем моря. На шляху до цього чуда природи вас чекають неймовірно мальовниче реліктовий буково-грабовий ліс.

Що відвідати поруч?

Як дістатися до Судака?

Дорога в Судак практично нічим не відрізняється від подорожі в будь-який інший місто Південного берега Криму. Відстань від Москви і Пітера до Судака становить 1678 і 2403 км відповідно, від Краснодара - 381 км. Як краще доїхати з вашого міста до цього південного курорту залежить виключно від ваших уподобань.

На літаку

Оскільки власного аеропорту в Судаку немає, оптимальним способом дістатися до Криму є повітряне сполучення з Сімферополем, звідки вже не складе труднощів замовити таксі або доїхати на громадському транспорті до місця призначення. Авіапереліт з Москви займе 2,5 години при вартості від 4319 рублів, рейси з Санкт-Петербурга проводять в дорозі 3,1 години.

на поїзді

З іншімі видами транспорту ситуация Дещо складніша. Если ви планіуете їхати на поїзді, є два варіанти - дістатіся самостійно або ж позбутіся Зайве клопоту, купивши єдиний квиток. У Першому випадка нужно купити квиток на поїзд Москва - Краснодар, ВАРТІСТЬ которого від 2000 рублей за плацкарт и 3800 за купе або до Анапи за 2500 рублей за плацкарт и 4500 за купе відповідно. Якщо ж відправною точкою вашої подорожі є Санкт-Петербург, квитки обійдуться трохи дорожче плацкарт до Анапи обійдеться близько 3000 рублів, до Краснодара - близько 2800 рублів. У літній період попит на квитки особливо високий, тому рекомендуємо заздалегідь подбати про їх придбання. Подальший маршрут включатиме в себе автобус, паром і знову автобус. Як тільки ви прибудете в Краснодар або Анапу, необхідно буде придбати квиток до Судака, до вартості якого вже включена поромна переправа. Якщо ви вибираєте єдиний квиток, часу на відпочинок або прогулянку в тому чи іншому місті у вас не буде, оскільки відразу ж після прибуття в порт «Кавказ» вас чекатиме паром і так далі. Дорога з Москви до Судака займе близько 44 годин.

на автобусі

Дістатися в Судак на Автобусі можна з Москви, а також Краснодара, Геленджика, Ростова-на-Дону, Кримська, Анапи і інших південних міст Росії. Проїзд здійснюється за схемою автобус-паром-автобус, що стосується вартості, з Анапи вона складе близько 700 рублів, з Москви - 2500 рублів і вище. Враховуйте, що за багаж потрібно доплатити 10% від вартості квитка.

Автомобілем

Перевагою подорожі на власному авто є те, що ви зможете відвідати більшу кількість цікавих місць в Криму і в самому Судаку, не залежати від громадського транспорту. Подорож має бути не з простих, але воно того варте! Дорога з Москви в Судак займе трохи більше 20 годин по трасі Дон / Е115 / М4, з Санкт-Петербурга - 30 годин по E105 / М-10 і з Краснодара - 6,5 годин по Р251 і E97 / М17.

Автор Єва Шувалова

Де провести час?
Що відвідати поруч?
Як дістатися до Судака?
Де провести час?
Що відвідати поруч?
Як дістатися до Судака?
Де провести час?
Що відвідати поруч?
Як дістатися до Судака?
Де провести час?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.