Навигация
Реклама
Реклама

Леї і де їх міняти

Невелика стаття про те як швидко і безболісно поміняти гроші в Румунії, і що взагалі тут відбувається.

Почнемо з цифрах! 1 Леу (un leu), 2 і більше лей (lei) позначаються абревіатурою RON, паперові гроші: 1, 5, 10, 50, 100, 200 і 500 лей. Точніше, вони не паперові, а пластикові, що дуже зручно, можна м'яти, прати і упускати в каві.
Монетки - лазень (bani), що мають сенс - 50 і 10 копійок. Є ще 5 і 1, але їх навіть міліція не бере.

Чи приймають в Румунії євро?

Майже у всіх готелях і невеликих сімейних готелях «пенсіуне» у вас візьмуть євро в якості оплати ночівлі, але крім як за нічліг і квартплату, платити в євро тут не прийнято, тому гроші треба міняти, або знімати з карти.

Де можна зняти гроші?

Леї можна зняти в банкоматі, якщо у вас міжнародна карта. Банків і банкоматів дуже багато: Banca Transilvania, BCR, BRD, Raiffeisen і теде. Природно, з вас зніметься комісія, в залежності від карти, банку, валюти на вашому рахунку та іншого, відомого як правило, тільки вашому банку, але не вам.

Чи можна розплачуватися міжнародної банківською картою?

Можна платити міжнародною картою у всіх великих магазинах, супермаркетах і готелях. У маленьких магазинах і невеликих сімейних готелях карти можуть не брати в принципі. Знову ж, плюс комісія і конвертація.

Де міняти і як змінювати.

Власне, скрізь!
Через те, що Румунія в Євросоюзі, але не перейшла на євро, обмінників по всій країні сила-силенна.

Через те, що Румунія в Євросоюзі, але не перейшла на євро, обмінників по всій країні сила-силенна

Однак, враховуйте деякі особливості:

  1. У приватних обмінниках курс краще, ніж в банках. Шукайте табличку CHANGE, або запитуйте - на румунському Schimb valutar (скімб валютар).
  2. Майже ніколи немає комісії. Якщо не написано 0% commission, то можна уточнити, в обмінниках зазвичай розуміють англійською.
  3. На вихідні 95% обмінників закриті !!! В суботу працюють півдня, а в неділю - повний вихідний. У великих містах відкритий обмінник знайти простіше.
  4. При обміні грошей треба мати при собі посвідчення особи державного зразка.

В АЕРОПОРТУ

В аеропорту після прильоту не міняйте гроші в обмінниках всередині, там поганий курс. Але це все і так знають. Якщо ви прилетіли в Бухарест, то міняйте на мінус першому поверсі, там є обмінний пункт Banka Transilvania, курс трохи гірше звичайного, тому сотню-іншу євродоларів можна спокійно міняти. тут докладніше про аеропорт Бухареста і всякі ништяки.

В МІСТІ

У містах найкращий курс ми бачили в обмінниках Rocri, вони жовтенькі такі, зазвичай з емблемою Western Union, але там теж різниця невелика, не варто спеціально бігати їх шукати. Взагалі, немає занадто великої різниці навіть між обмінником в центрі на туристичній вулиці і на околиці, максимум, пару копійок на долар, тому, якщо міняєте кілька сот доларів, можна не морочитися бігом з перешкодами в пошуках самонаілучшего курсу. Винятком з міських обмінників є обмінники в шопінг-моллах, наприклад, в Брашові в центральному молле Star і в великому молле Coresi курс на кілька пунктів гірше звичайного. Тому що очі завидющі, руки загребущі і нічого нарікати.

Власне, все. Нас ніде ніколи не обманювали, ніяких фальшивок НЕ підсовували, все культурно. З питаннями та своїми жахливими історіями приходите в коментарі.

La multi ani, la multi bani!

Чи приймають в Румунії євро?
Де можна зняти гроші?
Чи можна розплачуватися міжнародної банківською картою?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.