Навигация
Реклама
Реклама

Нідерланди

 1. Географія Нідерландів
 2. держава
 3. Мова
 4. релігія
 5. Валюта
 6. Історія Нідерландів
 7. Популярні пам'ятки
 8. Туризм в Нідерландах
 9. Популярні готелі
 10. кухня Нідерландів
 11. чайові
 12. Віза
 13. Години роботи установ
 14. покупки
 15. Безпека
 16. екстрені телефони
 17. Питання та відгуки про Нідерландах

Корисні дані для туристів про Нідерландах, містах і курортах країни. А так же інформація про населення, валюті Нідерландів, кухні, особливості візових і митних обмежень Нідерландів.

Географія Нідерландів

Королівство Нідерланди - західноєвропейська держава, омивається Північним морем, межує з Німеччиною і Бельгією.

Більше 40% поверхні країни лежить нижче рівня моря (найвища точка країни - м Ваалсерберх, 321 м, найнижча - 6,7 м нижче рівня моря). Великі площі в прибережних областях зайняті "польдера" - штучно намитими ділянками землі, пересіченими безліччю дамб, річок та каналів.


держава

Державний устрій

Конституційна монархія. Главою держави є король (в даний час - Віллем-Олександр). Законодавчий орган - двопалатний парламент (Генеральні штати).

Мова

Державна мова: нідерландський (голландський)

Під Фрісландії говорять на фризькою мовою, виділяється також місцевий діалект в провінції Лімбург. Майже всі в Нідерландах досить добре говорять по-англійськи, деякі труднощі можуть виникнути тільки у жителів сільських районів. Багато жителів Нідерландів володіють також німецькою та французькою мовами.

релігія

Католики (34%), протестанти (25%), мусульмани (3%) та інші.

Валюта

Міжнародна назва: EUR

Обміняти валюту можна в будь-якому банку, готелі, аеропорту або на вокзалі (стягується додатковий відсоток, вночі курс менш вигідний), а також в приватних обмінних пунктах (курс менш вигідний і комісійні вищі). Найбільш вигідний курс обміну у відділеннях банків і на пошті (обмін здійснюється за офіційним курсом і стягуються найнижчі комісійні). Обмін валюти, а також переведення в готівку дорожніх чеків і кредитних карт, можна зробити в офісах "GWK" (Центральна система обмінних контор) - основного фінансового організації країни, що спеціалізується на операціях з валютою.

Кредитні картки основних світових систем приймаються практично повсюдно, перевести в готівку їх можна в більшості відділень банків і у всіх відділень "GWK" (в тому числі і на прикордонних пунктах). За студентським картками ISIC або молодіжним FIYTO обмін валюти здійснюється без вирахування комісійних.

Історія Нідерландів

Грузькі приморські рівнини порівняно пізно залучили на землі Нідерландів стародавньої людини, вперше вирішив влаштуватися тут десь близько восьми тисяч років тому. Ті, що прийшли зі сходу в середині I тисячоліття до нашої ери кельти кілька століть володіли цими землями, поки їх не витіснили германські племена фризів і батавов. У I столітті до нашої ери всі вони потрапили під владу Риму.

Намітилося в III столітті нашої ери ослаблення великої імперії античності дозволило оселитися тут іншим німецьким племенам, зокрема франкам. З цього часу територія Нідерландів стала складовою частиною франкського королівства, а після його розпаду в 843 році з'явилася «яблуком розбрату» між Францією, Італією і Німеччиною. Останньою вдалося затвердити свою владу на кілька століть, але нові провінції швидко набули автономію. Висока концентрація населення в провінціях, зручний вихід до моря і значне число міст дозволили вже в XIII столітті розвинути власну промисловість і мати досить високий для того часу економічний потенціал.

Столітня війна, втягнула Нідерланди в тривалу громадянську війну «гачків і тріски», послабила країну. Це дозволило до середини XVI століття встановити над нею панування інших держав. Однак швидке зростання капіталістичного виробництва зажадав повалення ненависного іспанського панування, гальмував поступальний розвиток приморських міст. У ході розпочатої в 1566 році буржуазної революції, що піднялася як проти іспанців, так і проти католицької церкви, склався міцний політичний союз північних графств, що став основою майбутнього держави Голландія, названого так по найбільш розвиненою області. У 1609 році іспанці визнали незалежність цих територій, які стали першою в світі буржуазної країною з досить обмеженою монархічною владою. З цього часу розвиток Голландії пішло значно швидше. Вона обзавелася власними колоніями в усіх частинах світу і успішно претендувала на роль головного торгового посередника.

Включення Голландії в 1795 році до складу Франції підірвало колишню могутність. Після повалення Наполеона в 1815 році Голландія була перетворена в Королівство Нідерландів, але лише частково відновила занепало економічний потенціал.

Уникнувши участі в Першій світовій війні, Нідерланди піддалися варварському завоювання в 1940 році нацистською Німеччиною і лише в травні 1945 року домоглися свободи. У повоєнні роки країна втратила всі свої колонії і тим не менше залишилася одним з найбільш стабільних і процвітаючих держав світу.

приховати текст

Грузькі приморські рівнини порівняно пізно залучили на землі Нідерландів стародавньої людини, вперше вирішив влаштуватися тут десь близько восьми тисяч років тому. Ті, що прийшли зі сходу в середині I тисячоліття до нашої ери кельти кілька століть володіли цими землями, поки їх не витіснили германські племена фризів і батавов. У I столітті до нашої ери всі вони потрапили під владу Риму ....

Показати весь текст
Популярні пам'ятки

Всі пам'ятки Нідерландів
 1. Корисні дані для туристів про Нідерландах, містах і курортах країни

  музей Амстердама

 2. Музей Ван Гога

 3. Королівський палац

 4. Квартал червоних ліхтарів

 5. Площа Дам

 6. квітковий ринок

 7. кубічні будинки

 8. палац світу


Туризм в Нідерландах

Де зупинитися

У Голландії туристи знайдуть житло на будь-який смак. Тут можна зупинитися як у фешенебельному готелі однієї зі світових мереж, так і забронювати кімнату на фермі, в історичній будівлі, хостелі, кемпінгу та ін. Варто врахувати, що класифікація готелів в Голландії дещо відрізняється від стандартної європейської. Так, частина готелів має градацію за класифікацією ANWB, яка оцінює не тільки рівень обслуговування, але і якість менеджменту. При цьому всім готелям присвоюють зірки, кількість яких залежить від послуг, що надаються і зручностей. Але дана градація не досконала, тому що відображає тільки кількість послуг, що надаються, і невеликі приватні готелі, які обслуговують клієнтів на високому рівні, можуть мати тільки одну зірку.

Найбільший вибір для житла надається, як правило, у великих містах. Тут ви знайдете готелі світових мереж класу люкс, невеликі приватні міні-готелі, кімнати по типу «B & B», або апартаменти у приватних осіб. Крім того, в Амстердамі також існує окрема категорія готелів для гомосексуалістів. Інформація про таких готелях, як правило, поширюється в місцях зустрічей геїв, тому простому обивателю потрапити туди складно. При цьому багато звичайні готелі пропонують спеціальні умови для гомосексуальних пар, адже в цьому толерантному в усіх відношеннях місті нікого нічим не здивуєш.

Для тих, хто хоче побачити сільську Голландію, пропонується зупинитися в одному з 350 «бунгало-парків» - невеликих селах для туристів, розташованих в мальовничій місцевості. Як правило, на території села є магазини, ресторани, пропонується безліч розваг.

Крім того в Голландії існують два типи кемпінгів. Перший тип - організовані місця з основними зручностями, де можна зупинитися з наметом. І другий тип - наметові містечка, з широким спектром послуг (в тому числі прокатом наметів). Знаходяться вони біля відомих курортів або історичних місць.


Відпочинок в Нідерландах за найкращою ціною

Пошук і порівняння цін по всіх провідних світових систем бронювання. Знайдіть для себе кращу ціну і заощаджуйте до 80% від вартості туристичних послуг!


Популярні готеліЕкскурсії та пам'ятки в Нідерландах

Нідерланди - одна з найцікавіших країн Західної Європи. Незважаючи на те, що держава дуже часто називають «Голландією», це невірно. Офіційно лише 2 провінції з 12 називаються Північна і Південна Голландія. Унікальні природні ландшафти, знамениті «голландські тюльпани», середньовічна архітектура, велика кількість цікавих пам'яток і неповторна атмосфера привертають сюди величезну кількість туристів.

Серцем і перлиною Нідерландів, безумовно, вважається столиця - Амстердам. Це один з найкрасивіших міст Європи, а також культурний центр країни. Численні канали, які перетинають місто, є однією з його візитних карток і улюбленим місцем прогулянок туристів. В Амстердамі неодмінно варто пройтися по знаменитій площі Дам і центральній вулиці столиці - Дамрак. Серед найцікавіших пам'яток варто виділити чудовий Королівський палац, знаменитий музей Мадам Тюссо, Мунтторен, Нову церкву, церкву Святого Миколая, вежі Схрейерсторен і Монтелбансторен, будинок-музей Рембрандта, музей Вінсента Ван Гога, Національний музей Нідерландів і Державний музей Рейксмюзеум. Не менш популярні і такі місця як Англіканська церква, Бегинаж, Археологічний музей Аллард Пірсона, Музей НЕМО, Музей алмазів, найкрасивіші мости міста - Блаубург і Махере-брюг, Квітковий ринок і, звичайно ж, знаменитий квартал «Червоних ліхтарів».

Гаага - один з найстаріших міст Нідерландів, в якому розташовується резиденція уряду і парламенту. Гаага - це чудові архітектурні ансамблі, розкішні парки, прекрасні пляжі і безліч культурних пам'яток. Серед найбільш цікавих споруд Гааги варто виділити Палац світу, Замок Бинненхоф, будівля трибуналу Ріддерзал (Лицарський зал), середньовічну в'язницю Гевагенпорт, Королівський палац Нордейнде, Стару Ратушу, Собор Гроті-Керк і Міський пасаж. Також варто відвідати Художню галерею Мауріцхейс, Міський музей, Музей Ешера, Музей «скульптури на морі», Науковий музей «Музеон», Валлонський церква, будинок-музей Спінози, Акваріум, парк Клінгендейл і Мадюродам (музей під відкритим небом). Найзнаменитішими пляжними зонами Гааги вважаються райони Схевенінген і Кяйкдаун.

Подорожуючи по Нідерландам, неодмінно варто побувати в Зансе Сханс і помилуватися знаменитими вітряними млинами, відвідати Національний парк Кекенхоф, мальовниче містечко Харлем, затишний Утрехт і один з найкрасивіших міст країни Делфт. У Роттердамі найцікавіша стара частина міста - Делфсхавен, а також такі пам'ятки як Всесвітній музей, Музей Бойманс ван Бенінгена, Морський музей, Музей Кунстхалле, Єврощогла, собор Сент-Лорентскерк і Ботанічний сад.кухня Нідерландів

Голландські господинь не дуже люблять проводити багато часу на кухні, тим не менш, вони ревно стежать за тим, щоб всі страви, що подаються на стіл, були смачними і добре поєднувалися один з одним.

У Голландії повсякденними стравами вважаються свіжі рибопродукти - оселедець, морський вугор, кабала, палтус, устриці. У рік на кожного жителя цієї країни припадає в середньому майже 10 кг м'яса мідій. Його варять, солять, переробляють на консерви. Риба подається головним чином в тушкованому вигляді, полита розтопленим вершковим маслом, і з вареною картоплею.

До запеченим рибних блюд зазвичай подають листовий салат.

Найбільш поширені: обсмажене у свинячому жирі філе свіжої оселедця з цибулею, порізаною кільцями, зеленою квасолею і вареною картоплею, рясно посипати дрібно нарізаною зеленню петрушки, а також судак, тушкований в духовці з овочами і вареною картоплею, политим розтопленим маслом і посипати петрушкою.

Національним блюдом голландської кухні є хутспот (або хот піт) - нарізана скибками варена або тушкована яловичина, яку подають на блюді з гарніром з овочевого пюре, приготованого з відвареної моркви, цибулі та картоплі.

Популярні тартинки з сиром, шинкою і вершковим маслом. Голландія славиться високоякісними сирами, їх асортимент не дуже великий, але справжні цінителі сирів безпомилково визначають сир, приготований за всіма правилами рецептури в Голландії.

З алкогольних напоїв голландці віддають перевагу горілці, віддаючи перевагу ялівцевої, яку називають «Еневер».

приховати текст

Голландські господинь не дуже люблять проводити багато часу на кухні, тим не менш, вони ревно стежать за тим, щоб всі страви, що подаються на стіл, були смачними і добре поєднувалися один з одним ....

Показати весь текст

чайові

Вартість обслуговування в готелях і ресторанах включається в рахунок (вона не перевищує 15%). Чайові можна дати портьє, покоївки, в перукарні, таксисту (10% від суми за лічильником).

Віза

Для в'їзду потрібна віза. Як отримати візу в Нідерланди

Години роботи установ

Банки відкриті з 8 до 16 год по буднях, перерва - з 12 до 13.30. По п'ятницях деякі банки закриваються на одну годину раніше. Офіси "GWK" працюють з 8 до 20 год, в неділю - з 10 до 16 год.

Магазини працюють щодня з 9 ранку до 17.30 - 18 годин вечора. У вівторок і п'ятницю магазини закриваються досить пізно. По суботах продуктові магазини закриваються о 16 годині, інші закриваються в 17.

У більшості музеїв вихідний день - понеділок.

покупки

Повернення ПДВ (BTW, 17,5%) можливий при покупках на суму понад 150 євро за умови особистого вивезення товару з країни не пізніше, ніж через 30 днів з моменту покупки. У більшості магазинів для цього необхідно заповнити спеціальну форму (необхідний паспорт), яку при виїзді пред'являють на митниці. Деякі магазини видають спеціальний чек, який переводив у готівку в аеропорту, в той час як інші висилають чек поштою. ПДВ для готелів становить 6% (включений в ціну), а в деяких населених пунктах введено "туристичний податок" (1-2 євро), також додається до рахунку.

Безпека

У Нідерландах дуже ліберальне законодавство щодо наркотиків, але якщо наркотики вивезені з країни, їх власнику при затриманні забезпечено кримінальне переслідування. Необхідно побоюватися злодіїв, які роз'їжджали на мотоциклах. Вони можуть вихопити гаманець, дамську сумочку.

екстрені телефони

Поліція, швидка допомога, пожежна команда - 112.Питання та відгуки про Нідерландах


Задати питання добавть відгук

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.