Навигация
Реклама
Реклама

ОАЕ - Об'єднані Арабські Емірати

Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) - держава в східній частині Аравійського півострова Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) - держава в східній частині Аравійського півострова. Емірати займають серповидную смугу пустель з оазисами, що розкинулися переважно вздовж узбережжя мілководного Перської затоки, а також глибокого Оманської затоки Індійського океану. Переважають низинні рівнини, на сході - відроги гір Хаджар (1127 м), на заході - кам'янисті пустелі. На півдні, в пустелі, ОАЕ межує з Саудівською Аравією, на заході - з еміратом Катар, на сході крайній виступ суші у Ормузської протоки (Маскат) займає анклав Оману.

Розташування ОАЕ в тропічних широтах визначає її клімат. Середньомісячні температури тут складають від + 18 ° C; іноді опускаючись до + 10 ° C, взимку до + 35 ° C, іноді піднімаючись до +48 ° C влітку. Аридний субтропічний клімат цілий рік забезпечує блакитне чисте небо. На сході, в Ель-Фуджейрі, дещо менш жарке і більш вологе літо завдяки близькості океану і гір. Опадів випадає близько 100 мм на рік, в горах - 300-400 мм на рік.

Площа ОАЕ - 83,6 тисячі км² (дві з половиною Бельгії).

Населення Еміратів - 5,779,760 чоловік. В Еміратах проживає в два рази більше чоловіків, ніж жінок, городяни становлять 76% населення країни. Корінне населення ОАЕ - араби, що становлять лише чверть від усіх жителів; решта населення - араби з інших держав, вихідці з Південної і Східної Азії (індійці, пакистанці, філіппінці, китайці) і з різних країн Європи.

Право засновувати підприємства мають лише громадяни ОАЕ, іноземці можуть тільки працювати за наймом (за винятком вільної економічної зони Джебел-Алі). Колишні бедуїни-кочівники ходять в білих сорочках до п'ят, галабеях, з хустками на головах. З верблюдів вони пересіли в автомобілі і тому стали більш терпимими до іноземних звичаїв. Однак за межами готелів краще спиртного не пити і поза пляжів не з'являтися роздягненими. Навесні представники знаті розбивають намети в пустелі і відправляються на соколине полювання, демонструючи вірність звичаям предків. В основному ж жителі ОАЕ - тепер городяни.

Столиця ОАЕ - місто Абу-Дабі. Торгової та туристичною столицею еміратів вважається Дубай.

Державна релігія - іслам.

Державна мова - арабська, проте повсюдно використовується англійська.

Економіка ОАЕ: ОАЕ має відкриту економіку з високим доходом на душу населення і значним річним сальдо торгового балансу. Незважаючи на успішні зусилля з диверсифікації економіки, майже 40% ВВП і раніше засновано на видобутку нафти і газу. З моменту відкриття понад 30 років тому родовищ нафти Емірати зазнали глибокі перетворення, перетворившись із збіднілих малих пустельних князівств в сучасну державу з високим рівнем життя. Уряд ОАЕ з великим участю приватного сектора збільшило витрати на створення робочих місць та інфраструктури, розширило і відкрило багато нових комунальних послуг. У квітні 2004 р ОАЕ підписали рамкову угоду з США з торгівлі та інвестицій, в листопаді 2004 року домовилися провести переговори щодо угоди про вільну торгівлю з США. Об'єднані Арабські Емірати - країна з зоною вільної торгівлі - пропонують 100% іноземну власність і нульові податки, що сприяє залученню капіталів іноземних інвесторів. Високі нафтові доходи, сильна ліквідність, нестача житла і дешеві кредити в 2005-2007 рр. привели до різкого зростання цін на активи (акції та нерухомість) і споживчої інфляції. З ростом цін ростуть операційні витрати для бізнесу в ОАЕ, що негативно позначається на добробуті державних службовців та інших осіб з фіксованими доходами. Залежність від нафти і велика кількість робітників-експатріантів ставлять перед ОАЕ значні довгострокові завдання. Стратегічний план розвитку ОАЕ на найближчі кілька років зосереджений на диверсифікації економіки і створення більш широких можливостей для громадян за допомогою поліпшення освіти і розширення робочих місць в приватному секторі.

Основа економіки Об'єднаних Арабських Еміратів - нафтогазова промисловість, орієнтована на експорт. Розвивається нафтопереробна, нафтохімічна, металургійна (виплавка алюмінію), цементна промисловість. Традиційні заняття населення - рибальство, видобуток перлів, кустарні промисли (виготовлення килимів, вовняних тканин, карбування золотих і срібних виробів), оазисное землеробство (фінікові пальми, сади, зернові, в основному в Абу-Дабі, Шарджі, Рас-ель-Хайме і Умм-ель-Кайвайні) і кочове тваринництво (на більшій частині території). Провідну роль у розвитку економіки ОАЕ грає емірат Абу-Дабі.Торгово-фінансовий центр ОАЕ - Дубай.

Морські порти ОАЕ: Джебель-Алі (Дубай), Рашид (Дубай), Зейд (Абу-Дабі), Міна-Халед (Шарджа).

Міжнародні аеропорти ОАЕ: Абу Дабі , Дубай , Шарджа , Рас-ель-Хайма .

Різниця в часі: UTC + 4 (+1 година до московського часу).

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.