Навигация
Реклама
Реклама

Оренда авто в Європі: як дешево взяти на прокат авто за кордоном

 1. Які документи необхідні
 2. Де орендувати авто
 3. Як бронювати авто
 4. Страхування
 5. повернення авто
 6. На що звернути увагу

Прокат авто - відмінне рішення, яке зробить вашу подорож по-справжньому гнучким і комфортним. Такий варіант ідеально підходить для компанії, яка хоче покататися по всій країні, заощадивши при цьому на громадському транспорті. Однак багато хто не наважується зробити перший крок, посилаючись на складну і витратний процес оренди. У нашій серії статей "Подорожуй з розумом" ми вже розповідали , Як купити дешеві авіаквитки і заощадити на проживання. Новий матеріал про те, як орендувати авто за кордоном без шкоди для свого гаманця.

Головне правило бюджетних подорожей - правильне планування. Перше, що потрібно зробити - визначитися з класом автомобіля. Для одноразових поїздок є сенс орендувати авто А-класу. Такі машини найдешевші. Розподіл автомобілів на класи у кожної прокатної компанії свої. Більшість європейських операторів виділяють 4 основні класи: Economy (Fiat Panda, Toyota Yaris), Family (Ford Focus, VW Passat, Alfa 147), Estate (VW Passat SW, Nissan Qashqai), People carriers (Fiat Ducato). Sport (Ferrari, Porsche).

Які документи необхідні

Які документи необхідні

Кожен прокатний сервіс, в залежності від країни, висуває свої вимоги до водія і документів, необхідних для оренди авто. Однак загальні правила все ж існує:

 • Ви повинні бути старше 21 років;
 • Вам потрібні міжнародні права (Українські права також підходять);
 • Вам потрібна діюча карта міжнародних платежених систем.

Перед тим як орендувати авто, обов'язково перевірте умови на офіційному сайті компанії.

Де орендувати авто

Де орендувати авто

Прокатом автомобілів в Європі займаються великі міжнародні компанії: Avis , Sixt , Advantage , Budget , Alamo , Thrifty , Europcar і локальні компанії - дискаунтери: Easycar , GoldCar і т.д.

Оренда авто у перших і других має свої переваги і недоліки. Взявши на прокат авто у дискаунтера ви істотно заощадите, але в цьому випадку потрібно бути готовим до раптових проблем. Наприклад, наслідком повернення немитої і невичіщенной машини може з'явитися рахунок на 16-20 євро. А в разі якщо на станції дискаунтера недостатньо автомобілів, то ціни на оренду можуть злетіти до космічного рівня - 170 євро в день.

Головний бюджетний дискаунтер Європи - Еasycar . У компанії понад 2000 прокатних станцій в півсотні країн. Ціни можуть бути вельми привабливі - від 26 євро на добу. Перед тим як брати авто в оренду уважно читайте дрібні букви договору оренди. Як і у випадку з авіаквитками, дрібним текстом зазвичай написані послуги, без яких можна обійтися: миття машини, оплата заправки авансом і т. Д.

Великі міжнародні компанії пропонують безліч тарифів. Який би ви не вибрали, ціни будуть відрізнятися від пропозиції дискаунтерів на 20-30%. Однак є свої плюси: завжди нові автомобілі, стандартизовані правила і умови в різних країнах, цілодобова підтримка, багато пунктів оренди / повернення машини всередині країни.

Як бронювати авто

Як бронювати авто

Знайти потрібну авто можна через сервіси-агрегатори, які є посередником між вами і компаніями, що мають свою комісію або знижки. Як і у випадку з бронюванням авіаквитків, ціна може істотно відрізнятися від тієї, яка буде вказана на офіційному сайті сервісу. Як у велику, так і меншу сторону. Єдиного алгоритму покупки квитків немає. Після того як ви знайшли бажаний варіант через агрегатор, зайдіть на офіційний сайт компанії, порівняйте ціни і зробіть вибір на користь меншої з них.

Рекомендуємо використовувати такі сайти-агрегатори:

Замовляйте завчасно, чим довше термін оренди - тим дешевше вартість автомобіля. Найвигідніший - від тижня і довше. Наприклад, при ціні оренди за 3 дні в 100 євро, тиждень обійдеться в 170 євро. Оренда авто в Європі з прийомом / поверненням автомобіля в одному місці частіше дешевше, ніж в різних.

До речі, жоден з РЕНТАКАР не гарантує отримання саме тієї моделі, яка була на фото при бронюванні - гарантується тільки клас автомобіля. Також важливо звернути увагу на додаткові опції. Наприклад, в оренду авто може бути включений необмежений пробіг (в разі обмеженого пробігу за кожен додатковий кілометр вам доведеться платити зверху), повний бак (ви зобов'язуєтеся повернути машину з не меншою кількістю бензину). Також є доплати за вік водія та додаткове місце для дитини.

Проконтролюйте гуму, лак, салон і рівень бензину в баку. Всі помічені недоліки сдедует занести в протокол, якщо ви не хочете платити за помилки тих, хто користувався автомобілем до вас.

Страхування

Страхування

Перш ніж оформити замовлення, вивчіть умови страховки. Найважливіше в будь-якої страховки - це франшиза - обмеження вашої відповідальності. Якщо за час оренди з машиною щось трапитись, то, виходячи з суми франшизи, доведеться заплатити відповідну компенсацію. Чим менше розмір франшизи - тим краще.

Страховка з фіксованою франшизою називається CDW (Collision Damage Waiver). У разі псування орендованого автомобіля відповідальність орендаря не перевищить фіксованої суми (франшизи), зазначеної в договорі. Франшиза у великій компанії, наприклад, Sixt, може бути 800 євро, 350 євро.

Однак є і нульова франшиза. Позначається вона абревіатурою Super Collision Damage Waiver - це повна відсутність відповідальності при ушкодженнях.

Theft Protection (TP) - обмеження відповідальності при викраденні, а Personal Accident Insurance - відшкодування збитку при нещасному випадку. Аналог медичної страховки, але поширюється тільки на події, які відбуваються з людьми в машині або при посадці / висадці з неї.

повернення авто

повернення авто

Здати авто можна в аеропорту. При під'їзді шукайте знаки Car Return, а далі стоянку своєї компанії. Якщо час робоче - несіть ключі працівникові прокату, який повинен перевірити рівень залишився бензину в баку і оцінити стан вашого авто. Бажано, щоб огляд був проведений при вас, а все нові пошкодження, відсутні в Сheck-list, показані вам і зафіксовані в документ, який заповнюється при здачі машини.

Якщо все добре - компанія повинна видати вам документ, що підтверджує збереження автомобіля. Збережіть його, всі квитанції, страхові поліси та інші документи, які вам видадуть протягом місяця. Це особливо важливо в разі оренди у невеликих брокерів.

Трапляється, що машину доводиться здавати не в робочий час прокатних контор. Наприклад, у вас виліт вночі. Тоді автомобіль потрібно залишити на спеціальній стоянці, а ключі та документи покласти в спеціальний ящик.

Обов'язково сфотографуйте машину так, щоб була видна дата, авто і який-небудь зрозумілий орієнтир, наприклад, вивіска прокатної контори. Якщо були якісь пошкодження - їх також сфотографуйте.

На що звернути увагу

На що звернути увагу

 1. При отриманні авто потрібно оглянути вм'ятини і подряпини і порівняти їх з уже зазначеними в договорі.
 2. При здачі авто важливо простежити, щоб була проставлена ​​відмітка про те, що машина здана без пошкоджень і з повним баком. Якщо в умовах оренди не було необмеженого пробігу, то настійно рекомендується простежити, щоб співробітник компанії проставив в протоколі приймання реальний пробіг - помилки завжди можливі - зазвичай не на користь клієнта.
 3. З двох зазвичай пропонованих рент-а-карами варіантів оренди - отримання з повним баком / повернення з повним баком і покупка повного бака / повернення із залишками - вибирайте перший варіант.
 4. Завжди звертайте увагу, щоб весь кілометраж, податки, збори аеропортів, страховки були включені в заявлену ціну. При цьому можуть зустрічатися дивні речі, так оренда в аеропорту може виявитися як істотно дорожче, так і істотно дешевше оренди в міському офісі.

Читайте також:

Подорожуй з розумом: як дешево купувати авіаквитки в інтернеті

Подорожуй з розумом: як заощадити на житло

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.