Навигация
Реклама
Реклама

Риболовля в Білорусі

  1. гігантський сом
  2. платна риболовля
  3. Зимова рибалка
  4. Найбільш рибні місця Білорусі
  5. Комфортні умови для риболовлі
  6. Чи вигідно насправді орендувати котедж або садибу для рибальства?

У порівнянні з минулими тисячоліттями, де рибальство було значущим заняттям для життя людини, зараз такий вид діяльності носить розважальний характер. Все більше чоловіча частина населення приїжджає на озера і річки, щоб відволіктися від усіх проблем, що накопичилися, відпочити від всієї суєти і отримати невеликий заряд енергії в процесі лову риби. Перебуваючи на природі і вдихаючи чисте повітря, кожен чоловік відчуває себе справжнім мисливцем, з'являється азарт і жага отримання видобутку. Ідеальним варіантом для аматорського рибного лову є водойми Білорусі, адже саме тут мешкають кілька сотень різновидів морських представників. На всій території знаходиться велика кількість водойм, серед яких більше десяти тисяч озер, близько двадцяти тисяч річок, глибоководні кар'єри і повноводні водосховища. За даними статистичних підрахунків, приблизно 700 тисяч населення Білорусі не уявляють своє життя без рибалки.

Щорічно збільшується число відпочиваючих з Росії і європейських країн, які бажають відчути смак і весь азарт справжньої риболовлі в чистих водоймах гостинній Білорусі. Якість улову безпосередньо залежить від плідності водойми, а також від пори року. За статистикою, щорічно любителями риболовлі витягуються з водойм приблизно 7600 тонн риб. Беручи до уваги таку статистику, то шанси на хороший улов досить великі. Підтвердженням гарного улову є і постійні повідомлення ЗМІ, що в водоймах Білорусі знову був виловлений улов гігантських розмірів.

гігантський сом

Навіть тим верствам населення, які не стосуються питань багатства улову, відомо, що в сенятбря місяці 2011 року був побитий черговий рекорд на вагу і розмір виловленого сома. У той час, Сергій Сень - житель Брестської області, в річці Горинь протягом сорока хвилин відчував свій спінінг на надійність. За таку наполегливість нагородою послужив 2х-метровий сом, вага якого перевищувала 50 кілограмів.

На сьогоднішній день, сом такого розміру вважається найбільшим уловом в водоймах Білорусі. За словами любителів риболовлі, прагнути є до чого, тому що при сприятливих умовах такої прісноводний мешканець може досягти в вазі близько 180 кілограм. Кожен з туристів може стати новим рекордсменом в затриманні чергового великого улову.

Половити рибу на берегах Білорусі може кожен бажаючий, що має поплавкову вудку, донку або спінінг. Найчастіше кожен турист задається стандартним питанням: «Куди поїхати?». І навіть самий досвідчений рибалка не зможе відповісти на це питання, так як в кожній водоймі Білорусії риби досить багато, а хороший улов - це справа везіння.

платна риболовля

У Білорусі рибальський сервіс почав розвиватися з недавніх пір, але про поняття «платна риболовля» білоруси чули вже давно. На платних рибалках спочатку оплачується дозвіл, і після цього можна ловити здобич. Подібні водойми наповнюються рибами за певним графіком, і тому спіймати велику здобич цілком можливо.

У вартість такої розваги входить паркувальне місце для автомобіля, окремий майданчик для лову й альтанка для відпочинку. Іноді господарі надають човен і рибальські снасті. Але, не дивлячись на легкість лову видобутку в платних водоймах, більшість населення Білорусі за краще рибалити на звичайних або «диких» водоймах. Таке бажання пояснюють тим, що їх цікавить більш затейний спосіб риболовлі. Адже істинному рибалці дуже важливо вивчити всі особливості водойми і з нетерпінням чекати бажаної здобичі. Тим більше, відпускати рибу назад у водойму ніхто не змушує.

Рибальство в Білорусі є не тільки як хобі або розвага, а й свого роду спорт. У багатьох містах Білорусі організовують змагання з ловлі риби поплавковою вудкою або спінінгом. На такі заходи приїжджають велика кількість рибалок-спортсменів не тільки з ближніх країн, а й з далекого зарубіжжя. Наприклад, в Гомелі проводять змагання з ловлі на фідер, на Локтишском водосховище змагаються чемпіони з ловлі вудкою, а в Полоцькому районі збираються любителі раків.

Зимова рибалка

Рибальство в зимовий період не менше популярно, ніж влітку. У літню пору зазвичай приїжджають туристи, які віддають перевагу підводне полювання з пістолетами, а взимку рибалки засівають водойми льодобурами і ящиками для рибалок. Більшість любителі зимової або літньої рибалки їдуть в Поозерье Білорусі, де знаходиться понад 2500 озер. Зимовий відпочинок на водоймах Білорусі з кожним роком стає все популярнішим серед населення Білорусі і країн Європи.

На форумах у всесвітній павутині часто задають питання про те, куди вигідніше і краще поїхати на риболовлю за відмінною видобутком. Але ось відповідей на всі ці питання ніколи не бувають конкретними в силу того, що рідко хто захоче поділитися такою секретною інформацією. На сьогодні, в водоймах Білорусі нараховуються близько 63 видів риб, три види міног і чотири види ракоподібних. Звичайно ж, нецінні види морських особин ловляться набагато частіше у всіх водоймах, а ось за рідкісними видами слід відправлятися на строго певні водойми.

Найбільш рибні місця Білорусі

1. Нарочанскій національний парк. Озера Нарочанскій парку багаті окунями, минями, вуграми, судаками; близько 25 різновидів риб водяться в цих озерах. На озерах Волчин, Мядель, Біле, Великі Швакти за невелику плату є можливість зайнятися підводною риболовлею.

2. Чигиринське водосховище. Цей мальовничий водоймище розташоване в Могильовській області, куди в основному їдуть за сомом. Також тут водяться лящі, карасі, коропи з рекордними кількостями.

3. Бориславська озера. До складу входять 60 озер, для пересування по яким використовують човен. У трав'янистих частинах озер зосереджена велика кількість красноперок і плотви. Зі спінінгом можна з легкістю зловити крупного окуня або щуку. За словами рибалок, риби на Браславських озерах зовсім вибагливі до наживок і тому добре ловляться на всілякі гумові приманки.

4. Річка Німан. Ця незвичайна річка дуже часто радує рибалок своїм великою кількістю і різноманітністю фауни. Головень в Немане - найпопулярніша особина, часто зустрічаються сазани і вусачі. Професіонали-рибалки підкреслюють, що найщасливішим рибалкам може зустрітися харіус і струмкова форель.

5. Річка Вілія. На базі цієї річки побудовано Вілейське водосховище, куди риби припливають з Балтійського моря на ікрометання. Тут налічується близько 63 різновидів риб, серед яких судак вважається найбажанішою здобиччю. Є інформація про те, що місцеві депутати хотіли поставити пам'ятник судака. У Михалишки водяться чотири види, що охороняються риб: лосось, форель, вусань і харіус.

6. Вілейське водосховище. У цьому мальовничому водосховище основним мешканцем вважається лящ. Для гідного улову, слід обзавестися донками з годівницями і поплавцевими снастями. У зимовий час водойма вкривається кригою, товщиною 70 сантиметрів.

Перегляд відеороликів про риболовлю на Вілейському водосховище спонукає кожного туриста відвідати саме це чудове місце незрівнянної Білорусі. Безсумнівно, неможливо написати про всі водоймах, адже кожен з них заслуговує на особливу увагу. При бажанні побувати на неймовірною природою, відчути весь «смак» рибальства, а улюблену сім'ю порадувати смачною здобиччю - то треба вирушати виключно на водойми чарівної Білорусі.

Для гарного улову щуки можна вибрати будь-яку річку чи озеро, а в місцях заростання рослинності виявлено велике скупчення мешканців. У Білорусі полювати на сома бажано з великої наживою і в теплі дні. Найчастіше зустрічаються в річках або озерах з підмитими берегами, а також в вирах і ямах.

Комфортні умови для риболовлі

Безперечно, місцевим жителям набагато зручніше і комфортніше ловити рибу, адже їм для цього потрібно всього лише дійти до найближчої річки. Іногороднім туристам набагато складніше, крім подолань великих відстаней їм ще доводиться ночувати не в зовсім комфортних умовах. Спати в автомобілі практично неможливо, особливо якщо рибалити з великою компанією, так і приготування їжі доставляє купу незручностей. Оптимальним виходом в цій ситуації є зняти квартиру, але все одно доведеться щоранку витрачати час на шлях до озера або річки.

У таких надзвичайних умовах для риболовлі, дуже вигідно мати трейлери, де можна без особливих зусиль приготувати поїсти і добре виспатися. Кожен турист мріє відпочити з підвищеним комфортом і при цьому не думати ні про які проблеми. Для цього варто розглянути варіанти оренди садиб або котеджів, розташовані поблизу водойми. Близьке розташування будинку до озеру чи іншій водоймі, дає можливість поєднувати і відпочинок на природі і риболовлю. Зняти в оренду бажаний котедж в Білорусі не складе ніяких труднощів, а якісний відпочинок буде гарантований.

Чи вигідно насправді орендувати котедж або садибу для рибальства?

Як уже писалося понад, котеджі розташовуються поблизу водойм, що дозволяє з самого світанку насолоджуватися риболовлею, подихати чистісіньким повітрям і побачити всю красу природи. Гостинні господарі садиб за невелику плату нададуть комфортабельне житло і посприяють зробити відпочинок незабутнім. При бажанні, господарі можуть приготувати найсмачніші страви і створити справжню атмосферу білоруських вечорів. Після легкої втоми після риболовлі можна відвідати гарячу баньку, де можна поділитися з друзями враженнями про прекрасно проведений день. За келихом прекрасного білоруського пива можна обговорити свої спіймані трофеї і послухати захоплюючі мисливські та рибальські історії.

Поблизу котеджів побудовані всілякі підходи до води, що полегшують доступ до водойми. Є все необхідне для всіляких розваг: тенісні столи, гойдалки, мангали, шезлонги, альтанки. Крім того, деякі господарі пропонують в оренду пристосувань для дайвінгу та віндсерфінгу, на прохання можуть надати тренера і гіда. Професійні гіди поділяться своїм великим досвідом і проінформують про самих рибних місцях водойми. Всі ці характеристики далеко не всі позитивні сторони котеджів і садиб. Оплачується житло подобово за одного постояльця або за весь заміський будинок в цілому. Обслуговування в таких будинках самого вищого рівня.

всі білоруські садиби і заміські котеджі розташовані на самих невеликих відстанях від водойм. Якщо хочете скористатися послугою надання житла для гідного відпочинку в Білоруських просторах, не виникне ніяких проблем з їх пошуками.

Риболовля в Білорусі - справжній відпочинок, завдяки якому можна провести незабутні миті свого життя на чудових широтах прекрасної країни!

Найчастіше кожен турист задається стандартним питанням: «Куди поїхати?
Чи вигідно насправді орендувати котедж або садибу для рибальства?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.