Навигация
Реклама
Реклама

Шрі Ланка

 1. Географія Шрі-Ланки
 2. держава
 3. Мова
 4. релігія
 5. Валюта
 6. Історія Шрі-Ланки
 7. Популярні пам'ятки
 8. Туризм в Шрі-Ланці
 9. Популярні готелі
 10. Віза
 11. Години роботи установ
 12. сувеніри
 13. Медицина
 14. Безпека
 15. екстрені телефони
 16. Національні особливості Шрі-Ланки. Традиції
 17. Питання та відгуки про Шрі-Ланці

Корисні дані для туристів про Шрі-Ланці, містах і курортах країни. А так же інформація про населення, валюті Шрі-Ланки, кухні, особливості візових і митних обмежень Шрі-Ланки.

Географія Шрі-Ланки

Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка, до 1972 відома як Цейлон - острівна держава в Південній Азії.

Більшу частину острова займає низинна рівнина, "розірвана" виходами кристалічного фундаменту у вигляді скель і столових гір. Вся південна частина острова зайнята невисокою ступінчастою гірською країною Центрального масиву. Схили рясно поросли лісами і розсічені короткими, але бурхливими річками. Найвища точка острова - гора Підуруталагала (2524 м.).


держава

Державний устрій

Демократична Соціалістична Республіка. Входить в Співдружність. Глава держави і уряду - президент, який має широкі повноваження. Законодавчий орган - однопалатний парламент (Національна державна асамблея).

Мова

Державна мова: сингальский

Практично все населення говорить англійською.

релігія

Буддисти - 69%, індуїсти - 15%, християни - 8%, мусульмани - 8%.

Валюта

Міжнародна назва: LKR

1 ланкійська рупія дорівнює 100 центам. У зверненні купюри номіналом 10, 20, 50, 100, 500 і 1000 рупій, а також монети в 1, 2, 5, 10, 25, 50 центів і 1,2,5 рупій. Великі готелі і магазини приймають до оплати міжнародні кредитні картки. Іноземна валюта, що ввозиться в країну, повинна бути декларована.

Рекомендується обмінювати гроші в аеропорту Коломбо. Чек, отриманий при офіційному обміні валюти, слід зберегти до закінчення поїздки. В цьому випадку при вильоті з Коломбо у Вас є можливість проконвертувати не витрачені гроші в банку аеропорту за курсом купівлі. Також можна обміняти гроші в будь-якому готелі і банку.

Історія Шрі-Ланки

Острів Шрі-Ланка був заселений близько 100 тис. Років тому і постійно привертав до себе все нових і нових переселенців, завдяки чому на його невеликій території вже в далекій давнині сконцентрувалося значна кількість представників самих несхожих рас, культур і релігій. Це і збагачувало острів, і вело до постійних конфліктів і воєн.

У V столітті до нашої ери індо-арійські завойовники створили тут перша держава, що розпалося в V столітті нашої ери і завойоване негроїдними південноіндійського племенами тамілів. У VIII столітті панування знову перейшло до арійської гілки прибульців, а в XV - на Шрі-Ланці існувало відразу три різноетнічних царства, безперервно ворогували між собою. Цим і скористалися португальські колонізатори, які встановили в XVI столітті своє панування над узбережжям острова, в XVII столітті їх змінили голландці. Ті, що прийшли після них англійці в 1796 році оголосили завойований край черговий королівської колонією - Цейлон. Але підкорити острів їм вдалося тільки в першій половині XIX століття.

Тяжке іноземне ярмо, яке перетворило квітучий острів на сировинний придаток далекій метрополії, змушувало місцеве населення не раз підніматися на визвольну боротьбу і терпіти гіркі поразки. Підсилилася в зв'язку з Першою і Другою світовими війнами і гострою економічною кризою 1920-1930-х років експлуатація зробила національно-патріотичний фронт більш рішучим, численним і згуртованим.

Англійському урядові в 1948 році довелося надати Цейлону незалежність на правах домініону. У 1972 році під натиском громадськості острів проголошений Республікою Шрі-Ланка. Були ліквідовані всі форми політичної залежності від Англії. Зараз цей далекий шматочок суші в Індійському океані добродушно розкриває свої таємниці для всіх любителів древньої екзотики і ділиться ласкавим сонцем і теплою водою.

приховати текст

Острів Шрі-Ланка був заселений близько 100 тис. Років тому і постійно привертав до себе все нових і нових переселенців, завдяки чому на його невеликій території вже в далекій давнині сконцентрувалося значна кількість представників самих несхожих рас, культур і релігій. Це і збагачувало острів, і вело до постійних конфліктів і воєн ....

Показати весь текст
Популярні пам'ятки

Всі пам'ятки Шрі-Ланки
 1. Корисні дані для туристів про Шрі-Ланці, містах і курортах країни

  Національний парк Яла

 2. Форт Галле

 3. Храм Зуба Будди

 4. пік Адама

 5. Храм Келані Раджа Маха Віхар

 6. Стародавнє місто Полоннарува

 7. Священне місто Канді

 8. Старе місто Анурадхапура


Туризм в Шрі-Ланці


Відпочинок на Шрі-Ланці за найкращою ціною

Пошук і порівняння цін по всіх провідних світових систем бронювання. Знайдіть для себе кращу ціну і заощаджуйте до 80% від вартості туристичних послуг!


Популярні готелі
чайові

Давати чайові не обов'язково, часто оплата послуг (до 10%) включена в рахунок. Однак портьє в готелі і носії очікують невеликих (20-30 рупій) чайових. Також покладається дякувати офіціанта невеликими чайовими, але тільки за хороше обслуговування.

Віза

Режим в'їзду полегшений. Як отримати візу в Шрі-Ланку

Години роботи установ

Банки відкриті з 9 до 13 год в будні дні. Магазини працюють з 10.00 до 22.00.

сувеніри

Шрі-Ланка відома в усьому світі своїми дорогоцінними каменями: сапфірами, рубінами, аметистами, гранатами, топазами і особливо - знаменитим "місячним каменем", який добувають тільки тут. Купувати ювелірні вироби рекомендується в спеціалізованих магазинах, вимагаючи видачі відповідного чека або сертифіката на вивезення. Якість каменів тут чудове, а ціни відносно невеликі. Також хорошими сувенірами будуть цейлонський чай, спеції, ароматичні масла, вироби народних промислів, особливо маски, батик, вироби з кераміки і шкіри. У містах можна купити недорогі текстильні вироби високої якості.

Медицина

Існує ризик зараження малярією, японським енцефалітом В, гепатит В, тиф, бенгальської холерою, дифтерією, правцем, сказом, лихоманкою Денге та ін., Але тільки за умови недотримання елементарних гігієнічних норм. Рекомендується профілактичне щеплення проти малярії (існує ризик зараження у внутрішніх районах країни) або застосування антималярійних таблеток, а також вакцинація проти гепатиту А і В.

Безпека

Не рекомендується пити сиру воду і користуватися продаваним на вулиці льодом - він може бути приготований з сирої води. Вживати рекомендується тільки мінеральну воду в пластикових пляшках з фабричною пробкою, а також ретельно і регулярно мити руки милом. Обов'язково ретельно мити (а бажано - і ошпарювати) овочі і фрукти, також не дозволяйте продавцеві розрізати фрукти своїм ножем.

екстрені телефони

Швидка допомога - 144
Поліція - 133, в Коломбо - 43-33-44
Пожежна служба - 122
Аварійна служба - 120

Національні особливості Шрі-Ланки. Традиції

Не можна входити на територію храму в шортах або короткій спідниці, а також в одязі з відкритими плечима і спиною. При вході в храм потрібно знімати взуття і головний убір, а так як з гігієною в таких місцях не все благополучно - запастися для цього кількома комплектами одноразових шкарпеток або продезінфікувати підошви ніг після відвідування.

Не рекомендується без дозволу фотографувати місцевих жителів і храми, повертатися спиною до статуй Будди або позувати на їхньому тлі, демонструвати співрозмовнику підошви ніг або взуття, показувати куди-небудь вказівним пальцем або брати лівою рукою. Багато тварин (особливо - корова) є священними і їх не можна "кривдити" ні за яких умов.

Окрема проблема - мавпи. Він тут всюди і дуже нав'язливі, також є священною твариною. Можуть вирвати з рук їжу або якусь потрібну дрібниця, аж до фото- або відеокамери. Шукати їх потім марно.Питання та відгуки про Шрі-Ланці


Задати питання добавть відгук

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.