Навигация
Реклама
Реклама

Таїланд

 1. Географія Таїланду
 2. держава
 3. Мова
 4. релігія
 5. Валюта
 6. Історія Таїланду
 7. Популярні пам'ятки
 8. Туризм в Таїланді
 9. Популярні готелі
 10. кухня Таїланду
 11. чайові
 12. Віза
 13. Години роботи установ
 14. покупки
 15. сувеніри
 16. Медицина
 17. Безпека
 18. екстрені телефони
 19. Національні особливості Таїланду. Традиції
 20. Питання та відгуки про Таїланді

Корисні дані для туристів про Таїланді, містах і курортах країни. А так же інформація про населення, валюті Таїланду, кухні, особливості візових і митних обмежень Таїланду.

Географія Таїланду

Держава в Південно-Східній Азії, на півостровах Індокитай і Малакка. Межує з М'янмою, Лаосом, Камбоджею, Малайзією. Омивається Андаманським морем і Сіамською затокою Південно-Китайського моря. Північ покритий зеленими гірськими схилами і горбами, на півдні ж - розкішні пляжі і мальовничі острови. Найвища точка - гора Дой Ітханон (Doi Inthanon) в провінції Чіанг Май (2596м).


держава

Державний устрій

Конституційна монархія з 1932 року. Глава держави - король.

Мова

Державна мова: тайський

Вживаються - китайська, англійська, малайський.

релігія

94,6% жителів Таїланду сповідують буддизм. 4,6% є мусульманами - в основному це малайці, що проживають на півдні країни.

Валюта

Міжнародна назва: THB

Один бат ділиться на 100 сатангов. Монету в 25 сатангов зазвичай називають саленг. Банкноти - 10/20/50/100/500/1000 ТНВ.

У великих містах обмін валюти можна зробити в будь-який час доби. Однак в Таїланді змінюють тільки долари США, євро, англійські фунти стерлінгів та швейцарські франки. Банки відкриті всі дні тижня.

Історія Таїланду

Давня земля Таїланду побачила першої людини близько півмільйона років тому, і досить значний термін він в сприятливих природних умовах цієї країни залишався на стадії первіснообщинного ладу.

Найбільш ранні класові утворення на землі Таїланду стали виникати тільки з I тисячоліття нашої ери, а з VII століття вже є згадки про існування великої імперії Двараваті (Лаво). Наявність нових державних утворень вело до постійних феодальним війнам, що послабляли всі ці країни. В результаті в XI столітті Камбоджійська держава кхмерів підкорила Лаво. У XII-XIII століттях на околицях сучасного Таїланду з'явилися нові князівства, які поширювали буддизм. У XIII столітті, об'єднавшись, вони завдали поразки кхмерам і створили нову імперію Сукотаї, що розпалася в XIV столітті. Одночасно набирало силу князівство Сіам. У XVII столітті воно відкрило свої факторії для англійців і голландців. Європейські країни скористалися цим як приводом для завоювання Сіаму і розгорнули в кінці XVII століття проти нього війну. До початку XVIII століття Сіам був змушений закрити всі порти і перервати зв'язок з європейцями. Догляд англійців вилився в безперервні війни з сусідами, що закінчилися для Сіаму в 1767 році короткочасним захопленням бірманцями. У 1775 році Сіам придбав свободу, а в середині XIX століття сюди повернулися англійці, котрі нав'язали в 1855 році нерівноправний договір, що надає їм пільгові права в торгівлі. До початку XX століття в Сіамі скасували феодальні пережитки і було введено адміністративне управління за європейським зразком.

У Першій світовій війні Сіам брав участь на боці англійців. У 1920-ті роки тиск європейських держав на цю країну дещо послабшав, і тільки внутрішня нестабільність, провоцируемая збільшеною активністю демократичних сил, привела в 1932 році до державного перевороту, яка передала всю повноту влади парламенту. Таким чином буржуазна революція замінила абсолютну монархію конституційної. У 1935 році король відрікся від престолу, однак, вже з 1930-х років в уряді стали посилюватися монархо-націоналістичні настрої. У 1939 році країна була перейменована в Таїланд.

В ході Другої світової війни Таїланд вступив в союз з Японією і опанував Лаосом, але зазнавши поразки, в 1945 році підписав пакт про капітуляцію. У післявоєнний період історія цієї держави відрізнялася крайньою нестабільністю, що виражається в почастішали переворотах, то послаблюють реакційний режим, то підсилюють його.

приховати текст

Давня земля Таїланду побачила першої людини близько півмільйона років тому, і досить значний термін він в сприятливих природних умовах цієї країни залишався на стадії первіснообщинного ладу ....

Показати весь текст
Популярні пам'ятки

Всі пам'ятки Таїланду
 1. Корисні дані для туристів про Таїланді, містах і курортах країни

  пляж Джомтьен

 2. Королівський палац

 3. Парк "Сіам"

 4. острів Лан

 5. Плавучі ринки

 6. Патонг

 7. Парк Міні-Сіам

 8. пляж Карон


Туризм в Таїланді

Де зупинитися

Таїланд користується незмінною популярністю серед туристів з усього світу, і на сьогоднішній день тут можна знайти житло на будь-який смак і гаманець. Варто врахувати, що різниця між апартаментами в великих містах країни і невеликих сільських регіонах досить велика, тому тим, хто вважає за краще комфорт - все-таки краще зупинитися в одному з перевірених готелів. У великих містах, особливо в Бангкоку, можна знайти готелі престижних світових мереж. Офіційної класифікації готелів в Таїланді не існує, тому швидше за варто покладатися на вартість готелю і його престиж серед клієнтів.

Крім фешенебельних готелів в цій країні також можна знайти велику кількість житла середнього рівня, яке не відрізняється вишуканістю інтер'єрів, але пропонує комфорт і чистоту. Відносно недорогого житла - воно не завжди відповідає санітарним нормам і підходить скоріше для тих, хто звик до спартанських умов. Хорошим рівнем обслуговування характеризуються готелі Таїланду, розташовані в курортних зонах.

Для туристів привабливими залишаються пансіони. Тут вам запропонують хороше обслуговування при порівняно невисоких цінах. Врахуйте, що занадто низька ціна в пансіоні може обернутися загальним туалетом і душовою на поверсі. Дешевими і практично нічим не примітним житлом є тайські і китайські готелі. Як правило - це багатоповерхові панельні будинки, в яких вам запропонують однотипні, але досить чисті номери.

Якщо ви хочете зупинитися з наметом, то в Таїланді це можна зробити в одному з національних парків країни. Однак, варто запастися москітні сітки і засобами від комарів і москітів. Умови в таких кемпінгах набагато гірше, ніж в європейських.


Відпочинок в Таїланді за найкращою ціною

Пошук і порівняння цін по всіх провідних світових систем бронювання. Знайдіть для себе кращу ціну і заощаджуйте до 80% від вартості туристичних послуг!


Популярні готеліЕкскурсії та пам'ятки в Таїланді

Сьогодні Таїланд - одна з найпопулярніших азіатських країн. Фантастична природа, а також багату культурну та історичну спадщину цієї дивовижної країни з кожним роком залучають все більшу кількість туристів з усіх куточків світу. Тут вас чекають знамениті буддійські храми, чудові палаци, найцікавіші музеї, численні парки і сади, шикарні пляжі, приголомшливої ​​краси коралові рифи і, звичайно ж, екзотична тайська кухня, катання на слонах, найбільша в світі крокодиляча ферма і багато іншого.

Що розкинувся на берегах річки Чао Прайя Бангкок - найбільше місто і столиця Таїланду. Тайці називають його Крун-Тхеп, що означає «місто ангелів». Серед найзнаменитіших і популярних пам'яток Бангкока варто виділити Королівський палац, храм Ранкової Зорі (храм Ват Арун), храм Смарагдового Будди (Ват Пхра Кео), храм Ват ПХО, Мармуровий храм (Ват Бентямабопхіт) і Національний музей. На окрему увагу заслуговують і палац Віманмек, храми Ват Бовоннівет, Ват Ратча Орасарам і Ват Сутхат, палац-музей Суан Паккад, будинок-музей Джима Томпсона. Втім, варто також відвідати і Музей Науки, Планетарій, Зміїну ферму, парки "Мир сафарі" і Лумпіні, водний парк "Сіам" і колоритні плавучі ринки. В околицях столиці найбільш цікаві знаменита Крокодиляча ферма, чудовий Рожевий сад і тематичний парк "Стародавнє місто".

Вельми популярний серед туристів і другий за величиною місто країни Чіанг Май. Він розташований в родючій долині річки Пінг в оточенні мальовничих гір. Чіанг Май і його околиці славляться величезною кількістю цікавих місць, серед яких особливий інтерес представляють численні чудові храми - Ват Прахат Дой Сутхеп, Ват Чіанг Ман, Ват Пхра Сінг, Ват Чеді Луанг, Ват Чет йот, Ват Лок Моли, Ват Умонг і багато інших . Не менш цікаві й такі пам'ятки як Національний музей Чіанг Травня, Ботанічний сад королеви Сірікіт, руїни стародавнього міста Віанг Кум Кам, Етнографічний музей племен, Розважальний парк «Нічне сафарі» і Природний парк слонів. Особливою популярністю користується у туристів і знаменитий «Нічний ринок».

Окремої уваги, безумовно, заслуговує стародавнє місто Аюттхая, історичний центр якого входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У курортній Паттаї варто відвідати такі пам'ятки як Тропічний парк Нонг Нуч, на території якого розташований і знаменитий парк орхідей, Парк Міні-Сіам, храм Яннасангварарам, храм Істини, Тигровий зоопарк Сірача, Парк древніх каменів, а також здійснити морську прогулянку на мальовничі острови Пхай і Ко Лан. Не менш цікаві Королівська вілла Дой Тунг і храми Ват Ронг Кхун, Ват Пхра Кео, Пхра Тхат Дой Чом Тхонг і Ват Нгам Муанг в Чіанг Рай, палац Мрігадайяван в Ча-Ам, а також унікальний Тигрячий храм і історичний парк Мианг Сінг в провінції Канчанабурі . Втім, масу задоволення і вражень ви отримаєте, відвідавши такі тайські міста, як Районг і Мехонгсон.

Одним з найбільш мальовничих куточків Таїланду по праву вважається провінція Крабі з неймовірною красою пейзажів, розкішними пляжами і численними мальовничими островами, розкиданими біля узбережжя. Серед визначних пам'яток Крабі найбільш популярні храми Ват Кеу і Ват Тхамсиа ( «Монастир Пещеного Тигра), пляж викопних молюсків Сусаан Хой, морська печера Вікінг, печера Прананг (більш відома як« алмазна печера »), мінеральні джерела Клонг-Тхом, Національний парк Му Ко Ланта і острова Пхі-Пхі. Особливою популярністю користується регіон і у любителів дайвінгу, віндсерфінгу, еко-туризму, а високі вапнякові гори півострова Рейлі приваблюють сюди альпіністів з усього світу.

Серед найпопулярніших і красивих місць Таїланду варто відзначити затоку Пханг Нга, острова Пхукет, Симилан, Самуї, Самет і Чанг, а також курорти Хуа-Хін і Кхао Лак. Славиться країна і приголомшливої ​​краси численні Національними парками і заповідниками (Ераван, Тхам Пла Намток Пха Суе, Кхао Чонг, Дої Интханон, Ме Сурін, Кхао Лак Ламрім, Кхао гавкотом і інші).кухня Таїланду

На тайську кухню багато в чому вплинуло два фактори - клімат і культура, хоча велику роль грала і історія цієї країни, іміграція, навали. Великий вплив справив Китай, Бірма і Камбоджа. Сприятливий клімат дозволяє збирати тут два і навіть три врожаї щороку, а всіляка зелень росте круглий рік. Мабуть, саме місцевим достатком можна пояснити такий феномен, як відсутність в тайській мові поняття "голод". А то, що релігія, исповедуемая більшістю тайців - буддизм, обмежень в харчуванні тут практично немає. Тайці використовують в своїй кухні всі види м'яса, у великій кількості рибу, а також безліч овочів і фруктів.

Тайський народ високо цінує свої традиції і культуру. Вони пишаються своїми національними стравами і люблять пригощати гостей. Вулиці і канали тайських міст уставлені латками і візками, велосипедами і човнами, що торгують різноманітними закусками.

У Таїланді дуже люблять вечірки і свята, під час їх гучних і заводних фестивалів обов'язково подають ретельно приготовані традиційні страви в знак поваги до їх звичаїв і традицій. Гостям без перерви подають підноси з закусками, блюда з екзотичними фруктами і тайське пиво або місцевий віскі. На стіл подають все страви відразу, щоб господиня могла насолодитися обідом разом з гостями.

У тайської кухні з гордістю, красиво і яскраво оформляють блюда. Овочі на гарнір нарізають дуже акуратно, різної форми. Заплутані малюнки і художнє виконання - невід'ємна частина тайської кухні.

Щоденні страви дуже залежать від погоди, від пори року, від збору врожаю і від примх дощових сезонів. Тайський народ ставиться до їжі серйозно, вибирає тільки найсвіжіші інгредієнти з ніжним смаком і текстурою. Одним з основних продуктів є рис, це і гарнір і основне блюдо, його подають і на десерт. Їжа для простого тайця означає кхао, тобто Мал. Все ж інше - овочі, риба, м'ясо - тайці називають "кап кхао", що в перекладі означає: "те, що їдять з рисом". Кокос займає майже таке ж центральне місце.

Тайська кухня варіюється в різних регіонах, в залежності від доступних продуктів. При бажанні кухар може заміняти ті чи інші інгредієнти або спеції в залежності від смаку, дотримуючись лише основний порядок приготування. Наприклад, у багатьох рецептах свинина замінюється куркою або креветками.

Але є продукти, які обов'язково є у всіх тайських будинках. Це кокос, лайм, рис, чилі, часник, лимонне сорго (lemon grass), корінь імбиру і коріандр. У всіх тайських блюдах дотримується баланс, всі екстремальні смаки гармонійно збалансовані в кожному блюді у всіх трапезах.

приховати текст

На тайську кухню багато в чому вплинуло два фактори - клімат і культура, хоча велику роль грала і історія цієї країни, іміграція, навали. Великий вплив справив Китай, Бірма і Камбоджа. Сприятливий клімат дозволяє збирати тут два і навіть три врожаї щороку, а всіляка зелень росте круглий рік. Мабуть, саме місцевим достатком можна пояснити такий феномен, як відсутність в тайській мові поняття "голод". А то, що релігія, исповедуемая більшістю тайців - буддизм, обмежень в харчуванні тут практично немає. Тайці використовують в своїй кухні всі види м'яса, у великій кількості рибу, а також безліч овочів і фруктів ....

Показати весь текст

чайові

Як правило, чайові дають носіям, водіям таксі і тим працівникам готелів, які добре Вас обслуговують. У тих ресторанах, де послуги зазвичай не включені в рахунок, чайові, зазвичай, складають 10 - 15%.

Віза

Режим в'їзду полегшений. Як отримати візу в Таїланд

Години роботи установ

Зазвичай банки працюють в будні з 8.30 до 15.30. Обмінні пункти часто працюють щодня з ранку і до пізнього вечора. У банкоматах інструкції написані на тайській і англійській мовах.

покупки

На ринках і в туристичних магазинах прийнято торгуватися. Це відноситься і до приватних не обладнаним лічильниками таксі.

Більшість магазинів працює до 21 години, а відкриваються в 8 або 10 ранку. Офіційні робочі дні - з понеділка по суботу. Ринки працюють від світання до полудня, а ввечері там розгортається торгівля для туристів.

Встановлено ПДВ в розмірі 7%, який стягується в готелях, ресторанах і магазинах високого рівня. Вимагати повернення ПДВ не можна.

сувеніри

Антикваріат - скульптурні та різані по дереву або кістки зображення буддійських храмів, орнаменти з дерева і різні прикраси, які використовуються в декорі палаців, маріонетки, маски, срібні чаші, вази та ін.

Вироби з бавовни - одяг, скатертини, постільна білизна, подушки, килими, ковдри, рушники.

Таїланд один з лідерів у виробництві дорогоцінних каменів і ювелірних прикрас з початку 80-х років.

Керамічні вироби виробляють кілька фабрик, звані "Селадон". Це широкий вибір ламп, ваз, наборів столового посуду і різних сувенірів.

Різьблені вироби з дерева - різьблення по дереву як ремесло розвивалося в Таїланді 7 століть в основному на півночі країни. Товари діляться на чотири категорії - меблі, вироби для дому (світильники, посуд), декоративні предмети (рамки для картин) і сувеніри.

Медицина

Офіційно ніяких довідок про щеплення не потрібен. Але рекомендується зробити щеплення від поліомієліту, правця, черевного тифу та гепатиту А. Тим, хто їде більше, ніж на 2-3 тижні або збирається відвідати віддалені райони країни, рекомендується зробити також щеплення від туберкульозу, гепатиту В, сказу, дифтерії та енцефаліту. Також краще запастися засобами від малярії.

Безпека

В країні безліч шахраїв і кишенькових злодюжок. У транспорті та громадських місцях можуть вкрасти не тільки гроші, а й речі. Можуть підсипати наркотики в їжу або пиття, а потім пограбувати.

Як країна розвиненого секс-туризму, Таїланд небезпечний для людей, які сповідують повну свободу інтимних відносин, так як високий ризик зараження захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

екстрені телефони

Поліція - 123, +1644 (на англ. Мові)
Туристична поліція - 1155 Не
Швидка допомога - 191
Пожежна служба - 199

Національні особливості Таїланду. Традиції

При вході в храм із зображенням Будди, біля якого віруючі, сидячи на підлозі, підносять молитви, покладено знімати взуття. Жінкам не дозволяється входити в житло до ченців або вручати їм безпосередньо що б там не було. Жінкам краще не з'являтися на публіці в шортах (особливо в храмах) або в надмірно відкритих сукнях.

Вказати на когось носком ноги - верх грубості, тому, щоб ненароком цього не зробити, краще не сидіти, закинувши ногу на ногу.

Якщо чоловік і жінка тримаються при всіх за руки, виставляючи таким чином напоказ свої відносини, це вважається порушенням норм моралі (зате цілком нормальним вважається, якщо за руки тримаються двоє чоловіків - це всього лише ознака дружнього ставлення, не більше).Питання та відгуки про Таїланді


Задати питання добавть відгук

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.