Навигация
Реклама
Реклама

Туніс

 1. Географія Тунісу
 2. держава
 3. Мова
 4. релігія
 5. Валюта
 6. Історія Тунісу
 7. Популярні пам'ятки
 8. Туризм в Тунісі
 9. Популярні готелі
 10. чайові
 11. Віза
 12. Години роботи установ
 13. сувеніри
 14. Медицина
 15. Безпека
 16. екстрені телефони
 17. Фото і відео зйомка
 18. Національні особливості Тунісу. Традиції
 19. Питання та відгуки про Тунісі

Корисні дані для туристів про Тунісі, містах і курортах країни. А так же інформація про населення, валюті Тунісу, кухні, особливості візових і митних обмежень Тунісу.

Географія Тунісу

Туніська Республіка - держава на середземноморському узбережжі Північної Африки. На півночі і сході омивається Середземним морем, межує з Алжиром, Лівією. Близько третини території країни займають східні відроги гір Атлас, решта території покрита саванами і, в основному, безлюдна.


держава

Державний устрій

Президентська республіка. Глава держави - президент. Законодавча влада належить однопалатному парламенту - Палаті депутатів.

Мова

Державна мова: арабська, французька

Поширені італійський, англійський і німецький. На півдні, в гірських районах Матмата і на острові Джерба ​​збереглися берберські діалекти.

релігія

Державна релігія - іслам. Більшість віруючих (95% населення) - мусульмани-суніти, також поширені іудаїзм і християнство. Будь-які прояви релігійної нетерпимості переслідуються за законом.

Валюта

Міжнародна назва: TND

Туніський динар дорівнює тисячі міллім. В обігу знаходяться банкноти номіналом в 5, 10 і 20 динарів, а також монети гідністю в 0,5 і 1 динар, 5, 10, 20, 50 і 100 міллім. Вкрай рідко трапляються монети в 1 міллім. Купюри однакового номіналу часто можуть бути різного зразка і року випуску, розрізняючи за розміром і кольором.

Іноземну валюту можна обміняти в обмінних пунктах, банках, а також у спеціалізованих пунктах обміну в портах, аеропортах або в готелях, і тільки за фіксованим курсом Центрального банку Тунісу. При обміні рекомендується брати квитанцію, яка є основним документом для зворотного обміну на іноземну валюту - обмін проводиться тільки в аеропорту і тільки при наявності квитанції первинного обміну.

Дорожні чеки і кредитні карти приймаються без обмежень у багатьох магазинах, ресторанах і готелях. Банкомати також можна знайти у всіх великих містах і туристичних центрах.

Історія Тунісу

Територію Тунісу людство освоїло понад мільйон років тому, і тут порівняно рано виникли перші держави. У XII столітті до нашої ери в прибережних лагунах з'явилися грецькі поселення, а потім - фінікійські. Фінікійська колонія Карфаген досягла найбільшої могутності і на початку III століття до нашої ери вважалася найсильнішою державою Середземномор'я. Поразки Карфагена в ході трьох воєн з Римом зробили його з середини II століття до нашої ери римською провінцією. У такому положенні землі Тунісу знаходилися аж до V століття нашої ери, коли після розвалу найбільшої імперії, північноафриканські землі стали переходити від одних завойовників до інших. У V-VII століттях вандали, алани і Візантія по черзі оволодівали цією областю, поки в кінці VII століття не з'явилися араби, що приступили до поширенню на всій території Тунісу мусульманства.

У 800 році Туніс відокремився від Арабського халіфату, створивши власну державу, що переживає часом серйозні внутрішні труднощі. Наслідком чого, мабуть, і став його розпад і завоювання в середині XII століття. Домігшись незалежності, Туніс з XIII століття відігравав важливу роль в арабському світі, поки не зіткнувся в XVI столітті з посяганням на його суверенність Іспанії. Аби не допустити підпорядковуватися європейцям, Туніс в кінці XVI століття визнав залежність від Туреччини. У XVIII столітті ця залежність сильно ослабла і носила формальний характер, що дозволило в 1861 році ввести в країні першу конституцію. Але посилення фінансової залежності від європейського капіталу дозволяло насамперед Франції розглядати землі Тунісу як майбутню колонію. У 1881 році французи окупували Туніс, спроби опору були придушені. Однак після Першої світової війни вони розвернулися з новою силою.

Початок Другої світової війни на деякий час змінила політичну ситуацію в країні. У 1942 році Туніс захопили німецько-італійські війська, в 1943 - англо-французькі частини. Після закінчення війни колоніалізм був відновлений, що ще більше сприяло зростанню національно-визвольної боротьби. У 1954 році Франція надала Тунісу внутрішню автономію, а в 1956 році - повну незалежність. З липня 1957 року Туніс проголосив себе республікою.

приховати текст

Територію Тунісу людство освоїло понад мільйон років тому, і тут порівняно рано виникли перші держави. У XII столітті до нашої ери в прибережних лагунах з'явилися грецькі поселення, а потім - фінікійські. Фінікійська колонія Карфаген досягла найбільшої могутності і на початку III століття до нашої ери вважалася найсильнішою державою Середземномор'я. Поразки Карфагена в ході трьох воєн з Римом зробили його з середини II століття до нашої ери римською провінцією. У такому положенні землі Тунісу знаходилися аж до V століття нашої ери, коли після розвалу найбільшої імперії, північноафриканські землі стали переходити від одних завойовників до інших. У V-VII століттях вандали, алани і Візантія по черзі оволодівали цією областю, поки в кінці VII століття не з'явилися араби, що приступили до поширенню на всій території Тунісу мусульманства ....

Показати весь текст
Популярні пам'ятки

Всі пам'ятки Тунісу
 1. Корисні дані для туристів про Тунісі, містах і курортах країни

  амфітеатр

 2. Медіна

 3. древній Карфаген

 4. музей Бардо

 5. Рибат

 6. Рибат

 7. Археологічний музей

 8. катакомби


Туризм в Тунісі

Де зупинитися

Незважаючи на нещодавню кризу і революцію, які відбулися в Тунісі в 2010 році, курорти цієї країни користуються незмінною популярністю серед туристів. На щастя, військові дії не торкнулися великих курортів. Найбільшою популярністю серед туристів користується східна частина Тунісу, а саме середземноморське узбережжя країни.

У Тунісі можна зупинитися як у великих готелях, так і в невеликих приватних готелях, хостелах, зняти житло у місцевого населення. Готелі країни класифіковані згідно міжнародній системі - від двох до п'яти зірок. Однак варто врахувати, що рівень сервісу в деяких з них не відповідає заявленим зіркам, тому варто заздалегідь уточнювати всі деталі розміщення або скористатися порадами тих туристів, які вже зупинялися в даному готелі.

Великі готелі являють собою в більшості своїй комплекси з великою і добре обладнаній територією. Так, постояльці можуть скористатися басейном, рестораном, спа-центром. Є й дитячі майданчики, розроблені спеціальні анімаційні програми. У вартість проживання, як правило, входить також користування шезлонгом, парасолькою і пляжними рушниками. Варто заздалегідь уточнити наявність в номері кондиціонера і холодильника. Харчування може бути як напівпансіон, так і "все включено". За напої на вечері доведеться доплачувати окремо. Якщо ви вирішили зупинитися в Тунісі в готелі класу 3-4 зірки, варто обережніше поставитися до зберігання цінних речей - найкраще для цього підійде сейф на ресепшені, тому що нерідкі випадки крадіжок.

У великих містах, зокрема курортних, можна зупинитися в хостелі. Тут за невисоку оплату вам запропонують мінімальні зручності, але будьте готові до спартанських умов. Також по всій країні розташовано безліч невеликих приватних готелів.


Відпочинок в Тунісі за найкращою ціною

Пошук і порівняння цін по всіх провідних світових систем бронювання. Знайдіть для себе кращу ціну і заощаджуйте до 80% від вартості туристичних послуг!


Популярні готелі
кухня Тунісу

Туніська кухня ближча до європейської, ніж традиційно арабської. Єдина гостра приправа - харісса - подається в окремому посуді разом з оливковою олією. Смаком нагадує кавказьку аджику (тільки без солі). Харісса їдять умочуючи в неї шматочки хліба, причому кількість перцю залежатиме тільки від траєкторії вашої руки і сили натиску на вміст тарілочки. Що стосується самого хліба, то його два типи: "лаваш" і "батон" (довгий) .Тунісци ламають хліб руками і вживають у великій кількості.

М'ясо продається в парному вигляді. У більшості випадків це яловичина і баранина, хоча подекуди можна спробувати і верблюжатину. Єдиним продуктом з подрібненого м'яса є кебаб. В інших випадках м'ясо готується шматочками на рожні, шампурах або гратчастих жаровнях.

Традиційно риба і морепродукти краще м'яса, хоча і коштують дорожче останнього. Найдешевше коштують тунець, сардини і скумбрія. Вугор, креветки і молюски коштують дорожче. М'ясо ж восьминога і морських каракатиць відноситься до розряду делікатесних.

Вважається непристойним дивитися в обличчя едящего людини, є на ходу або стоячи. Жирну їжу запивають чаєм (не в якому разі не холодною водою - це шкідливо для травлення!). Через заборону на вживання в їжу свинини, що розповсюджується на всіх мусульман, ви не знайдете її в меню загальнодоступних ресторанів. Це зовсім не означає, що її немає взагалі, але хіба варто витрачати дорогоцінний час поїздки на пошуки продукту, широко представленого в закладах вітчизняного громадського харчування ?!

Традиційно мусульмани не вживають алкоголь, але ставлення до цього "питання" тут ліберальне - хоча самі тунісці не наводяться на вулиці в п'яному вигляді, але ніхто не подумає заарештувати вас тільки за те, що ви дозволили собі "пропустити стаканчик". Більш того, в країні виробляються вина (сухі та столові), а також кілька сортів пива. Великий вибір імпортних спиртних напоїв, ціни на які досить високі.

Більшість тунісців своїм улюбленим блюдом називає традиційне для арабського Магрибу блюдо під назвою кускус. Також багато хто любить брик - "чебурек" з прісного тіста з начинкою з яйця або чимось його заміняє. Супи тут готують на французький манер - пюреобразні. Не дивуйтеся, якщо запропонують суп з дині - таке тут теж буває.

Молочні продукти в гордій самоті представляє сир (буває кількох видів).

Багато солодощів (більша частина яких виготовлена ​​з патоки, одержуваної з фініків), які абсолютно не схожі на ті, що пропонуються на Близькому Сході.

Багато різних овочів і фруктів. Влітку можна спробувати плоди кактуса (тільки не збирайте їх самі - практично непомітні на перший погляд колючки, втупившись у ваші пальці зіпсують враження від самого продукту.). Смачні мариновані маслини.

Переважна більшість продуктів харчування (якщо не всі) виробляються безпосередньо на території Тунісу.

приховати текст

Туніська кухня ближча до європейської, ніж традиційно арабської. Єдина гостра приправа - харісса - подається в окремому посуді разом з оливковою олією. Смаком нагадує кавказьку аджику (тільки без солі). Харісса їдять умочуючи в неї шматочки хліба, причому кількість перцю залежатиме тільки від траєкторії вашої руки і сили натиску на вміст тарілочки. Що стосується самого хліба, то його два типи: "лаваш" і "батон" (довгий) .Тунісци ламають хліб руками і вживають у великій кількості ....

Показати весь текст

чайові

Чайові не обов'язкові, але з їх допомогою можна віддячити людям, що зробили вам якісь послуги. Як правило, в кафе і ресторанах чайові вже включені у вартість замовлення, якщо немає - то вони складають 10% від вартості. Стільки ж залишають таксисту.

Віза

Режим в'їзду полегшений. Як отримати візу в Туніс

Години роботи установ

Магазини відкриті в будні дні з 8 до 16.30, а в суботу - тільки до 12.30 год.

Банки працюють з 7.30 до 11 год (крім суботи та неділі) з липня по вересень. З жовтня по червень - з 8 до 11 год і з 14 до 16.30 (в п'ятницю з 8 до 11 год і з 13 до 15 год). У столиці та у великих туристичних центрах відділення банків зазвичай відкриті довше.

сувеніри

В якості сувенірів можна привезти екзотичні кошики, скриньки, циновки - з пальмового листя; килим з найтоншим орнаментом або більш суворий, в "берберському" стилі; кераміку - ручну роботу майстрів з Набуль; берберські прикраси зі срібла, карбування, кальян, оливкова олія, східні солодощі, місцеві вина.

Традиційний туніський сувенір - "піщана троянда", кристалічна скам'яніле утворення, що нагадує квітку.

Медицина

Для в'їзду в країну страховка не потрібна, вакцинація не потрібна, але рекомендується тропічна вакцинація від малярії і жовтої лихоманки.

Ні в якому разі не можна споживати очищені овочі і фрукти, пробувати дари моря або інші незнайомі блюда в маленьких ресторанчиках, також не варто пити воду з-під крана, незважаючи на те, що в цілому вона відповідає нормам.

Безпека

У Тунісі досить низький рівень злочинності. Дотримуйтесь звичайних застережних заходів, остерігайтеся кишенькових злодіїв на ринках і в місцях скупчення людей. Залишайте великі суми грошей і документи в сейфі готелю.

екстрені телефони

Поліція - 197
Пожежна команда - 198
Швидка допомога - 190 або цілодобовий 846, 767
Нічна швидка медична допомога - 717-171

Фото і відео зйомка

Фотозйомка в офіційних будівлях заборонена. Категорично заборонено знімати на фото або відеокамеру президентський палац. Поліцейські такі кадри стирають або засвічують. Тунісців, не отримавши попередньо їх згоди, краще не фотографувати.

Національні особливості Тунісу. Традиції

У курортних зонах туристи можуть одягатися легко і вільно. Але по столиці і старим мусульманським кварталам міст в шортах і дуже відкритих майках краще не ходити. На "своєму" пляжі або у басейну свого готелю жінки можуть дозволити собі топлесс.

Під час Рамадану туристам краще утримуватися від куріння, пиття і їжі на вулицях міст. Краще не пропонувати тунісцям закурити, випити вина або пива, а особливо спільно вживати міцні напої. У готелях Ви можете спокійно пити і курити, і Вас ввічливо обслужить офіціант, який постить. Якщо Ви натикається на людину, яка стоячи на колінах здійснює молитву, спокійно обійдіть його.

Чи не розглядайте пильно жінок в чадрі. У готелях і магазинах прийнято вітатися. У магазинах, де ціни виставлені, торгуватися не слід.Питання та відгуки про Тунісі


Задати питання добавть відгук

Це зовсім не означає, що її немає взагалі, але хіба варто витрачати дорогоцінний час поїздки на пошуки продукту, широко представленого в закладах вітчизняного громадського харчування ?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.