Навигация
Реклама
Реклама

Відпочинок за кордоном влітку - куди поїхати і скільки коштує | СЬОГОДНІ

 1. Відпочинок за кордоном влітку - куди поїхати і скільки коштує
 2. Через безвіза популярність "неорганізованого" відпочинку зросла втричі
 3. Туреччина - незамінна
 4. Європа без віз: лідери за популярністю - Італія та Іспанія
 5. В Африку - влітку?
 6. Автобусні тури і самостійні подорожі в моді
 7. АВТОР:
 8. Орфографічна помилка в тексті:
 9. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 10. Через безвіза популярність "неорганізованого" відпочинку зросла втричі
 11. Туреччина - незамінна
 12. Європа без віз: лідери за популярністю - Італія та Іспанія
 13. В Африку - влітку?
 14. Автобусні тури і самостійні подорожі в моді
 15. АВТОР:
 16. Орфографічна помилка в тексті:
 17. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 18. Через безвіза популярність "неорганізованого" відпочинку зросла втричі
 19. Туреччина - незамінна
 20. Європа без віз: лідери за популярністю - Італія та Іспанія
 21. В Африку - влітку?
 22. Автобусні тури і самостійні подорожі в моді
 23. АВТОР:
 24. Орфографічна помилка в тексті:
 25. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 26. Через безвіза популярність "неорганізованого" відпочинку зросла втричі
 27. Туреччина - незамінна
 28. Європа без віз: лідери за популярністю - Італія та Іспанія
 29. В Африку - влітку?
 30. Автобусні тури і самостійні подорожі в моді
 31. АВТОР:
 32. Орфографічна помилка в тексті:
 33. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 34. Через безвіза популярність "неорганізованого" відпочинку зросла втричі
 35. Туреччина - незамінна
 36. Європа без віз: лідери за популярністю - Італія та Іспанія
 37. В Африку - влітку?
 38. Автобусні тури і самостійні подорожі в моді
 39. АВТОР:
 40. Орфографічна помилка в тексті:
 41. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 42. Через безвіза популярність "неорганізованого" відпочинку зросла втричі
 43. Туреччина - незамінна
 44. Європа без віз: лідери за популярністю - Італія та Іспанія
 45. В Африку - влітку?
 46. Автобусні тури і самостійні подорожі в моді
 47. АВТОР:
 48. Орфографічна помилка в тексті:
 49. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 50. Через безвіза популярність "неорганізованого" відпочинку зросла втричі
 51. Туреччина - незамінна
 52. Європа без віз: лідери за популярністю - Італія та Іспанія
 53. В Африку - влітку?
 54. Автобусні тури і самостійні подорожі в моді
 55. АВТОР:
 56. Орфографічна помилка в тексті:

Відпочинок за кордоном влітку - куди поїхати і скільки коштує

12 травня 2018, 7:52 Переглядів:

Через безвіза популярність "неорганізованого" відпочинку зросла втричі

Фото: pixabay.com.

Літо 2018 року - мабуть, перше, коли українці можуть з'їздити відпочити за кордон вільно. Безвізовий режим вступив в силу з 11 червня минулого року, але на той час біометричні паспорти були далеко не у всіх бажаючих відпочити в Європі (зокрема, через черги), тому "сезон безвізових поїздок" почався набагато пізніше.

Сьогодні, через майже рік, всі, хто хотів, мали можливість отримати біометричні паспорти. Ми розпитали представників туристичної галузі, як змінилися напрямки літніх подорожей українців і ціни в цьому році. Адже такі поїздки плануються заздалегідь і, незважаючи на те, що літо ще не настало, загальну картину цілком можна зрозуміти по заброньованим місцях.

Туреччина - незамінна

Опитані нами представники турфірм в один голос говорять, що, незважаючи на безвіз, найпопулярнішим напрямком для літнього відпочинку в цьому році як і раніше залишається традиційна Туреччина.

"Цього літа, як і раніше лідирує турецький напрямок. Може, трохи змінилися маршрути всередині цієї країни. В останні кілька років набирають популярність курорти в Мармарисі, Даламані. Це теж Туреччина, але більш європейська, чи що. Там трохи інша природа, інше море, інша архітектура. Звідти можна навіть на грецький Родос потрапити. А люди, які вже не перший раз відпочивають у Туреччині, хочуть чогось нового, але при цьому не втратити "ол інклюзив", до якого звикли ", - розповідає директор харківського агентства" Караван-Тур "Світлана А Сенова.

Однак в цьому році тури в популярну країну подорожчали в середньому на 10-20% або навіть 30%, тобто на 150-400 доларів, кажуть експерти. За їх словами, ціни підняли готелі. У зв'язку з тим, що в Туреччину знову повертаються туристи з Німеччини і Росії, яких в минулі роки було вкрай мало з політичних причин. У нинішньому році, за словами операторів ринку, російські туристи ще взимку забронювали рекордну кількість місць на турецьких курортах. Такий підвищений попит і привів до підвищення цін.

Європа без віз: лідери за популярністю - Італія та Іспанія

Серед європейських країн, в які раніше українці могли потрапити тільки по візі, найбільш популярні в цьому році Іспанія, Італія і Греція.

"Серед шенгенських країн на першому місці за популярністю в українців - Іспанія, на другому - Греція, а на третьому - Італія", - розповідає директор мережі турагентств "Поїхали з нами" Олег Кулик.

"У нас в цьому році Туреччина на першому місці, потім йдуть Італія та іспанська Барселона", - ділиться спостереженнями Світлана Аксьонова.

"Безвізовий режим дозволив наростити обсяги продажів по тим країнам, які раніше були візовими. Але збільшення відбулося не в рази, а на кілька десятків відсотків, принаймні на пакетні авіатури. Це пов'язано в першу чергу з питаннями ціни і якості. Так, в європейські країни стало легше потрапити, але вони не стали дешевше ", - говорить Олег Кулик.

Виняток становить хіба що Італія, яка наростила число туристів з України в цьому році більш ніж в два рази. Такий рекорд пояснюється просто: раніше італійські консульства вельми неохоче видавали візи, і потрапити в країну було досить проблематично. З цієї причини чартерні туристичні авіарейси з України туди практично не літали. А в цьому році вони з'явилися, і чимало.

Друга за приростом туристів в цьому році - іспанська Барселона і курорти навколо неї.

"Барселона - у нас одне з найпопулярніших напрямків. Це зрозуміло: там і екскурсійна програма класна, і гарне узбережжі. У нас багато хто питає тури в Барселону. А в цьому році відразу кілька операторів пропонують перельоти з Харкова в Барселону", - говорить Світлана Аксьонова.

Потрапити на популярні острівні іспанські курорти на зразок Майорки або Канар бажаючих з України менше - в першу чергу через порівняно високі ціни.

За словами керівників турагентств, відпочинок в більшості популярних європейських країн практично не подорожчав, проте деякі курорти все ж підняли ціни, в середньому відсотків на 10.

"Тури в Грецію, наприклад, виросли в ціні досить істотно, десь на 300-400 євро", - говорить директор львівської фірми "Піраміда-Тур" Юрій Ільків.

В Африку - влітку?

Оним з найпопулярніших напрямків цього року стало африканське Туніс.

"Продажі по Тунісу збільшилися більш ніж в два рази, в порівнянні з минулим роком. Там клімат дуже схожий на турецький, ці країни знаходяться на одній широті. А ціни там теж не дуже високі. Тому Туніс сьогодні законно займає 3-4 місце за популярністю ", - пояснює Олег Кулик.

Ймовірно, через таку популярності ціни на відпочинок в Тунісі в цьому році також трохи виросли. За словами Юрія Ільківа - приблизно на 150-300 євро за тижневий відпочинок на двох.

А ось інші європейські країни назвати мегапопулярним в турагентствах не можуть.

"Чорногорія раніше була одним з лідерів, але зараз обсяги продажів зменшилися. Може бути, тому, що раніше Чорногорія була однією з небагатьох європейських країн з безвізовим режимом, а тепер вибір став набагато ширше", - говорить Олег Кулик.

"Чорногорія в нашому агентстві менше користується попитом. Вона невиправдано дорога. І завжди була дорожче в порівнянні навіть з Італією. Але в Італії є що подивитися. Хоча в Чорногорії море дуже красиве", - розмірковує Світлана Аксьонова.

Хорватия не наростила потік туристів, найімовірніше, через подорожчання. "Тури в Хорватію виросли в ціні досить істотно, десь на 300-400 євро", - говорить Юрій Ільків.

Албанія за цінами залишилася приблизно на колишньому рівні, але через те, що там ще слабо розвинена курортна інфраструктура, також поки не стала занадто популярним напрямком.

За спостереженнями керівників турагентств, при виборі місця літнього відпочинку українці як і раніше в першу чергу керуються матеріальними можливостями. Але гонитва за дешевизною може перетворити відпочинок в суцільну проблему, кажуть вони.

"Іноді молодь хоче їхати за кордон за 100-300 доларів. Але моя думка - такий відпочинок краще навіть не пропонувати. Поважають себе компанії не повинні продавати такі дешеві тури, тому що це не відпочинок. В таких турах можна отримати тільки негатив і головний біль . Але є багато людей, які цього не розуміють і повертаються розчарованими ", - говорить Юрій Ільків.

Автобусні тури і самостійні подорожі в моді

Введення безвізового режиму з Європою в нинішньому році привело до незвичайним росту активного літнього відпочинку. Автобусні екскурсії по Європі та самостійні подорожі, в тому числі на власному автомобілі, виросли в рази, кажуть представники туристичної галузі.

"Можна констатувати триразове збільшення продажів саме екскурсійних турів, в порівнянні з минулим роком. Автобусні екскурсії - це найдешевший спосіб подивитися Європу, до того ж кілька країн одразу. До того ж є тури, які дозволяють поєднати такі екскурсії з відпочинком на пляжах. І такі тури дешевше, ніж авіа або поїздки на машині ", - говорить директор мережі турагентств" Поїхали з нами "Олег Кулик.

Зокрема, через зростання числа таких турів одне з традиційно популярних напрямків - Болгарія - втратила популярність серед туристів, які організовують свій відпочинок через турагентства.

"Болгарія - це, як правило, економваріант літнього відпочинку, і туди завжди був великий потік туристів. Але з урахуванням введення безвіза багато туристів тепер вибирають Болгарію як місце для самостійного відпочинку. Туди можна спокійно дістатися на автобусі або машині. Тому по Болгарії ми спостерігаємо зменшення числа туристів, які їдуть туди організовано, особливо це стосується авіатурів ", - визнає Олег Кулик.

"Бюджетним туристам дуже подобається Болгарія. Доба в дорозі, зате дуже дешево. За 150-200 євро на людину можна відпочити тиждень, і це включаючи переїзд і харчування. Не всі ж можуть тисячу євро виділити на відпочинок", - говорить директор харківського агентства " Караван-Тур "Світлана Аксьонова.

Ще одна країна, де українці вважають за краще організовувати відпочинок самостійно, без допомоги турагентств, - Грузія. І відсутність мовного бар'єру лише посилює цю тенденцію. Хоча, за даними Олега Кулика, навіть з урахуванням "самостійних" мандрівників Грузія все одно не входить в число найбільш популярних напрямків. Одна з причин, на думку експертів, - що відпочинок там обходиться дорожче, ніж у Туреччині. Тобто і переліт, і вартість турів приблизно однакові, але якщо в Туреччині відпочиваючий отримує "ол інклюзив", то в Грузії за ті ж гроші - тільки проживання і сніданки.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи можна недорого відпочити цього літа і вкластися, враховуючи харчування, проживання і проїзд, в 10 тисяч гривень .

Також сайт "Сегодня" розповідав, як правильно подорожувати з тваринами і які нюанси необхідно враховувати.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Літня відпустка за кордоном: як змінилися маршрути українців і ціни". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відпочинок за кордоном влітку - куди поїхати і скільки коштує

12 травня 2018, 7:52 Переглядів:

Через безвіза популярність "неорганізованого" відпочинку зросла втричі

Фото: pixabay.com.

Літо 2018 року - мабуть, перше, коли українці можуть з'їздити відпочити за кордон вільно. Безвізовий режим вступив в силу з 11 червня минулого року, але на той час біометричні паспорти були далеко не у всіх бажаючих відпочити в Європі (зокрема, через черги), тому "сезон безвізових поїздок" почався набагато пізніше.

Сьогодні, через майже рік, всі, хто хотів, мали можливість отримати біометричні паспорти. Ми розпитали представників туристичної галузі, як змінилися напрямки літніх подорожей українців і ціни в цьому році. Адже такі поїздки плануються заздалегідь і, незважаючи на те, що літо ще не настало, загальну картину цілком можна зрозуміти по заброньованим місцях.

Туреччина - незамінна

Опитані нами представники турфірм в один голос говорять, що, незважаючи на безвіз, найпопулярнішим напрямком для літнього відпочинку в цьому році як і раніше залишається традиційна Туреччина.

"Цього літа, як і раніше лідирує турецький напрямок. Може, трохи змінилися маршрути всередині цієї країни. В останні кілька років набирають популярність курорти в Мармарисі, Даламані. Це теж Туреччина, але більш європейська, чи що. Там трохи інша природа, інше море, інша архітектура. Звідти можна навіть на грецький Родос потрапити. А люди, які вже не перший раз відпочивають у Туреччині, хочуть чогось нового, але при цьому не втратити "ол інклюзив", до якого звикли ", - розповідає директор харківського агентства" Караван-Тур "Світлана А Сенова.

Однак в цьому році тури в популярну країну подорожчали в середньому на 10-20% або навіть 30%, тобто на 150-400 доларів, кажуть експерти. За їх словами, ціни підняли готелі. У зв'язку з тим, що в Туреччину знову повертаються туристи з Німеччини і Росії, яких в минулі роки було вкрай мало з політичних причин. У нинішньому році, за словами операторів ринку, російські туристи ще взимку забронювали рекордну кількість місць на турецьких курортах. Такий підвищений попит і привів до підвищення цін.

Європа без віз: лідери за популярністю - Італія та Іспанія

Серед європейських країн, в які раніше українці могли потрапити тільки по візі, найбільш популярні в цьому році Іспанія, Італія і Греція.

"Серед шенгенських країн на першому місці за популярністю в українців - Іспанія, на другому - Греція, а на третьому - Італія", - розповідає директор мережі турагентств "Поїхали з нами" Олег Кулик.

"У нас в цьому році Туреччина на першому місці, потім йдуть Італія та іспанська Барселона", - ділиться спостереженнями Світлана Аксьонова.

"Безвізовий режим дозволив наростити обсяги продажів по тим країнам, які раніше були візовими. Але збільшення відбулося не в рази, а на кілька десятків відсотків, принаймні на пакетні авіатури. Це пов'язано в першу чергу з питаннями ціни і якості. Так, в європейські країни стало легше потрапити, але вони не стали дешевше ", - говорить Олег Кулик.

Виняток становить хіба що Італія, яка наростила число туристів з України в цьому році більш ніж в два рази. Такий рекорд пояснюється просто: раніше італійські консульства вельми неохоче видавали візи, і потрапити в країну було досить проблематично. З цієї причини чартерні туристичні авіарейси з України туди практично не літали. А в цьому році вони з'явилися, і чимало.

Друга за приростом туристів в цьому році - іспанська Барселона і курорти навколо неї.

"Барселона - у нас одне з найпопулярніших напрямків. Це зрозуміло: там і екскурсійна програма класна, і гарне узбережжі. У нас багато хто питає тури в Барселону. А в цьому році відразу кілька операторів пропонують перельоти з Харкова в Барселону", - говорить Світлана Аксьонова.

Потрапити на популярні острівні іспанські курорти на зразок Майорки або Канар бажаючих з України менше - в першу чергу через порівняно високі ціни.

За словами керівників турагентств, відпочинок в більшості популярних європейських країн практично не подорожчав, проте деякі курорти все ж підняли ціни, в середньому відсотків на 10.

"Тури в Грецію, наприклад, виросли в ціні досить істотно, десь на 300-400 євро", - говорить директор львівської фірми "Піраміда-Тур" Юрій Ільків.

В Африку - влітку?

Оним з найпопулярніших напрямків цього року стало африканське Туніс.

"Продажі по Тунісу збільшилися більш ніж в два рази, в порівнянні з минулим роком. Там клімат дуже схожий на турецький, ці країни знаходяться на одній широті. А ціни там теж не дуже високі. Тому Туніс сьогодні законно займає 3-4 місце за популярністю ", - пояснює Олег Кулик.

Ймовірно, через таку популярності ціни на відпочинок в Тунісі в цьому році також трохи виросли. За словами Юрія Ільківа - приблизно на 150-300 євро за тижневий відпочинок на двох.

А ось інші європейські країни назвати мегапопулярним в турагентствах не можуть.

"Чорногорія раніше була одним з лідерів, але зараз обсяги продажів зменшилися. Може бути, тому, що раніше Чорногорія була однією з небагатьох європейських країн з безвізовим режимом, а тепер вибір став набагато ширше", - говорить Олег Кулик.

"Чорногорія в нашому агентстві менше користується попитом. Вона невиправдано дорога. І завжди була дорожче в порівнянні навіть з Італією. Але в Італії є що подивитися. Хоча в Чорногорії море дуже красиве", - розмірковує Світлана Аксьонова.

Хорватия не наростила потік туристів, найімовірніше, через подорожчання. "Тури в Хорватію виросли в ціні досить істотно, десь на 300-400 євро", - говорить Юрій Ільків.

Албанія за цінами залишилася приблизно на колишньому рівні, але через те, що там ще слабо розвинена курортна інфраструктура, також поки не стала занадто популярним напрямком.

За спостереженнями керівників турагентств, при виборі місця літнього відпочинку українці як і раніше в першу чергу керуються матеріальними можливостями. Але гонитва за дешевизною може перетворити відпочинок в суцільну проблему, кажуть вони.

"Іноді молодь хоче їхати за кордон за 100-300 доларів. Але моя думка - такий відпочинок краще навіть не пропонувати. Поважають себе компанії не повинні продавати такі дешеві тури, тому що це не відпочинок. В таких турах можна отримати тільки негатив і головний біль . Але є багато людей, які цього не розуміють і повертаються розчарованими ", - говорить Юрій Ільків.

Автобусні тури і самостійні подорожі в моді

Введення безвізового режиму з Європою в нинішньому році привело до незвичайним росту активного літнього відпочинку. Автобусні екскурсії по Європі та самостійні подорожі, в тому числі на власному автомобілі, виросли в рази, кажуть представники туристичної галузі.

"Можна констатувати триразове збільшення продажів саме екскурсійних турів, в порівнянні з минулим роком. Автобусні екскурсії - це найдешевший спосіб подивитися Європу, до того ж кілька країн одразу. До того ж є тури, які дозволяють поєднати такі екскурсії з відпочинком на пляжах. І такі тури дешевше, ніж авіа або поїздки на машині ", - говорить директор мережі турагентств" Поїхали з нами "Олег Кулик.

Зокрема, через зростання числа таких турів одне з традиційно популярних напрямків - Болгарія - втратила популярність серед туристів, які організовують свій відпочинок через турагентства.

"Болгарія - це, як правило, економваріант літнього відпочинку, і туди завжди був великий потік туристів. Але з урахуванням введення безвіза багато туристів тепер вибирають Болгарію як місце для самостійного відпочинку. Туди можна спокійно дістатися на автобусі або машині. Тому по Болгарії ми спостерігаємо зменшення числа туристів, які їдуть туди організовано, особливо це стосується авіатурів ", - визнає Олег Кулик.

"Бюджетним туристам дуже подобається Болгарія. Доба в дорозі, зате дуже дешево. За 150-200 євро на людину можна відпочити тиждень, і це включаючи переїзд і харчування. Не всі ж можуть тисячу євро виділити на відпочинок", - говорить директор харківського агентства " Караван-Тур "Світлана Аксьонова.

Ще одна країна, де українці вважають за краще організовувати відпочинок самостійно, без допомоги турагентств, - Грузія. І відсутність мовного бар'єру лише посилює цю тенденцію. Хоча, за даними Олега Кулика, навіть з урахуванням "самостійних" мандрівників Грузія все одно не входить в число найбільш популярних напрямків. Одна з причин, на думку експертів, - що відпочинок там обходиться дорожче, ніж у Туреччині. Тобто і переліт, і вартість турів приблизно однакові, але якщо в Туреччині відпочиваючий отримує "ол інклюзив", то в Грузії за ті ж гроші - тільки проживання і сніданки.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи можна недорого відпочити цього літа і вкластися, враховуючи харчування, проживання і проїзд, в 10 тисяч гривень .

Також сайт "Сегодня" розповідав, як правильно подорожувати з тваринами і які нюанси необхідно враховувати.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Літня відпустка за кордоном: як змінилися маршрути українців і ціни". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відпочинок за кордоном влітку - куди поїхати і скільки коштує

12 травня 2018, 7:52 Переглядів:

Через безвіза популярність "неорганізованого" відпочинку зросла втричі

Фото: pixabay.com.

Літо 2018 року - мабуть, перше, коли українці можуть з'їздити відпочити за кордон вільно. Безвізовий режим вступив в силу з 11 червня минулого року, але на той час біометричні паспорти були далеко не у всіх бажаючих відпочити в Європі (зокрема, через черги), тому "сезон безвізових поїздок" почався набагато пізніше.

Сьогодні, через майже рік, всі, хто хотів, мали можливість отримати біометричні паспорти. Ми розпитали представників туристичної галузі, як змінилися напрямки літніх подорожей українців і ціни в цьому році. Адже такі поїздки плануються заздалегідь і, незважаючи на те, що літо ще не настало, загальну картину цілком можна зрозуміти по заброньованим місцях.

Туреччина - незамінна

Опитані нами представники турфірм в один голос говорять, що, незважаючи на безвіз, найпопулярнішим напрямком для літнього відпочинку в цьому році як і раніше залишається традиційна Туреччина.

"Цього літа, як і раніше лідирує турецький напрямок. Може, трохи змінилися маршрути всередині цієї країни. В останні кілька років набирають популярність курорти в Мармарисі, Даламані. Це теж Туреччина, але більш європейська, чи що. Там трохи інша природа, інше море, інша архітектура. Звідти можна навіть на грецький Родос потрапити. А люди, які вже не перший раз відпочивають у Туреччині, хочуть чогось нового, але при цьому не втратити "ол інклюзив", до якого звикли ", - розповідає директор харківського агентства" Караван-Тур "Світлана А Сенова.

Однак в цьому році тури в популярну країну подорожчали в середньому на 10-20% або навіть 30%, тобто на 150-400 доларів, кажуть експерти. За їх словами, ціни підняли готелі. У зв'язку з тим, що в Туреччину знову повертаються туристи з Німеччини і Росії, яких в минулі роки було вкрай мало з політичних причин. У нинішньому році, за словами операторів ринку, російські туристи ще взимку забронювали рекордну кількість місць на турецьких курортах. Такий підвищений попит і привів до підвищення цін.

Європа без віз: лідери за популярністю - Італія та Іспанія

Серед європейських країн, в які раніше українці могли потрапити тільки по візі, найбільш популярні в цьому році Іспанія, Італія і Греція.

"Серед шенгенських країн на першому місці за популярністю в українців - Іспанія, на другому - Греція, а на третьому - Італія", - розповідає директор мережі турагентств "Поїхали з нами" Олег Кулик.

"У нас в цьому році Туреччина на першому місці, потім йдуть Італія та іспанська Барселона", - ділиться спостереженнями Світлана Аксьонова.

"Безвізовий режим дозволив наростити обсяги продажів по тим країнам, які раніше були візовими. Але збільшення відбулося не в рази, а на кілька десятків відсотків, принаймні на пакетні авіатури. Це пов'язано в першу чергу з питаннями ціни і якості. Так, в європейські країни стало легше потрапити, але вони не стали дешевше ", - говорить Олег Кулик.

Виняток становить хіба що Італія, яка наростила число туристів з України в цьому році більш ніж в два рази. Такий рекорд пояснюється просто: раніше італійські консульства вельми неохоче видавали візи, і потрапити в країну було досить проблематично. З цієї причини чартерні туристичні авіарейси з України туди практично не літали. А в цьому році вони з'явилися, і чимало.

Друга за приростом туристів в цьому році - іспанська Барселона і курорти навколо неї.

"Барселона - у нас одне з найпопулярніших напрямків. Це зрозуміло: там і екскурсійна програма класна, і гарне узбережжі. У нас багато хто питає тури в Барселону. А в цьому році відразу кілька операторів пропонують перельоти з Харкова в Барселону", - говорить Світлана Аксьонова.

Потрапити на популярні острівні іспанські курорти на зразок Майорки або Канар бажаючих з України менше - в першу чергу через порівняно високі ціни.

За словами керівників турагентств, відпочинок в більшості популярних європейських країн практично не подорожчав, проте деякі курорти все ж підняли ціни, в середньому відсотків на 10.

"Тури в Грецію, наприклад, виросли в ціні досить істотно, десь на 300-400 євро", - говорить директор львівської фірми "Піраміда-Тур" Юрій Ільків.

В Африку - влітку?

Оним з найпопулярніших напрямків цього року стало африканське Туніс.

"Продажі по Тунісу збільшилися більш ніж в два рази, в порівнянні з минулим роком. Там клімат дуже схожий на турецький, ці країни знаходяться на одній широті. А ціни там теж не дуже високі. Тому Туніс сьогодні законно займає 3-4 місце за популярністю ", - пояснює Олег Кулик.

Ймовірно, через таку популярності ціни на відпочинок в Тунісі в цьому році також трохи виросли. За словами Юрія Ільківа - приблизно на 150-300 євро за тижневий відпочинок на двох.

А ось інші європейські країни назвати мегапопулярним в турагентствах не можуть.

"Чорногорія раніше була одним з лідерів, але зараз обсяги продажів зменшилися. Може бути, тому, що раніше Чорногорія була однією з небагатьох європейських країн з безвізовим режимом, а тепер вибір став набагато ширше", - говорить Олег Кулик.

"Чорногорія в нашому агентстві менше користується попитом. Вона невиправдано дорога. І завжди була дорожче в порівнянні навіть з Італією. Але в Італії є що подивитися. Хоча в Чорногорії море дуже красиве", - розмірковує Світлана Аксьонова.

Хорватия не наростила потік туристів, найімовірніше, через подорожчання. "Тури в Хорватію виросли в ціні досить істотно, десь на 300-400 євро", - говорить Юрій Ільків.

Албанія за цінами залишилася приблизно на колишньому рівні, але через те, що там ще слабо розвинена курортна інфраструктура, також поки не стала занадто популярним напрямком.

За спостереженнями керівників турагентств, при виборі місця літнього відпочинку українці як і раніше в першу чергу керуються матеріальними можливостями. Але гонитва за дешевизною може перетворити відпочинок в суцільну проблему, кажуть вони.

"Іноді молодь хоче їхати за кордон за 100-300 доларів. Але моя думка - такий відпочинок краще навіть не пропонувати. Поважають себе компанії не повинні продавати такі дешеві тури, тому що це не відпочинок. В таких турах можна отримати тільки негатив і головний біль . Але є багато людей, які цього не розуміють і повертаються розчарованими ", - говорить Юрій Ільків.

Автобусні тури і самостійні подорожі в моді

Введення безвізового режиму з Європою в нинішньому році привело до незвичайним росту активного літнього відпочинку. Автобусні екскурсії по Європі та самостійні подорожі, в тому числі на власному автомобілі, виросли в рази, кажуть представники туристичної галузі.

"Можна констатувати триразове збільшення продажів саме екскурсійних турів, в порівнянні з минулим роком. Автобусні екскурсії - це найдешевший спосіб подивитися Європу, до того ж кілька країн одразу. До того ж є тури, які дозволяють поєднати такі екскурсії з відпочинком на пляжах. І такі тури дешевше, ніж авіа або поїздки на машині ", - говорить директор мережі турагентств" Поїхали з нами "Олег Кулик.

Зокрема, через зростання числа таких турів одне з традиційно популярних напрямків - Болгарія - втратила популярність серед туристів, які організовують свій відпочинок через турагентства.

"Болгарія - це, як правило, економваріант літнього відпочинку, і туди завжди був великий потік туристів. Але з урахуванням введення безвіза багато туристів тепер вибирають Болгарію як місце для самостійного відпочинку. Туди можна спокійно дістатися на автобусі або машині. Тому по Болгарії ми спостерігаємо зменшення числа туристів, які їдуть туди організовано, особливо це стосується авіатурів ", - визнає Олег Кулик.

"Бюджетним туристам дуже подобається Болгарія. Доба в дорозі, зате дуже дешево. За 150-200 євро на людину можна відпочити тиждень, і це включаючи переїзд і харчування. Не всі ж можуть тисячу євро виділити на відпочинок", - говорить директор харківського агентства " Караван-Тур "Світлана Аксьонова.

Ще одна країна, де українці вважають за краще організовувати відпочинок самостійно, без допомоги турагентств, - Грузія. І відсутність мовного бар'єру лише посилює цю тенденцію. Хоча, за даними Олега Кулика, навіть з урахуванням "самостійних" мандрівників Грузія все одно не входить в число найбільш популярних напрямків. Одна з причин, на думку експертів, - що відпочинок там обходиться дорожче, ніж у Туреччині. Тобто і переліт, і вартість турів приблизно однакові, але якщо в Туреччині відпочиваючий отримує "ол інклюзив", то в Грузії за ті ж гроші - тільки проживання і сніданки.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи можна недорого відпочити цього літа і вкластися, враховуючи харчування, проживання і проїзд, в 10 тисяч гривень .

Також сайт "Сегодня" розповідав, як правильно подорожувати з тваринами і які нюанси необхідно враховувати.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Літня відпустка за кордоном: як змінилися маршрути українців і ціни". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відпочинок за кордоном влітку - куди поїхати і скільки коштує

12 травня 2018, 7:52 Переглядів:

Через безвіза популярність "неорганізованого" відпочинку зросла втричі

Фото: pixabay.com.

Літо 2018 року - мабуть, перше, коли українці можуть з'їздити відпочити за кордон вільно. Безвізовий режим вступив в силу з 11 червня минулого року, але на той час біометричні паспорти були далеко не у всіх бажаючих відпочити в Європі (зокрема, через черги), тому "сезон безвізових поїздок" почався набагато пізніше.

Сьогодні, через майже рік, всі, хто хотів, мали можливість отримати біометричні паспорти. Ми розпитали представників туристичної галузі, як змінилися напрямки літніх подорожей українців і ціни в цьому році. Адже такі поїздки плануються заздалегідь і, незважаючи на те, що літо ще не настало, загальну картину цілком можна зрозуміти по заброньованим місцях.

Туреччина - незамінна

Опитані нами представники турфірм в один голос говорять, що, незважаючи на безвіз, найпопулярнішим напрямком для літнього відпочинку в цьому році як і раніше залишається традиційна Туреччина.

"Цього літа, як і раніше лідирує турецький напрямок. Може, трохи змінилися маршрути всередині цієї країни. В останні кілька років набирають популярність курорти в Мармарисі, Даламані. Це теж Туреччина, але більш європейська, чи що. Там трохи інша природа, інше море, інша архітектура. Звідти можна навіть на грецький Родос потрапити. А люди, які вже не перший раз відпочивають у Туреччині, хочуть чогось нового, але при цьому не втратити "ол інклюзив", до якого звикли ", - розповідає директор харківського агентства" Караван-Тур "Світлана А Сенова.

Однак в цьому році тури в популярну країну подорожчали в середньому на 10-20% або навіть 30%, тобто на 150-400 доларів, кажуть експерти. За їх словами, ціни підняли готелі. У зв'язку з тим, що в Туреччину знову повертаються туристи з Німеччини і Росії, яких в минулі роки було вкрай мало з політичних причин. У нинішньому році, за словами операторів ринку, російські туристи ще взимку забронювали рекордну кількість місць на турецьких курортах. Такий підвищений попит і привів до підвищення цін.

Європа без віз: лідери за популярністю - Італія та Іспанія

Серед європейських країн, в які раніше українці могли потрапити тільки по візі, найбільш популярні в цьому році Іспанія, Італія і Греція.

"Серед шенгенських країн на першому місці за популярністю в українців - Іспанія, на другому - Греція, а на третьому - Італія", - розповідає директор мережі турагентств "Поїхали з нами" Олег Кулик.

"У нас в цьому році Туреччина на першому місці, потім йдуть Італія та іспанська Барселона", - ділиться спостереженнями Світлана Аксьонова.

"Безвізовий режим дозволив наростити обсяги продажів по тим країнам, які раніше були візовими. Але збільшення відбулося не в рази, а на кілька десятків відсотків, принаймні на пакетні авіатури. Це пов'язано в першу чергу з питаннями ціни і якості. Так, в європейські країни стало легше потрапити, але вони не стали дешевше ", - говорить Олег Кулик.

Виняток становить хіба що Італія, яка наростила число туристів з України в цьому році більш ніж в два рази. Такий рекорд пояснюється просто: раніше італійські консульства вельми неохоче видавали візи, і потрапити в країну було досить проблематично. З цієї причини чартерні туристичні авіарейси з України туди практично не літали. А в цьому році вони з'явилися, і чимало.

Друга за приростом туристів в цьому році - іспанська Барселона і курорти навколо неї.

"Барселона - у нас одне з найпопулярніших напрямків. Це зрозуміло: там і екскурсійна програма класна, і гарне узбережжі. У нас багато хто питає тури в Барселону. А в цьому році відразу кілька операторів пропонують перельоти з Харкова в Барселону", - говорить Світлана Аксьонова.

Потрапити на популярні острівні іспанські курорти на зразок Майорки або Канар бажаючих з України менше - в першу чергу через порівняно високі ціни.

За словами керівників турагентств, відпочинок в більшості популярних європейських країн практично не подорожчав, проте деякі курорти все ж підняли ціни, в середньому відсотків на 10.

"Тури в Грецію, наприклад, виросли в ціні досить істотно, десь на 300-400 євро", - говорить директор львівської фірми "Піраміда-Тур" Юрій Ільків.

В Африку - влітку?

Оним з найпопулярніших напрямків цього року стало африканське Туніс.

"Продажі по Тунісу збільшилися більш ніж в два рази, в порівнянні з минулим роком. Там клімат дуже схожий на турецький, ці країни знаходяться на одній широті. А ціни там теж не дуже високі. Тому Туніс сьогодні законно займає 3-4 місце за популярністю ", - пояснює Олег Кулик.

Ймовірно, через таку популярності ціни на відпочинок в Тунісі в цьому році також трохи виросли. За словами Юрія Ільківа - приблизно на 150-300 євро за тижневий відпочинок на двох.

А ось інші європейські країни назвати мегапопулярним в турагентствах не можуть.

"Чорногорія раніше була одним з лідерів, але зараз обсяги продажів зменшилися. Може бути, тому, що раніше Чорногорія була однією з небагатьох європейських країн з безвізовим режимом, а тепер вибір став набагато ширше", - говорить Олег Кулик.

"Чорногорія в нашому агентстві менше користується попитом. Вона невиправдано дорога. І завжди була дорожче в порівнянні навіть з Італією. Але в Італії є що подивитися. Хоча в Чорногорії море дуже красиве", - розмірковує Світлана Аксьонова.

Хорватия не наростила потік туристів, найімовірніше, через подорожчання. "Тури в Хорватію виросли в ціні досить істотно, десь на 300-400 євро", - говорить Юрій Ільків.

Албанія за цінами залишилася приблизно на колишньому рівні, але через те, що там ще слабо розвинена курортна інфраструктура, також поки не стала занадто популярним напрямком.

За спостереженнями керівників турагентств, при виборі місця літнього відпочинку українці як і раніше в першу чергу керуються матеріальними можливостями. Але гонитва за дешевизною може перетворити відпочинок в суцільну проблему, кажуть вони.

"Іноді молодь хоче їхати за кордон за 100-300 доларів. Але моя думка - такий відпочинок краще навіть не пропонувати. Поважають себе компанії не повинні продавати такі дешеві тури, тому що це не відпочинок. В таких турах можна отримати тільки негатив і головний біль . Але є багато людей, які цього не розуміють і повертаються розчарованими ", - говорить Юрій Ільків.

Автобусні тури і самостійні подорожі в моді

Введення безвізового режиму з Європою в нинішньому році привело до незвичайним росту активного літнього відпочинку. Автобусні екскурсії по Європі та самостійні подорожі, в тому числі на власному автомобілі, виросли в рази, кажуть представники туристичної галузі.

"Можна констатувати триразове збільшення продажів саме екскурсійних турів, в порівнянні з минулим роком. Автобусні екскурсії - це найдешевший спосіб подивитися Європу, до того ж кілька країн одразу. До того ж є тури, які дозволяють поєднати такі екскурсії з відпочинком на пляжах. І такі тури дешевше, ніж авіа або поїздки на машині ", - говорить директор мережі турагентств" Поїхали з нами "Олег Кулик.

Зокрема, через зростання числа таких турів одне з традиційно популярних напрямків - Болгарія - втратила популярність серед туристів, які організовують свій відпочинок через турагентства.

"Болгарія - це, як правило, економваріант літнього відпочинку, і туди завжди був великий потік туристів. Але з урахуванням введення безвіза багато туристів тепер вибирають Болгарію як місце для самостійного відпочинку. Туди можна спокійно дістатися на автобусі або машині. Тому по Болгарії ми спостерігаємо зменшення числа туристів, які їдуть туди організовано, особливо це стосується авіатурів ", - визнає Олег Кулик.

"Бюджетним туристам дуже подобається Болгарія. Доба в дорозі, зате дуже дешево. За 150-200 євро на людину можна відпочити тиждень, і це включаючи переїзд і харчування. Не всі ж можуть тисячу євро виділити на відпочинок", - говорить директор харківського агентства " Караван-Тур "Світлана Аксьонова.

Ще одна країна, де українці вважають за краще організовувати відпочинок самостійно, без допомоги турагентств, - Грузія. І відсутність мовного бар'єру лише посилює цю тенденцію. Хоча, за даними Олега Кулика, навіть з урахуванням "самостійних" мандрівників Грузія все одно не входить в число найбільш популярних напрямків. Одна з причин, на думку експертів, - що відпочинок там обходиться дорожче, ніж у Туреччині. Тобто і переліт, і вартість турів приблизно однакові, але якщо в Туреччині відпочиваючий отримує "ол інклюзив", то в Грузії за ті ж гроші - тільки проживання і сніданки.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи можна недорого відпочити цього літа і вкластися, враховуючи харчування, проживання і проїзд, в 10 тисяч гривень .

Також сайт "Сегодня" розповідав, як правильно подорожувати з тваринами і які нюанси необхідно враховувати.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Літня відпустка за кордоном: як змінилися маршрути українців і ціни". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відпочинок за кордоном влітку - куди поїхати і скільки коштує

12 травня 2018, 7:52 Переглядів:

Через безвіза популярність "неорганізованого" відпочинку зросла втричі

Фото: pixabay.com.

Літо 2018 року - мабуть, перше, коли українці можуть з'їздити відпочити за кордон вільно. Безвізовий режим вступив в силу з 11 червня минулого року, але на той час біометричні паспорти були далеко не у всіх бажаючих відпочити в Європі (зокрема, через черги), тому "сезон безвізових поїздок" почався набагато пізніше.

Сьогодні, через майже рік, всі, хто хотів, мали можливість отримати біометричні паспорти. Ми розпитали представників туристичної галузі, як змінилися напрямки літніх подорожей українців і ціни в цьому році. Адже такі поїздки плануються заздалегідь і, незважаючи на те, що літо ще не настало, загальну картину цілком можна зрозуміти по заброньованим місцях.

Туреччина - незамінна

Опитані нами представники турфірм в один голос говорять, що, незважаючи на безвіз, найпопулярнішим напрямком для літнього відпочинку в цьому році як і раніше залишається традиційна Туреччина.

"Цього літа, як і раніше лідирує турецький напрямок. Може, трохи змінилися маршрути всередині цієї країни. В останні кілька років набирають популярність курорти в Мармарисі, Даламані. Це теж Туреччина, але більш європейська, чи що. Там трохи інша природа, інше море, інша архітектура. Звідти можна навіть на грецький Родос потрапити. А люди, які вже не перший раз відпочивають у Туреччині, хочуть чогось нового, але при цьому не втратити "ол інклюзив", до якого звикли ", - розповідає директор харківського агентства" Караван-Тур "Світлана А Сенова.

Однак в цьому році тури в популярну країну подорожчали в середньому на 10-20% або навіть 30%, тобто на 150-400 доларів, кажуть експерти. За їх словами, ціни підняли готелі. У зв'язку з тим, що в Туреччину знову повертаються туристи з Німеччини і Росії, яких в минулі роки було вкрай мало з політичних причин. У нинішньому році, за словами операторів ринку, російські туристи ще взимку забронювали рекордну кількість місць на турецьких курортах. Такий підвищений попит і привів до підвищення цін.

Європа без віз: лідери за популярністю - Італія та Іспанія

Серед європейських країн, в які раніше українці могли потрапити тільки по візі, найбільш популярні в цьому році Іспанія, Італія і Греція.

"Серед шенгенських країн на першому місці за популярністю в українців - Іспанія, на другому - Греція, а на третьому - Італія", - розповідає директор мережі турагентств "Поїхали з нами" Олег Кулик.

"У нас в цьому році Туреччина на першому місці, потім йдуть Італія та іспанська Барселона", - ділиться спостереженнями Світлана Аксьонова.

"Безвізовий режим дозволив наростити обсяги продажів по тим країнам, які раніше були візовими. Але збільшення відбулося не в рази, а на кілька десятків відсотків, принаймні на пакетні авіатури. Це пов'язано в першу чергу з питаннями ціни і якості. Так, в європейські країни стало легше потрапити, але вони не стали дешевше ", - говорить Олег Кулик.

Виняток становить хіба що Італія, яка наростила число туристів з України в цьому році більш ніж в два рази. Такий рекорд пояснюється просто: раніше італійські консульства вельми неохоче видавали візи, і потрапити в країну було досить проблематично. З цієї причини чартерні туристичні авіарейси з України туди практично не літали. А в цьому році вони з'явилися, і чимало.

Друга за приростом туристів в цьому році - іспанська Барселона і курорти навколо неї.

"Барселона - у нас одне з найпопулярніших напрямків. Це зрозуміло: там і екскурсійна програма класна, і гарне узбережжі. У нас багато хто питає тури в Барселону. А в цьому році відразу кілька операторів пропонують перельоти з Харкова в Барселону", - говорить Світлана Аксьонова.

Потрапити на популярні острівні іспанські курорти на зразок Майорки або Канар бажаючих з України менше - в першу чергу через порівняно високі ціни.

За словами керівників турагентств, відпочинок в більшості популярних європейських країн практично не подорожчав, проте деякі курорти все ж підняли ціни, в середньому відсотків на 10.

"Тури в Грецію, наприклад, виросли в ціні досить істотно, десь на 300-400 євро", - говорить директор львівської фірми "Піраміда-Тур" Юрій Ільків.

В Африку - влітку?

Оним з найпопулярніших напрямків цього року стало африканське Туніс.

"Продажі по Тунісу збільшилися більш ніж в два рази, в порівнянні з минулим роком. Там клімат дуже схожий на турецький, ці країни знаходяться на одній широті. А ціни там теж не дуже високі. Тому Туніс сьогодні законно займає 3-4 місце за популярністю ", - пояснює Олег Кулик.

Ймовірно, через таку популярності ціни на відпочинок в Тунісі в цьому році також трохи виросли. За словами Юрія Ільківа - приблизно на 150-300 євро за тижневий відпочинок на двох.

А ось інші європейські країни назвати мегапопулярним в турагентствах не можуть.

"Чорногорія раніше була одним з лідерів, але зараз обсяги продажів зменшилися. Може бути, тому, що раніше Чорногорія була однією з небагатьох європейських країн з безвізовим режимом, а тепер вибір став набагато ширше", - говорить Олег Кулик.

"Чорногорія в нашому агентстві менше користується попитом. Вона невиправдано дорога. І завжди була дорожче в порівнянні навіть з Італією. Але в Італії є що подивитися. Хоча в Чорногорії море дуже красиве", - розмірковує Світлана Аксьонова.

Хорватия не наростила потік туристів, найімовірніше, через подорожчання. "Тури в Хорватію виросли в ціні досить істотно, десь на 300-400 євро", - говорить Юрій Ільків.

Албанія за цінами залишилася приблизно на колишньому рівні, але через те, що там ще слабо розвинена курортна інфраструктура, також поки не стала занадто популярним напрямком.

За спостереженнями керівників турагентств, при виборі місця літнього відпочинку українці як і раніше в першу чергу керуються матеріальними можливостями. Але гонитва за дешевизною може перетворити відпочинок в суцільну проблему, кажуть вони.

"Іноді молодь хоче їхати за кордон за 100-300 доларів. Але моя думка - такий відпочинок краще навіть не пропонувати. Поважають себе компанії не повинні продавати такі дешеві тури, тому що це не відпочинок. В таких турах можна отримати тільки негатив і головний біль . Але є багато людей, які цього не розуміють і повертаються розчарованими ", - говорить Юрій Ільків.

Автобусні тури і самостійні подорожі в моді

Введення безвізового режиму з Європою в нинішньому році привело до незвичайним росту активного літнього відпочинку. Автобусні екскурсії по Європі та самостійні подорожі, в тому числі на власному автомобілі, виросли в рази, кажуть представники туристичної галузі.

"Можна констатувати триразове збільшення продажів саме екскурсійних турів, в порівнянні з минулим роком. Автобусні екскурсії - це найдешевший спосіб подивитися Європу, до того ж кілька країн одразу. До того ж є тури, які дозволяють поєднати такі екскурсії з відпочинком на пляжах. І такі тури дешевше, ніж авіа або поїздки на машині ", - говорить директор мережі турагентств" Поїхали з нами "Олег Кулик.

Зокрема, через зростання числа таких турів одне з традиційно популярних напрямків - Болгарія - втратила популярність серед туристів, які організовують свій відпочинок через турагентства.

"Болгарія - це, як правило, економваріант літнього відпочинку, і туди завжди був великий потік туристів. Але з урахуванням введення безвіза багато туристів тепер вибирають Болгарію як місце для самостійного відпочинку. Туди можна спокійно дістатися на автобусі або машині. Тому по Болгарії ми спостерігаємо зменшення числа туристів, які їдуть туди організовано, особливо це стосується авіатурів ", - визнає Олег Кулик.

"Бюджетним туристам дуже подобається Болгарія. Доба в дорозі, зате дуже дешево. За 150-200 євро на людину можна відпочити тиждень, і це включаючи переїзд і харчування. Не всі ж можуть тисячу євро виділити на відпочинок", - говорить директор харківського агентства " Караван-Тур "Світлана Аксьонова.

Ще одна країна, де українці вважають за краще організовувати відпочинок самостійно, без допомоги турагентств, - Грузія. І відсутність мовного бар'єру лише посилює цю тенденцію. Хоча, за даними Олега Кулика, навіть з урахуванням "самостійних" мандрівників Грузія все одно не входить в число найбільш популярних напрямків. Одна з причин, на думку експертів, - що відпочинок там обходиться дорожче, ніж у Туреччині. Тобто і переліт, і вартість турів приблизно однакові, але якщо в Туреччині відпочиваючий отримує "ол інклюзив", то в Грузії за ті ж гроші - тільки проживання і сніданки.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи можна недорого відпочити цього літа і вкластися, враховуючи харчування, проживання і проїзд, в 10 тисяч гривень .

Також сайт "Сегодня" розповідав, як правильно подорожувати з тваринами і які нюанси необхідно враховувати.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Літня відпустка за кордоном: як змінилися маршрути українців і ціни". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відпочинок за кордоном влітку - куди поїхати і скільки коштує

12 травня 2018, 7:52 Переглядів:

Через безвіза популярність "неорганізованого" відпочинку зросла втричі

Фото: pixabay.com.

Літо 2018 року - мабуть, перше, коли українці можуть з'їздити відпочити за кордон вільно. Безвізовий режим вступив в силу з 11 червня минулого року, але на той час біометричні паспорти були далеко не у всіх бажаючих відпочити в Європі (зокрема, через черги), тому "сезон безвізових поїздок" почався набагато пізніше.

Сьогодні, через майже рік, всі, хто хотів, мали можливість отримати біометричні паспорти. Ми розпитали представників туристичної галузі, як змінилися напрямки літніх подорожей українців і ціни в цьому році. Адже такі поїздки плануються заздалегідь і, незважаючи на те, що літо ще не настало, загальну картину цілком можна зрозуміти по заброньованим місцях.

Туреччина - незамінна

Опитані нами представники турфірм в один голос говорять, що, незважаючи на безвіз, найпопулярнішим напрямком для літнього відпочинку в цьому році як і раніше залишається традиційна Туреччина.

"Цього літа, як і раніше лідирує турецький напрямок. Може, трохи змінилися маршрути всередині цієї країни. В останні кілька років набирають популярність курорти в Мармарисі, Даламані. Це теж Туреччина, але більш європейська, чи що. Там трохи інша природа, інше море, інша архітектура. Звідти можна навіть на грецький Родос потрапити. А люди, які вже не перший раз відпочивають у Туреччині, хочуть чогось нового, але при цьому не втратити "ол інклюзив", до якого звикли ", - розповідає директор харківського агентства" Караван-Тур "Світлана А Сенова.

Однак в цьому році тури в популярну країну подорожчали в середньому на 10-20% або навіть 30%, тобто на 150-400 доларів, кажуть експерти. За їх словами, ціни підняли готелі. У зв'язку з тим, що в Туреччину знову повертаються туристи з Німеччини і Росії, яких в минулі роки було вкрай мало з політичних причин. У нинішньому році, за словами операторів ринку, російські туристи ще взимку забронювали рекордну кількість місць на турецьких курортах. Такий підвищений попит і привів до підвищення цін.

Європа без віз: лідери за популярністю - Італія та Іспанія

Серед європейських країн, в які раніше українці могли потрапити тільки по візі, найбільш популярні в цьому році Іспанія, Італія і Греція.

"Серед шенгенських країн на першому місці за популярністю в українців - Іспанія, на другому - Греція, а на третьому - Італія", - розповідає директор мережі турагентств "Поїхали з нами" Олег Кулик.

"У нас в цьому році Туреччина на першому місці, потім йдуть Італія та іспанська Барселона", - ділиться спостереженнями Світлана Аксьонова.

"Безвізовий режим дозволив наростити обсяги продажів по тим країнам, які раніше були візовими. Але збільшення відбулося не в рази, а на кілька десятків відсотків, принаймні на пакетні авіатури. Це пов'язано в першу чергу з питаннями ціни і якості. Так, в європейські країни стало легше потрапити, але вони не стали дешевше ", - говорить Олег Кулик.

Виняток становить хіба що Італія, яка наростила число туристів з України в цьому році більш ніж в два рази. Такий рекорд пояснюється просто: раніше італійські консульства вельми неохоче видавали візи, і потрапити в країну було досить проблематично. З цієї причини чартерні туристичні авіарейси з України туди практично не літали. А в цьому році вони з'явилися, і чимало.

Друга за приростом туристів в цьому році - іспанська Барселона і курорти навколо неї.

"Барселона - у нас одне з найпопулярніших напрямків. Це зрозуміло: там і екскурсійна програма класна, і гарне узбережжі. У нас багато хто питає тури в Барселону. А в цьому році відразу кілька операторів пропонують перельоти з Харкова в Барселону", - говорить Світлана Аксьонова.

Потрапити на популярні острівні іспанські курорти на зразок Майорки або Канар бажаючих з України менше - в першу чергу через порівняно високі ціни.

За словами керівників турагентств, відпочинок в більшості популярних європейських країн практично не подорожчав, проте деякі курорти все ж підняли ціни, в середньому відсотків на 10.

"Тури в Грецію, наприклад, виросли в ціні досить істотно, десь на 300-400 євро", - говорить директор львівської фірми "Піраміда-Тур" Юрій Ільків.

В Африку - влітку?

Оним з найпопулярніших напрямків цього року стало африканське Туніс.

"Продажі по Тунісу збільшилися більш ніж в два рази, в порівнянні з минулим роком. Там клімат дуже схожий на турецький, ці країни знаходяться на одній широті. А ціни там теж не дуже високі. Тому Туніс сьогодні законно займає 3-4 місце за популярністю ", - пояснює Олег Кулик.

Ймовірно, через таку популярності ціни на відпочинок в Тунісі в цьому році також трохи виросли. За словами Юрія Ільківа - приблизно на 150-300 євро за тижневий відпочинок на двох.

А ось інші європейські країни назвати мегапопулярним в турагентствах не можуть.

"Чорногорія раніше була одним з лідерів, але зараз обсяги продажів зменшилися. Може бути, тому, що раніше Чорногорія була однією з небагатьох європейських країн з безвізовим режимом, а тепер вибір став набагато ширше", - говорить Олег Кулик.

"Чорногорія в нашому агентстві менше користується попитом. Вона невиправдано дорога. І завжди була дорожче в порівнянні навіть з Італією. Але в Італії є що подивитися. Хоча в Чорногорії море дуже красиве", - розмірковує Світлана Аксьонова.

Хорватия не наростила потік туристів, найімовірніше, через подорожчання. "Тури в Хорватію виросли в ціні досить істотно, десь на 300-400 євро", - говорить Юрій Ільків.

Албанія за цінами залишилася приблизно на колишньому рівні, але через те, що там ще слабо розвинена курортна інфраструктура, також поки не стала занадто популярним напрямком.

За спостереженнями керівників турагентств, при виборі місця літнього відпочинку українці як і раніше в першу чергу керуються матеріальними можливостями. Але гонитва за дешевизною може перетворити відпочинок в суцільну проблему, кажуть вони.

"Іноді молодь хоче їхати за кордон за 100-300 доларів. Але моя думка - такий відпочинок краще навіть не пропонувати. Поважають себе компанії не повинні продавати такі дешеві тури, тому що це не відпочинок. В таких турах можна отримати тільки негатив і головний біль . Але є багато людей, які цього не розуміють і повертаються розчарованими ", - говорить Юрій Ільків.

Автобусні тури і самостійні подорожі в моді

Введення безвізового режиму з Європою в нинішньому році привело до незвичайним росту активного літнього відпочинку. Автобусні екскурсії по Європі та самостійні подорожі, в тому числі на власному автомобілі, виросли в рази, кажуть представники туристичної галузі.

"Можна констатувати триразове збільшення продажів саме екскурсійних турів, в порівнянні з минулим роком. Автобусні екскурсії - це найдешевший спосіб подивитися Європу, до того ж кілька країн одразу. До того ж є тури, які дозволяють поєднати такі екскурсії з відпочинком на пляжах. І такі тури дешевше, ніж авіа або поїздки на машині ", - говорить директор мережі турагентств" Поїхали з нами "Олег Кулик.

Зокрема, через зростання числа таких турів одне з традиційно популярних напрямків - Болгарія - втратила популярність серед туристів, які організовують свій відпочинок через турагентства.

"Болгарія - це, як правило, економваріант літнього відпочинку, і туди завжди був великий потік туристів. Але з урахуванням введення безвіза багато туристів тепер вибирають Болгарію як місце для самостійного відпочинку. Туди можна спокійно дістатися на автобусі або машині. Тому по Болгарії ми спостерігаємо зменшення числа туристів, які їдуть туди організовано, особливо це стосується авіатурів ", - визнає Олег Кулик.

"Бюджетним туристам дуже подобається Болгарія. Доба в дорозі, зате дуже дешево. За 150-200 євро на людину можна відпочити тиждень, і це включаючи переїзд і харчування. Не всі ж можуть тисячу євро виділити на відпочинок", - говорить директор харківського агентства " Караван-Тур "Світлана Аксьонова.

Ще одна країна, де українці вважають за краще організовувати відпочинок самостійно, без допомоги турагентств, - Грузія. І відсутність мовного бар'єру лише посилює цю тенденцію. Хоча, за даними Олега Кулика, навіть з урахуванням "самостійних" мандрівників Грузія все одно не входить в число найбільш популярних напрямків. Одна з причин, на думку експертів, - що відпочинок там обходиться дорожче, ніж у Туреччині. Тобто і переліт, і вартість турів приблизно однакові, але якщо в Туреччині відпочиваючий отримує "ол інклюзив", то в Грузії за ті ж гроші - тільки проживання і сніданки.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи можна недорого відпочити цього літа і вкластися, враховуючи харчування, проживання і проїзд, в 10 тисяч гривень .

Також сайт "Сегодня" розповідав, як правильно подорожувати з тваринами і які нюанси необхідно враховувати.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Літня відпустка за кордоном: як змінилися маршрути українців і ціни". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відпочинок за кордоном влітку - куди поїхати і скільки коштує

12 травня 2018, 7:52 Переглядів:

Через безвіза популярність "неорганізованого" відпочинку зросла втричі

Фото: pixabay.com.

Літо 2018 року - мабуть, перше, коли українці можуть з'їздити відпочити за кордон вільно. Безвізовий режим вступив в силу з 11 червня минулого року, але на той час біометричні паспорти були далеко не у всіх бажаючих відпочити в Європі (зокрема, через черги), тому "сезон безвізових поїздок" почався набагато пізніше.

Сьогодні, через майже рік, всі, хто хотів, мали можливість отримати біометричні паспорти. Ми розпитали представників туристичної галузі, як змінилися напрямки літніх подорожей українців і ціни в цьому році. Адже такі поїздки плануються заздалегідь і, незважаючи на те, що літо ще не настало, загальну картину цілком можна зрозуміти по заброньованим місцях.

Туреччина - незамінна

Опитані нами представники турфірм в один голос говорять, що, незважаючи на безвіз, найпопулярнішим напрямком для літнього відпочинку в цьому році як і раніше залишається традиційна Туреччина.

"Цього літа, як і раніше лідирує турецький напрямок. Може, трохи змінилися маршрути всередині цієї країни. В останні кілька років набирають популярність курорти в Мармарисі, Даламані. Це теж Туреччина, але більш європейська, чи що. Там трохи інша природа, інше море, інша архітектура. Звідти можна навіть на грецький Родос потрапити. А люди, які вже не перший раз відпочивають у Туреччині, хочуть чогось нового, але при цьому не втратити "ол інклюзив", до якого звикли ", - розповідає директор харківського агентства" Караван-Тур "Світлана А Сенова.

Однак в цьому році тури в популярну країну подорожчали в середньому на 10-20% або навіть 30%, тобто на 150-400 доларів, кажуть експерти. За їх словами, ціни підняли готелі. У зв'язку з тим, що в Туреччину знову повертаються туристи з Німеччини і Росії, яких в минулі роки було вкрай мало з політичних причин. У нинішньому році, за словами операторів ринку, російські туристи ще взимку забронювали рекордну кількість місць на турецьких курортах. Такий підвищений попит і привів до підвищення цін.

Європа без віз: лідери за популярністю - Італія та Іспанія

Серед європейських країн, в які раніше українці могли потрапити тільки по візі, найбільш популярні в цьому році Іспанія, Італія і Греція.

"Серед шенгенських країн на першому місці за популярністю в українців - Іспанія, на другому - Греція, а на третьому - Італія", - розповідає директор мережі турагентств "Поїхали з нами" Олег Кулик.

"У нас в цьому році Туреччина на першому місці, потім йдуть Італія та іспанська Барселона", - ділиться спостереженнями Світлана Аксьонова.

"Безвізовий режим дозволив наростити обсяги продажів по тим країнам, які раніше були візовими. Але збільшення відбулося не в рази, а на кілька десятків відсотків, принаймні на пакетні авіатури. Це пов'язано в першу чергу з питаннями ціни і якості. Так, в європейські країни стало легше потрапити, але вони не стали дешевше ", - говорить Олег Кулик.

Виняток становить хіба що Італія, яка наростила число туристів з України в цьому році більш ніж в два рази. Такий рекорд пояснюється просто: раніше італійські консульства вельми неохоче видавали візи, і потрапити в країну було досить проблематично. З цієї причини чартерні туристичні авіарейси з України туди практично не літали. А в цьому році вони з'явилися, і чимало.

Друга за приростом туристів в цьому році - іспанська Барселона і курорти навколо неї.

"Барселона - у нас одне з найпопулярніших напрямків. Це зрозуміло: там і екскурсійна програма класна, і гарне узбережжі. У нас багато хто питає тури в Барселону. А в цьому році відразу кілька операторів пропонують перельоти з Харкова в Барселону", - говорить Світлана Аксьонова.

Потрапити на популярні острівні іспанські курорти на зразок Майорки або Канар бажаючих з України менше - в першу чергу через порівняно високі ціни.

За словами керівників турагентств, відпочинок в більшості популярних європейських країн практично не подорожчав, проте деякі курорти все ж підняли ціни, в середньому відсотків на 10.

"Тури в Грецію, наприклад, виросли в ціні досить істотно, десь на 300-400 євро", - говорить директор львівської фірми "Піраміда-Тур" Юрій Ільків.

В Африку - влітку?

Оним з найпопулярніших напрямків цього року стало африканське Туніс.

"Продажі по Тунісу збільшилися більш ніж в два рази, в порівнянні з минулим роком. Там клімат дуже схожий на турецький, ці країни знаходяться на одній широті. А ціни там теж не дуже високі. Тому Туніс сьогодні законно займає 3-4 місце за популярністю ", - пояснює Олег Кулик.

Ймовірно, через таку популярності ціни на відпочинок в Тунісі в цьому році також трохи виросли. За словами Юрія Ільківа - приблизно на 150-300 євро за тижневий відпочинок на двох.

А ось інші європейські країни назвати мегапопулярним в турагентствах не можуть.

"Чорногорія раніше була одним з лідерів, але зараз обсяги продажів зменшилися. Може бути, тому, що раніше Чорногорія була однією з небагатьох європейських країн з безвізовим режимом, а тепер вибір став набагато ширше", - говорить Олег Кулик.

"Чорногорія в нашому агентстві менше користується попитом. Вона невиправдано дорога. І завжди була дорожче в порівнянні навіть з Італією. Але в Італії є що подивитися. Хоча в Чорногорії море дуже красиве", - розмірковує Світлана Аксьонова.

Хорватия не наростила потік туристів, найімовірніше, через подорожчання. "Тури в Хорватію виросли в ціні досить істотно, десь на 300-400 євро", - говорить Юрій Ільків.

Албанія за цінами залишилася приблизно на колишньому рівні, але через те, що там ще слабо розвинена курортна інфраструктура, також поки не стала занадто популярним напрямком.

За спостереженнями керівників турагентств, при виборі місця літнього відпочинку українці як і раніше в першу чергу керуються матеріальними можливостями. Але гонитва за дешевизною може перетворити відпочинок в суцільну проблему, кажуть вони.

"Іноді молодь хоче їхати за кордон за 100-300 доларів. Але моя думка - такий відпочинок краще навіть не пропонувати. Поважають себе компанії не повинні продавати такі дешеві тури, тому що це не відпочинок. В таких турах можна отримати тільки негатив і головний біль . Але є багато людей, які цього не розуміють і повертаються розчарованими ", - говорить Юрій Ільків.

Автобусні тури і самостійні подорожі в моді

Введення безвізового режиму з Європою в нинішньому році привело до незвичайним росту активного літнього відпочинку. Автобусні екскурсії по Європі та самостійні подорожі, в тому числі на власному автомобілі, виросли в рази, кажуть представники туристичної галузі.

"Можна констатувати триразове збільшення продажів саме екскурсійних турів, в порівнянні з минулим роком. Автобусні екскурсії - це найдешевший спосіб подивитися Європу, до того ж кілька країн одразу. До того ж є тури, які дозволяють поєднати такі екскурсії з відпочинком на пляжах. І такі тури дешевше, ніж авіа або поїздки на машині ", - говорить директор мережі турагентств" Поїхали з нами "Олег Кулик.

Зокрема, через зростання числа таких турів одне з традиційно популярних напрямків - Болгарія - втратила популярність серед туристів, які організовують свій відпочинок через турагентства.

"Болгарія - це, як правило, економваріант літнього відпочинку, і туди завжди був великий потік туристів. Але з урахуванням введення безвіза багато туристів тепер вибирають Болгарію як місце для самостійного відпочинку. Туди можна спокійно дістатися на автобусі або машині. Тому по Болгарії ми спостерігаємо зменшення числа туристів, які їдуть туди організовано, особливо це стосується авіатурів ", - визнає Олег Кулик.

"Бюджетним туристам дуже подобається Болгарія. Доба в дорозі, зате дуже дешево. За 150-200 євро на людину можна відпочити тиждень, і це включаючи переїзд і харчування. Не всі ж можуть тисячу євро виділити на відпочинок", - говорить директор харківського агентства " Караван-Тур "Світлана Аксьонова.

Ще одна країна, де українці вважають за краще організовувати відпочинок самостійно, без допомоги турагентств, - Грузія. І відсутність мовного бар'єру лише посилює цю тенденцію. Хоча, за даними Олега Кулика, навіть з урахуванням "самостійних" мандрівників Грузія все одно не входить в число найбільш популярних напрямків. Одна з причин, на думку експертів, - що відпочинок там обходиться дорожче, ніж у Туреччині. Тобто і переліт, і вартість турів приблизно однакові, але якщо в Туреччині відпочиваючий отримує "ол інклюзив", то в Грузії за ті ж гроші - тільки проживання і сніданки.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи можна недорого відпочити цього літа і вкластися, враховуючи харчування, проживання і проїзд, в 10 тисяч гривень .

Також сайт "Сегодня" розповідав, як правильно подорожувати з тваринами і які нюанси необхідно враховувати.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Літня відпустка за кордоном: як змінилися маршрути українців і ціни". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В Африку - влітку?
В Африку - влітку?
В Африку - влітку?
В Африку - влітку?
В Африку - влітку?
В Африку - влітку?
В Африку - влітку?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.