Навигация
Реклама
Реклама

Напад на машину консула Росії в Харкові: Чим незадоволені нацики?

Невідомі пошкодили автомобіль генерального консула Росії в Харкові, обливши машину кислотою. Про подію в поліцію 13 листопада заявив сам російський дипломат.

Велике питання, ніж міг так не догодити «патріотичної громадськості» керівник диппредставництва, яке, на жаль, не проявляє велику активність в Харкові. А адже в місті як і раніше під валом репресій знаходиться безліч учасників Російської весни, в тому числі, і громадян РФ.

На відміну від України, яка доводить до поросячого вереску будь-яке затримання своїх, Росія в особі свого МЗС порівняно мало говорить про цю проблему.

Підпишіться на новини «ПолітНавігатор» в Telegram , Facebook , Одноклассниках або Вконтакте

Напередодні я вирішив звернутися конкретно до зовнішньополітичного відомства РФ, чи є у нього яка-небудь позиція з цього питання, і як вона матеріалізується.

Прийшла відповідь з Департаменту інформації та друку МЗС Росії, який я кілька розбавляю своїми коментарями.

«У своїй роботі щодо захисту прав російських громадян, які перебувають на Україні в місцях утримання під вартою, російські консульські зарубіжних установ (РКЗУ) часто стикаються з небажанням київської влади дотримуватися наявні зобов'язання по Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року і двосторонньої консульської конвенції 1993 року, а часом і з відвертою протидією і саботажем їх діяльності. Про затримання громадян Росії РКЗУ нерідко дізнаються зі ЗМІ, тому що українська сторона не вважає за потрібне своєчасно інформувати про це російські диппредставництва. Проте, РКЗУ оперативно реагують на звернення всіх наших співгромадян, які потрапили на Україну в складну ситуацію, консультують щодо можливості отримання безкоштовної юридичної допомоги, сприяють встановленню зв'язку з родичами.

Консульські співробітники продовжують домагатися надання їм доступу до росіян, яких українці вважають своїми громадянами. Разом з тим частина росіян міститься в пенітенціарних установах в районах бойових дій і зони так званої «антитерористичної операції», куди російські консули доступу не мають.

Активна робота по виявленню всіх громадян Росії і України, які перебувають в місцях позбавлення волі на території двох країн, а також щодо забезпечення дотримання їх прав ведеться також по лінії Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Т.Н.Москальковой і Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини В.В.Лутковской.

РКЗУ на Україні тримають на контролі ситуацію з російськими громадянами і відстежують не тільки резонансні випадки, але також і рядові ситуації, в яких опинилися росіяни на території цієї країни », - йдеться у відповіді ДІП МЗС РФ.

Отже, дипвідомством дізнається про такі випадки зі ЗМІ або особистих звернень та, каже, що реагує оперативно. Наскільки воно «тримає на контролі», видно на конкретних прикладах.

У Харкові засуджено Лариса Чубарова. Ось як описується її ситуація в цій відповіді:

«З моменту появи відомостей про затримання українськими компетентними органами громадянки Росії Чубарової Лариси Вікторівни в квітні 2015 року Генеральне консульство Росії в Харкові вживає всіх необхідних зусиль в рамках своїх повноважень щодо захисту законних прав та інтересів російської громадянки. Консульські посадові особи неодноразово відвідували нашу співвітчизницю, знаходяться в постійному контакті зі стороною її захисту, присутні на судових засіданнях. До моніторингу даної ситуації залучено представників спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та моніторингової місії ООН з прав людини на Україні.

29 червня ц.р. Київський районний суд м.Харкова засудив Л.В.Чубарову до 11 років позбавлення волі. Після оголошення обвинувального вироку захист Л.В.Чубаровой подала апеляційну скаргу на рішення суду. На даний момент справа як і раніше розглядається в Київському районному суді м.Харкова »- йдеться у відповіді ДІП МЗС РФ.

Дійсно, консульські співробітники РФ були помічені на судах, а представники ООН і ОБСЄ ретельно стежили за цим процесом.

Інший російський громадянин, який просидів в харківських застінках - Сергій Юдаев.

Інший російський громадянин, який просидів в харківських застінках - Сергій Юдаев

«Аналогічна робота ведеться Генеральним консульством і по затриманому в квітні 2014 року росіянину Юдаева Сергію Олеговичу. Всупереч міжнародно-правовим нормам і в порушення двосторонньої Консульської конвенції між Росією і Україною від 1993 р численні звернення Генерального консульства з проханням про зустріч із затриманим українською владою ігноруються. Розраховуємо, що найближчим часом українська сторона виконає взяті на себе зобов'язання і забезпечить доступ до російському громадянинові », - йдеться у відповіді ДІП МЗС РФ.

Оформлення його громадянства відбувалося тоді, коли він вже перебував за гратами. У той час Сергія, за словами його адвокатів, відвідував співробітник консульства. А потім ... «глухо, як у танку». І це при тому, що судові засідання відкриті, вони відкрито анонсуються, та й телефони його захисників в консульстві є. Представники ООН і ОБСЄ, а також журналісти бували на більшості засідань, а ось дипломати ...

Не було їх і в день винесення вироку . Чи не прозвучало жодної заяви від них з приводу спроб знову заховати Юдаева за ґрати. Хочеться сподіватися, що вони йому допоможуть в цій ситуації.

У листі ДІП МЗС РФ йдеться і про одеський в'язня Євгенії Мефёдове:

«З моменту затримання в травні 2014 року Мефьодова Євгена Ігоровича, одного з фігурантів у справі« 2 травня 2014 року », Генеральне консульство Росії в Одесі також докладає всіх зусиль з надання правової та матеріальної допомоги російському громадянинові. Співробітники Генконсульства регулярно відвідують нашого співвітчизника, стежать за умовами його утримання, знаходяться в контакті зі стороною захисту, присутні на судових засіданнях. Е. І. Мефьодова передаються продукти харчування, предмети першої необхідності.
18 вересня ц.р. міським судом м Чорноморська Е. І. Мефьодова були висунуті нові звинувачення. Активісти націонал-патріотичних і екстремістських організацій не дали можливість російським консульським посадовим особам потрапити в зал суду. Зі свого боку МЗС Росії продовжує тримати дану ситуацію на контролі ».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.