Навигация
Реклама
Реклама

ГЕРБИ ІЗРАЇЛЮ. Обговорення на LiveInternet

  1. Ізраїль
  2. Хадера
  3. Дімона
  4. Нагарія

Ізраїль   Священні рослини землі, в якій в давнину вперше зародилася монотеистическая віра, дали життя символам релігії древніх євреїв і геральдичним символам Ізраїльського, Іудейського царств і «міста світу» - Єрусалима (Ерушалаіма)

Ізраїль

Священні рослини землі, в якій в давнину вперше зародилася монотеистическая віра, дали життя символам релігії древніх євреїв і геральдичним символам Ізраїльського, Іудейського царств і «міста світу» - Єрусалима (Ерушалаіма).

Поряд зі священної менорою - семисвічник, що зображує гілки Морії, що стояв в Єрусалимському Храмі і вивезене звідти римлянами (зображення менори збереглося на арці Тита в Римі), - в символіці монет і печаток стародавнього Єрусалиму зустрічалися також і трёхсвечние гілки Морії, плоди граната, суцвіття кмину і розлогі пальми. Жінка в жалобі, що сидить біля пальми, була, наприклад, зображена і на римської пам'ятній монеті «Іудея підкорених». Пізніше священне місто трьох релігій - іудаїзму, християнства та ісламу - зв'язувався у послідовників різних релігійних навчань, відповідно, з різними символами.

Після спорудження Хреста Господнього в 325 р на горі Голгофі - місці розп'яття Христа - в східній римської та візантійської традиції символом Єрусалима стає Єрусалимський хрест - червоний в білому полі, з хвилеподібним завершенням решт (потім - рівносторонніми перпендикулярними лініями). У мусульманському ж світі арабськими правителями, підпорядковані з VII ст. Єрусалим, використовувалися зображення мечеті Аль-Акса (нині мечеть Омара) на місці стародавнього храму і коранические написи.

У період хрестових походів гербом головного держави хрестоносців на Сході - Єрусалимського королівства (1099-1187) стають п'ять єрусалимських хрестів в білому полі. Пізніше чотири малих хреста, що підкреслюють всесвітній характер християнської святині, зображувалися навколо великого на прапорах лицарських орденів, що виникли в Палестині, і гербах нащадків єрусалимських королів.

До середини XX в. стародавнє місто, який перейшов з володінь Османської імперії в британську підмандатної території, яка звалася Палестиною, не мав офіційного герба, як і майже всі інші центри Близького Сходу. При цьому з невеликого руінізірованного містечка, що живе минулим і століття не мала світського значення, Єрусалим перетворився на процвітаюче місто з сучасними кварталами, населеними єврейськими переселенцями з країн Європи та Америки, які поверталися на свою історичну батьківщину. У 1947 р Єрусалим, згідно з резолюцією ООН, набув статусу особливої ​​території - міжнародної зони, загальною для майбутніх єврейської та арабської держав в Палестині. В результаті спалахнула слідом за проголошенням 14 травня 1948 року держави Ізраїль першої арабо-ізраїльської війни «Місто світу» виявився розділеним між Ізраїлем і Йорданією, яке захопило східний сектор (в 1967 р ізраїльські війська увійшли в Східний Єрусалим, і пізніше місто було адміністративно возз'єднував , але вже в складі Ізраїлю).

Тільки після закінчення першої війни, в 1950 р, Єрусалим (точніше, його західний, ізраїльський сектор) знайшов свій офіційний герб - як історична столиця єврейської держави. Був обраний гербовий щит англійського типу з фрагментом Стіни Плачу - уцілілої частини зовнішньої стіни, що оточувала Другий храм, - головною іудейської святині міста. У центрі щита зображено лев, що стоїть на задніх лапах, символ хоробрості роду Юди, що стояв на чолі племен Юдеї та отримав у володіння Землю Єрусалиму. Назва «Місто світу» символізують дві оливкові гілки, що облямовують герб. Зверху - напис з назвою міста на івриті. Кольори герба - білий і блакитний - відповідають колористиці державного прапора Ізраїлю, біле полотнище якого з блакитними (синіми) смугами означає покривало ранкової молитви - «Таліта» (символ нового життя).

Арабські палестинські організації тим часом досі використовують свою емблему Єрусалиму - зображення мечеті Аль-Акса на тлі кварталів міста з арабської і латинським написом: «Єрусалим». Так іноді воюють і герби ...

Якщо один з найдавніших міст світу знайшов в XX в. новий герб (хоча і з символікою, що минає в найглибшу біблійну старовину), то інші міста Ізраїлю отримали герби, створені за новими, іноді вельми авангардним принципам і відображають як їх історію, так і сучасні реалії. При цьому слід зауважити, що в Ізраїлі не склалося суворого ставлення до геральдичним канонам - в герби часто включаються назви міст всередині, а не по краях щитів, використовуються нетрадиційні кольори і форми.

Активний процес міського герботворчості почався в 1958 році, коли були затверджені символи найбільших міст - Тель-Авіва (Яффи), Рамат-Гана, Кфар-Саби, а також міст Акко, Тиберіас, Цефат, Лод, Бат-Ям, Афула. У 1959 р з'явилися герби також у Ашкелона, Реховота, Натаном.

У 1959 р з'явилися герби також у Ашкелона, Реховота, Натаном

Тель Авів
Рамат-Ган
Петах-Тіква

У міську агломерацію Тель-Авів-Яффа входить один з найдавніших портів Східного Середземномор'я - Яффа (Йоппії), згадуваний в єгипетських переказах, біблійних книгах і грецьких міфах. Поруч з містом-фортецею Яффа в 1909 р було засновано єврейське поселення Тель-Авів ( «Пагорб класів»). З 1934 р Тель-Авів офіційно став містом, з 1948 р - столицею Ізраїлю, а в 1950 р злився з Яффой. Швидко зростаючий місто сьогодні фактично становить одне ціле зі своїми містами-супутниками і виконує частину столичних функцій поряд з Єрусалимом.

Складну композицію герба Тель-Авіва вінчає шестикутна Зірка Давида - офіційний символ Ізраїлю, що означає в даному випадку і саме місто. Таку ж форму має і внутрішня частина герба із зображенням морських хвиль і історичної вежі Яффи над ними в червоному полі. У зовнішньому, зеленому полі щита зображено ще шість зірок, що означають міста-супутники - Рішон-де-Півонія, Бат-Ям, Холон, Рамат-Ган, Бней-Брак і Петах-Тіксі, а також вміщено назву міста. Маяк над вежею символізує чітку мету і новий будинок для репатріантів (алії). Слід зауважити, що зовнішні зірки в гербі зображаються і як п'ятикутні, можуть бути срібними і помаранчевими. Червоний колір поля - внутрішньої частини герба і зелений - зовнішньої можуть замінюватися блакитним. Різні колірні варіанти зустрічаються в Ізраїлі і у інших міських гербів.

Схожі по композиції герби міст-супутників Тель-Авіва. Зірки зображують сім районів міста Рамат-Ган; всередині великий шестикутної зірки - зображення моря, піщаного пляжу і заводу, пальма, промені сонця. Петах-Тіква ( «Ворота Надії») символізують на шестикутної щиті плодове дерево і колодязь, годують і поящіе місто в посушливій місцевості, а Бат-Ям - шестерня, стародавня стіна і вітрильник на морських хвилях.

Тиберіас (Тиверія, Тіверіаду) - древнє римське місто в Галілеї, священний в іудаїзмі. Про його історію нагадує фортецю з воротами, над якою підносяться три пальми. Внизу - води мінеральних гарячих джерел Хамей-Тверія.

Акко - один з великих міст на півночі країни. Його герб складається з чотирьох частин: стародавній корабель під вітрилами, що нагадує про виникнення міста як порту фінікійців, кріпосна стіна (Акко - останній оплот хрестоносців в Палестині), морські хвилі і символи індустрії - завод і шестерня.

Оригінальний герб міста Цфат. Він знаходиться в гірському районі Галілеї і є центром іудаїзму, а також художньої культури. У Цфате є квартал художників, це місто літнього відпочинку ізраїльтян і різних мистецьких фестивалів. Герб міста являє собою прямокутний щит, що характерно для Близького Сходу. У його навершии - зображення гір Галілеї, порослих лісом, настільки рідкісних в Ізраїлі. На поле розташовані оливкові гілки, джерела і палітри митців.

Південніше - в Ізраїльської долині найбільшим новим містом стала Афула. У центрі її герба - силует міста, над ним - ланцюг пагорбів, внизу молот, ковадло і пшеничний колос.

Третій за величиною місто Ізраїлю - Хайфа - отримав герб на щиті французького типу (вперше затверджений ще в 1935 р, уточнений в 1959 р). Синій трикутник в центральній частині означає священну гору Кармель, біля підніжжя якої і розташований місто. Внизу і вгорі - морські хвилі, що говорять про його географічне положення. У верхній частині - руїни візантійської фортеці Рушмія (біля входу в порт). На хвилях внизу - корабель під вітрилами, що підкреслює значення міста як головної брами країни в Середземномор'ї. Назва «Хайфа» розташоване на стрічці внизу (на івриті, арабською мовою і латиницею).

Найбільшу електростанцію країни - Маяк Давида можна побачити в гербі міста Хадера. Дерево ж нагадує про тутешній лісопарку, а цитрусові плоди, виноград і банани - про щедрість приморської землі.

Ряд міст Ізраїлю виник як в давнину, так і в новий час в оазисах - серед пустель і напівпустель. Герби таких міст прикрашають стилізовані зображення розлогих дерев, як в символах Холона, Назарета.

Пальма прикрашає герб Бейт-Шеан.

Хадера
Бейт-Шеан
Беер-Шева
Ашкелон

Побудований на місці стародавнього міста в районі пустелі Негев велике місто Беер-Шева отримав герб в 1973 р На ньому також зображено благодатне дерево з двома кронами. Під ним - труба з усіма пов'язаними з неї водою (тут працює Інститут з вивчення пустелі, опріснювати солону воду).

А в гербі древнього приморського міста Ашкелон сяють п'ять зірок, що позначають його основні райони. Якір, кинутий в море, має навершя у вигляді стародавньої колони на тлі блакитного неба. Забавно, але схоже на герби деяких чорноморських міст, створених в пізній радянський час ...

Дімона - закрите місто в районі Негева, що є центром атомної фізики і ядерних досліджень Ізраїлю. Його герб (1961) - квітка на тлі пісків пустелі з шістьма пелюстками, схожими як на Зірку Давида, так і на модель атома.

Дімона
Ніс-Півонія
ієхуда
Арад

Новаторським по виконанню можна назвати і герб міста Ніс-Півонії ( «Вимпел Сіону»). Вгорі - розвівається вимпел символу Ізраїлю, Сіону, національних кольорів. Внизу - всередині трилисника - молот (символ промисловості), гілка апельсинового дерева (цитрусові плантації) та бджола (бджільництво).

У 1974 р отримав герб місто-супутник священного для християн Назарета - Нацерет-іліт. Символом місця, де приймають нових громадян Ізраїлю, стала вежа з відкритими воротами, оливкові гілки, стилізоване перо. Шестерня і цеглини вказують на заняття населення.

Популярний курорт на самому півдні Ізраїлю - красноморского порт Ейлат. Його герб (1972) нагадує зображений в фас теплохід: спущений вниз якір, червоний сонячний круг з обідком у вигляді шестерінки, плещуться морські хвилі. Вгорі - зубці Ейлатского вежі.

Нагарія
Ейлат
Нацерет-іліт

У іншого відомого курорту, на самій півночі країни - Нагарії - затверджений герб англійською щиті (1966). Море і маяк, цілющі косі промені сонця, фруктове дерево - символ місцевого садівництва - ось що становить його композицію. До речі, він теж нагадує старі радянські значки (що не дивно - тут майже третина жителів - вихідці з колишнього СРСР!).

Незвичайний - квадратний - герб (1966) має місто Арад, що виник на шляху від Середземного моря до Червоного в Негеві ще в найдавніші біблійні часи. Білий трикутник в червоному лімбі (кільці), «вирваний» з чорних гір, означає що видобуваються тут з 1960-х рр. калій, фосфати і горючий газ.

Серед зовсім нових гербів ізраїльських міст можна відзначити символ Ієхуда (1995). На ньому зображений «говорить лев», що рве ланцюги, які означають несвободу. Доповнюють його деталі прості - пальма, фабрика, силует будинків і плуг в поле.

Не буде перебільшенням відзначити, що Ізраїль - чи не найбагатша місцевими гербами країна в Азії, близька при цьому до європейської культури. Велика кількість міських символів говорить про традиційній свідомості значущості кожного району в такому вистраждане державі і неспокійному регіоні.

джерело: http://his.1september.ru/articlef.php?ID=200601206

герб Єрусалиму: http://www.e-allmoney.ru/capitals/asia/israel-cap.html

Php?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.