Навигация
Реклама
Реклама

Як бінауральна музика допомагає працювати, засипати або розслаблятися

 1. Бінауральна - це яка?
 2. Коротка історія бінауральної музики
 3. Як правильно використовувати бінауральну музику
 4. Бінауральна музика для розслаблення і сну
 5. Бінауральна музика для творчості і натхнення
 6. Бінауральна музика для роботи і супер-концентрації
 7. Yaga Zen

Дихай » бінауральні ритми

Yaga Zen  • Березень 7, 2018 4:26 Yaga Zen • Березень 7, 2018 4:26

Yaga Zen  • Березень 7, 2018 4:26

Бінауральна - це яка?

Ті, хто хоч трохи знайомий з основами лінгвістики, відразу бачать, що «бі» - це «2», однак що ж робити з ауральной частиною цього слова? Саме через схожість зі словом «аура» бінауральна музика часто представляється людям чимось магічним і містичним, пов'язаним з невидимим світом тонких енергій і матерій. Вона дійсно пов'язана з цим світом, будучи прекрасним підмогою в медитації і допомагаючи налаштуватися на потрібну хвилю в прямому сенсі цього слова. Легше і швидше засипати, прокидатися, налаштовуватися на навчання і роботу, розслаблятися, знімати стрес і медитувати , Зупиняючи внутрішній діалог - все це області застосування бінауральної музики.

Однак саме слово походить від латинського слова «Ауріс», що означає «вухо». Разом у нас виходить музика для пари вух, що не так самоочевидне, як здається. Назва акцентує увагу на методі запису і призначення. Якщо звичайний стерео звук записується на 2 мікрофони, розташовані з боків від джерела звуку, то бінауральна запис відбувається набагато складніше. Враховуються анатомічні особливості людського слухового апарату, для чого використовується цілий манекен голови з вухами, а супер-чутливі мікрофони встановлюються і налаштовуються з такою точністю, що весь процес впору вважати ювелірним.

До питання можна підійти і з іншого боку, взявши готові записи і розбивши їх на 2 доріжки - для лівого і правого вуха окремо. Їх зіставлення з певним зрушенням по фазі звукових частот народжує так звані бінауральні ритми , Сприймаються вже не вухами, а безпосередньо мозком. Тобто, це суб'єктивний ефект, що виникає в голові у слухача, його не можна почути окремо одним вухом. Хіба що досить умовно і в вигляді дивного постукування, пульсації. Але саме ритми є метою і робочим інструментом медитує. Музика ж при цьому підбирається на класичній емоційної людської основі, вона створює настрій і приховує за собою постукування і шуми, який слухати безпосередньо - не таке вже й задоволення.

Коротка історія бінауральної музики

Цей ефект був відкритий дуже давно, ще в 19 столітті німецьким вченим на прізвище Давши. Технологією відтворення і використання цього ефекту зайнявся в 50-х роках 20 століття американський дослідник Роберт Монро , Але справжній бум психоактивних звуків почався тільки в 2006-му році. З тих пір було створено величезну кількість записів, службовців різним цілям, над чим працювали як професіонали, так і любителі. Спочатку першопрохідці примудрилися створити такі комерційні музичні файли, які могли бути прослухані тільки на спеціальному плеєрі і тільки обмежена кількість разів. Потім хакери пробили цей захист, і файли стали доступними в стандартних форматах wav і mp3. З тих пір їх можна знайти де завгодно, включаючи Youtube, проте є але: далеко не всі вони працюють і далеко не всі корисні або хоча б безпечні для психіки і організму слухача. Тому відповідальними фахівцями в галузі психології, медитації та нейрофізіології була створена сертифікована система роботи з бінауральної музикою, яку вони назвали «Омгармоніка» . Там перебувають не безкоштовні, але гарантовано якісні матеріали для безпечного і ефективного використання.

Як правильно використовувати бінауральну музику

Важливо розуміти, що для різних станів підібрана різна бінауральна музика. Всіх їх об'єднують кілька простих правил:

 1. Тривалість прослуховування не повинна бути менше 7-ми хвилин. Для досягнення найкращих результатів рекомендується 15 або навіть 30 хвилин.
 2. Будь-які варіанти частот так чи інакше впливають на роботу мозку, тому не можна слухати ці треки, перебуваючи за кермом.
 3. Це зовсім не те ж саме, що гіпнотичні звуки барабанів біля багаття або сучасного трансу в клубах - все відбувається тільки у вас в голові, хоч і з аудіо підказкою.
 4. Суть впливу бінауральної музики на мозок зводиться до того, що синхронізуватися з пропонованої хвилею - це природна реакція мозку. Точно так же наша ендокринна система починає виробляти допамін, якщо спеціально посміхатися, нехай без будь-якої причини, протягом тих же 7 хвилин.

Існують кілька основних областей застосування бінауральної музики, які ми розглянемо нижче.

Бінауральна музика для розслаблення і сну

Що може бути бажаною і приємніше швидкого і приємного переходу в сон після дня, повного якщо не тривог і стресу, то вже точно справ і думок, що обертаються в голові і не дають спокійно заснути Що може бути бажаною і приємніше швидкого і приємного переходу в сон після дня, повного якщо не тривог і стресу, то вже точно справ і думок, що обертаються в голові і не дають спокійно заснути? Саме з цього і можна почати своє знайомство з предметом. Уявіть собі, що вам не потрібно робити абсолютно нічого, навіть слухати голос інструктора медитації на сон грядущий. Ви лежите і думаєте, про що завгодно, а звук фоном присутній у вашій голові, спрацьовує, як ненав'язливе заспокійливе зі снодійним! Частота від майже 4 до максимум 7 Гц. Ці діапазони відносяться до Дельта і Тета хвилях , Які генеруються мозком в стані напівсну, медитації і усвідомлених сновидінь.

Бінауральна музика для творчості і натхнення

Припустимо, ви тільки що писали звіт або вважали статистичні дані, а ваше наступне завдання - написати промову, підготувати презентацію або просто помалювати зі своєю дитиною. Поки ви відійдете від попереднього виду діяльності, поки переключіться між півкулями і взагалі переналаштувати, пройде чимало часу, яке, швидше за все захочеться заповнити кави, а то і сигаретою. Але що якщо замість цього просто надіти навушники і через 7 хвилин непомітно для себе відчути прилив натхнення і ентузіазму, щоб відразу взятися за справу і з задоволенням його завершити в потрібні терміни? Для цього потрібно просто включити відповідний трек і можна спокійно займатися творчістю! Використовувана частота - близько 10 Гц. Це діапазон Альфа хвиль, які ми емітуємо в стані розслабленого неспання.

Бінауральна музика для роботи і супер-концентрації

Розглянемо зворотну ситуацію, коли вам добре і весело, ви повністю відключилися від рутини і в голові крутиться карусель задоволень. Або, наприклад, вчора був вихідний, а то і день народження з вечіркою, де ви провели кілька годин з друзями. І ось настає понеділок і роботу треба зробити якісно і вчасно. Ви одягаєте навушники, включаєте відтворення і через 15 хвилин вже працюєте, як ні в чому не бувало. На частоті 13-40 Гц. Бета хвилі цих частот характерні для нас в стані активної діяльності, пізнання і концентрації. Якщо піднятися за межі 40 Гц, це вже Гамма хвилі, які притаманні мозку, котрий перебуває в нервовому напруженні, вирішенні проблем і навіть страху.

Пробуйте, експериментуйте, знаходьте свої власні ефективні варіанти бінауральної музики і насолоджуйтеся життям в будь-якому стані!

Yaga Zen

Природжений новатор, з невичерпним оптимізмом і цікавістю перетворив усе своє життя на суцільний експеримент. Встиг побувати жовтеням, піонером, дзюдоїстом, кастанедовцем, бренд-менеджером, буддистом, креативним директором, християнином, психологом, лінгвістом, гідом і за підсумком прийшов до наукового дзену і написання авторських статей про світоустрій. Громадянин планети Земля і патріот народу Хомо Сапієнс, вже 4 роки живе в Камбоджі, захоплений футуролог, євангеліст технологій і технік роботи над собою. Переконаний практик: якщо щось працює - треба брати! Андрій сподівається на нове мислення і вірить виключно в силу знань, тому приєднався до команди Mindvalley Russian для участі в новому форматі освіти людей майбутнього.

Бінауральна - це яка?
Ті, хто хоч трохи знайомий з основами лінгвістики, відразу бачать, що «бі» - це «2», однак що ж робити з ауральной частиною цього слова?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.