Навигация
Реклама
Реклама

Чехія. Країна пива і ... марихуани

Ілюстративне фото: Іржі Роун / FotoKartmen Ілюстративне фото: Іржі Роун / FotoKartmen.cz Всі ми живемо в світі стереотипів і штампів. Чехія у кожного асоціюється з пивом, а Голландія - з марихуаною. Але в реальності - все не зовсім так.

Чехія - не тільки один з світових лідерів з гігантського обсягу споживання пива на душу населення або, скажімо, кількості атеїстів. Чехія лідирує і в розділі «наркотики».

У минулому році в Чеській Республіці марихуану встигло спробувати 42% учнів, що є найвищим показником по Європі. Друге місце належить Франції (39%). Щорічно в Чехії вживається близько 20 тонн конопель. А за останній рік марихуану курив кожен п'ятий чех у віці від 15 до 34 років.

Керівник чеського Національного центру з моніторингу наркозалежності Віктор Мравчік, тим не менш, не сприймає дані, опубліковані Європейським центром з дослідження наркотиків, як шокуючі:

Керівник чеського Національного центру з моніторингу наркозалежності Віктор Мравчік (Фото: Архів Уряду ЧР)   «Це не така і нова інформація Керівник чеського Національного центру з моніторингу наркозалежності Віктор Мравчік (Фото: Архів Уряду ЧР) «Це не така і нова інформація. Великий обсяг вживання конопель в чеському суспільстві спостерігається вже кілька років. Я говорю саме про молодь до 34 років. Але, з іншого боку, ми як раз фіксуємо, я б сказав, «падаючий тренд». Піком популярності марихуани був 2008 рік ».

Багато туристів, які приїжджають до Чехії, дивуються з того, що наркотики можна запросто купити навіть в самому центрі Праги - на Вацлавській площі. Тому деякі думають, що марихуана в Чехії легалізована. Але це не так. У країні дозволено використання конопель тільки в медичних цілях і виключно за рецептом лікаря.

Чому в Чеській Республіці так поширена марихуана?

Ілюстративне фото: Христина Макова, Чеське радіо - Радіо Прага   «Дуже важливим фактором є легка доступність марихуани Ілюстративне фото: Христина Макова, Чеське радіо - Радіо Прага «Дуже важливим фактором є легка доступність марихуани. Ну і, звичайно, другий момент - висока терпимість чеського суспільства до тих, хто вживає будь-які наркотики », - пояснює Віктор Мравчік з Національного центру з моніторингу наркозалежності.

Саме тому, що марихуану в Празі, та й інших містах країни, дилери продають на вулицях і в барах, на неї немає особливого попиту в інтернеті. «Всесвітню павутину» використовують любителі «новинок». Продовжує Віктор Мравчік:

«Звичайно, скрізь говорять про те, що роль інтернету в суспільстві сильно зростає. У тому числі і в речах, пов'язаних з наркотиками. Але в чеському інтернеті все ж набувають так звані «нові наркотики», тобто ті речовини, які тільки з'являються на ринку і їх неможливо купити на вулиці. Продаж наркотиків ведеться в так званому «даркнета», де використовується криптовалюта ».

Чому в Чеській Республіці так поширена марихуана?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.