Навигация
Реклама
Реклама

Де знаходяться гори Гімалаї, погода і визначні пам'ятки

  1. Де знаходяться
  2. особливості погоди
  3. В яких країнах?
  4. Коротко про історію
  5. Відпочинок в Гімалаях
  6. пам'ятки
  7. Кращий час для туризму

Про те, що Гімалаї - найвищі гори в світі, відомо кожному школяру, якщо він хоч трохи цікавиться географією - захоплюючою наукою, яка описує всі відомі особливості нашої Землі.

З усіх гірських систем Землі Гімалаї є найбільш грандіозною: багато людей відзначають, що перше враження від знайомства з цим царственим гірським масивом було приголомшливим і навіть шокуючим - при вигляді нескінченних гірських ланцюгів під синім небом все «мирські» думки кудись зникають.

Зміст статті:Де знаходяться

Розташовані Гімалаї між Центральною і Південною Азією: вони відокремлюють тропіки від пустель, тому клімат по різні їх сторони абсолютно різний. У самих Гімалаях кліматичні умови різних районів теж сильно відрізняються.

У західній частині перепади температури бувають різкими, зима досить холодна, а влітку температура піднімається вище 20 ° C. Найбільша кількість опадів випадає в горах, і переважно взимку, у вигляді снігу: сніг на гірських перевалах тане тільки в кінці травня - Гімалаї на санскриті недарма називаються «обителлю снігів». Однак кліматичні курорти знаходяться саме в західних Гімалаях, на висоті до 2200 м над рівнем моря: наприклад, відомий горноклиматический курорт Шимла, де щороку відпочивають мільйони туристів. У цій місцевості багато прекрасних гірських видів і чистого снігу, є гарні водоспади і гірські річки з прозорою водою: можна сплавлятися по річках, купатися, кататися на лижах і ловити рибу.

особливості погоди

Простяглися Гімалаї на 2400 з гаком кілометрів, а найширші місця досягають 350 км - клімат по всій їх території абсолютно різний і навіть контрастний. На південних схилах влітку випадає багато дощів - рослинний і тваринний світ відрізняються багатством і різноманітністю, а на північних схилах клімат - холодно і сухо. У найвищих гірських областях морози взимку бувають не слабо - близько -40 ° C, і навіть влітку в деяких місцях справжня зима - до -25 ° C. До цього можна додати найсильніші вітри - урагани, і різкі перепади температур.

У східних Гімалаях жарко - до 45 ° C в долинах, і волого - дощі йдуть часто, особливо з весни до осені. Південні схили Гімалаїв - це вологий і теплий район, і опадів там може випадати до 5500 мм на рік. Температура повітря в горах порівняно висока, навіть взимку - нижче нуля вона опускається тільки на висотах понад 3000 м. Знизу вгору ландшафт змінюється: спочатку заболочені джунглі, потім тропічні ліси з пишною зеленню, далі - хвойні та листяні дерева, чагарники і трави.


На північних схилах гір клімат холодний: мало рослин і тварин, а плюсова температура буває тільки влітку, в денний час - вночі вона знову опускається нижче нуля. І ландшафт там відповідний - холодні пустелі і гірські степи.

В яких країнах?

Географічно Гімалаї «захоплюють» територію відразу п'яти держав: Пакистану - на заході, Індії, Непалу і Китаю, а також Бутану - на південному сході. Між Індією і Китаєм Гімалаї створюють природну кордон; на цій же кордоні розташовані Непал і Бутан - можна сказати, що це гірські країни.

Гімалаї простяглися із заходу на схід більш ніж на 2400 км, а їх ширина може досягати 350 км. Назва найвищої гори теж відомо всім - це Джомолунгма, або Еверест, як прийнято говорити в Європі - її висота 8848 м; крім неї, є ще 11 «восьмитисячників», і взагалі висота Гімалаїв в середньому - близько 6000 м.

Гімалаї також поділяються на Предгімалаі, Малі та Великі, і в Великих Гімалаях багато альпійських льодовиків: їх загальна площа - понад 33 000 кв. км.

Найповноводніші і значущі річки Південної Азії починаються також в Гімалаях: це Ганг - священна річка індусів, і Інд, а також Брахмапутра, в Тибеті звана Цангпо.


Індія відокремлена Гімалаями від решти материка практично повністю, і саме на її території розташовані найвищі гірські піки. Але здебільшого Гімалаї розташовані на території Непалу: навіть низовини в цій країні знаходяться вище рівня моря приблизно на 200 м, а на висоті близько 5000 м розташувалися гірські села.

Тибетське нагір'я теж знаходиться в Гімалаях: зараз це територія Китаю, і тип місцевості там унікальний - суха гірська рівнина, піднята на висоту понад 5000 м. За геологічними мірками, ця рівнина не так давно - коли Гімалаїв ще не було, була родючою, і виходила до берега моря, але потім в це місце врізався шматок суші, на якому зараз знаходиться Індія. Плити зіткнулися, утворилися високі гори, і рівнина виявилася нагорі: зараз на ній розташована дивовижна країна, яка приваблює багатьох своїми таємницями - це Тибет.

Коротко про історію

Геологи вважають, що десятки мільйонів років тому Гімалаї були дном океану. Звичайно, тоді ці породи не були високими горами - зростання вершин почався через зіткнення тектонічних плит, і тривав мільйони років, але гори вийшли «на славу»: ні в одній гірській системі світу немає такої кількості семи і восьмитисячників, як тут.

Потрапити на вершини Гімалаїв люди прагнули з давніх-давен. Тоді ними рухали інші бажання: якщо більшість сучасних альпіністів, перш за все, хочуть стати переможцями, то раніше сюди йшли ті, хто сподівався долучитися до найбільших таємниць Всесвіту і вступити в контакт з дивовижними сутностями - правда, таких людей вистачає і сьогодні, а поступово їх стає більше.

Освоєння Гімалаїв почалося в VII столітті н.е. - тоді тут пройшли торгові шляхи, але перші дослідники добралися сюди тільки до XVIII-XIX століть. Складати карти місцевості було вкрай важко, але це лише посилювало інтерес європейських вчених: багато хто з них жили в Гімалаях роками, і щиро полюбили ці місця і їх мешканців, не дивлячись на різницю світогляду.

Експедицій на Еверест було безліч - найвища вершина світу не давала людям спокою, ваблячи їх величчю і неприступністю, але вперше вона була підкорена тільки в середині XX століття. Зробити це вдалося двом альпіністам, що йшов у зв'язці - Едмунду Хілларі з Нової Зеландії і Норгей Тенцінг з Непалу.


Відпочинок в Гімалаях

Відпочинок в Гімалаях останнім часом популярний не тільки у тих, кого цікавить можливість хоча б на час знайти спокій в світі природи, пішовши від життя в густонаселених містах, а й у тих, хто любить екстремальні види спорту і розваги. Гімалаї вважають величним, романтичним і магічним місцем: в древніх текстах йдеться про чудеса, про землю обітовану, про Шамбалу, і ці оповіді досі не перестають збурювати уяву, причому навіть закоренілі матеріалісти не можуть залишатися до них байдужими.

озеро Ревалсар

У місті Шимла - там же, де популярний курорт, є чимало цікавих пам'яток, але особливо приваблює туристів і паломників озеро Ревалсар, розташоване в навколишніх горах. З виникненням цього озера пов'язане кілька легенд.

За однією з них, в VIII столітті н.е. тут в печерах жив один з пророків буддизму, учитель Падмасамбхава: коли його подругу, принцесу Мандараву, слуги місцевого царя кинули до в'язниці, а його самого спробували спалити, він викликав сильну зливу - саме так утворилося священне озеро. Після цього цар і його піддані стали буддистами, а Падмасамбхава пішов до Тибету, нести далі вчення Будди. Сьогодні навколо озера багато монастирів Тібету, але є й інші діючі храми - індуїстів і сикхів.


Саме озеро дуже колоритне: в ньому живуть великі чорні коропи - серед них зустрічаються і золоті, - і туристи, і ченці, і паломники постійно годують їх. Риби підпливають до самої поверхні озера - людей вони не бояться, тому що ніхто тут їх не ловить і не їсть, - і хапають корм великими ротами. Погодувати люблять не тільки коропи, а й місцеві мавпи: їх тут безліч, і вони дуже раді великій кількості відвідувачів, у яких випрошують і навіть прагнуть відібрати все, що їм здається смачним. Навколо озера пасуться коні, осли та інші тварини, а різнокольорові молитовні прапорці, розвішані паломниками, прикрашають цей священний водойму з усіх боків.

Особливості активного відпочинку в Гімалаях

Звичайно, відпочинок в Гімалаях часто привертає людей, що прагнуть до духовного розвитку, але для фізичного тіла тут знайдеться багато цікавого і корисного. Активний відпочинок передбачає багато: риболовлю в чистих водах озер і річок, скелелазіння і альпінізм, прогулянки на гірських велосипедах і конях, мотоциклах і автомобілях, сплави по гірських річках, екскурсії в джунглі і екологічні тури. Клімат і природа в Гімалаях дуже різноманітні, але і культурну спадщину тут зібрано таке, що ніякі інші гірські системи світу не зможуть з ним змагатися: Гімалаї називають ще й Обителлю Богів - адже в них перетинаються три найбільші культурні гілки - буддистська, індуїстська і ісламська.

Крім безлічі храмів і святилищ, можна відвідати і резиденцію Далай-Лами, побувати в школах медитації і центрах йоги, ашрамах - духовних громадах, і навіть скористатися послугами місцевих SPA-центрів, де фізичне оздоровлення, засноване на стародавніх рецептах, поєднують з духовним.

Екстремальні види спорту

І все-таки скажемо ще трохи про можливості для любителів екстремальних видів відпочинку. У найвищих горах є дикі лижні траси, але почати краще з індійських гірськолижних курортів. Вони теж знаходяться високо - наприклад, в Гульмарзі перепади висот дуже відчутні - від 2000 до 4000 м, але снігу тут дуже багато, і він завжди сухий, а ціни цілком доступні. На рівні сервісу це не відбивається ніяк, і приїхати сюди можуть люди зі звичайним середнім доходом і невисоким рівнем спортивної підготовки - все будуть відчувати себе нормально. Для новачків тут прекрасні умови: можна скористатися послугами досвідчених інструкторів, і навіть взяти спорядження напрокат, а на схили підніматися за допомогою підйомників - вже через кілька днів рівень підготовки лижників підвищується.


Унікальні маршрути Непалу

У Непалі курорти не так зручні: можна сказати, що їх там взагалі немає, якщо судити з точки зору жителя західної країни, і тому кататися в Непал їдуть професіонали. Ніде на планеті немає більш високих вершин, і змагаються тут не між собою - в цих горах показують твердість духу силам природи. Однак маршрути прокладені цікаві: якщо вдасться піднятися наверх, види звідти відкриваються чудові, та й по шляху є чим захоплюватися. Ліси в цьому районі Гімалаїв багаті: в них ростуть сосни і рододендрони - НЕ чагарники, а справжні дерева, що цвітуть навесні червоними, рожевими і білими квітами. Цікаві для європейців і поселення шерпів - нащадків тибетців, що займаються землеробством і вирощуванням яків, величезних копитних тварин з довгою і кудлатою шерстю. Краще шерпів ніхто не вміє підніматися на гірські вершини з поклажею, тому їх часто наймають в якості досвідчених провідників.

Навесні і влітку в Гімалаях цікавіше, і погода цілком приємна: вище 30 ° C в курортних зонах температура рідко піднімається, а вечорами в горах прохолодно - до 15 ° C, але цю проблему легко вирішити за допомогою теплого одягу. Однак для любителів випробовувати свої сили в екстремальних умовах зима приваблива: сиро, холодно, і дуже багато снігу.

пам'ятки

Пам'яток - культурних, історичних та природних, в Гімалаях величезна кількість, і багато хто вважається «важливими» і «основними». Тільки в Тибеті знаходиться близько 3200 буддистських монастирів, прекрасно уживаються з индуистскими і мусульманськими святинями.

Індійська країна Майбутнього Ладакх

У Північній Індії є місцевість Ладакх - її називають країною Будди Майтрейи - Майбутнього. Для буддистів, і особливо тибетських, це місце вкрай важливо, а туристи прагнуть сюди з усього світу тому, що тут можна побачити життя таким, яким воно було багато століть тому.


Місцеві жителі до цих пір займаються землеробством і ремеслами, використовуючи способи далеких предків; дотримуються древні традиції і звичаї і навіть носять національні костюми - в Росії, наприклад, мало хто точно знають, як взагалі виглядає російський національний костюм. Монастирі працюють так само, як 1000 років тому, і залишаються найважливішими центрами культури - кажуть, що такого немає навіть в класичному Тибеті.

Золотий храм в Амрітсарі

На північному заході Індії, в Пенджабі, є місто Амрітсар: це священне місто сикхів - послідовників дивовижною релігії, яка проповідує прості і вічні цінності. Це братнє ставлення до всіх людей Землі, повагу і любов, свобода волі і добрі справи. При цьому сикхи - народ незалежний, і свої права і свободи готові захищати вельми серйозно: за правилами, кожен сикх повинен носити під одягом кинджал або короткий меч, який ніколи не використовується, як зброю насильства.

Головною визначною пам'яткою Амрітсар є Золотий Храм, або Харімандір Сахіб, побудований в XVI столітті: його облицювання дійсно зі справжнього золота, і він являє собою чарівне видовище, відбиваючись у водах озера, в центрі якого він розташований.

Зрозуміло, озеро теж священне: його називають Озером безсмертя, і місцеві жителі купаються в його водах, бажаючи зміцнити здоров'я або зцілитися від хвороб. В цей храм може увійти будь-який турист, який уміє поставитися до місцевих релігійних традицій з повагою: взуття необхідно зняти, а голову прикрити хусткою - їх видають біля входу.


Звичайно, в Гімалаях зараз можна не тільки відвідувати визначні пам'ятки і святині, а й прекрасно відпочивати - активний відпочинок в горах стає дуже популярним у туристів з різних країн. Одним з видів такого відпочинку є трекінг, або піший туризм - похід по стежках в горах, що дозволяє отримати хорошу фізичну навантаження і паралельно помилуватися навколишньою природою. Тим, хто не бажає обтяжувати м'язи, можна їхати на невеликих кониках - їх надають в оренду погоничі, і вони ж ведуть їх за повід, так що все цілком безпечно. Любителям більш сильних відчуттів сподобається рафтинг по гірських річках: це можуть дозволити собі навіть ті, хто ніколи не сплавлявся по швидкій воді - є рівні для новачків і для професіоналів.

По історичних місцях організовуються цікаві екскурсії, і за короткий час туристи встигають побувати в різних кліматичних поясах: в Гімалаях їх кілька - від заболочених джунглів і субекваторіальних вологих лісів біля підніжжя гір до вічних снігів і льодів на їх вершинах.

Долина квітів в Гімалаях

Чудес природи в Гімалаях досить, але не всі з них знаходяться в безпосередній доступності: можливо, це навіть на краще - так вони залишаються «в цілості й схоронності». На щастя, в Гімалаях багато територій охороняються державою.

У західній частині Гімалаїв, у високогірному районі, знаходиться Долина Квітів, оголошена зараз Національним парком і внесена ЮНЕСКО в свій Список. Це не ті альпійські луки, яких багато в горах різних країн - це дійсно долина, суцільно покрита квітковими килимами, причому кольори тут зустрічаються найнесподіваніші - наприклад, поля яскраво-блакитних гімалайських маків. Квітів тут багато сотень видів, і є такі, яких немає більше ніде на планеті. Тому, хто зуміє дістатися сюди в сезон цвітіння - з червня по вересень, дуже пощастить, але для європейського туриста це не так легко. Спочатку потрібно довго їхати на автомобілі, потім близько 14 км підніматися пішки по красивому, але вузькій ущелині до особливого табору, і вже звідти, спеціально організованим маршрутом, можна потрапити в Долину Квітів.


Кращий час для туризму

Коли краще їхати в Гімалаї? Це залежить від того, що ви там збираєтеся робити, і яка вам потрібна погода. З квітня по червень - тумани і дощі, але заходи дуже красиві; потім повітря стає чистішим і свіже, а з вересня по листопад тепло і сонячно. Взимку в горах морозно, але сонце теж зазвичай яскраве, а сніг пухнастий і м'який - відмінне поєднання для любителів гірськолижного відпочинку.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжний правах. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкове.

Теги: Гімалаї

В яких країнах?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.