Навигация
Реклама
Реклама

Мій шлях у Гімалаї

4 липня 2013 р 13:28 Індія Май 2013

Схоже, потроху починають укладатися весь цей час переповнювали мене почуття і емоції від мого другого відвідування Гімалаїв. Схоже, потроху починають укладатися весь цей час переповнювали мене почуття і емоції від мого другого відвідування Гімалаїв

І я готова почати розповідати про ці дві вкрай важливих періодах моєму житті.

Зі мною трапився персональний «криза середнього віку». Цей діагноз я поставила собі сама, не дивлячись на те, що я не чоловік, і зовсім за іншими ознаками, ніж традиційно цей діагноз їм приписують. Як би там не було, але незадовго до свого ювілею, я різко усвідомила, що так більше тривати не може !!! Наді мною почали згущуватися хмари - ще трохи і зі мною трапиться щось страшне і необоротне !!!

У мене буквально розвинулася алергія на цивілізацію у вигляді повної непереносимості сонця, вітру, спеки та холоду і ПРЧ ... Шлягер Маші Распутіної став мої діагнозом:

Можливо що комусь дуже треба
Штовхатися там де танцюють і співають
А я люблю круті водоспади
І гори що до неба дістають

Відпустіть мене в Гімалаї
У первозданної побути тиші
Там роздягнутися зможу догола я
І ніхто не пристане до мене
Відпустіть мене в Гімалаї
Відпустіть мене назовсім
А не те я завою, а не те я загавкаю
А не те я кого-небудь з'їм

Там все забуду і зі світу вийду
Де стадо терплячих дурнів
Страждає від інфляції та СНІДу
І вірять досі в більшовиків
Хоч родом я з скромного селища
Де нас вчили жити по Іллічу
Бути не бажаю безвідмовної телицею
І дійною бути коровою не хочу

Відпустіть мене в Гімалаї
У первозданної побути тиші
Там роздягнутися зможу догола я
І ніхто не пристане до мене
Відпустіть мене в Гімалаї
Відпустіть мене назовсім

Свідомість не витримує божевільних перевантажень, та й тіло, походу, втомившись і в підсумку сказало: Баста !!!

На обличчя (по всій шкірі) була персональна революційна ситуація:

1) верхи (мій розум) більше не можуть правити по-старому;

2) низи (моє тіло) не хочуть жити по-старому;

3) значне підвищення активності мас, їх готовність до самостійного революційному творчості - я готова була, як в цій пісеньці разом з Машею завити, загавкати і кого-небудь не те що покусати, а буквально - з'їсти !!!

Краще що я тоді знайшла для себе - це повністю поміняти середу на відносно тривалий час. А так як мені треба було поєднати відновлення організму з заспокоєнням розуму, то це повинно було бути щось зовсім для мене нестандартне. Бажано, таке, чого я ніколи раніше не відчувала

Рідні були свідками, як з кожним днем ​​погіршується мій фізичний стан !!! Перетворюватися на овоч, постійно викликаючи в оточуючих до себе жалість, не було ні найменшого бажання! Тому я як могла донесла близьким про своє зростаючому внутрішньому напрузі і воно викликало у них активний відгук: чоловік заради порятунку єдиної супружніци мужньо готовий був піти на розставання в 2 місяці, мама і доча підтримали його в цьому намірі і тепер настав час визначатися ...

Тут знову на виручку прийшов чоловік. Він згадав, що коли ми були в минулий раз (12 років тому) в Індії трохи більше 2-х місяців, ми там зустрічали європейців після панчакарма, і що було б здорово мені теж спробувати !!!

Тиждень щільною життя в світовій павутині і я у всеозброєнні ментальних знань прийшла в ще більший тупик - ніякі із запропонованих там варіантів мені не підходять на мою самопочуттю ...

Хоча сама Панчакарма засяяла в моїх очах ореолом божественної панацеї для вирішення всіх моїх внутрішньо-зовнішніх проблем хором і разом !!! Я підвисла в тривалій невизначеності, свято вірячи, що рішення десь поруч.

Згадавши, що в Тибеті теж роблять подібну генеральне прибирання організму, я стала шукати в цьому географічному ареалі, і про чудо !!! ... в непрогладной темряві з'явилося просвіт !!!

УРА !!! Рішення є! Панчакарма в Гімалаях !!!

Гімалаї завжди сприймалися мною як щось зі сфери фантастики, тому я навіть ніколи і не сміла мріяти туди потрапити.

Хоча ми з чоловіком в Індії були і будь здоров проїхали по ній, але це були - південні штати: Таміл Наду, Керала і Карнатака і схід Гоа.

А Гімалаї для мене - це небожителі !!! І як тільки я дозволила їм до мене наблизиться, Гімалаї швидше, ніж можна було очікувати стали для мене реальністю. Але я до останнього моменту, поки не ступила на їх благодатну землю, сама собі не вірила !!! Та й тепер не вірю, навіть після повторного перебування там !!!

Я списалася з доктором Аюрведи, квитки куплені і я в дорозі !!! Стиковка між рейсами 2 години, але вони пролетіли непомітно, поки я уважно обстежила аеропорт Делі

Мене вразило те, що це рядова суто матеріального плану будова, все було оформлено елементами тонкий порядку, які не можна було не помітити! Це особливість індійського менталітету - бачити багатовимірність буття - пронизує всі сфери життєдіяльності цього народу!

Я, приємно дивуючись, милувалася зображеннями кистей рук з мудрами, згадуючи які канали кожна з них замикає в ланцюг, створюючи умови для внутрішнього розвитку та духовного самовдосконалення!

У момент реєстрації на внутрішній рейс Делі-Куллу з'ясовується, що авіаперевізник KingFisher збанкрутував і зараз в офісі йдуть арешти, і літаки не літають, і ... ???

... і нічого ... компанія запропонувала здати їх квиток і купити в іншої компанії на годину пізніше.

Я було сунулася туди ... Ага !!! ... так там мене і чекали ...

У AIRINDIA квитки на Куллу були розпродані мінімум на два тижні вперед! Ось і вір після цього, коли говорять, що для індусів авіа - надзвичайно дорогий шлях пересування. До речі, летіли назад тільки індуси і я була одна європейської зовнішності на весь салон ...

Так як чекати вильоту 2 тижні в задушливому і пильно-брудному Делі я ні за які гроші світу була НЕ згодна, то залишався тільки один шлях - авто. Варіантів цього шляху було два: автобус і таксі.

Автобус відправлявся пізно ввечері. Але навіть якщо б його подали прямо до мого крісла, я б все одно вибрала таксі. Занадто свіжі були в моїй пам'яті наші поїздки по півдню Індії на цьому нехитрому транспорті. В той момент я добре усвідомлювала, що зовсім не готова ні морально, ні тим більше фізично прирікати себе на 15 годин в цей жах, тим більше на ніч, при тому, що «Сліпер» зняли з гірських маршрутів остаточно!

Тому залишався єдиний варіант - таксі. Але ще менше мене влаштовувало здавати квиток - це значить, що гроші повернутися на карту, з якої він купувався, враховуючи російські банківські фортеля, + я не знала індійських фортелів в таких ситуаціях, дай Бог, їх отримати через пару місяців, хоча б до вильоту з Індії. А затягувати з такою сумою та ще в рупіях на невідомий термін зовсім не хотілося

І я, тупо стоячи біля реєстраційної стійки, невідомо чого вичікувала ...

Дівчата по ту сторону почали трохи нервувати і питати мене як же я вчиню. Я сама ще толком не знала, як ??? Знала тільки одне - що мені треба ХОРОШИЙ таксі. Таксі, але тільки дуууже гарне, розумієте? - бо тільки в таких машинах є климатконтроль, а не ту жалюгідну подобу допотопного вентилятора, що в Індії гордо називають кондиціонером.

І це не моя примха чи каприз, а в даний момент це для мене життєво необхідно !!! І така моя загальмованість в той момент пояснювалася лише тим, що я не бачила виходу !!! Таксі та гарне ??? Треба знати Індію хоча б трішечки, щоб розуміти, чому я зависла - в моїй ситуації рішення не було ...

І тут одна з дівчат здається:

- Ви хочете таксі за рахунок компанії, т. Е. В замін квитка ??? УРААА !!! Ось воно моє спасіння !!!

- Так! Так! Так! Я ж вам кажу, що саме цього я і хочу !!! Це було єдине можливе рішення всіх моїх проблем сразу !!!

Таксі в штат Хімачал Прадеш коштує 9 000 - 12 000 рупій в залежності від класу авто. А мій квиток в один кінець на літак з усіма зборами близько 7 000 рупій !!!

До того ж, легко і просто вирішується питання з трансферу коштів і не треба ніякої тяганини зі здавання-і-невідомо-скільки-очікуванням повернення своїх кровно зароблених !!!

І по-третє, і найголовніше для мене - авіа компанія зобов'язана надати покращений варіант таксі. Ось їм я можу повикручував руки щодо того, який мені сервіс в таксі потрібен. Що без втручання компанії прирікало б мене на типовий індійський розлучення - за гроші самого високого класу авто довелося б їхати в будь-чому і нікому нічого не доведеш, а тільки втратиш купу часу, ще більше сил і нервів, а, можливо, і гроші!

Коли я з 5-10 рази переконалася, що мене добре зрозуміли щодо климатконтроля в салоні авто, і що в результаті нададуть максимально наближене до нього, я заспокоїлася і стала чекати своєї долі !!! Мій розрахунок виявився виправданим - компанія подала машину кращу з можливих !!! Хоч і маленьку, але саме з кліматконролем !!! Ну і нехай, він міг працювати тільки в режимі максимуму, зате він працював !!!

Бо на той момент це була єдина машина з таким апаратом на борту, з усіх, які найближчим часом вільні з тих, що можуть їхати в Гімалаї! Я, звичайно, могла чекати, коли звільняться машини побільше ... Але пам'ятаючи, що в Індії поняття часу повністю відсутня, я розуміла, що можу чекати до ішачити Пасхи ... Тому радісно погодилася на маленьку машинку з відносно робочим кліматконтролем і ми помчали в Гімалаї, стартувавши близько 9-00 ранку з аеропорту в Нью Делі !!!

Тут можна прочитати про цю дорогу далі: https://www.tourister.ru/responses/id_5228

Так починалася моя поїздка в Гімалаї рівно рік тому! В цьому ж році ще в аеропорту Шереметьєво спостерігаючи вкрай несподіване видовище: розгулюють в зоні відльоту і «Тітки Фрі» двох голубів, які премірненько під'їдала щось на абсолюно чистому підлозі, я розуміла, що це якийсь для мене знак! Але ось який ???

Справа в тому, що в цей раз я вже точно знала, що авіаперевізник KingFisher банкрут (не дивлячись на те, що в минулому році він все-таки якийсь час ще збанкрутілих політав) і більш того - аеропорт Куллу закритий на реконструкцію. Тому я просила приймаючу мене сторону, заздалегідь відібрати кращу машину в долині Куллу, щоб мене зустріти в аеропорту !!!

Ех як би, часом знати, чого просиш? !!?!? Мені і в голову на той момент не могло прийти, що треба було враховувати і людський фактор !!! Адже в минулому році два місяці нескінченних поїздок на різних таксі по гірських дорогах по всій окрузі долини Куллу, я свято увірувала, що всі водії в Гімалаях якщо не самі Боги, то другі після них !!! І тут такий прокол ...

Машина, що мене зустрічала виявилася не просто велика, м'яка і комфортна, вона за всіма параметрами була просто СУПЕР !!! Та ще й з справно робочим кліматконтролем !!! ... тільки водій ні в яку не вмів ним користуватися !!! Як втім, і двірниками теж - так як на кожну моє прохання пройтися ними по склу, щоб робити фото через чисте вікно, він зупинявся, виходив і мив вікно вручну. Після 3-ої зупинки на пеклі без кондиціонера я відмовилася від своєї поганої затії фотографувати через чисте скло ...

Та тільки чи це ??? Він взагалі не вмів водити машину !!! Звичайно, кермо він крутити вмів, але це, мабуть, і все !!! Ух і дісталося мені в цій дорозі !!! Поки ми ще їхали до Чандигарха по долині, я мала хоч якусь надію, що він не безнадійно тупий!

Хоча мої спроби навчити його користуватися кліматконтролем і двірниками зазнали повного краху. Загрозливе для мого здоров'я положення рятувало тільки те, що торішня Панчакарма значно розсунула мій життєвий коридор в сторону спеки і що ми їхали по долині з 4-00 ранку і до 10-00 - час, коли ще більш менш можна було дихати на повному ходу машини з відкритими вікнами !!!

Тут і зараз кілька слів про саму дорозі по долині.

Цього разу ми виїхали з аеропорту практично в 4-00 ранку (це на 5 годин раніше, ніж в минулому році)! Поступово став займатися світанок

Чи то досвітній туман, чи то серпанок або зміг оточував і супроводжував нас ???

У минулому році до мене пізно дійшло дізнатися розцінки на платні дороги Індії.

У цей приїзд я надолужила згаяне. І тепер з повною відповідальністю можу назвати яку ділянку дороги і скільки коштує (якщо тільки таксист назвав мені їх такими як вони є):

  1. Паніпад (84 км від Нью Делі) - 25 рупій
  2. Карнал (118 км від Нью Делі) - 98 рупій
  3. Амбали (192 км від Нью Делі) - 39 рупій

До всього іншого, в'їзд на територію кожного штату в Індії коштує своїх грошей. По дорозі в долину Куллу, доводиться проїжджати штат Пенджаб. В'їзд в нього коштує 225 рупій

А в'їзд на територію штату Хімачал Прадеш коштує 60 рупій

Разом кругом-бігом все плати по дорозі обходяться в 448 рупій. Всі вони оплати до копієчки по дорозі входять в вартість таксі разом з бензином і ПРЧ.

За вікном таксі пропливали типові картинки з життя країни і народу. Йде все, що може йти: люди і худоба. Люди йдуть по узбіччях міжнародного фрівея в силу відсутності тротуарів. Йдуть поодинці і групами, щось несуть в руках, а то і на головах, везуть на мулах і конях. Так що по транспортним артеріям рухаються не тільки автомобілі

Дорога на північ часом буває досить мальовнича

Тим часом за вікном розгорталися впізнавані транспортні сценки міської та сільської життя, де упереміж по дорозі їде все, що може їхати

Найбільш колоритно виглядають вози, запряжені кіньми, волами і биками, якими молодці-молодці, найчастіше спрямовується стоячи

Бродячі корови то тут, то там як по узбіччях доріг, так і по серед оних не тільки сновигають, відпочивають, загоряють, харчуються, а й закохуються

А в селах і містах до них додаються ще валяються по всій дорозі собаку! В горах, до всієї цієї дорожньої безпритульний додаються всюдисущі манки-мавпочки, сильно ускладнюючи і без того не простий рух по гірських дорогах

Всі також по дорогах носяться розмальовані в бойову забарвлення і прикрашені, як новорічні ялинки, вантажівки

З тією лише різницею, що цього разу їх було значно більше і в очі впадало, що майже всі вони доверху набиті якимись коробками, мішками і тюками. З'ясувалося, що субота - базарний день, до того ж самий раз - ранній ранок !!!

Практично неможливо зустріти в Індії вантажівки без напису на його задньому борту, що закликає «підірвати ріг», що дослівно означає - гудіти в клаксон що є сили голосніше !!! Тому індійська дорога - це суцільна звукова какофонія, від якої легко оглухнути з незвички !!!

Десь під Соніпат (якщо вірити словам водія) нас зустрів пам'ятник важливого індійському діячеві

За цілий рік моєї відсутності автодорожній довгобуд НЕ приріс ні на кілометр новим дорожнім полотном. Воно і зрозуміло - при неспішному ритмі індійського менталітету - не в цьому житті, так в наступній, а немає, так і ще в позаследующей, коли-небудь, коли закінчиться Каліюга, тоді і добудують фрівей ...

В районі Курушетри ми спостерігали дуже цікаву видовище. Як, мабуть, постової тягнув свій пост через фрівей

Достаток мотоциклів, часом, просто вражає! Вони буває захаращують дорогу настільки купчасто, що, іноді, навіть ніде просунути машині ...

А велосипеди використовуються по більшою мірою не як засіб пересування, а як спосіб перевезення! До цього незатейлівоміу виду транспорту кріпляться візки і всякого різного виду пріцепчікі, навантажені всім, чим тільки можливо

На узбіччях зустрічаються фруктово-овочеві і не тільки розвали на Індійський манер. Це означає, що вони здебільшого пересувні, т. Е. Розташовані на різного роду тежках, які або талкана по дорогах вручну, або, якщо вже зовсім повезти, то і прилаштовуються умільцями-рукодільників все до тих же незамінним велосипедам

Десь уже під самим Чандігарх вперше на рівнинній частині індійських доріг довелося зустріти, що утворилася на рівному місці пробку в одну сторону - нам назустріч

І ось долина позаду. Ми стали підніматися по гірській дорозі в Гімалаї, тут я остаточно зрозуміла, що людина за кермом - не водій і не шофер !!! Це справжнісіньке диво в пір'ї !!!

Дороги як залишали бажати багато кращого, так нічого не змінилося з урахуванням неквапливого, якщо не сказати - повільного індійського менталітету

Таксист, як очманілий гальмував перед кожною латкою, ямкою і колдобінкой, ніби якщо він зараз різко не натисне на гальмо, то ми полетимо в тартарари !!! А так як дорога в горах складається з одних тільки вибоїн, вибоїв і колись по-індійськи латаних ям самої різної величини і конфігурації, які навіть подекуди абияк закидані камінням, то він, кожен раз, гальмував, як в самий останній у своїй життя !!!

Я так умотал йому пояснювати, що у нас в Росії теж дороги ще ті і народ виробив правильну реакцію на ямки такого виду - він, навпаки, перед ними піддає газку! ... і пролітає не помічаючи !!!

Я йому розповідала про всіх своїх поїздках високо в горах і багато з тих доріг, так їх з дозволу назвати, він, виявляється, знає! Так ось всі таксисти теж робили так само, як російські водії - ніхто, чуєш, ти - пень з вухами, ніхто так часто і так різко не гальмував !!!

про індійських дорогах і водіїв:

https://www.tourister.ru/responses/id_5348

https://www.tourister.ru/responses/id 4365

https://www.tourister.ru/responses/id_4402

https://www.tourister.ru/responses/id_5228

Все Було марно !!! Чи не Важко здогадатіся, что результат від такой їзди БУВ жалюгідному! Якось черговий раз на рівному місці цей дивак на букву «м» несподівано так загальмував, що я, дивлячись у видошукач і готуючись зробити черговий кадр, всім своїм корпусом влетіла у вікно ...

На якийсь момент мені здалося, що це прийшов кінець! Ан, нееет, їдемо далі ... я перевіряю себе старим народним методом - щипаючи за все частини тіла - чи жива ??? Або це вже ефірні залишки від мене рухаються по інерції? Що було з моїми головою і особою - промовчу !!! Але мій фотоапарат ...

Об'єктив заклинило від удару об лобове скло !!! Цей дивак на все тугіше іншу букву, їхав, як ні в чому не бувало! Ні хвилювання за мене, ні занепокоєння, він ніби не помітив, що я мало не вискочила у вікно і не тікаю вже попереду машини! Якимось дивом, привівши об'єктив до тями, я стала надто обережно: зробила ремінець від фотоапарата коротший, одягла його на шию і прийняла ще більш надійну опору всіма кінцівками, як на распрке, в надії захистити нас двох на випадок ...

... який не змусив себе чекати!

Цей удар був по крутіше попереднього і знову хором - нас з об'єктивом !!! Сказати вам, скільки на той момент я відчувала засмучення, вимовляючи цього горе-водію, звідки у нього не тільки руки, ноги, а й очі з мізками ростуть? !!?!? Ще й на цей раз вдалося техніку реанімувати! Але дурна я, навіть не допускала думки про знаках на шляху, що пора згортатися !!! Все, що завгодно, але пропустити розкішне освітлення я була не готова навіть за такі жертви !!!

Коли ш-о-ф-е-р повторив це фортиль втретє, я до того моменту послабила упор від втоми, а руки знову піднесла з фотоапаратом на-віч, але вже з обережності, відключивши функцію видошукача. Вообщем, ми з моєю фотокамерою в черговий раз влетіли в лобове скло і пережили удар нереальною сили !!! Тут би моє терпіння вичерпалося, так як на цей раз об'єктив замовк безнадійно, але те, що від цього невмілого гальмування сталося з моєю спиною, було в рази гірше всіх розбитих об'єктивів світу разом узятих !!!

Залишок шляху фотографія рятувала мене від диких болів в спині, перемикаючи на краси і чудесами навколишньої природи! Тому мені нічого не залишалося, як замінити основний, тепер уже неробочий об'єктив, на светосильную фіксу (F1.4 / 50мм). Це для зйомках у горах, ІПРІ такому освітленні гір повна катастрофа! А що мені залишалося робити ??? Якщо ще врахувати, що весь арсенал світлофільтрів по діаметру у мене був тільки на zoom-об'єктив (F3.5-6.3 / 18-200), то я взагалі залишилася без фотоапарата в найперший день свого перебування в Індії ...

Після такої бідової поїздочка, мої доктора при всіх чудесах ауюрведіческіх процедур неймовірно довго не могли вивести мій хребет з того штопора, в який його загнав такий дикун водій !!!

І так як дух мандрівника не дрімає і не дозволяє сидіти на місці, то все одно дуже хотілося їздити, тому, будучи навченої гірким досвідом з горе-таксистом, я (точніше моя спина) стала дуже розбірливою в видах транспорту і в цей свій приїзд в Наггар, я досліджувала нові місця і відвідувала старі вже на місцевих автобусах !!!

Вони несподівано виявилися якраз-то, що доктор прописав для так сильно пошкодженого хребта: широкі, високі, великі - в них майже не відчувається трясіння на гімалайських дорогах !!! І суцільна веселуха і непередаваний колорит !!!

Про панчакарма в долині Куллу і свої подорожі в індійських автобусах по горах я розповім як-небудь наступного разу!

Я сама ще толком не знала, як ?
Таксі, але тільки дуууже гарне, розумієте?
Таксі та гарне ?
В замін квитка ?
Але ось який ?
Ех як би, часом знати, чого просиш?
Та тільки чи це ?
Перевіряю себе старим народним методом - щипаючи за все частини тіла - чи жива ?
Або це вже ефірні залишки від мене рухаються по інерції?
Сказати вам, скільки на той момент я відчувала засмучення, вимовляючи цього горе-водію, звідки у нього не тільки руки, ноги, а й очі з мізками ростуть?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.