Навигация
Реклама
Реклама

Непал

 1. Географія Непалу
 2. держава
 3. Мова
 4. релігія
 5. Валюта
 6. Популярні пам'ятки
 7. Туризм в Непалі
 8. чайові
 9. Віза
 10. Години роботи установ
 11. покупки
 12. Медицина
 13. екстрені телефони
 14. Національні особливості Непалу. Традиції
 15. Питання та відгуки про Непалі

Корисні дані для туристів про Непалі, містах і курортах країни. А так же інформація про населення, валюті Непалу, кухні, особливості візових і митних обмежень Непалу.

Географія Непалу

Непал - держава, розташована в Гімалаях між Індією і Тибетським автономним районом Китаю. На території Непалу виділяють дві основні частини: Гімалаї і оздоблюють їх з півдня передгірні рівнини - тераї.

З півночі Непал оздоблює Великий Гімалайський хребет, який знаменитий декількома вершинами вище 8000 м, серед яких Еверест (8848 м) - найвища гора на Землі. Найнижча точка Непалу знаходиться на висоті 70 м. Більше 40% території Непалу розташовано на висоті більше 3000 м, так що Непал є найбільш високогірної країною світу.


держава

Державний устрій

Непал є республікою. Глава держави - президент. Глава уряду - прем'єр-міністр. Законодавчий орган - Установчі збори.

Мова

Державна мова: непальська

Місцеві жителі користуються іншими місцевими мовами, крім непальського, - Майте, кхас-кура, горкхалі, Парбат, бходжпури і ін., Всього близько 30 мов і діалектів. У діловому секторі і в торгівлі широко вживається англійська.

релігія

Державна релігія - індуїзм (індуїсти становлять близько 90% населення). Також проживають буддисти (до 5%), мусульмани (до 3%) і ін.

Валюта

Міжнародна назва: NPR

Непальська рупія дорівнює 100 пайсам. У грошовому обігу знаходяться банкноти номіналом 1000, 500, 100, 50, 25, 20, 10, 5, 2 і 1 рупія і монети в 1, 2 непальських рупій і 5 непальських рупій, а також в 5, 10, 25 і 50 пайса . Монети в обігу майже не використовуються.

Валюту можна обміняти в банках і спеціалізованих ліцензованих обмінних пунктах (в деяких за обмін стягується комісія, але видається довідка Foreign Exchange Encashment Receipt, по якій в аеропорту при вильоті з країни здійснюється зворотний обмін до 15% від суми). Можна обміняти гроші неофіційно - чорний валютний ринок, незважаючи на офіційну заборону, функціонує активно і відкрито.

До оплати приймається і більшість іноземних валют, в тому числі індійські рупії, але у внутрішніх районах розплатитися валютою практично неможливо.

Оплату за кредитними картками основних світових систем приймають готелі і торгові точки в Катманду і Покхара, а також відділення Nepal Grindlays Вank по всій країні. Більшість тревел-чеків приймаються в великих банках Катманду і Покхара, але деякі банки і агентства беруть тільки чеки найбільших міжнародних компаній. Також їх практично неможливо використовувати при прямих платежах.
Популярні пам'ятки

Всі пам'ятки Непалу
 1. Корисні дані для туристів про Непалі, містах і курортах країни

  храм Пашупатинатх

 2. район Тамела

 3. вежа Дхарахара

 4. Палац-музей Нарайянхіті

 5. Лхоцзе

 6. Національний парк Аннапурни

 7. Національний парк Сагарматха

 8. Чітван


Туризм в Непалі


Популярні готеліЕкскурсії та пам'ятки в Непалі

Загадковий Непал - держава в Південній Азії з фантастичними природними ландшафтами, багатою багатовіковою історією, самобутньою культурою і давніми традиціями, безліччю старовинних храмів і масою інших цікавих пам'яток.

Непал - це справжній рай для альпіністів, любителів пішого туризму і шанувальників сплаву по гірських річках. Оскільки більша частина країни розташована в Гімалаях, не дивно, що Непал став справжньою «Меккою альпінізму». І, незважаючи на те, що підкорення найвищих світових вершин існує низка небезпек і забрала вже чимало людських життів, легендарна Джомолунгма (Еверест) або як називають її самі непальці Сагарматха, а також інші гімалайські гори-восьмитисячники (Дхаулагирі, Аннапурну, Лхоцзе, Манаслу і т.д.) - мрія будь-якого альпініста. Особливою популярністю в Непалі також користуються велотуризм та риболовля. Сповна ж насолодитися неймовірною красою природи цієї прекрасної країни ви можете відвідавши її знамениті національні парки - Сагарматха, Аннапурна і Читван, що був довгий час улюбленим місцем полювання непальських королів.

Познайомитися ж з багатим культурним спадком цієї дивовижної країни можна відправившись в справжній «музей під відкритим небом» - долину Катманду. Це, мабуть, найяскравіша частина країни з великою кількістю найрізноманітніших пам'яток. Тут знаходяться і найцікавіші міста країни - сучасна столиця Непалу місто Катманду, Лалітпур ​​(Патан) і Бхактапур, а також неймовірну кількість прекрасних древніх храмів. Серед визначних пам'яток столиці варто відзначити храмовий комплекс Пашупатинатх, Храм Кастамандап, ступи Боднатх і Сваямбунатх, площа Дурбар (Королівська або Палацова площа), Палац-музей Нарайянхіті, Національний музей Непалу і Вежу Дхарахара. Особливою популярністю у гостей столиці Непалу користується і туристичний район Тамела. У Лалітпурі найцікавіші Ступи короля Ашоки, Храм тисячі будд (Хиранья Варна Маха Віхар), пятиярусная пагода Кумбешвар, а також храми Махабодхи і Рудра Варна Маха Віхар. Улюбленим же місцем гостей Бхактапура є головна міська площа в обрамленні безлічі храмів і вражаюча кількістю кам'яних і дерев'яних скульптур. Серед найцікавіших місць долини Катманду варто також згадати і Храмові комплекси Буданілкантха і Чангу Нараян.

Вельми популярний серед туристів і розташувався на березі мальовничого озера Пхева місто Покхара з фантастичними панорамними видами на гімалайські гори. Крім ряду захоплюючих трекінгових маршрутів, що починаються в Покхара, це місто буде дуже цікавий і любителям парапланеризму. Ну і, звичайно ж, знайомство з цією дивовижною країною буде неповним без відвідування містечка Лумбіні претендує на право називатися місцем народження засновника буддизму - Будда Шак'ямуні (Гаутами).чайові

Чайові допустимі, але не обов'язкові. У ресторанах і в таксі практично завжди дають здачу, а щоб показати, що обслуговування сподобалося, слід подати знак офіціантові (негативне похитування головою або аналогічний жест рукою із зазначенням на гроші), що здачі не потрібно - в більшості випадків цього цілком достатньо для того, щоб віддячити обслуговуючий персонал за послуги.

Віза

Для в'їзду потрібна віза. Як отримати візу в Непал

Години роботи установ

Банки відкриті з понеділка по четвер з 09.00-10.00 до 14.00-14.30, в п'ятницю - з 10.00 до 12.00. Вихідний день - субота. Офіційні обмінні пункти працюють зазвичай з 9.00 до 19.00, багато без вихідних.

покупки

Супермаркети в містах працюють зазвичай з 9.00-10.00 до 16.00-17.00 з понеділка по четвер, у п'ятницю - з 10.00 до 16.00. Вихідний день - субота. Приватні магазини користуються власним графіком роботи.

Медицина

Для в'їзду в Непал не потрібно ніяких сертифікатів про вакцинацію. Для тривалого перебування в країні рекомендуються щеплення проти дифтерії, поліомієліту, гепатиту, тифу, менінгіту А і С, а також сказу.

екстрені телефони

Туристична поліція - (1) 22-018.
Гімалайське Спільнота Рятувальників - (1) 418-755.

Національні особливості Непалу. Традиції

Наркотики (особливо марихуана і гашиш) легкодоступні, але їх вживання, перевезення чи зберігання беззастережно приведуть до тюремного ув'язнення або до висилки з країни. Куріння гашишу дозволено під час релігійних свят, і тільки на території храмів.

Категорично забороняється рубати зелені насадження і вбивати представників тваринного світу.

Питання та відгуки про Непалі


Задати питання добавть відгук

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.